bloger-logo

תחיית רטרו: סגנונות שנות ה-90 עושים קאמבק

כאשר טרנדים אופנתיים פועלים בדפוסים מחזוריים, סגנונות של העשורים האחרונים עושים לעתים קרובות קאמבק, המותאמים לאסתטיקה העכשווית. כיום, אנו רואים את התעוררות של עשור אופנתי כזה, שנות ה-90, המאופיינת בעיצובים הניסיוניים אך הפשטניים שלו, בגישות האנטי-קונפורמיות ובביטויי התרבות הייחודיים.

המשיכה של סגנונות שנות ה-90

שנות ה-90 היו תקופה של שינויים תרבותיים דרמטיים, כולל עליית הרב-תרבותיות, השפעת מוזיקת הגראנג' והתרחבות האינטרנט. השינויים התרבותיים הללו השפיעו עמוקות על האופנה, והולידו מגוון עשיר של סגנונות. כשהגבול בין אופנה עילית לבגדי רחוב היטשטש, סגנונות שנות ה-90 דגלו את האינדיבידואליות והביטוי העצמי, והפכו אותם למתאימים לנוער של ימינו. סגנונות שנות ה-90, המאופיינים באסתטיקה הגראנג'ית הנינוחה וב"בגדי הרחוב" התוססים שלהם, עשו קאמבק משמעותי, והשפיעו אופנה עדכנית עם ויברציות נוסטלגיות וביטויים ייחודיים של אינדיבידואליות. יתרה מכך, נוסטלגיה של שנות ה-90 מונעת מהתייחסויות לתרבות הפופ מאותה תקופה, כמו סיטקומים וקליפים, המגשרים למעשה על הפער בין מגמות העבר להווה.

סגנונות של שנות ה-90

סגנונות מפתח משנות ה-90 עושים חזרה

אחד מהסגנונות המובהקים של שנות ה-90 שעושים קאמבק הוא הגראנג', המאופיין במראה ה"לא אכפת לי" שלו וברוח המרד. מראה הגראנג' כולל חולצות פלנל, חולצות להקה, ג'ינס במצוקה, ומגפי דוק מרטנס האייקוניים. לעתים קרובות בשילוב עם שיער לא מטופח ואיפור מינימלי, אופנת הגראנג' מנוגדת לאסתטיקת האינסטגרם המהוקצעת והמושלמת של היום.

עוד סגנון בולט משנות ה-90 הוא המראה ה"preppy", בהשראת מדי בית הספר ולבוש הקולג'. הפריטים הנצחיים כמו חולצות פולו, חצאיות קפלים, חאקי ונעלי נעליים זוכות לדמיון מחדש על ידי פאשניסטות ברחבי העולם.

הדנים שלטו גם בסגנונות שנות ה-90, והופיעו במספר צורות – ממעילי אוברסייז ועד ג'ינס אמא בגזרה גבוהה, וממראה ג'ינס על ג'ינס ועד ג'ינס קרועים. כיום, הטרנדים הללו צצו מחדש, מספקים נוחות ואסתטיקת רטרו מגניבה הפונה ל מילניאלס ולדור Z.

לבסוף, מותגי בגדי ספורט כמו נייקי, אדידס ופילה, שהיו פופולריים בשנות ה-90, חווים פריחה מחודשת כאשר "ספורט פנאי" הופך להיות מצרך אופנתי. פריטים כמו מכנסי ספורט, כובעי בייסבול ונעלי ספורט שמנמנות עוטפים את הסגנונות האתלטיים של שנות ה-90.

אביזרים משנות ה-90: הדובדבן על גבי

שום תחיית סגנונות שנות ה-90 לא תהיה שלמה ללא האביזרים האיקוניים שהגדירו את העשור. שרשראות קולר, משקפי שמש קטנטנים, עגילי חישוק וכובעי דלי, כולם עשו קאמבק משמעותי, והחדירו לאופנה מודרנית את האווירה הנוסטלגית של שנות ה-90.

Scrunchies, פעם סמל של חוסר מגניבות, עלו שוב לגדולה, מעטרים את פרקי הידיים והתסרוקות של משפיענים וסלבריטאים. חבילת הפאני או "תיק התחתונים" הוא עוד שריד משנות ה-90 שעשה חזרה מפתיעה, שזכה לשבחים על הפרקטיות והסגנון הפאנקי שלו.

סגנונות שנות ה-90

מסקנה: החוסן של סגנונות שנות ה-90

לסיכום, סגנונות שנות ה-90 השפיעו ללא ספק על האופנה העכשווית. החוסן שלהם הוא עדות להשפעה המתמשכת של העידן, המציע גשר בין העבר להווה. מגראנג' ל-preppy, ג'ינס לבגדי ספורט, ומצ'וקרים ועד חבילות פאני, סגנונות שנות ה-90 ממשיכים לרתק, לעורר השראה ולהתפתח בעולם האופנה של היום.

אולי תרצה לקרוא כאן על "השפעת המגיפה על טרנדים של לבוש ביתי".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן