עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
בעיות אצל כלבים וכיצד ניתן לטפל בעזרת אילוף
28/08/2016 15:33
ויקטור
אילוף כלבים, בעיות אצל כלבים

כלב הינו יצור בעל תבונה רבה, אשר ממנה נגזרות הפרעות התנהגותיות שונות

כלבים הינם חיית המחמד האולטימטיבית. בעלי כלבים רבים מעידים כי לעיתים קרובות הם חשים כי הכלבים שלהם מבינים אותם יותר מחבריהם, ורגישים למגוון מחוות ורגשות אשר הם חשים. לטענה זו יש ביסוס מחקרי, כשעל פי ניסויים שונים הוכח כי כלבים מסוגים שונים מסוגלים להבין מעל אלף מילים, ולהגיב למגוון אדיר של פקודות. 


ההבנה המילולית של הכלבים הינה מדהימה ללא ספק (והינה מקבילה לזו שמפגין ילד עד גיל שלוש), אך דווקא יכולת ההבנה הרגשית שלהם היא המרשימה ביותר. לצד היתרונות אשר מביאה עמה תבונה רבה, נעוץ גם קושי בולט לבעלי כלבים רבים. התבונה הרבה של הכלב, יוצרת פעמים רבות הפרעות התנהגותיות אשר מזכירות במידת מה הפרעות התנהגות מהם סובלים ילדים. החוכמה והאישיות של כל כלב מקשים על איתור המקור לכל הפרעה, ומאלצים את בעלי הכלבים לעיתים חסרי אונים בהתמודדות מול כלבם האהוב. פעמים רבות, על ידי אילוף נכון ניתן להעלים את הפרעת ההתנהגות כמעט לחלוטין.


מהם הבעיות ההתנהגותיות מהם סובלים כלבים, וכיצד ניתן לטפל בהן בעזרת אילוף נכון

אילוף במקור, נועד בעיקר לגרום לכלב לציית להוראות שונות של בעליו. כיום, בעלים רבים חשים שאילוף הכלב לציות לפקודות הינו במידת מה פוגעני, והופך את הכלב מחבר לעבד נרצע אשר מחויב לבצע הוראות ופקודות. התפיסה הזו הינה שגויה במידה רבה, מאחר והאילוף, כל עוד אינו נעשה באמצעים אלימים, יוצר היררכיה אשר כלבים מפתחים גם באינטראקציה זה עם זה, ומגדיר את הבעלים כדומיננטי במערכת היחסים, דבר אשר מסייע בהתנהלות השוטפת עם הכלב. אילוף יכול לסייע למגוון בעיות התנהגותיות אצל כלבים:


 חרדת נטישה: כלבים רבים, בעיקר כאלו אשר סבלו הזנחה בעודם גורים, סובלים מחרדת נטישה. חרדת הנטישה יוצרת קושי רב בעת ניסיון הבעלים להשאיר את הכלב לבדו בבית, והופכת אותו למטרד אמיתי לשכנים. אילוף נכון של הכלב, יכול  לסייע רבות בצמצום התופעה הזו. אילוף נגד חרדת נטישה יעבוד על להרגיל את הכלב לניתוק מבעליו, ויפעל לשיפור הביטחון שלו בכך שבעליו יחזור על ידי הארכת זמן הניתוק באופן הדרגתי ומבוקר.


תוקפנות: כלבים רבים עשויים לפתח תוקפנות כלפי בני אדם זרים, ולעיתים גם כלפי בני הבית. אילוף הינו תרופה נהדרת לתופעה זו, מאחר והוא מחזק את ההבנה של הכלב שהוא הגורם המשני במערכת היחסים, ומשיב לו את הכבוד לבני אדם. גם אילוף לפקודות בסיסיות עשוי לעיתים לסייע לכך.


ניתן להיעזר בחברת אילוף מקצועית, אשר תדע להתאים תכנית אילוף ייעודית לכל כלב

בשוק מסתובבים מומחים רבים בזכות עצמם, הטוענים ליכולות אילוף כלבים. במידה ובחרתם להיעזר בשירותי אילוף מקצועיים, בחרו בגורם בעל ניסיון וידע מוכח, ותראו תוצאות בתוך זמן קצר.

 

0 תגובות