עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
התפתחותו של ריקוד המחול
28/02/2017 16:23
zeadimdance

הריקוד קיים עוד משחר ההיסטוריה וכבר בתקופות קדומות השתמשו בו ככלי לביטוי עצמי וכדרך לביטוי מגוון רחב של רגשות. אנשים היו רוקדים כדי להביע שמחה, עצב, כעס, סכנה ובעצם כדי לדבר זה עם זה.

הריקוד היה ערוץ תקשורת מצוין, שאפשר לאנשים להעביר את המסרים שהם רוצים בדרך שנותנת ביטוי גם לגוף וגם ללב. המחול הוא ז'אנר מרכזי בעולם הריקוד וגם הוא היה קיים עוד בתקופתו של האדם הראשון, רק שאז לא ידעו לקרוא לו כך.

סגנונות מחול שונים ומגוונים התפתחו במרוצת השנים ואם נתייחס למחול בישראל, הרי שבתחילת הדרך וגם היום, קבוצות גדולות של אנשים רקדו יחד וזו הייתה דרכם להביע אחדות, ציונות ואהבה למולדת.

ריקוד ההורה לדוגמא הוא סגנון מחול שהתפתח בקום המדינה ומבוגרים וצעירים רבים עדיין נהנים לרקוד במעגלים לצלילי מנגינות שמחות וישנות.

בכל אופן, המחול הוא לא רק ריקוד קבוצתי והוא קודם כל ולפני הכל ריקוד של כל אדם עם עצמו. כמעט כל סגנון ריקוד מושתת גם על העקרונות של המחול והשילוב שלו בין כל מיני סגנונות הוא מה שמאפשר לאנשים לבטא את עצמם בצורה הטובה ביותר.

איך המחול תורם להתפתחות?

המחול תורם להתפתחות הגופנית והאישית של הרקדן ויש לו סגולות רבות, בין היתר סגולות ריפוי. תתפלאו לשמוע אבל המחול, כמו יתר סגנונות הריקוד הוא כלי לביטוי עצמי. מעצם היותו כזה, מי שרוקד מחול, מרגיש משוחרר יותר והרגשות האמיתיים שלו יכולים לבוא לידי ביטוי דרך התנועות.

יותר מזה, המחול מפתח סיבולת לב ריאה, יכולות עמידה ויציבה, גמישות, שיפור של יכולות מוטוריות וקוגניטיביות ועוד הרבה יתרונות נוספים.

מחקרים מוכחים שאנשים שרוקדים ובפרט מחול בהכרח מרגישים יותר טוב עם עצמם ועם הסביבה והם מגיעים להישגים גבוהים יותר בחייהם האישיים ובקריירה.

בין אם אתם רוקדים לצורך ההנאה ובין אם לצורך קריירה, תהיו בטוחים שהמחול יסייע לכם מאוד גם בפן המודע וגם בפן הבלתי מודע.  

למי המחול מתאים?

המחול מתאים לכולם. עובדה: רקדנים מכל הגילאים, מכל המינים ומכל הרמות רוקדים ברחבי הארץ וכל שנה מחדש גדל מעגל הרוקדים, מהסיבה הפשוטה שכולם מבינים שהריקוד עושה טוב לגוף ולנשמה.

מראיון שערכנו עם מיכל, מנהלת בית ספר לריקוד בשרון, גילינו שהביקוש רק הולך וגדל. היא מספרת:

"כל שנה יותר ויותר הורים רושמים את ילדיהם ומבקשים להירשם לחוגים למבוגרים בעצמם. אני שמה לב לצמיחה הזו והלב שלי מתרחב. אני בהחלט חושבת שהמחול תורם ועוד יתרום רבות לכל מי שרק יגע בו".

הריקוד הוא הדרך של הגוף לומר תודה

בשורה התחתונה, לא סתם אנשים רקדו עוד משחר ההיסטוריה והם כנראה ימשיכו לרקוד גם בדורות הבאים. המחול התחיל אי שם בעבר, התפתח בתקופת קום המדינה וממשיך להתפתח גם היום.

אם אתם רוצים להעניק לעצמכם הזדמנות לחוות את עצמכם באמת ולאפשר לגוף להביע את הרגשות הכי כמוסים שלו, המחול זה המענה המושלם עבורכם!

0 תגובות