עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
השתלות שיניים ומחלת הסוכרת
30/12/2013 20:29
yohi
השתלות שיניים, מרפאת שיניים בכפר סבא

השתלות שיניים ומחלת הסוכרת

מחלת הסוכרת היא בין הנפוצות ביותר בעולם היום, היא פוגעת באיברים רבים ומערכות שונות בגוף החולה ומקשה על חייו. אחת מתופעות הלוואי של הסוכרת היא הצרות של כלי הדם באזורים שונים בגוף כולל הגפיים והחניכיים. מכיוון שהחניכיים נפגעים גם השיניים נפגעות. הפגיעה החמורה ביותר היא נשירת השיניים בשל הנזק שהמחלה גורמת לחניכיים ולשורשיי השיניים.

מדוע מחלת הסוכרת מקבלת התייחסות מיוחדת בהליכים רפואיים?

מעבר לנזק הדנטלי, לחולי סוכרת יש נטייה להחלים לאט מהליכים רפואיים (בין השאר בשל אותה הצרות של כלי הדם המונעת ריפוי מהיר) וכן נטייה לפתח זיהומים. לכן, כל הליך רפואי הכולל ניתוח חייב לקבל התייחסות מיוחדת שכן החולה עלול שלא להחלים כראוי, להחלים לאט מאוד או לפתח זיהום.

האם חולה במחלת הסוכרת יכול לעבור השתלת שיניים?

בשל הסיבות שציינו, שנים רבות נמנעו רופאי שיניים מלבצע השתלות שיניים והליכים נוספים בחולי סוכרת. החשש העיקרי היה דחייה של השתל בעקבות ריפוי לקוי של הגוף. מכיוון שעצם הלסת 'עוטפת' את השתל בתהליך הריפוי וחולי סוכרת נוטים לסבול מריפוי איטי במיוחד, אכן היה אמת בחשש. עם זאת, לאור מחקרים עדכניים הנעשו בתחום בחולי סוכרת מאוזנת ומטופלת, ניתן כיום לבצע השתלות שיניים. 

מה רופא השיניים צריך לדעת על מטופל החולה בסוכרת?

אם אתם סובלים מחלת הסוכרת וזקוקים להשתלות שיניים, בין אם אתם מחפשים מרפאת שיניים בכפר סבא או אילת, וודאו כי רופא השיניים שלכם מחזיק בניסיון עם חולי סוכרת.

כדי להבטיח את הצלחת ההליך, על המטופל ליידע את הרופא כי הוא סובל ממחלת הסוכרת. עליו ליידע את הרופא על ההיסטוריה הרפואית שלו (אם הרופא יבקש) ולעבור בדיקות נוספות מעבר למקובל במידה והרופא יחליט כי יש בכך צורך. כאשר רופא השיניים מיודע בדבר מצבו של המטופל הסיכוי להשתלת שיניים מוצלחת גבוה. חשוב מאוד לזכור כי השתלות שיניים בחולי סוכרת שאינה מאוזנת לא מומלצים, אך אין זה אומר כי לא נמצאים פתרונות אחרים שרופא השיניים ישמח להתאים למטופל.


תוכלו לברר עוד פרטים כאן - מרפאת שיניים בכפר סבא

 

1 תגובות
מה מומלץ לבדוק לפני שעוברים השתלת שיניים?
22/07/2013 13:54
yohi
השתלות שיניים, רופא שיניים בכפר סבא


 

הדבר החשוב ביותר טרם ביצוע השתלת שיניים הוא כמובן בחירת המרפאה והרופא. בחרו מרפאה בה רופאי שיניים, כירורגים ואנשי צוות מנוסים ככל האפשר. מומלץ לבחור מרפאה בה כל אחד מחברי הצוות עוסק בחלקו בתהליך (הכירורג בהשתלה עצמה, רופא השיניים בשיקום על גבי השתלים וכו'). כמו כן, מומלץ לבחור מרפאה הקרובה לביתכם שכן אתם צריכים להגיע לביקורות תקופתיות. כך למשל אם אתם גרים באזור השרון בחרו רופא שיניים בכפר סבא או רעננה לדוגמא, אין כל סיבה להדרים לאזור ת"א או להצפין לאזור חיפה. מה עוד חשוב לבדוק טרם ביצוע השתלת שיניים?


השיטה המומלצת לביצוע ההשתלה

ישנן מספר שיטות השתלת שיניים כאשר לכל שיטה היתרונות והחסרונות שלה. רוב השתלות השיניים מבוצעות בשיטה המסורתית הדורשת המתנה לקליטת השתל טרם ביצוע השיקום עצמו. שיטה נוספת שתופסת תאוצה בשנים האחרונות מכונה העמסה מידית או השתלת שיניים ביום אחד. בשיטה זו מבצעים את בניין השן מיד לאחר ההשתלה ללא המתנה. חשוב מאוד לבחון את כל האפשרויות עם הרופא, לבדוק את מידת ההתאמה שלכם לכל שיטה ולתשאל את הרופא על המלצה כזו או אחרת. לאחר שבחרתם את השיטה, מומלץ לבקש מהרופא לעבור אתכם על ההליך כדי שתבינו טוב יותר בדיוק מה עומד להתרחש ומה הפרוצדורה המבוצעת כוללת, כמה זמן אורך כל שלב וכדומה.


אחוזי הצלחה, תופעות לוואי וסיכונים

השתלות שיניים היום מבוצעות באחוזי הצלחה גבוהים מאוד, מעל 93% במרבית השיטות. עם זאת, חשוב לבדוק עם הרופא מה אחוז ההצלחה הצפוי בכל שיטה שמוצעת לכם. כמו כן, יש לבדוק אילו תופעות לוואי אתם צפויים לחוות. תופעות הלוואי כוללות למשל חוסר נוחות או כאב, דימום מקומי, נפיחות, כאבי ראש וכדומה. חשוב לדבר עם הרופא ולבדוק מתי מדובר בתופעת לוואי רגילה ומתי יש צורך בטיפול. מבחינת הסיכונים בהשתלת שיניים אין מקום לדאגה. הסיכון היחיד הוא אחד של זיהום, סיכום המשותף לכל הליך כירורגי. כל עוד תשמרו על הוראות הרופא (ניקוי האזור, נטילת תרופות אם ניתנו וכדומה) אין כל סיבה לחשוש.

0 תגובות