עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
יולי 2014  (1)
אני מאשים
28/07/2014 16:08
יואב אור

‫נולדנו להורים שלא האמינו במטרה רק פחדו מהשיטה, גדלנו וחונכנו במוסדות שרק שמרו על השיטה ולא האמינו במטרה. לימודי ליבה לא למדנו, גדלנו בניתוק מבנות המין השני, רשמית הגענו לבגרות בגיל 13 אבל רק רצינו להישאר ילדים.
בגיל 13-14 נכנסנו לישיבות קטנות ושם הכריחו אותנו ללמוד 14 שעות ביממה; שיעורים של לפחות שעתיים ולפעמים אף יותר- והריטלין? הוא היה טאבו. 
דחסו אתנו לתוך תבניות חסרות יחוד- היינו חייבים ללבוש אותם בגדים, לחשוב אותם מחשבות ומי שחשב אחרת היה פריק או כופר. סבלנו, אבל למדנו בשביל העתיד ובשביל המשפחה, סבלנו אז אוננו, אז היו לנו נקיפות מצפון אבל אלו היו רגעי האושר היחידים שלנו אז המשכנו. חשבנו על אלוהים לא ידענו מה לחשוב, גדלנו, המיניות שלנו מודחקת והנעורים שלנו כבולים, נבחנו לישיבות גדולות, התקבלנו[חלקנו], ולראשונה בחיינו היה לנו קצת חופש. 
עישנו סיגריות כי יכולנו, עישנו נרגילות כי זה היה מגניב, קנינו פלאפון חצי כשר כדי למרוד, רבנו עם ההורים כדי למרוד, המשכנו ללמוד, רצינו שידוך, הסתכלנו החוצה, קינאנו היה להם הכול, כעסנו, אז המשכנו למרוד, קנינו בגדים טיפה לא בסדר, צעקו עלינו והרגשנו טוב, קנינו בגדים יותר לא בסדר צעקו עלינו יותר ולראשונה בחיינו הרגשנו חיים ומיוחדים, אז המשכנו; עשינו רישיון, קנינו אופנועים, יצאנו לעיר, הלכנו לקולנוע, עישנו יותר סיגריות גלשנו באינטרנט, ראינו פורנו, הרגשנו כאילו אכלנו חזיר, אז באמת כבר לא היה לנו אכפת לאכול חזיר, התעניינו בכדורגל כדי שיהיה לנו במה להתעסק, קנינו סמרטפונים, זה עלה לנו כסף, הלכנו לעבוד, גילינו שאין לנו כלום; לא ליבה לא בגרויות לא פסיכומטרי לא עשינו צבא אז עבדנו בשחור, ניצלו אותנו, כעסנו, שתינו אלכוהול, הרגשנו טוב הרגשנו כמוהם. 
ניסינו לדבר עם בנות המין השני לא ידענו איך, כעסנו יותר, דפקנו את הראש עם כל מה שרק יכולנו להניח עליו את הידיים, רבנו עם ההורים עוד קצת בשביל הספורט, שכבנו עם מי שיכולנו, חיפשנו משמעות בכל מה שמצאנו, לשום דבר לא הייתה משמעות, המשכנו לכעוס ובעצם כעסנו על כולם; על ההורים, על השיטה, על אלוהים, על המדינה, על הצבא, על החילונים, על הבנות.
העולם בעט בנו, אנחנו נבעט בו חזרה.

0 תגובות