עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
אטרקציות בעמק יזרעאל
06/01/2019 12:56
HBTH
עמק יזרעאל אטרקציות, מוזיאון העמק
שלום ושבוע טוב והיום בפינתנו  אטרקציות בעמק יזרעאל, נרחיב ונספר על מוזיאון העמק שבקיבוץ יפעת. שהוא מקום יפיפה ומיוחד שמשלב בילוי, לימוד והעשרה לכל הגילאים בכל השבוע ובכל השנה. אטרקציות בעמק יזרעאל ישנן רבות ומגוונות שמוזיאון העמק הוא אחד מהם. קיבוץ יפעת ממוקם בחלק המערבי של עמק יזרעאל והעיר מגדל העמק צמודה אליו. מול יפעת, נמצא קיבוץ גבת, פעם היו קיבוצים אלה מאוחדים אך מחלוקות הובילו את שני הקיבוצים להתפצל זה מזה. עוד בקיבוץ יפעת  ניתן למצוא משתלה, בית ספר תיכון, אולם אירועים, רפת, אולפן הקלטות, חדר אוכל, כל-בו, בתי ילדים ונוער ועוד. אין ספק שמדובר באחד הקיבוצים היפים ביותר בארץ.

אטרקציות בעמק יזרעאל והמוזיאון

מוזיאון העמק הוא אחד מאתרי המורשת הרבים שיש כיום במדינת ישראל והוא מנוהל היטב על ידי צוות נהדר ומובחר. במוזיאון העמק מספר רב של תחנות פעילות מיוחדות ומרתקות מסוגים שונים. כל שעליכם לעשות הוא להתקשר למספר שמופיע באתר שלנו וכך תקבלו פירוט מלא על הפעילות והביקור במוזיאון. כמו כן, תוכלו להירשם באתר האינטרנט שלנו ובדף הפייסבוק שלנו מהמוזיאון ולראות תמונות ולקרוא מידע רב ושימושי. מחכים לכם בקוצר רוח, בואו בהמוניכם. אטרקציות בעמק יזרעאל ישנן הרבה אך מוזיאון העמק הוא אחד ויחיד.

אטרקציות בעמק יזרעאל המערבי

ישנן המון אטרקציות בעמק יזרעאל המערבי ומוזיאון העמק הוא אחד מהם, מדובר במוזיאון המשלב קטעי הדרכה והצגה לצד תחנות פעילות שונות ומיוחדות כגון חצר טרקטורים מסוג ג'ון דיר, תחנת בישול על פתיליות, תתחנת הכנת חמאה ותחנת הכנת דבש. כמו כן אחרי ביקור במוזיאון תהיו הרבה יותר בקיעים בכל מה שעבר על החלוצים והחלוצות שפקדו את הארץ הזו בשנים של העליות הראשונה, השנייה והשלישית. ביקור במוזיאון מומלץ ביותר לילדים בכיתות א' ומעלה וכמובן גם למבוגרים.


0 תגובות
עמק יזרעאל אטרקציות
31/12/2018 09:15
HBTH
עמק יזרעאל אטרקציות, מוזיאון העמק
במאמר זה אכתוב על מוזיאון העמק שנמצא בקיבוץ יפעת אשר בצד המערבי של עמק יזרעאל. הקיבוץ ממוקם בין שדות וגבעות, מקום קסום ויפה בעיקר בחורף שכל הצמחים פורחים בצבע ירוק. מוזיאון העמק הוא אחד מעמק יזרעאל אטרקציות וכאלה ישנן רבות ושונות. מדובר במקום שמתאים לכל הגילאים אשר אפשר להגיע אליו בכל ימות השבוע ובכל ימות השנה. למוזיאון העמק צוות רחב של נשים וגברים אשר מנהלות ומנהלים אותו בצורה הטובה ביותר. ההדרכה במוזיאון העמק נותנת דגש על סיפורים אישיים וכמו כן על סיפורי מקום. ביקור במוזיאון העמק כולל בתוכו הדרכה שמתמקדת גם במסרים ובערכים החברתיים והלאומיים כפי שבעבר באו לידי ביטוי גם במעשה החלוצי למשל בצורך בלקיחת אחריות חברתית, בחשיבות ה"מעשה", יציקת תכנים יהודיים חילוניים וטיפוח סובלנות, עזרה ושותפות גורל, ובראש ובראשונה בחיזוק הקשר בין עם לאדמתו. כאמור אטרקציות בעמק יזרעאל ישנן הרבה והמגוון עצום ורחב אבל מוזיאון העמק בקיבות יפעת יש רק אחד והוא ללא ספק מקום מומלץ ביותר להורים וילדים, בתי ספר ולתנועות נוער.

עמק יזרעאל אטרקציות ומוזיאון העמק ביפעת

במערב עמק יזרעאל המדהים, המרהיב והירוק שפע של פעילויות ואטרקציות מסוגים שונים. הפעילות שלנו, במוזיאון העמק, היא חינוכית ובעלת ערך מוסף גבוה במיוחד. כעת אכתוב וארחיב על התחנות השונות במוזיאון העמק, תחנה ראשונה היא חצר הטרקטורים שלנו שמלאה בטרקטורים מסוג ג'ון דיר. ישנה גם תחנה של בית כנסת משוחזר מימי שלושת העליות הראשונות. ישנה תחנת בישול על פתיליות כמו שעשו פעם וישנה תחנה של חביצה והכנת גבינה. בעמק יזרעאל אטרקציות נוספות אבל מוזיאון העמק הוא יחיד במינו והוא ללא ספק מקום ביקור ובילוי חובה.

עמק יזרעאל אטרקציות בחורף ובקיץ

בעמק יזרעאל אטרקציות רבות שמתאימות לחורף או לקיץ, אבל מוזיאון העמק הוא מיוחד מאוד משום שאליו ניתן ומומלץ להגיע גם בחור, וגם בקיץ. ישנן תחנות מקורות ואין סיבה לחשוש לבוא גם בחורף. הנוף המקסים שנשקף מהמוזיאון מהווה בונוס לפעילות החינוכית שמתקיימת בתוכו. מדובר בפעילות מעשירה, מגבשת ומלמדת. כמובן שבמרכז ההדרכה עומד סיפורם וסיפורן של החלוצים והחלוצות החל מהשנים של העלייה הראשונה ועד לשנים של העלייה השלישית. זהו סיפור גבורה הרואי, מעצים ומעורר השראה שללא כל צל של ספק חובה עלינו ללמוד ולהעביר הלאה לדורות הבאים.

0 תגובות
עמק יזרעאל אטרקציות
28/12/2018 06:58
HBTH
עמק יזרעאל אטרקציות, מוזיאון העמק
עמק יזרעאל, היה גולת הכותרת של המפעל הציוני. במשך שנים רבות נבחן כמעט כל דבר בארץ לפי ההתייחסות אליו בעמק יזרעאל. אל יישובי העמק הגיעו אורחים חשובים ודומה שכל העיניים ביישוב היהודי בימי "המדינה שבדרך" היו נשואות אל חלק זה של הארץ. מקומות כגון מושב נהלל וקיבוץ עין חרוד היו סוג של סמלים לאומיים. בעמק יזרעאל אטרקציות רבות לכל הגילאים ומשלל סוגים, אחד מהן הוא מוזיאון העמק שמספר את סיפור ההתיישבות בארץ ואת סיפורן של העליות הראשונה, השנייה והשלישית. בעמק יזרעאל אטרקציות לילדים מגוונות ומעשירות, אז בואו בהמוניכם למוזיאון העמק שפתוח בכל ימות השבוע ותיהנו ממסע מלמד וחינוכי ונוף מדהים.
0 תגובות
אטרקציות בעמק יזרעאל
16/12/2018 20:14
HBTH
מייסדו ומקימו של "מוזאון העמק" הוא עודד ארצי אשר נולד בתאריך 15/9/1931 ונפטר בתאריך 13/3/1986.
מוזיאון העמק נמצא בקיבוץ יפעת והוא אחד האטרקציות בעמק יזרעאל המבוקשות ביותר. עודד, בן קבוצת השרון שלימים הפך ליפעת, החל לאסוף חפצים ועוד כלים חקלאים. כל חפץ שהביא עודד למוזיאון מספר סיפור, אחר ונדיר על חלוצים וחלוצות שהגיעו לעמק במטרה ליישב אותו.
המטרה הייתה להקים מוזיאון יישובי שינציח את אנשי ההתיישבות השיתופית חלוצית בארץ ישראל. בחלוף השנים, התמקד המוזיאון בסיפור ההתיישבות בעמק יזרעאל.

המוזיאון על שם עודד ארצי ואטרקציות בעמק יזרעאל

עודד ארצי החל לאסוף את הכלים בשנת 1966, כשחזר משליחות בארצות הברית, בה נפגש עם תרבות השימור ואתרי ראשונים. בהתחלה הוקמה תערוכת כלים חקלאים במלאת ארבעים שנה להתיישבות בעמק המערבי. תערוכה זו היוותה את הבסיס להקמת המוזיאון, שנפתח לקהל הרחב בשנת 1972 וכיום הוא אחד מאטרקציות בעמק יזרעאל רבות ושונות.
עודד אסף כלים עתיקים וכמו כן גם פריטים אשר מספרים את סיפורה של ההתיישבות בעמק יזרעאל וניהל את המוזיאון עד שחלה ונפטר בשנת 1986. המוזיאון מנציח את עודד בתוך שמו ואת דרכו בעצם קיומו ודרך התנהלותו.

אטרקציות בעמק יזרעאל ומוזיאון העמק

מוזיאון העמק שביפעת הוא אטרקציה ומקום בילוי חינוכי ומלמד אשר מספר את סיפורם וסיפורן הנדיר ומעורר ההשראה, של החלוצים והחלוצות שהגיעו לעמק יזרעאל בכדי ליישב את הארץ. את סיפורם רצוי ללמוד גם היום ולהעביר אותו לדורות הבאים. במוזיאון העמק שלל אטרקציות לכל הגילאים, הן להורים והן לילדים למשל חצר הטרקטורים מסוג ג'ון דיר, וכמו כן בית כנסת משוחזר, תחנת בישול על פתיליות, תחנת בית דבש עם כוורת דבורים פעילה ויצירה ועוד.
אטרקציות בעמק יזרעאל ישנן רבות ומוזיאון העמק בקיבוץ יפעת אשר פעיל בכל ימות השבוע הוא ללא ספק מקום מצוין לביקור.
במוזיאון העמק, נלמד ביחד חלק גדול ומשמעותי בהיסטוריה של מדינתנו, בצורה קצת אחרת, נעימה, חינוכית ומלאת כיף והנאה.
ולסיום, מוזיאון העמק הוא גם נקודת תצפית מצוינת לנוף המקסים של עמק יזרעאל. 

0 תגובות