עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
ציוד הרמה למוסכים
30/11/2014 14:42
yaki
ציוד הרמה, מתקני הרמה


מוסכים זקוקים לציוד עבודה יעיל ואמין שיכול לשרת את המכונאים גם בתנאי לחץ ועומס. בניגוד לאנשי מקצוע אחרים בתחום התעשייה, מכונאים נדרשים להתמודד מול סוגים רבים של דגמים ורכבים. המשמעות היא בין היתר צורך בציוד ורסטילי וגמיש. מצד אחד, מכונאים בוחרים את הציוד לפי הצרכים ולפי שיטת העבודה שלהם. מצד שני, הם מוגבלים מבחינת מגוון האפשרויות. זו הסיבה שכדאי לדעת היטב כיצד בוחרים ציוד הרמה למוסכים ולשים דגש על הפרמטרים הנכונים.מבחינת הרמה יש מספר סוגי ציוד רלוונטיים:


-          כננות

-          עגלות

-          משטחים

-          רצועות


הבדלים בין ציוד הרמה למוסכים


עגלת משטחים מציעה לרוב כושר הרמה של עד 2 טון, היא מגיעה עם ידית נוחה לשימוש והיתרון שלה הוא ניידות. מנגד, כננות מסוגלות להתמודד עם כמה מאות ק"ג, אורך הכבל משפיע על היעילות שלהן במוסך והן מגיעות עם שאקל מכפיל כוח. כננת איכותית היא נוחה וקלה לתפעול גם בתוך מוסך צפוף. בנוסף, הכננת עובדת בחיבור לחשמל ויש דגמים בהספק של W400 ומעלה.


הנתונים של משטח הרמה לא פחות מרשימים מכננות או עגלות. בציוד הרמה מן הסוג הזה ניתן למצוא מאפיינים העולים בקנה אחד עם צרכי המוסך: טווח גובה רחב, כושר הרמה גבוה, משקל עצמי נמוך יחסית ומידות אידיאליות. רצועות הרמה נחשבות לפתרון הסטנדרטי ביותר והן לא מסוגלות להתמודד עם הצרכים של מוסכים מקצועיים.

דגשים עבור בחירת ציוד


מומלץ לבחור ציוד המיוצר על ידי חברות אמינות ומובילות. מוסך לא יכול להרשות לעצמו להתפשר על איכות הציוד, על גובה ההרמה או על בטיחות העובדים, הרכבים והלקוחות. הציוד מהווה תנאי להפעלה תקינה של המוסך והוא גם נדרש על פי חוק. כל הדגשים הללו עוזרים לבחור את הציוד ולחסוך בהוצאות.

 

0 תגובות