עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  

אודות

יאיר נצר הינו בעל תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב, והוא בוגר הפקולטה להנדסת בניין בטכניון בחיפה. הוא מביא עימו ניסיון מעשי כמהנדס, מתכנן ומפקח על בצוע מבנים. במשך שש שנים הקים וניהל מפעלי בנייה מתועשת, וניהל פרויקטים רחבי היקף בתחומי הבניה האזרחית והציבורית, כולל פרויקטי מגורים, בנית מפעלים, גשרים, בניה בנתב"ג ועוד. בשנת 1980 הקים נצר את חברת "יאיר נצר, חברה להנדסה ובנין בע"מ". החברה עוסקת בייעוץ לחברות ולפרטיים בנושאי ניהול בניה, ניהול פרויקטים, ייצוג דיירים של תמ"א 38ושל פרויקטי פינוי-בינוי,יזמות ובניה.
נושאים
תמ"א 38 - איך להגיע לקו הסיום בהצלחה?
02/01/2015 18:24
yair
ניהול תמא 38, זכויות הדיירים בתמא 38

תמ"א היא תוכנית ממשלתית שיצאה לדרך בשנת 2005. זוהי תוכנית שמטרתה לעודד חיזוק מבנים לעמידה בפני רעידות אדמה. כדי לעודד את דיירי הבתים להצטרף אל התוכנית, מעניקה התוכנית תמריצים והטבות כלכליות למצטרפים. ניהול תמ"א 38 זו משימה מורכבת ומסובכת. כדי לצלוח אותה בהצלחה מומלץ לבחור חברה להנדסת בניין בעלת ניסיון בתחום. חברת "יאיר נצר, חברה להנדסה ובניין בע"מ" מלווה את משתתפי הפרויקט החל מהתכנון הראשוני ועד לסיום המוצלח של הבנייה. החברה ניהלה כבר פרויקטים גדולים בתחום הבנייה האזרחית והציבורית, היא תדע לנהל בהצלחה גם את הפרויקט שלכם.

                                 

מי זכאי להשתתף בתוכנית?

v     כל התושבים אשר רכשו דירה לפני שנת 1980 זכאים לקחת חלק בפרויקטתמ"א 38. לאחר שנת 1980 שינו את תקני הבנייה של הבניינים המשותפים ומאז כלהבתים נבנו בהתאם לתקן ועמידים נגד רעידות אדמה. במקרים חריגים גם בניינים שנבנו לאחר 1980, אך לא על פי התקן זכאים לתמ"א 38.

v     בניינים שאינם מאוישים באופן קבוע, כמו לדוגמא מחסנים אינם נכללים בתוכנית.

v     בניינים בני שתי קומות הבנויים על שטח של עד ארבע מאות מטרים מרובעים, לאנכללים בתוכנית.

v     בניינים שקיבלו צו הריסה מבית המשפט, לא נכללים בתוכנית.

 

בחירת החברה – המפתח להצלחה

בחירת החברה שתבצע את הפרויקט היא נושא מורכב, אך היא זו שתבטיח את הצלחת הפרויקט.כאשר בוחרים חברה חשוב לשים לב לגורמים הבאים:


כדי להתרשם מהאמינות ומהמקצועיות של החברה או היזם כדאי לבקש לראות עבודות קודמות. אל תתעצלו, גשו לדבר עם הדיירים ובררו על התנהלות החברה מול הדיירים לפני הפרויקט, בזמן הפרויקט וגם לאחריו. האם היו תקלות בדרך, ואם כן כיצד הצליח הקבלן להתמודד אתן? בררו על עמידה בלוח הזמנים, על זכויות הדיירים בתמ"א 38, האם היזם מבצע בעצמו את הבנייה או ששוכר חברת משנה ועוד.


יכולתו הכלכלית של הקבלן היא פרמטר מרכזי בבחירתו. שכר הטרחה של הקבלן הוא בדרך כלל זכויות בנייה שיקבל הקבלן. אך האם הקבלן שבחרתם מסוגל לעמוד בהוצאות הבנייה עד למימוש זכויותיו? כדאי לבקש ערבויות מתאימות שיבטיחו את ביצוע הפרויקט.


חשוב לבדוק כי הקבלן שבחרתם רשום בפנקס הקבלנים והאם יש לו פוליסת ביטוח בתוקף. כדאי לבדוק מהם התנאים הנלווים שמתנה הפוליסה והאם הם עומדים בדרישות ובתקנון של תמ"א 38.


תוכנית תמ"א 38 כפופה לאישור הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה. כדי לקבל את האישור יש צורך בבירוקרטיה ובכיתות רגליים במסדרונות הרשויות. כדאי לבחור חברה מבצעת אשר מכירה היטב את כל ההליכים הבירוקראטיים, חברה אשר תוכל להוציא אל הפועל את תוכנית הבנייה בזמן הקצר ביותר.

 

 

 

 

0 תגובות
תמ"א 38 - למה אתם צריכים מפקח בנייה מטעמכם?
02/01/2015 18:24
yair
ליווי דיירים בפרויקט תמא 38, תמא 38

מפקח בנייה מחויב למי שמשלם לו את שכרו. גם הקבלן המבצע את הפרויקט שלכם יעסיק מפקח בנייה, אבל זה לא מספיק. אתם צריכים למנות מפקח בנייה מטעם הדיירים כדי שייעץ לכם, ייצג אתכם ויפקח על הבנייה מתחילת הפרויקט ועד סופו. מפקח בנייה תמ"א 38 הוא אחד מבעלי התפקידים החשובים ביותר בפרויקט, הוא בעל המקצוע מטעמכם שידאג לביצוע התוכנית לשביעות רצונכם המלאה.

 

חמש סיבות למה אתם חייבים מפקח בנייה?

v     בעת הגשת התוכניות לאישור הרשות המקומית, מפקח הבנייה יבדוק כי התוכניות תואמות את התחייבויות הקבלן בחוזה. אם תוותרו על פיקוח תמ"א 38, אתם עלולים לגלות מאוחר מדי את השינויים ואת החריגות כאשר הן כבר יהיו עובדות בנויות בשטח.


v     בשלב המשא ומתן מול היזם או הקבלן, מפקח הבנייה יסייע לכם בניסוח המפרט הטכני המגדיר את החומרים, את האביזרים ואת הכלים שבהם ייעשה שימוש בבנייה. מפקח הבנייה מכיר היטב את כל החומרים והאביזרים, הוא יוכל לבחון את המפרט הטכני שמציע היזם , להעיר הערות ולפקח בהמשך שהיזם אכן מספק את כל החומרים שהתחייב בחוזה.


v     מפקח בנייה תמ"א 38 יעקוב אחרי התקדמות הפרויקט בהתאם ללוח הזמנים.בכל סטייה מלוח הזמנים המתוכנן הוא ידווח לדיירים וימליץ על הצעדים שיש לנקוט כדי למנוע סחבת מיותרת.


v     בתכנית תמ"א 38 חשיבותו של מפקח הבנייה מטעמכם אינה מוטלת בספק. תפקיד המפקח מקבל משמעות נוספת, עליו מוטלת האחריות לוודא ולבדוק כי תהליך חיזוק הבניין מתבצע כיאות בהתאם לתקנות תמ"א 38 ולתוכנית ההנדסית של חיזוק הבניין.


v     בסיום הפרויקט, מפקח הבנייה יאתר ליקויי בנייה כמו בעיות איטום, סדקים,רטיבות, נזילות ועוד. אם יידרשו תיקונים המפקח ימליץ על דרכים לתיקון וידע להעריך את העלויות הכספיות. אם תיקלעו למחלוקת עם היזם, חוות הדעת של המפקח שליווה את הפרויקט תסייע לכם בכל ערכאה משפטית.


חברת "יאיר נצר, חברה להנדסה ובניין בע"מ" מציעה ליווי דיריים בפרויקט תמ"א 38 ופיקוח על הבנייה. עובדי החברה ידעו לעבוד בשיתוף פעולה מלא עם בעלי המקצוע, הם לא יהיו גיס חמישי, אלא חלק מהצוות ידאגו לייצג נאמנה את האינטרסים של דיירי הבניין.

 

0 תגובות
ליווי הנדסי לתמ"א 38 – המפתח להצלחה!
02/01/2015 18:23
yair
פיקוח על תמא 38, ליווי תמא 38


תמ"א 38 היא תוכנית מתאר ארצית שמטרתה לחזק מבנים ישנים בפני אסון אדמה. כדי לעודד את הדיירים להשתתף בתוכנית, הם מקבלים הטבות שונות כמו זכויות בנייה נוספות, חידוש הבניין, הוספת ממ"ד ומרפסות שמש, מעלית, חניה ועוד.יזמים, מתווכים, קבלני שיפוצים ועוד גילו את הפוטנציאל העצום הגלום בתוכנית, אך כדי לבצע את חיזוק הבניין בהצלחה יש צורך בידע הנדסי ובניסיון רב בתחום. חברת"יאיר נצר, חברה להנדסה ובניין בע"מ" היא אחת החברות המובילות בתחום הליווי והפיקוח על ביצוע תוכנית תמ"א 38. החברה מציעה ליווי דיירים בפרויקט תמ"א 38, וייעוץ ופיקוח על הליך הבנייה.

 

ליווי הנדסי לתמ"א 38 - חמישה דברים שחשוב לדעת


המטרה של תוכנית תמ"א 38 היא חיזוק המבנים. ההיסטוריה מלמדת כי בעת אסונות אדמה נפגעו אנשים ונגרם נזק לרכוש לא בשל תזוזות האדמה, אלא בשל קריסת המבנים. ביצוע תוכנית תמ"א 38 דורשת ידע הנדסי ואחריות רבה. אם לא נחזק נכון את המבנים, אנו עלולים לשלם את המחיר ברעידת האדמה הבאה.


ליווי הנדסי לתמ"א 38 חייב להיות מטעם הדיירים. משמעות הליווי היא פיקוח מקצועי ומעקב אחרי חברת הבנייה. רק מהנדס מוסמך ידע להוציא לפועל את תוכנית החיזוק, לעקוב אחרי הביצוע, לוודא כי הקבלן פועל בהתאם להנחיות הבנייה המחייבות ועושה שימוש בכמויות ובחומרים הנדרשים כדי לחזק היטב את הבניין.


חיזוק הבניין כולל גם חיפוי חיצוני, הוספת מרפסות, חדר נוסף, מעלית ועוד. כל תוספות הבנייה האלו דורשות ידע הנדסי ומעקב מקצועי כדי למנוע חלילה אסון,ולא רק בעת רעידת אדמה.


אחת הדרכים ליישום תוכנית תמ"א 38 היא מכירת הזכויות ליזם או לקבלן בתמורה לביצוע התוכנית, ללא השתתפות כספית של הדיירים. גם שכר הטרחה של המהנדס אשר מלווה את ביצוע התוכנית מטעם הדיירים ועוסק גם בפיקוח תמ"א 38  משולם על ידי הקבלן. חשוב לזכור כי פיקוח הנדסי מטעם הדיירים הוא הערובה להצלחת התוכנית.


 ליווי הנדסי יאתר ליקויי בנייה כמו בעיות איטום, רטיבות, חריגות בנייה ועוד במהלך הבנייה. אם לא תשכרו מהנדס מקצועי אתם עלולים לגלות את ליקויי הבנייה מאוחר מדי, לאחר שהבנייה כבר הסתיימה. 


ליווי הנדסי לתוכנית כולל ייצוג מקצועי של הדיירים, בדיקת היתכנות כלכלית והנדסית, ליווי במשא ומתן עם הרשות המקומית ועוד.

 

 

0 תגובות
איך לחזק מבנים מפני רעידת אדמה?
02/01/2015 18:22
yair
יעוץ תמא 38

רעידות אדמה שפקדו בשנים האחרונות יבשות רבות ברחבי תבל המחישו את הטרגדיות הקשות העלולות להיגרם בשל אסון אדמה. ישראל נמצאת באזור סכנה סייסמי, כבר היו בה רעידות אדמה קלות, ולדעת המומחים רעידת האדמה המשמעותית הבאה היא רק עניין של זמן. חשוב להבין כי הגורם העיקרי לאבידות בנפש הוא לא רעידת האדמה, אלא קריסת המבנים. חיזוק מבנים מפני רעידת אדמה אינו דומה לשיפוץ בניין או לבניית מבנה חדש.זהו פרויקט מורכב הדורש ניסיון רב וידע מקצועי. אל תעמדו בצד ואל תחכו שחלילה משהו יקרה, צרו קשר עם חברת "יאיר נצר, חברה להנדסה ובניין בע"מ" כדי להגביר את בטיחותכם ולהימנע מאסונות ונזקים לרכוש.


איך מחזקים מבנים?


את שיטת החיזוק יש להתאים לכל מבנה, לאופן בנייתו,לחוזק היסודות שלו, למידותיו, לגילו ועוד. תהליך חיזוק המבנים כרוך בתכנון הנדסי מקצועי, ולכן חשוב לשכור מהנדס מוסמך ובעל ניסיון שיעסוק בניהול ובפיקוח על ביצוע תמ"א 38 , התוכנית לחיזוק המבנים.


בעת חיזוק המבנים משתמשים בחומרי הבנייה המתאימים ביותר כמו פלדה או בטון מזוין ויוצרים לבניין, מעין "רשת ביטחון" שתחזק את המבנה ותאפשר לו קיום,בהתאם להוראות התקנים המתאימים, גם בעת רעידת אדמה.


תוספות בנייה הן חלק מזכויות דיירים בתמ"א 38.  במקרה של תמ"א 38/1,נוסף על שדרוג אמת הדירות  לדיירים, הוספת ממד"ים ואלמנטים של הקשחה מבטון מזוין המחזקים את המבנה.

 חיזוק מבנים במסגרת תמ"א  38 הוא הליך מורכב בשל ריבוי הגורמים המעורבים בו. כדי ליהנות ממבנה יציב וחזק ומהליך בנייה מהיר ככל האפשר חשוב לפנות אל חברת ניהול יעוץ ופיקוח לדיירים בפרויקט תמ"א 38 ובפרויקטים נוספים. 

                                                                                               

0 תגובות
איך להתנהל נכון מול קבלן תמ"א 38
02/01/2015 18:22
yair
ייעוץ תמא 38, יועץ לתמא 38

תוכנית תמ"א 38 היא הליך מורכב הדורש ניסיון, ידע מקצועי ואחריות רבה.. במסגרת התוכנית קבלני תמ"א 38 מנהלים מו"מ גם גורמים ואנשי מקצוע רבים, עם הרשויות המקומיות, עם אדריכלים, עם מהנדסים, עורכי דין ועוד. ניהול תמ"א 38 משפיע על התמורה שמקבלים הדיירים, ועל  זמן ביצוע הפרויקט. חברת "יאיר נצר, חברה להנדסה ובניין בע"מ" עוסקת בניהול פרויקטים רבים וביניהם תמ"א 38, בייצוג דיירים בפרויקט, פיקוח תמ"א 38 ועוד. צרו קשר, כי ההצלחה שלכם היא האתגר שלנו.

 

מה חשוב לבדוק לפני שחותמים על חוזה עם הקבלן/יזם?


 לפני שאתם חותמים על חוזה,חשוב להקפיד ולדעת כי צריך  להכין חוזה מקצועי למניעת בעיות חמורות בעתיד, למניעת הוצאות כספיות רבות ומיותרות ,לעיכוב הביצוע ולעוגמת נפש רבה.


פרק שלם בתמ"א 38 עוסק בחובות של הקבלן כלפי הדיירים. חובות הקבלן צריכות להיות מפורטות בחוזה, יש לפרט את כל העבודות שיעשה הקבלן, את האחריות, את הביטחונות ואת הערבויות הכספיות.


יש להכין לוח זמנים מפורט. מתי תתחיל העבודה, מהו תאריך הסיום, מתי יימכרו יחידות הדיור החדשות ומהן הסנקציות שיוטלו על הקבלן במקרה של חריגה משמעותית מלוח הזמנים.


יש להתייחס באופן מקצועי לכל נושא הביטוח.


כל העלויות הכספיות של תמ"א 38 חלות על הקבלן. יש לפרט בחוזה את כל התשלומים כמו אגרות שונות, תשלום לאדריכל, מיסים, שכירת עובדים מקצועיים, תשלום לעורך דין ועוד. זאת,על מנת למנוע מראש מצב שבו הדיירים יצטרכו לשאת בחלק מעלויות הפרויקט.

יש להתייחס באופן מקצועי לפתרון הולם של סידורי החניה של בעלי הדירות.


יאיר נצר וצוות החברה שמחים ללוות כל פרויקט. אם אתם מעוניינים לקבל ייעוץ תמ"א 38, צרוקשר, צוות החברה ישמח לעזור.

 

 

0 תגובות
איך לבצע עסקת נדל"ן בהצלחה
02/01/2015 18:21
yair
התחדשות עירונית, יזמות נדלן

יזמות נדל"ן הוא תחום רחב המאגד בתוכו פעולות בנייה בפרויקטים מגוונים בתחום הנדל"ן כאשר המכנה המשותף לכולם הוא הרצון לבצע עסקת נדל"ן בהצלחה. עסקת נדל"ן יכולה להיות עסקה פשוטה וזורמת, אך עלולה גם להיות עסקה כושלת בעלת הוצאות מנופחות, עיכובים רבים בתהליך העבודה ותוצאה סופית לא מספקת. חברת "יאיר נצר, חברה להנדסה ובניין בע"מ" רכשה ניסיון בבניית פרויקטים שונים בענף הנדל"ן. אמרתם יאיר נצר, אמרתם  ותק, הצלחה, ניסיון ותוצאות שיענו על  הציפיות.

 

יזמות נדל"ן – הכול על תמ"א 38

על אף האטרקטיביות והפוטנציאל הרב הטמון בפרויקט תמ"א 38, דיירים רבים חוו כישלון בביצוע התוכנית. בדרך כלל אלו דיירים חסרי ניסיון שהתקשרו עם יזמי נדל"ן בלתי מקצועיים. התחום של תמ"א 38 מושך אנשי מקצוע בתחומים שונים כמו מתווכים, קבלני שיפוצים, יזמים מתחילים ועוד רבים המזהים  את הפוטנציאל הכספי הגלום ביישום התוכנית.


איך לא ליפול בפח?

·   השלב הראשון של הפרויקט, הוא השגה של הסכמת הדיירים ובחירת גוף מקצועי שיעסוק ויהיה אחראי על ליווי הדיירים בפרויקט תמ"א 38. הצוות המקצועי שילווה את הדיירים יבצע בדיקה של היתכנות והתאמה של הפרויקט לתמ"א 38.

 

·   השלבים הבאים הם: קבלת ההיתרים מהרשויות השונות, חתימה מול היזם המבצע וביצוע הבנייה. בשלב ביצוע הבנייה מומלץ לשכור מפקח בנייה שיפקח מטעם הדיירים על התאמת הבצוע לתכנון, על התקדמות הבנייה, על איכות החומרים, על עמידה בלוח הזמנים ועוד.

 

·        חברת "יאיר נצר, חברה להנדסה ובניין בע"מ" רכשה ניסיון רב בתחום יזמות בנייה. החברה מתמחה בניהול ופיקוח תמ"א 38. אם ברצונכם להצליח, מומלץ לשכור חברה ותיקה ובעלת ניסיון בתחום.

 

יזמות נדל"ן – הכול על פרויקט פינוי בינוי ועל התחדשות עירונית

פינוי בינוי היא עסקת נדל"ן שבה מתפנים הדיירים מבתים ישנים, הורסים את הבניינים הישנים, מוסיפים זכויות בנייה ובונים בניינים חדשים ומודרניים. בסיום הבנייה מקבלים הדיירים המפונים דירה חדשה וגדולה במקום הדירה הישנה.


פרויקט פינוי בינוי תורם להתחדשות עירונית. כמעט בכל עיר יש אזורים רבים ובהם בניינים מזדקנים ומוזנחים. בניית דירות חדשות מושכת לשכונה אוכלוסייה צעירה וחזקה יותר מבחינה כלכלית, מבני הציבור השוממים ומוסדות הלימוד של השכונה, בתי הספר, גני הילדים ועוד, מתמלאים בחיים חדשים.


יאיר נצר וצוות החברה יודעים לתת מענה מקצועי לכל הפעולות והתהליכים הקשורים לבניית פרויקטים בענף הנדל"ן, גם בפרויקט פינוי בינוי.

0 תגובות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון