עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

סטודיו "מילים באהבה" הוקם בשנת 2001 ע"י ציונית יפה בן עזרא. העבודות שהרחיבו את פעילות הסטודיו הן העבודות שנעשו עם הלב והנשמה.

"מילים באהבה" - תיעוד ספרים ואלבומים למגזר הפרטי ולמגזר העסקי.

אנו יוצרים עבורך חוויה באמצעות ספרים שנותנים מקום של כבוד לאנשים, אירועים וארגונים. כי ספר הוא נכס.

לשוק הפרטי: ספרי הנצחה וזיכרון.סיפורי חיים, ספרני זיכרונות משפחתיים, לשוק העסקי: ספרים בארגונים, מילים באהבה, הוקרה, מילה טובה וספרי מתכונים.

הספרים שאנו מפיקים מטביעים חותם לאנשים, לאירועים ולארגונים.


ארגון מצליח יודע לחבר בין אנשים, להוקיר וליצור הערכה בין אישית על התרומה וההשקעה של העובד בארגון. אני מאפשרת לאנשים בארגונים להטביע חותם ולתת מקום של כבוד לחברי הארגון בעזרת תיעוד, הפקה ועיצוב של אלבומים וספרים בנגיעה אישית, אסתטית ויפה כי ספר הוא נכס שכיף לראות, לגעת, לחוש ולהתבונן.

ברגישות ובאמפטיה נאספים במלל ובתמונות מסכת מעגלי חייו של האדם. בספר אני יוצקת תכנים עם עומק.

הייחוד בעבודותיי היא אהבת האדם, קשר אישי וזמינות.

בין הלקוחות: תנובה, מקורות, HOT, בנק אגוד, נמל קיסריה, משטרת ישראל, יקבי רמת הגולן, ביטוח חקלאי, בראשית, רהיטי עין חרוד, פינה בעמק, קיבוצים, חברות ומשפחות.
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
חשיבות התיעוד במשפחה לסיפורי חיים
20/12/2014 18:01
ציונית יפה
תיעוד, סיפור חיים, זכרונות משפחתיים, זיכרון

מהו תיעוד משפחתי?

איסוף וכינוס סיפורי החיים ותמונות מימים עברו, העלאה על הכתב של חוויות וזיכרונות, קורותיהם של אנשים שהיו ושל אנשים שזוכרים.

 

באמצעות התיעוד יוצרים חוויה משפחתית, נותנים מקום של כבוד, הערכה ואהבה, וגם ידע על אנשים ואירועים, תרבות ומנהגים, משאירים נכס ומטביעים חותם לדורות הבאים.

 

למרבית האנשים יש בבוידעם  "ארגזים" מלאים בצילומים ובמסמכים ישנים המהווים חומר יקר ערך. זה הזמן לעצור ולהביט אחורה אל רגעים קסומים המתועדים בתמונות של פעם...

הם יכולים לקום לתחייה ולקבל משמעות רק כאשר מישהו מספר ומפרש אותם.

 

הערך המוסף בתיעוד הוא שיתוף הדור הצעיר בערכים ובשורשי המשפחה. התמונות מספרות את תולדות המשפחה וההיבט ההיסטורי של התקופה, והן יכולות ליצור חיבור רגשי עמוק של הדור הצעיר אל הדור הוותיק.

 

חשוב לתעד דברי בני משפחה היכולים להשאיר אחריהם בצורה אותנטית סיפור חיים מעניין ומרגש, בצד תמונות המספרות סיפור מקום, הווי או דמויותיהם של אנשים היקרים לנו.
החוויה שעובר המספר כשהוא מתאר אירועים מההיסטוריה הפרטית, לפעמים גם התנסויות שהיו חבויות שנים רבות, הברק בעיניים, ההתרגשות בשיתוף סיפור החיים עם בני המשפחה, הם מקור לחוויות משותפות והתרגשות רבה לכל השותפים.


כדאי וראוי לבני הדור הצעיר, בשיתוף ההורים, לשבת עם הסבים והסבתות, לשאול שאלות, להביע עניין וסקרנות, ולתעד את הסיפורים. ניתן לתעד בכתב, בהקלטה, או בצילום. ישנם כיום ברשת טיפים איך ומה לשאול. חשוב לעבור על תמונות ולשאול את השאלות שמאחורי התמונות - תאריך הצילום, מי בתמונה, מה חשיבות האנשים המופיעים בתמונה ובעיקר מה הסיפור מאחורי התמונה. הסיפור לא חייב להיות ארוך.
לעיתים הסיפורים לא קלים ולמספר קשה לדובב אותם, ייתכן שכדאי להיעזר באיש מקצוע, שזו המיומנות שלו.


ברגישות ובאמפתיה נאספים במלל ובתמונות קווי מתאר למסכת חייו של אדם.

אפשר להשאיר את החומר הכתוב או את ההקלטות להחלטות בעתיד.

 

תיעוד לוקח זמן ודורש סבלנות. תעניינו ושתפו את הילדים והנכדים. תקבעו עם ההורים והסבים ותתחילו לתעד, כי לעיתים זה יום אחד מאוחר מדי...

 

השאירו זיכרונות, מורשת, שורשים ונכס לדורות הבאים.

 

ציונית יפה בן עזרא

"מילים באהבה" - כי ספר הוא נכס

www.studioyafa.com
yafa225@gmail.com

עין חרוד מאוחד

052-3736277

 

0 תגובות
תיעוד - ספרי הנצחה וסיפורי חיים
03/04/2014 19:08
ציונית יפה
ספר הנצחה, ספר זיכרון, סיפורי חיים

כוח רצון
השינוי התחיל בשנת  2001 כשאני בת 49 ולי שניילדים צעירים מאוד בני שמונה וחמש. היה לי את האומץ לעזוב משרה טובה ובטוחה עםמשכורת נאה לצידה למשהו שהיה חזק ממני, וזה הרצון להיות עצמאית.
לא ידעתי לאן פניי מועדות אבל סמכתי על תחושות הבטן שלי ועל התובנות החיוביות שאכןזה אפשרי.

התהליךשעברתי היה תהליך מדהים.

העזה וחוצפה
כחברת קיבוץ החלטתי למרות הקשיים שעמדו בדרכי, לפתוח סטודיו לגרפיקה, ללא הכשרהמקצועית. החלומות והשאיפות שלי הובילו אותי בנחישות ואופטימיות רבה. במהלך השניםהבנתי באיזו העזה וחוצפה הלכתי אחר רצונותיי.

למדתיאת התוכנות הגראפיות באופן עצמאי, זה היה קשה אבל לא ויתרתי לרגע. ראיתי את עצמיבעוד עשר שנים עם סטודיו מצליח וזה היה חזון שהגשים את עצמו.

העקשנות,הנחישות, ההוויה, האישיות שבי דחפו אותי קדימה והצלחתי  בעבודה קשה ובעקשנות רבה להקים סטודיו לגרפיקהשעובד יפה.


למדתי להתמקד בעשייה שכה מרתקת אותי ומובילה אותי לעולמות שונים.
מאוד אוהבת את העשייה שלי ואת החיבור שלי לאנשים, לסיפורים והזיכרונות שלהם.


המרכז לספרי הנצחה/סיפורי חיים

כיום אניעוסקת בעיקר בתיעוד והפקה של ספרי הנצחה וסיפורי חיים. שני נושאים מנוגדים לכאורהאחד מהשני אבל נושקים ונאחזים אחד בשני. גם בספרי ההנצחה וזיכרון וגם בסיפורי חייםאנו מעלים סיפור חיים רב גוני ומרגש. בין התמונות המספרות אנו שוזרים את מסע חייו שלאהובנו בצירוף מסמכים חשובים ונדירים.

 

מבחינתי עשייהזו הינה שליחות.

 

הקו המנחה הואתיעוד רגעים, חוויות וזיכרונות של חיים שלמים של יקירנו.

 

המפגשים עם המשפחותהינם רגעים מרגשים ומעצימים. התובנה שאני יכולה להכיל כל כך הרבה סיפורים ורגשות מדהיםאותי כל יום מחדש.0 תגובות