עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  

קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
יוני 2013  (1)
חוכמת חיים
05/06/2013 00:34
Wisdom
חוכמה, חוכמת חיים, נישואין, אהבה, כבוד

הנה יוצא לדרך הבלוג החדש שלי. כבר מרגישה כמו בבית. אז הבלוג שלי בעצם עוסק בהכל. מה שעובר בראש (ועובר בו הרבה) נכתב כאן - כדי לשחרר קצת מקום בראשי.

אז קודם כל חשוב להבהיר שכאשר אני מגדירה אדם חכם, הכוונה לחוכמת חיים ולא חוכמה שנרכשת בלימודים ומובילה לציונים גבוהים. חוכמת חיים בעיניי זה משהו מולד, או שיש או שאין. וזאת אפשר לראות בעיניו של האדם. מי שמסכים עם מה שכתבתי כנראה מבין את כוונתי.

שאלה אשר מעסיקה רווקים\ות מפחד של התחייבות והמעבר לשלב הבא. זה אכן מפחיד כי בעצם בוחרים בן אדם להתחתן איתו וכולנו רוצים שזה יהיה לכל החיים. אבל ל"כל החיים" זה נשמע מאוד מפחיד ומלחיץ אותנו עוד יותר. קודם כל, מה אין יותר ריגושים של התחלות חדשות?  ואיך יודעים בעצם שזה זה? ואולי זו לא הבחירה הנכונה בשבילי.

אז לדעתי אי אפשר אף פעם להיות בטוח בשומדבר. אומרים שכשזה זה, אתם תדעו זאת. אני חושבת שאצלי זה ככה היה. בקשרים הקודמים שלי (כולם היו ארוכי טווח) תמיד הרגשתי שזה לא הסוף מן הרגשה פנימית. וכאשר הגיע האחד, כבר בחודשים הראשונים של ההיכרות, ההרגשה הייתה נכונה - מאין הרגשה של "הכל במקום" האויר שנושמים פתאום מרגיש אחרת, אין מחנק.

אבל.. גם אני שהרגשתי שזה אכן זה נתקלתי ב"פחד שלפני החתונה"  וכמו שאמרתי זה מעורר תחושת מחנק  ומי שלא מוציא לעצמו מהראש מחשבות אלו וזורם איתם לעומק, זה יוביל למקום לא בריא.

שורה תחתונה כאשר בוחרים בן אדם להתחתן איתו, שתהיה ההרגשה שכאשר את נמצאת עם הבן זוג, אין עולם בחוץ, אין צורך בחברות (חשוב לציין: אני לא נגד חברות, להפך, חברה של אנשים זה חשוב לכל אדם, אסור להדבק לטוסיק של בן זוג והוא לשלך וזהו, לא בריא בכלל) אבל שתהיה הרגשה שהוא בעצם הכל בשבילך, שיש בו את כל התכונות שנחוצות לך (תמיכה, ייעוץ, צפייה בתוכניות משותפות, לכייף ביחד ולדחוף אחד את השני להשגת הישגים ובסוף להקים משפחה יחד).

אומרים בסוף כשמזדקנים, הילדים עוזבים את הקן ואתם נשארים שוב לבד, לכן חשוב מאוד שהכבוד אף פעם לא ייעלם ושיהיו תוכניות טלוויזיה משותפות :)

 

0 תגובות