עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
מרץ 2013  (1)
טיפול מאוד נפוץ - הלבנת שיניים
24/03/2013 13:59
dan
הלבנת שיניים, טיפולי שיניים

הלבנת שיניים - טיפולי שיניים

המראה של השיניים שלנו מצביע במידה ניכרת אודותינו. נכון להיום במסגרת הבדיקה השנתית של רופאי השיניים אותה עובר כל אדם, רופא השיניים מדווח למטופל אילו טיפולי הלבנת שיניים לו ומציע לו את השיטה המתאימה ביותר לכל טיפול וטיפול וזאת בהתאם למצב החניכיים והשיניים שלו. אחד מאותם טיפולים הוא הלבנת שיניים ועליו נרחיב במאמר זה.


הלבנת שיניים- האם טיפול זה מסוכן?


הרבה אנשים מחליטים להלבין את שיניהם בכל מחיר וזאת על מנת לאמץ את אותו מראה אסתטי של שיניים לבנות. הם אינם מודעים לעובדה כי הלבנה בצורה לא מבוקרת ושימוש בתכשירים אשר לא עברו אישור על ידי משרד הבריאות או ה- FDA האמריקאי יכולים לגרום נזק רב לשיניים. נכון להיום יש שתי הלבנת שיניים, הראשונה מוגדרת כבעייתית מבחינת סיכונים ואילו השנייה בטוחה באם היא נעשית על ידי רופא שיניים. הלבנת שיניים עצמית על ידי אבקת סודה לשתייה, יכולה להרוס את כל השכבה העליונה (אימייל) של השנים שלכם. הלבנה ביתית אשר נעשית בניגוד להוראות הכתובות גם היא יכולה לגרום לנזק רב או יכולה להיות בלתי אפקטיבית וזאת משום שהריכוז של רוב התכשירים אותם קונים הוא באחוזים נמוכים במיוחד. הלבנת שיניים בטוחה היא זו אשר נעשית על ידי רופא שיניים מומחה בתחום.


טיפולי שיניים- אסתטיקה נחשבת כטיפול?

 

הרבה אנשים מעוניינים לדעת האם הלבנת שיניים נחשבת כפעולה אסתטית או כפעולה דנטאלית. התשובה היא שזו נחשבת שילוב של השניים. אם שאלה זו נשאלת על מנת להבין האם חברות הביטוח יכולות להשתתף בכיסוי הטיפולים, חשוב לדעת כי לרוב הן מחשיבות טיפולים אלו כאסתטיים וכן רוב חברות הביטוח אינן כוללות טיפולי שיניים כחלק מפוליסת הבריאות. אך אם מדובר על טיפולים מצילי חיים או כתוצאה ממחלה מסוימת, יש מצב שקופת החולים או חברות הביטוח יסכימו להשתתף בהוצאה זו. כאן מומלץ לברר זאת ישירות מול אותה חברה או קופה.

0 תגובות