עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
יוני 2014  (1)
לו הייתי רוטשילד...
23/06/2014 14:20
ויטל דואן

לו הייתי רוטשילד - כתיבת חיבור דעה

 

תארו לכם שזכיתם בפיס במיליון שקלים.

החלטתם לחלוק בשמחה ולחלוק בכסף, ולתרום חלק ממנו לארגון בעל מטרה חשובה.

לפניכם חמש אגודות שונות שישמחו לקבל מכם תרומה. אתם יכולים לבחור רק באגודה אחת.

במי תבחרו?

 

 

א. קראו את ההסבר על כל אחת מהאגודות.

ב. גבשו דעה והחליטו לאיזו אגודה תתרמו את הכסף.

ג. כתבו חיבור דעה שבו אתם מביעים את דעתך ומנמקים אותה באמצעות טיעונים משכנעים.

ד. שלחו את החיבור שלכם כתגובה לפוסט זה.

 

 

עמותת לתת

ארגון לתת הוא סיוע הומניטרי ישראלי, נוסד במטרה לפעול לצמצום העוני למען יצירת חברה צודקת וטובה יותר, על ידי הענקת סיוע לאוכלוסיות במצוקה על בסיס אוניברסלי, הנעת החברה האזרחית לערבות הדדית ונתינה והובלת שינוי בסדר העדיפויות הלאומי.

הארגון הוא לא ממשלתי, א-פוליטי, א-מפלגתי, הפועל ללא כוונת רווח.

הארגון מספק סיוע שוויוני ב- 95 יישובים ברחבי הארץ ובכל המגזרים וסיוע בחו"ל.

הארגון מנהל גם את פרויקט: "סיוע לחיים" שמספק סיוע הוליסטי לניצולי שואה נזקקים, במזון ובתרופות, מענה לצרכים מיוחדים והעברת מסר של ערבות הדדית ואכפתית.

במסגרת התכנית, זוכים הניצולים לסיוע פיזי, חברתי ורגשי, אשר כולל: סיוע חודשי וקבוע במזון המאפשר שמירה על ביטחון תזונתי ובאופן ישיר משפיע לטובה על תקינות בריאותם, מימון רכישת תרופות המאפשר לניצולים לצרוך בצורה סדירה את התרופות להן הם זקוקים וקרן חירום המשמשת לאספקת טיפולים ואביזרי עזר בתחומי הבריאות והתפקוד היומיומי.

 

אלו"ט

אלו"ט, האגודה הלאומית לילדים אוטיסטים, היא עמותת הורים לילדים, מתבגרים ובוגרים המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי. העמותה נותנת שירות ומטפלת בכ – 9000 משפחות בכל רחבי הארץ.

פעילות האגודה מתמקדת בשלושה תחומים עיקריים: קידום זכויות הילדים והבוגרים האוטיסטים והמשפחות; הקמה, הפעלה ופיתוח שירותים לילד, לבוגר ולמשפחה; קידום הידע ועידוד מחקר בתחום האוטיזם.

אלו"ט פועלת להקמה והפעלה של שירותים מגוונים בהתאם לצרכים ובכל טווח הגילאים. השירותים שניתנים, תחילתם בגיל הרך במפגש של המשפחה עם המומחים של אלו"ט במרכז האבחון, והמשכם במעון יום שיקומי, טיפול בריאותי מקדם בגנים, מסגרות פנאי, בתים לחיים למתבגרים ובוגרים אוטיסטים, מרכזי תעסוקה ועוד. הפעלת השירותים נעשית בהתאם לתוכניות מקצועיות, המסתמכות על מחקר, ניסיון רב וידע שנצברו בעמותה. פיתוח השירותים קהילתיים כמו נופשונים, מועדוניות וקייטנות מתרחב משנה לשנה כדי להקל על המשפחות בימי החופשות ממסגרות החינוך.

 

אגודת צער בעלי חיים

אגודת צער בעלי חיים בישראל פועלת למניעת סבל מבעלי חיים, בעיקר מבעלי החיים הנטושים. האגודה מספקת מקלט והגנה בפני כל בעל חיים הזקוק לכך. מתחם האגודה רחב, נקי ושקט, ומעניק לחוסים את התנאים הנוחים ביותר. כיום מטפלת האגודה בלמעלה מ-10,000 בעלי חיים בכל שנה.משימתה העיקרית של האגודה  היא קליטת כל בעל חיים נטוש וניסיון למצוא עבורו בית מאמץ. כמו כן היא מעניקה שירותים שונים לקהילה: מרפאה וטרינרית במחירים מסובסדים, פנסיון לחיות מחמד, חילוץ ואיסוף בעלי חיים במצוקה ומחלקת חינוך והדרכה. אגודת צער בעלי חיים בישראל היא עמותה ללא מטרות רווח שאינה נהנית מתמיכה של גורם רשמי, אלא מתקיימת בעיקר על בסיס תרומות. האגודה מנוהלת על ידי ועד מתנדבים.

האגודה למען החייל

האגודה למען החייל היא מוסד ללא כוונות רווח לתועלת ורווחת חיילי צה"ל. מקורות ההכנסה של האגודה הן תרומות הנאספות במסגרות שונות בארץ ובחו"ל. האגודה למען החייל מקיימת פרויקטים רבים לרווחת חיילים בודדים וחיילים נזקקים, מנהלת רשת בתי חייל ודירות ברחבי הארץ להלנת חיילים, מתכננת ומקימה מבנים ואולמות בבסיסי צה"ל, מקיימת פעילות לחיילי המילואים, מארחת מדי שבוע גדודי לוחמים ותומכי לחימה, מאמצת גדודים לוחמים, מפעילה מזנוני דרכים לרווחת החיילים ברחבי הארץ, מקיימת ימי כיף לחיילים בודדים, מקיימת פעילות רווחה למשפחות אלמנות ויתומי צה"ל. אחד מיעדיה המרכזיים של האגודה למען החייל הינו טיפול בחיילים בודדים, חיילים ממשפחות מצוקה ועולים חדשים. האגודה עושה זאת תוך מתן תשומת לב מיוחדת לצרכיהם המשתנים של החיילים. בשנים האחרונות נרשמה עליה משמעותית בבקשות לסיוע האגודה למען החייל לאוכלוסיות אלו בתחומים שונים.

 

האגודה למלחמה בסרטן

האגודה למלחמה בסרטן היא עמותה התנדבותית ישראלית שהוקמה בשנת 1952 ומטרתה להפחית את מספר החולים במחלת הסרטן ומספר המתים ממנה בישראל. לאגודה שירותים ופרויקטים רבים:

- שיפור מחלקות ילדים ושיפור הטיפול - האגודה בונה ומשפצת מחלקות ורוכשת מכשור רפואי חדשני לטיפול בילדים חולי סרטן בכל המרכזים הרפואיים בארץ.

- סיוע כספי - האגודה מעניקה סיוע כספי זמני למשפחות של ילדים חולי סרטן.

- פרויקט "השלמת חומר נלמד" - האגודה מגייסת מורים ומתנדבים העוזרים בהשלמת החומר הנלמד בבית הספר.

- פרויקט "מחשב לכל ילד" - האגודה מעניקה עשרות מחשבים אישיים לילדים חולי סרטן ברחבי הארץ.

- חופשה בכפר הילדים באורלנדו - האגודה שולחת ילדים במצב מחלה מתקדם עם בני משפחתם מדי שנה.

האגודה אוספת כסף ומנתבת אותו למטרות הבאות: חקר הסרטן,  קידום המאבק בסרטן השד, רווחת ילדים חולי סרטן, טיפול ושיקום בחולי סרטן, קידום תוכניות למניעה ולגילוי מוקדם.

3 תגובות