עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
מהם פתיתי העץ?
04/12/2013 14:57
viki7878

פתיתי העץ הם פסולת עץ ונסורת אשר  נדחסים לתוך פתיתים והם משמשים כסוג של חומר בעירה אשר מפיק חום. את פתיתי העץ מייצרים מנסורת ושבבים של עץ טהור ללא כל תוסף. כאשר מייצרים הנסורת נדחסת אל תוך החרירים בלחץ מאוד גבוה ובעזרת כך נוצרים הפתיתים. הם בצורה של גליל קטן שהקוטר שלו הוא חמש מ"מ ואורכו הוא שני ס"מ.

על מנת לחסוך באנרגיה ולהגיע לסיפוק של חום ביתי רצוי יש להשתמש בפתיתי העץ. הם משמשים כחומר בעירה לקמין ויצרו מהפכה אמיתית בתחום של האנרגיה והחימום.

פתיתי העץ משמשים כדלק מאוד ידידותי ונוח לסביבה משום ש:
הבעירה שלהם הינה כמו בעירה של עצים לעומת לבעירה של הסולר והנפט שלא תורמים לאפקט של גזי החממה כי זה חלק מהמחזור שמנטרל מבחינה של הוספת פחמן דו חמצני עבור האטמוספרה.
הבעירה של פתיתי העץ נחשבת לצורה של הפקת חום מאוד נקייה. אין כמעט פליטה של חלקיק מזהם בניגוד לתנור עץ זה פחות מעשירית וגם פחות מקמין הסולר. משום שהפתיתים הינם מחומר דלק שיש לו פליטה של מזהים נמוכה השריפה נקייה וגם משום התכנון המאוד מתקדם של הקמינים לפתיתים שיוצרו בצורה מאוד נקייה.


המחיר של קילוגרם פתיתים עומד על שתיים נקודה שבעים וחמש והוא כולל מע"מ. פתיתי העץ נחשבים זולים להיות בעשרים וחמישה אחוזים ממחירי הנפט. גם היעילות של קמיני הפתיתים עומד בשיעור גבוהה של עשרה אחוזים מקמיני הנפט ובכך החיסכון מוגדל לשלושים וחמישה אחוזים. 

1 תגובות