עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
מהם ההבדלים בין ארובה אטמוספרית לכפולה?
18/11/2013 16:00
veronic7878

ארובה כפולה – לארובה זו יש 2 צינורות הנמצאות אחת בתוך השנייה. ישנה ארובה בקוטר גדול ותפקידה לינוק את האוויר שנמצא בחוץ ואילו הארובה בקוטר הקטן תפקידה לפלוט את הגזים שנשרפים מחוץ לבית. על ידי פעולה זאת הבית יכול לשמור על החום ולא תהיה השפעה על האוויר בבית. בדרך כלל יהיה ניתן למצוא את הארובה הכפולה בקמינים חדשים. הוא מגיע עם ארובה כפולה על מנת להזרים את האוויר לתא הבעירה. מכאן הקמין לא יכול לפלוט גזים ומעניק בטיחות לבית. הארובה הכפולה עובדת באופן מאוזנת בין כניסת האוויר מבחוץ והפליטה של הגזים.

ארובה אטמוספרית – ארובה זו בנויה מצינור בודד וברגע שהקמין עובד נשאף אוויר מהחלל בבית וכאשר יש בעירה הגזים יוצאים החוצה מהארובה.  בארובה זו יש להיזהר לפי התקנון.

מהם דרישות ההתקן?

הדרישות הם שיהיה מכשיר של גז עם ארובה זו והוא חייב להישאר פתוח ולא לסגור אותו וזאת כדי להזרים את החמצן מהאוויר בחוץ אל הבית וכדי לשמור על הלחץ כפי שצריך. הדרישה הנוספת הוא שיהיה מכשיר של גז עם ארובה אטמוספרית והוא יחויב בבדיקה תקנית אחת לשנה וזאת יבוצע על ידי חברת הגז.

במידה והקמינים עם הארובה האטמוספרית לא עובדים לפי ההתקן יהיה דילול באוויר בתוך הבית ולו יהיו השפעות של חוסר חמצן וזה יכול לגרום למוות לבני הבית. תהיה השפעה של דילול באוויר הלחץ הוא יהיה לא מאוזן וזה ישפיע על הזרימה של האוויר לתוך המכשיר וידחוף את הגזים הנשרפים החוצה. השפעה אחרונה יהיה פחות זרימה של אוויר היוצא מהארובה והוא יכול להשאיר את הגזים השרופים בתוך הבית.

מה יעיל בקמינים שלהם ארובה כפולה? רמת הבטיחות הינה רמה מאוד גבוהה והארובה הכפולה משמרת את החום בבית.

0 תגובות