עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
איך להכין את הבית לקראת חורף חם מתחת שמיכת פוך
27/10/2013 13:43
ורדינון
פוך, שמיכת פוך, שמיכת פוך זוגית

הטמפרטורות מסרבות להישאר גבוהות ואט אט הן מתחילות לרדת. החורף אוטוטו מגיע באופן רשמי וברור וכולנו נתכרבל עם שמיכת פוך ונשתה שוקו חם בבית הנעים והחמים. עם זאת, יחד עם מזג אויר קריר מגיעים גם חשבונות החשמל הגבוהים כשהשלכה מהאנרגיה המתבזבזת על חימום הבית. ובכן, קיימות לא מעט דרכים המאפשרות חסכון בכסף ובעיקר בחשמל בחודשי החורף. נציג כעת כמה עצות מועילות להכנת הבית לקראת החורף בדרך חסכונית ומקורית.

בדיקת דליפות אנרגיה

כעת, לפי שהחורף הגיע במלוא הדרו, זה הזמן הטוב ביותר להערכת נקודות דליפת האנרגיה בבית. עכשיו זהו הזמן לגלות אם אויר קר יכול לשרוק מבעד לתחתית הדלתות בבית או מחריצי חלונות ולאטום את אותם פרצים. בדלתות החיצוניות של מבנה הבית כדאי להתקין פס שעיר שניתן למצוא בכל חנות חומרי בניין קרובה על מנת לאטום כמו שצריך את החריצים הקטנים. כדאי לבדוק גם את מצב הבידוד בעליית הגג על מנת למנוע דליפות גשמים מיותרות ופריצת רוח עזה ללא שליטה. בנוסף, כדאי להתייעץ עם חשמלאי מוסמך או אף להיעזר בחברת החשמל על מנת לבצע בדיקת אנרגיה בבית לגילוי מקורות בזבוז אנרגיה מיותרת.


חשוב לבדוק את ביצועי מקור החימום בבית - אם זה תנור הסקה, אח, מזגן או מפיץ חום. מומלץ ואפילו חובה לבדוק זאת על ידי איש מקצוע מומחה, גם למטרת מניעת בזבוז אנרגיה וגם למניעת הצתה עתידית במקום המגורים. כדאי להרחיק מקומות חימום מבדים ובעיקר מקרבת שמיכות פוך שיכולות להידלק בקלות ובמהירות.

חסכון באנרגיה בכיבוס מוצרי פוך ודומיהם

עם חילופי העונות אין נהדר מלהחליף את המלתחה ואת כלי המיטה מגזרת הקיץ אל גזרת החורף - הבדים עבים, הצבעים חמים וההרגשה טובה מאי פעם. חישבו איך תוכלו לחסוך באנרגיה גם בעת השימוש במכונת הכביסה בעונת החורף לכיבוס אותם בדים - בדקו מראש את תקינות מכונת הכביסה והצטיידו בשמפו עדין לבדים וקערת השרייה גדולה. שמיכת פוך זוגית לדוגמא ניתן לכבס בכביסה מהירה בטמפרטורה נמוכה ולהניח בין שני כסאות לייבוש, על מנת להימנע משימוש במייבש הכביסה. אמנם הכביסה תתייבש לאט יותר, אך גם תחסכו בחשמל וגם תמזערו את מידת הנזק שיגרם למוצר בזמן הייבוש. חוץ ממוצרים העשויים פוך, תוכלו לכבס בגדים ארוכים העשויים מבדים עדינים ללא מכונה אלא על ידי השרייה, שפשוף ושטיפה, דרך די פרימיטיבית אך נהדרת לחסכון באנרגיה.


ובכן, בזמן שהסתיו עדיין חוגג ברחובות, השלכת הצבעונית משילה את עליה על המדרכות הספק רטובות ספק יבשות - בדקו את ביתכם ואת תכולתו ותוכלו לחסוך המון אנרגיה וכסף בתקופת החורף הקרבה ולשמור על משפחתכם בטוחה מכל סכנה. אל תתמהמהו ותחכו לבואו של החורף משום שאז אותם פעולות פשוטות יהיו די קשות למימוש ועשייה, הלא כולנו רוצים להנות מלילות חמימים עם שמיכת פוך ושוקו חם. חורף מהנה.


0 תגובות