עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
יולי 2014  (1)
ציוד לנכים לאמבטיה
28/07/2014 10:42
צפי
ציוד לנכים


נכים ובעלימוגבלויות יכולים להיעזר בציוד המתאים לצרכים שלהם. המטרה של ציוד מן הסוג הזה היאלתרום לאיכות החיים של הנכים, להרחיב את ספקטרום רפרטואר העצמאיות שלהם ובעיקר להגןעליהם מפני פגיעות, נפילות או מכות. את היעילות של ציוד לנכים ניתן לראות בעיקרבחדרים רטובים כגון אמבטיה. בחדרים אלו רמת הסיכון עבור נכים עולה ויש צורךבציוד איכותי שיספק את התמיכה הנדרשת.
יש רשימה רחבה של ציודלמקלחת, לאמבטיה ולשירותים ולכן כדאי להכיר את המוצרים הנבחרים:


-         כסאות רחצה

-         מסגרת עזר לשירותיםולאמבטיה

-         כסאות העברה

-         קרש אמבטיה לבעלימוגבלויות בכל גיל

-         ידיות אחיזה מעקהקיר-רצפה, מעקה פינתי או מעקה פלדה על עמוד

-         ספוגי רחצה עם ידיתעזר

-         שטיחון נגד החלקה

-         שרפרף אמבטיה מתקפל


כיצד בוחרים ציודלנכים?

על מנת ליהנותמהיתרונות של ציוד ייעודי עבור האמבטיה, כדאי להקפיד על מספר כללי מפתח. ראשית,חשוב להתייעץ עם רופא משפחה או כל מומחה אחר לפני רכישת הציוד. יש הרבהאביזרים שנראים מתאימים עבור בעלי מוגבלויות באופן כללי, אך אינם עולים בקנה אחדעם הצרכים של חולים מסוימים. שנית, רצוי לתת עדיפות למוצרים המיוצרים על ידיחברות מובילות ובעלות מוניטין חיובי. חברות אלו יכולות להקל על הבחירה בציודולהבטיח רכישה מוצלחת ומשתלמת.


בחירה של ציודלנכים מחייבת התחשבות בצרכים של בעלי מוגבלויות ובהעדפות שלהם. השיקול העיקרי הואכמובן בטיחות, אך לצידו יש משמעות גם לנוחות ולתחושת הסיפוק. הציוד אמורלהקל על נכים לבצע פעולות יומיומיות ושגרתיות, לתת להם את הביטחון הרצוי ולתרוםלהתפתחות שלהם. רק במתן מענה על הקריטריונים הללו יכול ציוד לנכים למלא את ייעודוולבצע תפקיד חשוב גם בחדרים רטובים כגון אמבטיה. 

0 תגובות