עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
תיק טיול- תכנון טיולים בהתאמה אישית למטיילים עצמאית בחו"ל
נושאים
ביקור חוזר בתאילנד
05/05/2014 12:21
תיק טיול
תכנון טיול בתאילנד, מסלול טיול בתאילנד

רוב הישראלים שביקרו בתאילנד מכירים היטב את היעדים התיירותיים הפופולריים של המדינה, כמו קופנגן, קו טאו, קו סמוי,פאטאיה, פוקט וקנצ'נבורי, אבל נראה כי שדווקא בגלל המסורת של ביקורים חוזרים, יש די הרבה אנשים בישראל שכבר היו ברוב "יעדי החובה" ועכשיו הם מחפשים טיול קצת אחר.

אז איך בוחרים מסלול קצת אחר במקומות "תאילנדיים אמיתיים"?

זה לא מסובך: קודם כל, אם זה מקום שמתפרנס מתיירות חוץ, הוא בהכרח פחות תאי. לדוגמה, העיר הדרומית קראבי היא עיר יפה, מעניינת ורובה מאוד תאית, אבל כשיוצאים לרחוב הראשי באיזור המלונות הסמוך לחוף (Ao Nang), שבו מסתובבים ולניםרוב התיירים, לא יכולים שלא לשים לב לעובדה שאפילו סגנון התנועה על המדרכות הוא מערבי לגמרי - הליכה מהירה, תנועות חדות ופתאומיות, אנשים שמנפנפים בידיים, מדברים וצוחקים בקול רם. זה אולי פרט קטן ושולי אך הוא מעיד על הכלל: אם רציתם לראות את תאילנד, ולא איך נראים תיירים בתאילנד, אתם כנראה במקום הלא מתאים.

נכון, התייר הממוצע מקבל כמה יתרונות בשהייה במקום כזה: יש קצת שילוט באנגלית והעובדים בבתי העסק מדברים קצת אנגלית.לפעמים זה דווקא מביא ליותר אי הבנות. התייר חושב שהבינו אותו,אבל במקרים רבים הוא טועה ולא יקבל את מבוקשו. בתגובה הוא יפנה בטון מתלונן או בכעס לעובדים במקום, הם יהיו מזועזעים מהדרך שבה הוא מביע את כעסו וינסו להתחמק מהמצב בכל דרך אפשרית, והתייר לא יבין למה פתאום מתעלמים ממנו בפנים אדישות.

השהיה במקום מתויר יכולה להתאים מאוד למטיילים רבים. אם מחפשים מסיבות, ברור שקופנגן הוא אופציה טובה. לא מעט מטיילים מעדיפים להיות בחברה מערבית בזמן הטיול וחששו להיתקע במקום שבו אין זרים, שמא יהיה משעמם ולא יהיה עם מי לשחק שש-בש. יש גם כאלה שממש נזהריםממגע עם תושבי המקום. אבל למי שמיצה את הקטע הזה בתאילנד ורוצה לדעת יותר על החיים כאן (לא חיי התיירים), הנה כמה עצות כלליות ממבט כך שאין פה נכון או לא נכון.

אפשר לחלק את הטיולים בתאילנד לשני סוגים: במקומות שבהם מדברים קצת אנגלית ובמקומות שלא. כדי לבחור מסלולים פחות שגרתיים (לאו דווקא באזורים נידחים במיוחד) צריך להתגבר על החשש שמאבהעדר תקשורת מילולית לא תוכלו להסתדר, כי מי שמגיע רק למקומות שבהם מדברים אנגלית רואה רק פן מאוד ספציפי של תאילנד. כדאי לזכור שהמקומות המתויירים מושכים אליהם אנשים שמנסים לעשות כסף מהיר – תאים וזרים כאחד – לכן בהכרח נתקלים ביותר תרמיות,זרים שנתקעו בלי כסף, נוכלים, גנבים ומפקיעי מחירים, ואתם עלולים לקבל את הרושם שכך זה בכל תאילנד.

זה יהיה חבל מאוד,משום שברוב המקומות הלא מתוירים אפשר להשאיר רכוש ללא שמירה ואיש לא ייגע בו(אופניים, למשל, אין שום צורך לנעול).

עוד היבט של השהות במקומות המתוירים הוא שהמקומיים שפוגשים הם בעיקר עובדים בתעשיית התיירות. הםרגילים לתיירים ולשיגעונותיהם ולא ששים לתת מעצמם יותר ממה שמוכרחים – העיקר לא להסתבך באיזו אי הבנה עם איזה תייר שיכור. לעומת זאת, במקומות הלא מתוירים ישסקרנות אמיתית כלפי זרים וסיכוי הרבה יותר טוב ליצור קשר שאינו מונע רק על ידי אינטרס כלכלי.

צריך לומר את האמת: הדרך הטובה ביותר ליצור קשר עם התאים בכל חלקי המדינה היא לקנות מהם משהו. ברגע שאתה לקוח, יש מצב להתקרבות. אפשר להשתמש בזה כשרוצים לצלם, למשל בדוכני אוכל –קודם רצוי לקנות משהו ואחר כך לבקש לצלם, הרכישה מחממת להם את הלב והם בדרך כלל נעתרים ברצון.

אם נתקלים בהתעלמות שלאנשי שירות בתאילנד, לעתים קרובות הסיבה היא שהם חוששים לדבר עם זרים כי הם מתביישים באנגלית שלהם (ויש לזה סיבה טובה). במקרים כאלה אתם תצטרכו לשבור את הקרח(התאים לא מעלים בדעתם שיש תיירים ביישנים. לדעתם כולנו חסרי בושה כרוניים),ולעשות זאת באנגלית הכי פשוטה שאתם יכולים לגייס. אם מדגדגת לכם הלשון לדבר אנגלית כהלכתה, תשכחו מזה. נסו לחשוב על השנה הראשונה שלכם בכיתת אנגלית – זאת הרמה הממוצעת (עוד על אי הבנות ליד השולחן ועוד על השפה התאית באופן כללי).

כשמגיעים למקומות שבהם בכלל לא מדברים אנגלית אין ברירה אלא להשתמש במחוות גופניות. זה אכן מגביל מאוד את התקשורת, אבל אפשר להתייחס לזה כאל תרגיל בהתבוננות ובתקשורת לא מילולית.התאים אלופים בזה, ותתפלאו כמה רחוק אפשר להגיע אם מנסים.

איך מוצאים יעדים שמצד אחד אין בהם יותר תיירים מאשר תושבים מקומיים, ומצד שני יש בהם את כל המותרות והפינוקים שאנחנו מצפים להם בטיול לתאילנד?

גם זה די פשוט. קודם כל, הימנעו מהאיים. כמעט כל האיים בתאילנד שיש בהם תשתית תיירותית כלשהי מכיליםאחוז גבוה של תיירים יחסית לאוכלוסיה המקומית. נראה לכם שוויתור על האיים הוא מחירכבד לשלם? אתם טועים. לכל אי יש יבשה ממול (למעשה, יש הרבה יותר שטחי חוף שאיןאיים מולם, מה שמגדיל מאוד את המבחר), וברוב המקרים יש בה נופים דומים לאלה שבאיים, מלונות ובתי הארחה, פעילויות נופש שונות ופינוקים כמו מסעדות טובות ומסאז'ים, והכל במחירים הרבה יותר זולים מאשר באי שממול.

החיים באי יקרים יותר– גם בלי קשר לתיירות – כי עולה יותר כסף להביא לשם סחורות ומצרכים, וכל יציאה כרוכה בהפלגה. בנוסף, הבלאי של רכוש שנמצא על חוף באי גבוה הרבה יותר מהבלאי על היבשה, ונדרשת תחזוקה מאומצת כדי שדברים לא יתפוררו.

משום מה, מעט מאודתיירים לוקחים בחשבון את האופציה לטייל על היבשה (אפילו כשמדובר ביבשה עם חוף),אולי בגלל שקראו יותר מדי מדריכי תיירות שבהם נכתב שאין מה לעשות במקומות האלה.

הנה עוד כמה אופציות שתיירים נוטים להתעלם מהן:

ראנונג, פרובינציה דרומית עם חופים יפהפיים שיש לה גבול משותף עם בורמה. אפילו מעיון שטחי בוויקיפדיה ברור שאפשר לשרוף שם כמה ימים טובים בלי לראות אף תייר.

סאמוט סונגקראם,פרובינציה קטנטנה דרומית לבנגקוק, עם נהר גדול וחוף ים של מפרץ תאילנד. אוכל משובח, קופים וחתולים שיודעים לשחות, שוק מפורסם שרכבת עוברת דרכו ועוד בילויים מעניינים למי שרוצה לקחת הפסקה מהקניונים של בנגקוק.

טראט – רוב האנשים מגיעים לפרובינציה הזאת כדי להפליג לקו צ'אנג או לאחד האיים הרחוקים והמבודדים יותר (Koh Kood, Koh Mak), אבל על החוף היבשתי יש מקומות נהדרים בכל רמת תיירות אפשרית, הדרך דרומה עד הגבול הקמבודי היא יפהפיה,ואסור להחמיץ את שווקי האוכל של עיר המחוז טראט, שהם מהמגוונים והעשירים ביותר בכל תאילנד.

צ'אנטבורי – העיר עצמה, השוכנת דרומית לפרובינציית ריונג במפרץ תאילנד, יפה מאוד ומעניינת, עם מקדשים סיניים גדולים, שווקי ענק מסורתיים, מרכזי קניות מודרניים, שוק תכשיטים ואבני חן ואוכל עם השפעות מגוונות מסין ומוויטנאם.

סביב העיר יש הרבה חופים יפים עם אוכל טוב (הפרנסה העיקרית בסביבה היא גידול שרימפס) והרבה תיירותפנים בסופי שבוע ארוכים. אם אתם מגיעים לצ'נטבורי, אל תוותרו על ביקור בקלונגו במנזר הדיסנילנדי קאו סוקים (Wat KaoSukim).

ריונג – רוב התיירים נוסעים לריונג כדי להפליג משם לקו סאמט, אבל חוץ מהעיירה באן פה (Ban Pae), שממנה אני ממליץ להימנע(נקודת ההפלגה לקו סאמט), הפרובינציה רצופה חופים יפים עם עצי קזוארינה ואופציותלינה מכל הסוגים, מסעדות מצוינות, גנים בוטניים מעניינים, שוק עירוני תוסס בעירהמחוז ועוד.

טראנג – עיר המחוזקצת אפרורית (אם כי האוכל בשוק הלילה מצוין), אבל בסביבתה יש חופים שחבל”ז, למשל Hat Yao, ואיים שקטים יחסית כמו קומוק (Koh Mook). האתר שאסור לפספס בטראנג הוא מערת האמרלד (Tam morakot), מערה חצובה בסלע באמצע הים, שבתוכה שוחים בחושך עד שמגיעים לחוף קטנטן מוקף צוקים. לא כדאי להגיע לביקור במערה בעונה הגשומה, מחשש להצפות פתאומיות.

עוד מקום שווה בטראנג– העיירה קאנטאנג (Kantang), המצויה תחת השפעה סינית חזקה, שממנה אפשר לתפוס רכבת לבנגקוק או ליעדים אחרים בדרך – נסיעה שווה בפני עצמה. לפני זמן מה דיברתי המלצתי לישראלים לבקר בטראנג והם אמרו שהם חוששים מהמוסלמים במקום. ניסיתי להרגיע אותם בטענה שטראנג היא פרובינציה מאוד מגוונת מבחינה אתנית ואינה שייכת לאחת משלוש הפרובינציות המוסלמיות הבדלניות (יאלה,פאטאני, נאראטיוואט) אבל זה לא עזר. הם היו מודאגים מהקירבה לגבול המלזי, שנמצא כ-200 ק"מ דרומה משם.

איסאן – גם אם תגיעו ליעדים הכי מתוירים באיסאן (צפון מזרח תאילנד), עדיין תרגישו שאתם יחידי סגולה.

5 תגובות
טיול ג'יפים בקרפטים, רומניה
12/04/2014 20:30
תיק טיול
טיול גיפים ברומניה

טיול טבע ייחודי לאזורים הקסומים ברומניה

התאמת מסלול הטיול לתחומי העניין ורמת הקושי של המטיילים

אפשרות למסלולי טיול של 5 לילות / 6 ימים  או 7 לילות / 8 ימים

שילוב של נופים מדהימים וטבע פראי

אתרים ומקומות הסטוריים להכרת תרבות עשירה

טיסות ישירות ונוחות

מלונות ברמת אירוח טובה וגבוהה

רכבי שטח לנהיגה עצמית

מדריך ישראלי מנוסה ובקיא ביעד

קבוצות קטנות , עד 12 איש בכל קבוצה.

תאריך יציאה קרוב:

14-19/5/2014

מגוון תאריכי יציאה נוספים במהלך חודשים מאי, יוני, יולי, אוגוסט!

הטיולים מתאימים לכל גיל: זוגות, משפחות, קבוצות קטנות

לפרטים נוספים 052-2673889, תיק טיול-חו"ל בהתאמה אישית 

www.tiktiyul.co.il

1 תגובות
חמישה כללים לחופשה משפחתית מוצלחת
19/03/2014 06:03
תיק טיול
טיול משפחתי בחול, טיול משפחות בחול

נסיעה משפחתית לחו"ל יכולה להיות חוויה נהדרת. חשוב רק לזכור דבר אחד: טיול עם ילדים שונה מטיול רגיל. הבנת ההבדל יכולה לסייע לכם לתכנן טיול שייזכר לדורות


1. תכנון מראש

מילת המפתח היא תכנון. ככל שתבנו את המסלול ביתר פירוט, תבטיחו מקומות לינה ותסדירו עניינים מנהליים מראש, כן תצמצמו את ההפתעות למינימום ותוכלו להפיק את מרב ההנאה בטיול. הספונטניות עשויה להיפגע, אך טיול עם ילדים איננו טיול רגיל. סיטואציה בה השעה כבר עשר בערב, לא מצאתם עדיין מקום לישון, והילדים עייפים עלולה להיות מעט לא נעימה.


2. התאמת הפעילויות לכל המשתתפים

רצוי שנקודת המוצא תהיה התאמת הטיול לילדים. לעתים, במשפחות בנות מזל, אכן ישנה התאמה מלאה בין ההעדפות של כולם. אך בדרך כלל אפשר להניח שילד קטן לא יתלהב מהנוף באותה מידה שהוריו מתלהבים, ומסלול של 15 קילומטר בדרך כלל אינו מתאים לילד בן שבע. לעומת זאת, זריקת מקלות לאגם יכולה לשעשע פעוט במשך שעה. כדאי לוותר על הניסיון לכפות את רצונות ההורים, או לחלופין, להיכנע תמיד לקפריזות של הילדים. מילת המפתח היא שילוב: חצי שעה של האכלת ברווזים כהפסקה בעת הקפת האגם; גלידה בשלושה טעמים אחרי ביקור בקתדראלה.


3. התחשבות בצורכי הילדים

עוד נקודת מוצא היא שיש לקחת ברצינות את הצרכים הבסיסיים של הילדים. כלל גדול הוא שלילדים קשה לדחות סיפוקים. מבוגר יכול לחכות עם האוכל מבלי לקלקל לכל סביבתו את מצב הרוח, אבל ילד רעב הוא ילד עצבני. כמו כן, גם ילד עייף הוא לא המטייל המושלם. במילים אחרות, כדאי מאוד לישון טוב ולאכול טוב.


4. לינה קבועה

כמעט כל הילדים בכל הגילים צריכים מסגרת ויציבות, גם בטיול. לינה במקום אחד או שניים במהלך הטיול מעניקה יציבות ותחושת ביטחון. הרווח הוא שלא צריך לארוז כל יום ולבלות זמן יקר בחיפושים אחר מלון. מומלץ, אם כן, להפחית במידת האפשר את תחלופת מקומות הלינה.

לינה קבועה יכולה להיות במלון או ביחידת נופש ("טיול כוכב"), או לחלופין בבסיס נייד - באוטו, בית, או אף בסירה בשיט תעלות - ובלבד שהמיטה נשארת קבועה.


5. אוכל זמין

האוכל יכול להפוך לעניין גדול בטיול. כדאי שיהיה עליכם תמיד משהו לאכול. אם זה חטיף מהארץ, סנדוויץ' שהכנתם בבוקר, או כל דבר אחר. במהלך הטיול נחמד לתת לילדים לבחור: לאיזה מסעדה הולכים היום, או מה נקנה בסופרמרקט. הילדים כבר יחליטו אם הם רוצים משהו מוכר כמו קורנפלקס, או שיאזרו אומץ וילכו על משהו חדש.


תיק טיול- חו"ל בהתאמה אישית, נשאר רק לארוז!


0 תגובות
תכנון טיול בספרד
21/12/2013 19:42
תיק טיול
תכנון טיול בספרד, תכנון טיול בחול
ספרד היא אחת הארצות המתוירות בעולם. מזג אוויר נפלא, נופים מגוונים (צוקים,הרים, מישורים,  יערות, חופים ומפרצים), תרבות עשירה, היסטוריה מרתקת,סגנון חיים רב גוני- כל אלה ועוד מושכים מיליוני תיירים לארץ שיש בה הכל. מי שמחפש אוכל טוב ימצא זאת בספרד. מי שמחפש חופשת בטן גב, נופש וניתוק ימצא זאת בספרד. חובבי האמנות לא ישתעממו בה ומי שמעריץ ארכיטקטורה ישבע מהמראות. מוסיקה, ספורט, נופים, מוזיאונים,מבצרים וארמונות- כולם מספרים את סיפורה של המדינה האירופית שעוצבה בעין ההיסטוריה והשפיעה גם עלינו היהודים.

לתכנן טיול לספרד לבד זו לא משימה כל כך פשוטה. ספרד מדינה מתויירת מאוד, יש בה כל כך הרבה מה לראות,נופים מדהימים, תרבות והיסטוריה מעניינת, כפרים פסטורליים לצד ערים מודרניות, אוכל משובח ומגוון אטרקציות

ראשית, לפני כל תכנון טיול בחו"ל כדאי לחפש ולקרוא מידע באינטרנט או בספרי תיירות על מדינת היעד ועל מקומות מתויירים בה, להתייעץ עם מכרים שטיילו או מכירים מקומות מעניינים ולבחור מוקדי עניין. כמו כן, יש להתאים את המסלול לאופי הטיול, כלומר, אם למשל מדובר על טיול משפחות מומלץ לבחור יעדים שיהוו עניין גם לילדים וגם לשאר המשתתפים.

שנית, תכנון טיול בספרד ובחו"ל באופן כללי צריך להיות מחושב נכון מבחינת זמנים, מרחק בין מקום למקום ותקציב. זאת אומרת, יש לתכנן את מסלול הטיול בהתאם למשך השהייה שלכם בספרד ולהחליט על אתרי תיירות שמעניינים אתכם באיזור בו אתם מטיילים (למשל, אם אתם מתכננים טיול לצפון ספרד אז חשוב להתמקד במוקדי תיירות כמו סנטיאגו דה קומפוסטלה, פיקוס דה אירופה ומקומות נוספים באיזור).

אם אתם מתכננים טיול בספרד לפניכם חלק מהמקומות המומלצים שכדאי לקחת בחשבון. כמובן אי אפשר לא להזכיר את מדריד עיר הבירה ואת ברצלונה העיר השנייה בגודלה שהן מוקדי תיירות מרכזיים ומיוחדים,בעלות ארכיטקטורה מרשימה, מבנים היסטוריים, פארקים, מוזיאונים, מקומות בילויי ואינספור אטרקציות. כמו כן, חבל קטלוניה ובו טבע פראי, נחלים ורכסים מרהיבים, רכס הפירנאים שהוא רכס הרים בין ספרד לצרפת באורך של 450 ק"מ, הכפר רופיט (כפר עתיק צבעוני ויפהפייה מהמאה ה 16), העיר ברגה, מפלי יוברגת ונסיכות אנדורה אשר מפורסמת בזכות אתרי הסקי שלה.

0 תגובות
מדריך לטעויות הכי נפוצות לנוסעים לחו"ל
21/12/2013 18:50
תיק טיול
טיפים לנוסעים לחול, תכנון טיול בחול

הגעתם לשדה התעופה בלי דרכון או ביטוח ■ אח"כ המזוודה הלכה לאיבוד ■ המלון נמצא שעה ממרכז העיר ושכחתם את כרטיס האשראי, אז לא תוכלו לשכור רכב


"בן אדם שלא עשה טעויות לא ניסה שום דבר חדש", אמר אלברט איינשטיין, ואין תייר או מטייל שלא יאשר זאת. כי מי לא עשה טעות, ואפילו יותר מאחת, ברגע שיצא מן הבית. יציאה מהבית מביאה אותך למקומות חדשים, להתנסויות חדשות אבל גם לטעויות חדשות, שכן זהו הרגע שבו הבלתי צפוי הופך להיות מרכיב ניכר לטוב אבל גם לרע.

יש דברים שאינם בשליטתנו,וככל שנכיר בעובדה הזאת מהר יותר נתעצבן פחות. אבל זה לא אומר שלא כדאי לחשוב או להתכונן גם ללא צפוי. קודם כל על-ידי ניסיון להמעיט את מידת הטעויות שנעשות לרוב מתוך אי-ידיעה או אי-תשומת-לב. רוב הטעויות נעשו כבר על-ידי נוסעים ומטיילים שיצאו לפניכם, אז למה לא ללמוד ממי שכבר טעה? רשימה מלאה של הטעויות הכי נפוצות, שממש לא כדאי שיקרו לכם בטיול הבא.


מטוס ממריא, בלעדיכם

לא בדקתם או לא הבנתםאת שעת ההמראה והגעתם באיחור לשדה, שער ההמראה כבר היה סגור.

מה לעשות? בדקו3 פעמים לפחות את שעת ההמראה, במיוחד בטיסות שממריאות ב-00 ומשהו, ואז לא ברור לכםבאיזה יום זה יוצא. ואם כבר אתם מסתכלים על כרטיס הטיסה, ודאו שהשם שלכם מאוית כמו שצריך.

לאן הגענו?

הגעתם לשדה התעופה,אבל מתברר שהמטוס ממריא דווקא באחד אחר.

מה לעשות? יש עריםעם יותר משדה תעופה אחד. לכן בדקו היטב לאיזה שדה אתם טסים. ביציאה מהארץ אין ממש דילמה,אבל ודאי שיש בעת החזרה. לא נעים לגלות שהגעתם לאורלי והטיסה בחזרה היא משארל דה גול.

ממי, המזוודה כבדה מדי

ארזתם יותר מדי וחויבתם על משקל עודף. זה בדרך כלל קורה אחרי שעשיתם מסע קניות בבנגקוק, בניו-יורק או בבייג'ינג.

מה לעשות? צאו מהבית עם המינימום הדרוש. בכרטיס כתוב בדיוק כמה ק"ג מותר לשלוח. תוספת כבודת היד היא5-8 ק"ג, לפי חברת התעופה.

לבד בניו-יורק. בליבגדים

ארזתם לטיסה ליעדרחוק והמזוודה לא הגיעה. נשארתם 3 ימים בלי בגדים.

מה לעשות? ישנם כמהטריקים שכדאי לאמץ. קחו אתכם סט אחד של לבנים וחולצה בתיק היד, כולל מברשת שיניים.אם אתם נוסעים עם בן או בת הזוג, חלקו את הציוד כך שלכל אחד יהיה משהו אצל השני.

קר שם בחוץ

לא ארזתם ציוד חם ופתאום גיליתם שאתם נוחתים באירופה ל-8 מעלות.

מה לעשות? בשבילמה יש אתרי מזג אוויר שנותנים תחזית של 10 ימים קדימה? בדיוק בשביל זה. לא לבדוק מזגאוויר ביעד? טעות חמורה.

כואב לי הראש

עליתם על המטוס בריאים וירדתם חולים.

מה לעשות? ראשית,תמיד קחו איתכם משהו חם למטוס. יש אחראי צוות שאוהבים להקפיא. ושנית, אתם לא יודעים שמטוסים זאת מדגרת חיידקים ווירוסים? אני לא טיפוס היסטרי, אבל אני תמיד עולה עם מסכת פנים נגד זה שמתחיל להשתעל לידי ונגד זה שטוען שההתעטשות שלו כרונית ואני לא כל כך מאמין לו.

שופכים את הבושם

ארזתם בדרך הביתה,אבל השארתם בתיק היד את הבושם שקניתם ברגע האחרון, כמה קרמים וגם קוצץ ציפורניים.

מה לעשות? מילא קוצץ הציפורניים, אבל על הבושם והקרמים חבל. היום הנחיות הביטחון הן ברורות ודי גורפות בכלהעולם. פשוט שימו כל מה שנוזלי, משחתי, חד וכדומה במזוודה הנשלחת לבטן המטוס.

אכלו לי, שתו לי

טסתם דרך יעד ביניים ולקחו לכם את בקבוק האלכוהול שקניתם בדיוטי פרי של יעד היציאה.

מה לעשות? קונים בארץ ומשאירים, או שקונים ביעד הביניים האחרון.

דרכונים, בבקשה

הגעתם לשדה התעופה והדרכון לא בתוקף.

מה לעשות? ניתן לבצע הארכה של התוקף בשדה התעופה. זה יקר מאוד, אבל אין פתרון אחר. זכרו גם שרוב המדינות דורשות תוקף דרכון של חצי שנה.

נתלש עם הרוח

הדף הראשון של הדרכון מתנדנד ועלול להיתלש בכל רגע.

מה לעשות? זו בעיה מוכרת של דרכון ישראלי. הדף עם התמונה הוא קשיח מדי והיום סורקים בכל מקום והדף נתלש לאט אבל בטוח. קברניטי משרד הפנים חושבים שיש כאן יצירת מופת של ביטחון, אבל הדרכון הישראלי בעייתי. אל תדביקו עם נייר דבק. החליפו דרכון. כדאי גם לעשות את הכרטיס הביומטרי ליציאה וכניסה.

נשאר על השידה

הגעתם לשדה התעופה,פשפשתם בתיק וגיליתם ששכחתם את הדרכון.

מה לעשות? אין פתרוןקסם. לבדוק, ואפילו מספר פעמים, שהדרכון נמצא בתיק. צילום דרכון לא יעזור במקרה הזה.

יש כרטיס?

שכחתם את כרטיס האשראיבבית.

מה לעשות? זה לאטוב, כי גם אם הזמנתם רכב מהארץ עדיין צריך את הכרטיס לעירבון. זה לא טוב, כי נחתתםבוורשה ביום ראשון וכל חלפני הכספים סגורים. עוד דוגמאות? ורגע, הכרטיס שלכם הוא בכללבינלאומי? כדאי לבדוק מראש.

רק לא ליפול

לא עשיתם ביטוח לפני הנסיעה.

מה לעשות? רצוי לא לשכוח ולצרף את המטלה הקטנה הזאת להכנות מראש. גם ביטוח של כרטיסי אשראי חובה להפעיל היום - הם לא אוטומטיים.

אבל הבטחתם

הזמנתם דרך סוכנות נסיעות ופתאום התחילו להתגלות הטעויות שהם עשו.

מה לעשות? יש הרבה אנשים טובים במקצוע, אבל הם לא יכולים לדעת הכול - גם טיסות, גם בתי מלון, גם המלצות על היעדים וכו'. תתחילו לבדוק ולעשות הכול באינטרנט, ותסמכו רק על עצמכם. 

קליק כפול

הזמנתם באינטרנט וחויבתם פעמיים.

מה לעשות? שימו לב כאשר אתם משלמים. לא תמיד לחצתם נכון, לפעמים הכפתור לא הגיב מיד ולחצתם "שלם"פעמיים ופתאום קיבלתם כאישור שני ואוצ'רים לבית המלון. עבדו לאט וודאו כל פעולה בהזמנה.

פיק מיי פוקט

שמתם את הארנק בכיסהאחורי והוא נעלם.

מה לעשות? זה קורה בעיקר לגברים שבטוחים שלהם זה לא יקרה. אבל תנסו לנחות במדריד ותראו כמה דקות זה ייקח עד שלמישהו מכם ייעלם ארנק. חגורת בטן או גרב לכסף יעשו את העבודה. למה אתם סומכים על הגנב שהוא לא יודע את העבודה שלו? הוא יודע ואתם הישמרו. זה תמיד קורה ברגע שאתם קצת אאוט. רק נחתתם, אתם בדרך וממהרים. גנב תמיד רואה תייר מבולבל.

אפשר להזמין?

הזמנת בית מלון או רכב בחו"ל והם דורשים תשלום מידי. מה פתאום? ברוב האתרים כמו booking.com ודומיהם אתם יכולים לבחור בין אופציה זולה עם תשלום מידי או אופציה יקרה מעט יותר עם אפשרות ביטול עד לרגע האחרון.

מה לעשות? אם לשלם בחו"ל אז רק דרך אתר מאובטח כמו paypal. פשוט מאוד לפתוח בו חשבון וזה ישמש אתכם עוד הרבה שנים.

עוד שעה נגיע

הזמנתם בית מלון ופתאום גיליתם שהוא שעה נסיעה מחוץ לעיר.

מה לעשות? זה בעיקר נובע מהעובדה שרציתם לחסוך על המלון. יש מפות אינסופיות ברשת. ברוב אתרי ההזמנות לבתי מלון יש מפות מצוינות שנסמכות על גוגל. השתמשו בהן. המלון קרוב לחוף? קרוב למרכז העיר?בדקו מראש. לעתים עדיף לשלם יותר על המלון כי המוניות יקרות. אלא אם אתם אלופי התחבורה הציבורית.

אני מציע להתפצל

הזמנתם זוג חבריםלנסוע אתכם וביום השלישי נמאס לכם סופית מהפרצוף החמוץ שלהם.

מה לעשות? לא תמידחברים מבית הם חברים לנסיעה. קצב, טעם שונים ופתאום מתגלים הדברים שלא ידעתם עליהם.סעו לבד או חשבו 3 פעמים לפני ההחלטה.

מה, לא הייתם שם?

אתם לא בטוחים איפה כדאי ללמוד על היעד לפני הנסיעה.

מה לעשות? מדריכי נסיעות וכתבות עיתונאיות מלאים בהמלצות ובעיקר במה שכל תייר חייב לעשות או לראות. תשכחו מהם כמה שיותר מהר. אי-אפשר לראות את הכול. תזכרו שגם הרגליים צריכות לנוח ולמה לעצבן את הילדים או האישה. תראו ותיהנו בקצב שלכם. נכון שהחברים הפולנים ישאלו אם הייתם במוזיאון לתכנון עירוני בשנגחאי, כי הם נורא נהנו שם, אבל גם לא נורא אם לא הייתם.

אין קליטה

לא עשיתם חבילת שיחות לחו"ל.

מה לעשות? אני לא מאמין גדול בחבילות. הן עוד מכשיר לשאיבת שומן. קנו כרטיס סים מקומי או השתמשו ב-wi-fi. יש לא מעט מקומות עם גישה פתוחה.

הפסקת חשמל

לא לקחתם מתאם לחשמל.

מה לעשות? יש לכם2 טלפונים סלולאריים, לפטופ, מצלמה עם בטרייה נטענת, מצלמת וידיאו שצריכה טעינה ואתם נוסעים בלי מתאם? חובה לקנות מתאם בינלאומי ורצוי פאנל עם כמה שקעים, שכן בחלק מבתימלון באירופה יש רק שקע אחד בחדר. אותו דבר לגבי המטענים עצמם: ארזו אותם עוד לפני שתארזו את התחתונים.

אוי, הלחץ דם

לא לקחתם תרופות.

מה לעשות? בזה לאכדאי לטעות. לקחת ולחלק בין תיקים, בין תיק היד לבין המזוודה שנשלחת ולשים את התרופותשל הבעל אצל האישה כי בעלים ממילא שוכחים הכול.

יו ספיק אינגליש?

לא למדתם מילים בסיסיותבשפה המקומית.

מה לעשות? זה נשמע מגוחך, אבל לא יזיק ללמוד בשפה המקומית ביעד אליו אתם נוסעים איך אומרים "הצילו","שריפה" וגם רצוי "תודה" ו"סליחה". ובכלל כדאי לדעת את מספר החירום של המשטרה בכל מקום.

מה הקוד?

אתם לא סומכים עלהכספת במלון.

מה לעשות? טעות כזאת יכולה לעלות ביוקר. איפה שיש כספת שימו בה את מרב הכסף והמסמכים. במלונות כאלה יש גם אבטחה של צילום 24 שעות, כך שהטענה שהמנקה גנבה מהכספת אינה אפשרית. לרוב שמתם את הטבעת באיזה כיס בתיק היד.

טיפ, טיפון

אתם לא יודעים אםנהוג להשאיר טיפ.

מה לעשות? ישראליםלא אוהבים להשאיר תשר בחו"ל. עניין ידוע. אבל בהרבה מקומות במזרח, למשל בתאילנדובסין, אנשים חיים מתשר. לא לתת זה לא רק מעשה לא יפה, אלא פגיעה בשירות. יש אמנם מקומותשהם חפי תשר אבל הם המיעוט. 10% זה סביר בכל מקום. כמובן תבדקו אם הוסיפו בחשבון ואז אין צורך.

בטיולים מאורגנים תשר למדריך ישראלי אינו כלול. תפסיקו להיות קמצנים. תשר של 4-5 דולר ליום ממטייל הואסטנדרט שעדיין לא קובע בתודעה. נסו לא לתת תשר לנהג איטלקי, ותראו איך הוא מעמיד את האוטובוס.

האקר מעבר לפינה

אתם מתלהבים שיש חיבור אינטרנט ומתחילים לגלוש ולעשות סידורים.

מה לעשות? יש היום אינטרנט אלחוטי חופשי בהרבה מקומות בעולם. זה נפלא לקבל מיילים, לדבר בסקייפ או בוויבר,אבל אל תיכנסו לאתרי הבנק שלכם ואל תשלמו חשבונות כאשר אתם בדרך. זהירות עם כל דבר שחושף פרטי בנק וכרטיסי אשראי.

שגיאות של תרמילאים

תרמילאים עושים הרבה שגיאות, בעיקר עניין של גיל ורצון לחסוך בכסף. זה מתחיל בשיחות הסרק איך לדפוק את המקומיים,וממשיך בתרמיל עמוס מדי, כשביום השלישי מתעייפים ללכת עם חגורות הכסף ומשאירים אותן בגסט האוס, אחר כך מגיעים באמצע הלילה למקום חדש ומאמינים לאיזה סרסור מקומי על חדר נפלא בזול, וכן הלאה.

מה לעשות? תרמילאים,היזהרו. אמא ואבא רוצים אתכם בחזרה שלמים ובריאים.

שגיאות שנובעות מהבדלי תרבות - מה לא לעשות:

■ לא לגעת בראש שלתאילנדי.

■ לא להפנות את הרגליים קדימה כשיושבים במקדש בודהיסטי.

■ אם מזמינים אתכם לבית יפני, מה שכמעט לא קורה, לחלוץ נעליים בכניסה.

■ לא לעשות תנועת "לא" בראש בהודו כשאתם לא רוצים לשלם. לא שלנו הוא כן שלהם.

■ כדאי לא לדבר על זכויות אדם או טיבט בסין. אני הפסדתי כך ידידה טובה.

■ לא להצביע עם מקלות אכילה ביפן, ולא להשאיר אותם תקועים בקערת אורז.

■ היזהרו בעניין הבאת פרחים. לפרחים, מספרם וצבעם יש משמעות שונה במקומות שונים. למשל, ורדים צהובים בצ'ילה משמעותם אבל.

■ לא לסרב לאלכוהול בגיאורגיה. לסרב זה להעליב. ולא יזיק קצת להשתחרר.

■ לא לעשות את הסימן 10 עגול עם בוהן ואצבע מחוברות בברזיל או בטורקיה. יחשבו שאתם מתכוונים לאיבר מוצנע בגוף האישה.

■ ישראלים נוהגים לזרזף ליד כל עץ רענן. יש הרבה מדינות שבהן מקומיים מתעצבנים מהנוהג הרווח והנפסד הזה.למשל גיאורגיה וקירגיסטאן. בסין תקבלו דוח כשהמשמו עדיין בחוץ. לא נעים. עשו זאת על חוף במקסיקו, ותעבירו לילה במעצר. תכינו כבר את המאה דולר.

■ בסין לא מגישים כרטיס ביקור עם יד אחת אלא עם שתיים.

■ לא בכל מקום אפשר להתמקח. באירופה, למשל, אי-אפשר להתמקח, אפילו בשוק. ואל תשלחו ידיים למלפפון החמוץ כאשר אתם קונים נקניקייה בלחמנייה, כי אז תצטרכו להוסיף עוד אירו. אפשר להתמקח בעיקר במזרח. בסין, למשל, בשוק המשי, אם מבקשים ממך 600 יואן, תגיד מיד 50 יואן. המחיר האמיתי הוא כ-30 יואן, אבל תסיימו ב-60 או 80 יואן, וכולם יהיו מרוצים.

■ בדרום קוריאה ממלאים אלכוהול כששתי הידיים אוחזות בבקבוק.

■ בהודו אל תגישו את יד שמאל כאשר אתם יוצאים ממקדש כדי לקבל את מנת הפראסאדם (תפיחת אורז מתוקה). יד שמאל היא טמאה ומשמשת לצורך אחד בלבד.

■ לנשים: לא בכל חוף בעולם אפשר לחשוף את פלג הגוף העליון.

■ ענייני צילום:יש מקומות שנהוג לשלם על צילום. עבור בני הדוגון במאלי זאת פרנסתם ורק תנסו לא לשלם.יש מקומות שאי-אפשר לצלם נשים, בעיקר במדינות מוסלמיות.

■ בהודו ובאינדונזיה מאוד מקובל שגברים אוחזים ידיים ומטיילים ביחד. זה לא אומר שהם בני זוג.

 


0 תגובות
מסלול טיול בספרד
05/12/2013 11:53
תיק טיול
מסלול טיול בספרד

טיול בספרד – מגוון עצום של מסלולי טיול

טיול בספרד יכול לכלול גם את הצפון וגם את הדרום- אך למי שאין זמן בלתי מוגבל לטיול ותקציב עצום ממדים צריך להתרכז באופי טיולמסוים, מוגדר וספציפי. ישנם אין סוף מסלולי טיול בספרד וניתן לחלק אותם באופן גס אולפי סגנון, או לפי מיקום. כך, ישנו מסלול בצפון המדינה (הכולל את חבל גליסיה, חבל אסטוריאס,חבל קנטבריה, חבל ריוחה, חבל הבסקים, חבל נבארה ואת הפירנאים הספרדיים);

ישנו מסלול בדרום המדינה (הכולל את מדריד,טולדו, קורדובה, סביליה, חבל מלגה ורצועת החוף של קוסטה דל סול, קוסטה דה לה לוז וקוסטהאלמריה); ישנו מסלול ערים- ברצלונה, ולנסיה ומדריד; ישנו טיול לאורך החוף (קוסטה דלסול- אלגסריאס, אלמרייה, מלגה, טורמינוס ואל מרבייה), ישנו טיול באיים וישנה אפשרות למסלולי טיול המשלבים כמה מוקדים ותחומי עניין אם יכוונו למטרה מסוימת, כך, טיול נופים שיכלול גם את רצועת ההרים בצפון וגם את קו החוף במרכז ובדרום; טיול בסימן תרבות והיסטוריה שיכלול גם ערים מרכזיות וגם כפרים ואתרים היסטוריים מרוחקים; טיול קולינרי; טיול היסטורי וטיול קייט ונופש גם הוא יכול להתקיים בספרד ולכלול מגוון שונה של נופים ואטרקציות.כל מטייל יוכל להרכיב לו ספרד משל עצמו בהתאם לתקציב, למשך הטיול, לנפשות המטיילות,לטעמים והעדפות אישיות ובהתאם למה שבא לו. ספרד כוללת 17 קהילות אוטונומיות ומסלולי הטיול יכולים לכלול התמקדות בקהילה אוטונומית אחת או בזגזוג בין כמה קהילות אוטונומית ללא כל הגבלה. 17 הקהילות האוטונומיות של של ספרד הן: מורסיה, אנדלוסיה, אסטוריאס,אקסטרמדורה, אראגון, גליסיה, האיים הבלאריים, האיים הקנריים, ולנסיה, חבל הבסקים, להריוחה, נווארה, מדריד, קטלוניה, קנטבריה, קסטיליה-לה מנצ'ה וקסטיליה ולאון.

לתכנון טיול בספרד לחצו כאן

0 תגובות
תכנון טיול בספרד
05/12/2013 11:51
תיק טיול
תכנון טיול בספרד

ספרד היא אחת הארצות המתוירות בעולם. מזג אוויר נפלא, נופים מגוונים (צוקים,הרים, מישורים,  יערות, חופים ומפרצים), תרבות עשירה, היסטוריה מרתקת, סגנון חיים רב גוני- כל אלה ועוד מושכים מיליוני תיירים לארץ שיש בה הכל. מי שמחפש אוכל טוב ימצא זאת בספרד. מי שמחפש חופשת בטן גב, נופש וניתוק ימצא זאת בספרד. חובבי האמנות לא ישתעממו בה ומי שמעריץ ארכיטקטורה ישבע מהמראות. מוסיקה, ספורט, נופים, מוזיאונים, מבצרים וארמונות- כולם מספרים את סיפורה של המדינה האירופית שעוצבה בעין ההיסטוריה והשפיעה גם עלינו היהודים.

ספרד – היסטוריה על קצה המזלג

ספרד הממוקמת ביבשת אירופה ידעה תהפוכות רבות עוד משחר הימים. המדינה השנייה בגודלה במערב אירופה ובאיחוד האירופי, אחרי צרפת גובלת בים התיכון, בגיברלטר, בצרפת, באנדורה, בפורטוגל ובאוקיינוס האטלנטי. גבולותיה כיום שונים מגבולותיה בעבר עת היתה תחת כיבושים שונים, ביניהם הכיבוש המוסלמי ושונים גם מהעת בהן היתה אימפריה רבת עוצמה. בין המאה ה13 למאה ה16 חלשה האימפריה הספרית על מדינות רבות ברחבי העולם וביטוי לשליטתה זו ניכר גם היום בדמות שפתם הרשמית של מדינות אמריקה הלטינית שהיו מושבות של ספרד מאות שנים. לאחר שירדה האימפריה הספרדית מגדולתה המשיכו שינויי הגבולות והתמורות בחברה ובמשטר של המדינה והיישות המדינית נעה בין הצלחות לכלשונות.

המאה ה19 זימנה לא מעט טלטלות ליושבי המדינה- מדינות דרום אמריקה ומרכז אמריקה הכריזו עצמאות והתנתקו מספרד שהחלה מאבדת מכוחה, אבדן שהתעצם עת איבדה ספרד את קליפורניה לטובת ארצות הברית. גם השתלטותו של נפוליאון על המדינה ומינוי אחיו ז'זף למלך ספרד תרמו להחלשת מעמדה שנמשכה עוד ועוד עד לאמצע המאה ה19. בתחילת המאה ה20 כשגם המושבות באפריקה חדלו להיות תחת שליטתה החל השלטון המלוכני של ספרד להתערער אף הוא וספרד הוכרזה כדמוקרטיה, אז הוקמה הרפובליקה הדמוקרטית של ספרד. היווסדה של הרפובליקה הדמוקרטית לא קסם לאותם מעמדות גבוהים בחברה שירדו מגדולתם ואיבדו את רכושם שהולאם. מצב דברים זה הוביל למה שהיה אירוע מכונן בהיסטוריה המודרנית של ספרד- מלחמת האזרחים בספרד שפרצה בשנת 1936 והשלכותיה על העם והמדינה הספרדיים ניכרים גם כיום. המלחמה פרצה כאשר יחידות צבאיות בראשות הגנרל פרנסיסקו פרנקו לחמו נגד ממשלת הרפובליקה הדמוקרטית בתמיכתן של גרמניה ואיטליה. הכוחות הלאומניים של פרנקו נלחמו במה שהם כינו הפיכת ספרד לקומוניסטית ובולשביקית ובתמיכת המעמדות המבוססים, הציבור השמרני ומוסדות הכנסייה ניהלו הפיכה עקובה מדם שנמשכה כשלוש שנים וגבתה קרבנות רבים.

בשנת 1939 עם נצחון הלאומנים תפס פרנקו הרודן הפאשיסט והאכזר את מושכות השלטון בספרד והתעמר בתושבי המדינה ובייחוד בבני המיעוטים שחיו בה- הקטלונים והבאסקים. ספרד נטתה לצד גרמניה ואיטליה במלחמת העולם השנייה אך לא לחמה בפועל לצידן ואף שמרה על קשרי מסחר עם המדינות שנלחמו בה. עובדה זו לא סייעה לפרנקו שהפך למבודד ומוקצה מחמת מיאוס בשנים שלאחר המלחמה. בימים אלה סבלה ספרד מבדידות פוליטית וכלכלית. לפני מותו מינה פרנקו את חואן קרלוס הנכד של מלך ספרד האחרון ליורשו וזה הנהיג את המדינה מרגע פטירתו של הרודן בשנת 1975. למרבה המזל חתר המלך חואן קרלוס להפיכתה של ספרד למונרכיה חוקתית ופעל לכינון דמוקרטיה. ב-1978 חוקקה החוקה הספרדית ו ב-1982 הצטרפה ספרד לנאט"ו וב-1986 לאיחוד האירופי- מהלך שהפך אותה למדינה מערבית מתקדמת ומודרנית. כיום ספרד היא מונרכיה חוקתית המקפידה על דמוקרטיה ושומרת על זכויות יסוד ליברליות.

ספרד – 17 קהילות אוטונומיות:

כיום ספרד מורכבת מ17 קהילות אוטונומיות. לכל קהילה שלטון אוטונומי בעל סמכויות משתנות וכל הקהילות קשורות לשלטון המרכזי. חלק מהקהילות האוטונומיות ובעיקרן קטלוניה וחבל הבאסקים שואפים לשלטון עצמאי וניתוק מוחלט מהפדרציה. לחלק מהקהילות האוטונומיות יש שפה ייחודית ולכולן יש ייחוד, תרבות, מנהגים ועיר בירה מרכזית. 17 הקהילות האוטונומיות של ספרד הן: מורסיה, אנדלוסיה, אסטוריאס, אקסטרמדורה, אראגון, גליסיה, האיים הבלאריים, האיים הקנריים, ולנסיה, חבל הבסקים, לה ריוחה, נווארה, מדריד, קטלוניה, קנטבריה, קסטיליה-לה מנצ'ה וקסטיליה ולאון.

ספרד – מידע שימושי:

שטח- 505,370 קמ"ר

שפה רשמית- ספרדית

עיר בירה- מדריד

מטבע- בספרד משתמשים באירו.

שעון – הפרש שעות: שעון ספרד מאחר את שעון ישראל בשעה אחת.

הגעה ומשך טיסה: טיסה לספרד מישראל אורכת 3-4 שעות. חברות תעופה ישראליות ובינלאומיות מקיימות טיסות ישירות מנמל התעופה בן גוריון לנמל התעופה בברצלונה ובמדריד וכן טיסות שכר לפלמה דה מיורקה, לאיביזה ולמלגה. ממקומות אחרים שאינם ישראל אפשר להגיע לכל פינה בספרד- בערים ספרדיות רבות יש נמלי תעופה בינלאומיים, ביניהן, גרנדה, סיבליה, בילבאו, אלמריה, אליקאנטה, ולנסיה, סנטיאגו דה קומפוסטלה ועוד.

ויזות ואשרות- ישראלים המגיעים לספרד לא זקוקים לאשרה כלשהי כדי להיכנס למדינה. הם יכולים לשהות במדינה משך 90 ימים מרגע הגע- אשרת שהייה המתקבלת מיד עם ובעת הכניסה למדינה.

תקשורת: הקידומת הבינלאומית של ספרד היא 34.

התניידות במדינה – תחבורה בספרד: בספרד יש תחבורה ציבורית נוחה הן בתוך הערים והן ביניהן. מי שמטייל בתוך העיר יכול להסתמך על אוטובוסים, טראמס ורכבת תחתית. מחוץ לעיר ניתן לנסוע בנוחות ברכבות ובאוטובוסים וכן לשכור רכב- הכבישים נוחים וישנם המון שלטים והכוונות. כדי להגיע מקצה המדינה לקצה האחר מומלץ לתפוס טיסת פנים. ישנן חברות תעופה מגוונות המציעות טיסות בתוך ספרד בין יעדי התיירות השונים.

שגרירות ישראל בספרד- השגרירות נמצאת במדריד בכתובת Velazquez 150/7; טלפון השגרירות- טלפון:  34-91-7829500; דואר אלקטרוני של השגרירות: אי-מייל: info@madrid.mfa.gov.il

מזג אויר בספרד-

בספרד ניתן לטייל כל השנה משום שמזג האויר בה מזמין ונוח והאזורים השונים מתאימים לביקור בעונות השנה באופן מגוון: בחודשי הקיץ החמים יולי ואוגוסט קריר ונעים בצפון ספרד אך עמוס מטיילים ומי שפחות אוהב צפיפות ומחפש לחסוך עלול להתאכזב. ביתר חלקי המדינה נוסף ליוקר ולצפיפות ישנו גם חום כבד. בכל חלקי המדינה אידאלי לטייל בחודשי המעבר- ספטמבר, מרץ, אפריל, מאי ויוני. גם בחודשי החורף נעים לבקר בספרד- בדרום המדינה ובאיים נעים ולא מאד גשום.

לתכנון טיול בספרד לחצו כאן

 

0 תגובות
שופינג טיים: האאוטלטים של הישראלים בניו יורק
03/12/2013 07:17
תיק טיול
תכנון טיול בארצות הברית

"וודברי" ו"ג'רזי גרדנס" הם 2 קניונים בארה"ב שכל ישראלי שטס למנהטן מכיר בזכות הסיילים המפתים. מה הכי משתלם לקנות? איפה יש שמלה של פראדה בזול וכמה עולה טי-שרט של אברקרומבי? מדריך לחובב הקניות שנופש בניו יורק

"וודברי קומון פרימיום" (Woodbury Common Premium) ו"ג'רזי גרדנס" (Jersey Gardens) הם שני קניוני העודפים (אאוטלטים) הבולטים והמצליחים בסביבת העיר ניו יורק.

המחירים בקניונים הללו נמוכים ביחס לעיר ניו יורק ובכל יום מאות תיירים, בנוסף על מקומיים, נוסעים לכל אחד מהקניונים הללו, שבכל אחד מהם 230-210 חנויות.

יתרונות וחסרונות של הקניונים

ג'רזי גרדנס:

 •אין מס על הבגדים ואם החנויות אינן לוקחות את הפער לעצמן - הרווחתם 8 אחוז.

•מחיר האוטובוס זול וזמן הנסיעה קצר.

•גישה קלה מנמל התעופה ניוארק, ניתן לבצע את הקניה בזמן שלפני הטיסה.

•קניון מקורה מתאים לימי גשם, זמן ההליכה בין החנויות קצר.

•מותגים בולטים שיש בג'רזי גארדנס ואין בוודברי קומון: מותגים שמשווקים בישראל: H&M, ויקטוריה סיקרט, פוראבר 21

מותגים שלא משווקים בישראל: הוליסטר (Hollister) - מותג קז'ואל צעיר מצליח מאוד. אברקרומבי אנד פיטצ' (Abercrombie & Fitch Outlet) - קצת יותר מקז'ואל, מצליח מאוד.

וודברי קומון:

•קניון פתוח עם חנויות גדולות ומגוונות יותר.

•מותגים בולטים שיש בוודברי קומון ואין בג'רזי גרדנס: מותגי יוקרה, כגון איב סן לורן, אוסקר דה לה רנטה, גוצ'י, דיור, ורסצ'ה, טום פורד, פראדה. וגם: פולו ראלף לורן לורן (Polo Ralph Lauren) - החנות העמוסה ביותר בקניון, מחירים טובים ונגישים לכולם, חובה להיכנס. ג'יי קראו (J.Crew) - חברת ענק מאוד אהודה בקרב האמריקנים, כדאי לעבור בחנות.

רמת מחירים וחנויות מומלצות בשני הקניונים

ארמאני אקסטיינג' (A|X Armani Exchange) - המותג הצבעוני, הצעיר והזול יותר של ארמאני. חנויות בגודל בינוני שאהבתי מאוד. החנויות קלות להתמצאות, הבגדים יפים והבדים איכותיים. המחירים מתחילים מ-20 דולר לחולצה קצרה, 30 דולר לחולצה ארוכה ואילך.

אירופוסטל (Aéropostale) - אולי המותג המצליח ביותר בארצות הברית לאופנת גיל העשרה במחירים עממיים. חנויות צבעונית, הנחות של 50 אחוז ומעלה על מרבית הפריטים. חולצות קצרות 8 דולר, עליוניות 10 דולר.

אן טילור ולופט (Ann Taylor and Loft) - אם את מחפשת אופנה סולידית, אך עדיין עדכנית, צבעונית ומומלצת, אלו שתי חנויות בשבילך.

החנויות מכוונות אל נשים שהן מעבר לגיל העשרה ומוכנות להשקיע בבגדים שלהם, לא הרבה אבל יותר מהממוצע. אן טיילור הוא המותג הנחשב יותר ואילו "לופט" מעט זול יותר. אלו מותגים מצליחים מאוד בארצות הברית, עם 60 שנות ניסיון וכאלף סניפים.

שתי החנויות סמוכות וגדולות ותמצאי בהן מגוון רחב. ההנחות לרוב הן של כ- 40 אחוז. שמלות עולות 100-60 דולר.

גאפ ובננה רפובליק (Gap and Banana Republic) - שתי חנויות גדולות ומגוונות עם מחירים טובים מאוד. שתיהן נמצאות באותה בעלות ומכוונות לקהל מעט שונה. גאפ בארצות הברית מכוונת קז'ואל ואילו בננה ריפבליק זו רמה אחת מעל. בשתי החנויות תוכלו למצוא הכל ובכל המידות.

גאפ עמוסה ומציעה 50 אחוז הנחה על הרבה פריטים. מרבית השמלות עולות 30-5 דולר, מעיל לנשים 60 דולר, ג'ינסים בסביבות 30 דולר, חולצות פולו לגברים 12 דולר. בבננה ריפבליק ג'ינסים עולים 60-40 דולר, סוויטשירט 30 דולר, שמלה יפה מאוד 125 דולר, עליונית 60 דולר.

האחים ברוקס - חברת אופנת הגברים הוותיקה בארצות הברית, מאז 1818, ונחשבת איכותית. החנות גדולה ומגוונת המחירים - ככה ככה שני סוויטשירטים 98 דולר, חליפות 300 דולר.

טומי הילפיגר (Tommy Hilfiger) - חנויות מאוד פופלאריות. סוודר 80 דולר, ג'ינס 55 דולר, סוויטשירט 40 דולר. בוודברי קומון ניתנת הנחה נוספת של 15 אחוז על כל הפריטים בחנות למגיעים באוטובוס מניו יורק (מקבלים שובר עם הכרטיס).

ליוויס (Levi's) - חנויות ג'ינסים עם מגוון גדול (בעיקר בוודברי קומון). ג'ינסים בכל מידה וגזרה. מחיר של 53 דולר לג'ינס בודד שיורד ל-40 דולר אם קונים שניים או יותר. 40 דולר זה מחיר סביר אך לא זול מאוד לג'ינסים בארצות הברית.

קלווין קליין (Calvin Klein) - חנות גדולה ומסודרת עם אופנה בכל המידות. חליפות לגברים 200 דולר, מכנס לחליפה 100 דולר, סוויטשירט 50 דולר, חולצות קצרות 20 דולר.

איך מגיעים?

לשני הקניונים, ההגעה נוחה מניו יורק בעזרת אוטובוסים היוצאים מתחנת האוטובוס פורט אוטורטי (Port Authority), הנמצאת במפגש של רחוב 42 עם השדרה השמינית.

לקניון של וודברי ניתן להגיע בעזרת שתי חברות אוטובוסים שנותנות את השירות: גריי ליין (Gray line) ושורט ליין (Short line). בכל מקרה, המחיר הלוך ושוב הוא 42 דולר והנסיעה שאורכת כשעה מתבצעת באוטובוס משותף לשתי החברות.

לקניון ג'רזי גרדנס תוכלו להגיע בקו 111 או 115. המחיר הלוך ושוב 13 דולר . משך הנסיעה כ-30 דקות. לג'רזי גרדנס ניתן להגיע גם בנסיעה של 5 דקות משדה התעופה ניוארק (Newark). הקניון מספק שטלים מתחנה P4 של Air Train (הרכבת שמוציאה ומכניסה לשדה התעופה) בעלות של 9 דולר הלוך ושוב. זה יכול להיות פתרון מצוין לזמן המבוזבז שלפני הטיסה.

ברוב הימים (ימים שהם לא ימי חופשה או סיילים מיוחדים), אין צורך להזמין מראש כרטיסי נסיעה לשני הקניונים. מידע מפורט יותר על דרכי ההגעה באתרי הקניונים: וודברי קומון, ו-ג'רזי גרדנס.

לתכנון טיול בארצות הברית לחצו כאן

0 תגובות
איך לתכנן טיול מוצלח לחו"ל?
15/10/2013 08:11
תיק טיול
תכנון טיול בחול, תכנון טיול לחול
טיול לחו"ל כרוך בלא מעט השקעה כספית והשקעת זמן חופש מהעבודה. בהתאם הטיול מלווה בציפיות רבות, במיוחד כשמדובר בטיול ליעד רחוק או טיול ארוך. בין אם תצאו לטיול רומנטי זוגי או לטיול משפחתי מגבש, הרי שכדאי לבחור בקפידה את מסלול הטיול, שלו השלכות לגבי הצלחת הטיול, כמו גם את אופי הטיול- טיול עצמאי או מאורגן. 
להלן מספר דגשים שיכוונו אתכם בבחירת הטיול הבא שלכם כדי למקסם את סיכויי הצלחתו כך שתחזרו עם זיכרונות חיוביים וטעם טוב בפה.

עצמאים בשטח או בראש שקט- איך בוחרים את אופי הטיול

בראש ובראשונה, בעת ארגון ותכנון הטיול לחו"ל, תידרשו לבחור את אופי הטיול. לצד היכולת לתכנן טיול ייחודי משל עצמכם, הכולל את כל המרכיבים כך שיענו על הדרישות ואת מסלול הטיול הרלוונטי והמעניין שיענה על הצרכים, תוכלו לבחור להצטרף לטיול מאורגן. טיול עצמאי יחייב אתכם לכל הארגונים הלוגיסטיים טרום הטיול. החל מהזמנת הסדרי טיסה, מקומות לינה, השכרת רכב ועד ביטוח הנסיעות לכל מקרה שיהיה. לצד אלה מצטרף הצורך לתכנן לו"ז יומי לכל השהות בחו"ל, כולל האתרים והאטרקציות בהם תבקרו. לאלו שמעוניינים בטיול מותאם אישית ויוצאים לטיול רומנטי או עם ילדים בגילאים רכים, טיול זה יענה על הצרכים מכיוון שהינו ייעודי לכל הנפשות הלוקחות חלק בטיול ומתחשב במגבלות בשטח. תוכלו להיעזר במדריכים כתובים או באינטרנט שייעצו לכם לגבי מסלולי טיול נבחרים ואטרקציות ואתרים שכדאי לבקר בהם לעומת אלו ששווה לוותר. כמו כן, גם ליהנות מעצות לטיול עם הילדים שהינו נדרש להתחשב במכלול מרכיבים כדי שאכן יהיה מוצלח גם עבור הקטנטנים. מלאכת תכנון הטיול כיום פשוטה יותר מפעם ואפילו תוכלו להיוועץ עם יועץ תיירות שיוכל לבנות לכם מסלול טיול  ייחודי לכם בהתאם לדרישות ולדאוג לארגונים הלוגיסטיים. בשיטה זו של טיול מאורגן עצמאי עדיין תיהנו ממקסימום עצמאות בחו"ל מאחר וההתקדמות בטיול היא בקצב אישי. לצד אפשרות זו תוכלו להצטרף לטיול מאורגן לאחד ממבחר היעדים בעולם. החל מטיול מאורגן לסין המופיע בהרחבה בכתובת הבאה ועד טיול מאורגן לדרום אמריקה. בבחירת הטיול המאורגן כדאי לבחור בחברת תיירות מוכרת ובעלת מוניטין שקיבלתם המלצות ממטיילים שהשתתפו באחד מטיוליה ולוותר על שירותי חברה אנונימית ולא מוכרת. טיול מהסוג יוכל לאפשר לכם ליהנות מטיול בראש שקט במסלול מאורגן ומתוזמן היטב.

אתנחתא מעבר לים או מרוץ כנגד הזמן – איך בוחרים את המסלול

אחד המרכיבים המרכזיים של טיול, שביכולתם להשפיע על שביעות הרצון הכללית ממנו, מתייחס למסלול הטיול. בין אם תצאו לטיול עצמאי או מאורגן, חשוב להתאים את המסלול לרמת הקושי הרלוונטית והרצויה מבחינתכם. בטיול עצמאי לא כדאי להעמיס יתר על המידה ביום הראשון והאחרון של הטיול מאחר וזה כולל טיסה שיכולה להיות מתישה, במיוחד כשמדובר בטיול עם הילדים. בהתחשב בהם, חשוב לא לשלב בטיול מסלולי הליכה ארוכים מאחר ולרגליים הקטנות נטייה להתעייף ביתר קלות. כדאי לתכנן אטרקציה אחת מרכזית ביום ולהכין תכנית גיבוי במידת הצורך לכל מקרה שיהיה. לגבי בחירת מסלול הטיול המאורגן, במידה וטיול רגוע הינו על הפרק, תוכלו לבחור מבין טיולי כוכב רגועים הכוללים לינה במקום אחד ויציאה לטיולים יומיים באזור. במידה וטיול רווי אטרקציות וגיוון, הרי שטיול במסלול הכולל מספר יעדים יכול להתאים. כך תוכלו לראות מקסימום אתרים ומקומות בזמן המוגדר בטיול ארוך יחסית. בכל מקרה וודאו מראש מול חברת התיירות לגבי אופי המסלול והאם אכן מתאים לרמת הקושי של כל המשתתפים.

טיול מהנה ומוצלח!

0 תגובות
מקומות מפתיעים לצפייה בשלכת
04/10/2013 07:08
תיק טיול
תכנון טיול בחול, תכנון טיול לחול

הסתיו הוא ככל הנראה העונה הכי פוטוגנית לתכנון טיול בחו"ל. במדינות בהן יש סתיו אמיתי, קשה שלא להתרגש למראה העצים שמשנים את צבעם לאדום ולזהוב, וקשה לגבור על הפיתוי לדרוך שוב ושוב על מצע של עלים יבשים שמתפצחים תחת הרגליים. קל להבין מדוע מקומות שמפורסמים בשלכת יפה הופכים לפופולריים כל כך בסתיו. השלכת הכי מפורסמת בעולם היא זו של ניו אינגלנד, והמוני תיירים מציפים את שש המדינות שבצפון-מזרח ארצות הברית בעונה זו של השנה. אבל לא חייבים לנסוע לניו אינגלנד בשביל ליהנות משלכת יפה. הנה שישה יעדים נפלאים לתכנון טיולי שלכת, עם כל מה שצריך - התפאורה המתאימה, הצבעים הנכונים, האווירה הסתווית המושלמת - רק בלי הצפיפות והדוחק:

הרי הסמוקי הגדולים, טנסי וקרוליינה הצפונית

הפארק הלאומי הרי הסמוקי הגדולים (Great Smoky Mountains) הוא הפארק הלאומי הפופולרי ביותר בארצות הברית, אבל למרות זאת, רק ישראלים מעטים מגיעים אליו. בפארק יש 16 פסגות שגובהן עולה על 1,800 מטר, יערות עבותים, נחלים ומפלים, מגוון גדול של בעלי חיים ויותר מאלף קילומטר של שבילי הליכה. בסתיו יש להוסיף לכל אלה את השלכת שצובעת את העצים בזהוב, כתום, צהוב ואדום ואינה נופלת ביופייה מן השלכת המפורסמת של ניו אינגלנד. השלכת של הרי הסמוקי הגדולים יפה במיוחד בשל המגוון העצום של עצים נשירים בפארק, שקשה לראותו במקומות אחרים. במקומות הגבוהים בפארק, שם מזג האוויר מזכיר את זה של ניו אינגלנד, אפשר לראות כבר באמצע ספטמבר את העלים של עצי הלבנה, האשור והאדר משנים את צבעם, ואילו במקומות הנמוכים יותר השלכת מתחילה לרוב בתחילת אוקטובר, ומגיעה לשיא מאמצע אוקטובר ועד תחילת נובמבר. שלכת יפה במיוחד אפשר לראות כשנוסעים בדרך Clingmans Dome Road או ב-Blue Ridge Parkway. כדאי לקחת בחשבון שהפארק מאוד פופולארי בסתיו ולכן מוטב לטייל בו באמצע השבוע כדי להימנע מצפיפות.

אם אתם כבר פה: מופע שלכת מרהיב יש גם בפארק הלאומי שננדואה (Shenandoah National Park) שבווירג'יניה השכנה. מי שיסע בין אמצע אוקטובר לאמצע נובמבר בדרך סקייליין דרייב (Skyline Drive), אחת מדרכי הנוף היפות בארצות הברית שנמתחת לאורך 165 קילומטרים בשטח הפארק, יגלה קלידוסקופ ססגוני של אדום, צהוב, זהוב וחום בעצים שלאורך הדרך.

לטנסי ולמדינות השכנות יש עוד מה להציע בסתיו חוץ משלכת: זוהי תקופת קטיף התפוחים, ובאזור כולו מתקיימים הרבה אירועים סובבי תפוחים: קטיף תפוחים עצמי, פסטיבלי תפוחים ותחרויות בסגנון "פאי התפוחים הגדול ביותר". מרבית האירועים מתקיימים בווירג'יניה, בירת התפוחים של ארצות הברית, אבל גם בטנסי, צפון קרולינה וג'ורג'יה יש הרבה אירועים ופסטיבלים. בתקופה זו של השנה מתקיימים בטנסי ובמדינות השכנות ירידי סתיו רבים, עם מתקני שעשועים לכל המשפחה, תערוכות חקלאיות, תחרויות בישול, מרוצי חזירים ודוכני אוכל בשפע.

אספן, קולורדו

אתר הסקי היוקרתי אספן (Aspen), זוכה להמוני מבקרים שמגיעים לגלוש במדרונות הסקי בחורף ולטפס על ההרים בקיץ. בין לבין, בסתיו, האזור מתרוקן מהמוני התיירים, המחירים במלונות צונחים, המסעדות מציעות ארוחות משתלמות במיוחד, השקט והשלווה חוזרים לאספן ונופי השלכת מרגשים לא פחות מהנופים החורפיים המושלגים. העץ הבולט ביותר באזור הוא כמובן עץ הצפצפה (Aspen), שהחל מאמצע ספטמבר ועד לאמצע אוקטובר עליו משנים את צבעם מירוק לזהוב, צהוב וכתום. לא רק עצי צפצפה יש באזור אלא גם עצי אדר ואלון, ויש הטוענים שהשלכת באזור היא היפה ביותר בכל מערב ארצות הברית. יש כמה מקומות בהם מומלץ במיוחד לצפות בשלכת באזור אספן, אבל כמעט שאין חולקים על כך שאת השלכת היפה ביותר רואים ביער הלאומי וויט ריבר ( White River National Forest). יער עבות שבתוכו זורם הנהר הלבן, והוא מפורסם ב-Maroon bells, שתי פסגות פוטוגניות להפליא שמשתקפות במי אגם מרון שלמרגלותיהן ויוצרות את אחת מתמונות הנוף הכי יפות של קולורדו.

אם אתם כבר פה: מזג האוויר הסתווי מאפשר ליהנות משלל פעילויות בחיק הטבע, כמו טיפוס הרים, טיולי הליכה או רכיבה על אופניים. חובבי הקולנוע ייהנו מפסטיבל הסרטים שמתקיים באספן בסוף ספטמבר.

מונטריאול, קנדה

מחוז קוויבק, ממש כמו ניו אינגלנד, השכנה מדרום, נחשב לאחד המקומות הטובים בעולם לצפייה בשלכת, עם יערות עבותים ואינספור עצי אדר שמשנים את צבעם בעונה זו של השנה. אבל לא חייבים לצאת לטבע בשביל ליהנות משלכת בקוויבק, שלכת עירונית נהדרת אפשר לראות גם במונטריאול היפה, העיר הגדולה במחוז. באמצע ספטמבר העלים כבר מתחילים לשנות את צבעם לצהוב, זהוב, כתום ואדום, ובתחילת אוקטובר כבר אפשר לראות בפארקים ובגנים של העיר מופע שלכת מרהיב, שנמשך עד סוף החודש ולעיתים נכנס גם לתוך נובמבר. בכל אחד מהגנים והפארקים של העיר אפשר ליהנות ממראה העצים בשלכת, אבל יש כמה נקודות שבהן השלכת מרהיבה במיוחד, כמו הגן הבוטני של מונטריאול, פארק ז'אן דראפו, והר רויאל הסמוך לעיר, שמציע לדעת רבים את השלכת היפה ביותר. אחת מתצפיות השלכת המפתיעות ביותר נמצאת בבית הקברות של הר רויאל, פינת חמד יפה ופסטורלית כל השנה, עם עצי לילך יפני, עוזרד וערמונים שמעניקים לה מראה יפה במיוחד בסתיו.

אם אתם כבר פה: פסטיבלי הקיץ הגדולים של מונטריאול כבר נגמרו, אבל גם בסתיו יש לא מעט אירועים, כמו אירוע הפנסים הסיני (Magie des lanterns) המרהיב ביופיו שמתקיים בגן הבוטני של מונטריאול מדי שנה בין ספטמבר לנובמבר. פסטיבל נוסף הוא Pop Montreal, שכולל הופעות מוזיקליות, הקרנות של סרטים, תערוכות , סדנאות אמנות לילדים ושוק פשפשים. העיר מציעה עוד הרבה פעילויות סתוויות, כמו קטיף תפוחים וקטיף דלועים.

פיימונטה, איטליה

 לא חייבים לחצות את האוקיינוס האטלנטי כדי ליהנות משלכת יפהפייה. גם באיטליה יש שלכת נפלאה, על אף שהיא לא מזכירה את השלכת של ניו אינגלנד עם עצים נשירים רחבי עלים שמשנים את צבעם לאדום וכתום. השלכת האיטלקית מתאפיינת דווקא בכרמים, שבתקופת הסתיו נצבעים בצהוב. שלכת יפה אפשר לראות באתרי התיירות הפופולריים כמו טוסקנה, אבל בסתיו כדאי מאוד להגיע לאזור פיימונטה (Piemonte) שבצפון-מערב איטליה, שמציע נופים יפים של גבעות רכות, כרמים ויקבים, ערים עתיקות וטירות מרשימות, וגם את טורינו - הבירה האלגנטית של החבל. בסתיו הכרמים נצבעים בצבעי שלכת של אדום, כתום וזהוב על כל גוניהם האפשריים, מה שמקנה לאזור מראה רומנטי במיוחד.

אם אתם כבר פה: אין עונה טובה יותר מהסתיו לביקור בפיימונטה, ובמיוחד אם אוכל ויין מהווים חלק בלתי נפרד מהטיול שלכם. זהו זמן בציר הענבים, ובחודש אוקטובר מתקיימים באזור פסטיבלי יין רבים. בתקופה זו מתקיימות ברחבי פיימונטה גם חגיגות אוכל רבות, כמו פסטיבל פטריות הכמהין הלבנות באלבה או סלון הטעמים (Salone del Gusto) - תערוכת אוכל שמוקדשת לאוכל איטי ומקומי שמתקיימת בטורינו באוקטובר אחת לשנתיים.

בוואריה, גרמניה

מרבית תיירי השלכת שמגיעים לגרמניה נוהרים לדרך היין, עם הכרמים שמשנים את צבעם בסתיו. בוואריה מושכת תיירים בסתיו בעיקר בשל פסטיבל הבירה, האוקטוברפסט, שמתקיים במינכן, אבל מי שמגיע לאזור בתקופה זו של השנה מגלה שהסתיו יפה לבוואריה: השלכת מהווה רקע הולם לנופי הכפר של בוואריה, עם כרי המרעה, הפרות המלחכות עשב והבתים המתוקים להפליא. גם הטירות המרשימות של בוואריה, כמו טירות נוישווינשטיין, זוכות למראה דרמטי במיוחד כשהן מוקפות בתפאורה של עצים בשלל צבעים. צבעי השלכת של בוואריה היוו השראה לצייר ואסילי קנדינסקי, שצייר ב-1908 את הציור "סתיו בבוואריה" המוצג במרכז פומפידו בפריז. מי שלא רוצה להתרחק מהעיר יכול ליהנות משלכת נהדרת גם במינכן, בטיול רגלי לאורך נהר האיסר שחוצה את העיר, או בבילוי נינוח בגן האנגלי רחב הידיים.

אם אתם כבר פה: פסטיבל הבירה Oktoberfest מתקיים מדי שנה במשך עשרה ימים בספטמבר-אוקטובר, ומושך המוני תיירים מכל רחבי העולם. בתכנית: 14 אוהלי בירה של מבשלות מקומיות שבהם הבירה נשפכת במים, נקניקיות צלויות, תהלוכות פולקלור ססגוניות, קונצרטים תערוכת חקלאות והרבה מתקני שעשועים לילדים. לצד פסטיבל הבירה, מתקיימים בסתיו פסטיבלים יותר קטנים ואינטימיים בערים הקטנות ובעיירות. בפרנקוניה, למשל, מתקיימות בתקופה זו של השנה עשרות חגיגות יין בכפרים ובעיירות.

שמורת גיודז'אי גואו, סין

שמורת הטבע גיודז'אי גואו (Jiuzhaigou) שבצפון חבל סצ'ואן נחשבת לשמורת הטבע היפה בסין, ויש הטוענים שהיא אחת מהשמורות היפות ביותר בעולם כולו. לא קשה להבין מדוע: בשטח השמורה המיוערת יש אינספור אגמים, בריכות ומפלים בצבעי כחול, ירוק וטורקיז, הרים מיוערים וצמחייה ירוקה ועבותה. בסתיו, יופייה של השמורה הופך לעוצר נשימה ממש, כשלבליל הצבעים של הצמחייה והמים מתווספים העלים שמשנים את צבעם מירוק לצהוב ואז לאדום, ומשתקפים בצורה מושלמת במים הצלולים. השלכת בשמורה נמצאת בשיאה בחודש אוקטובר, ומושכת למקום תיירים ומקומיים רבים.

אם אתם כבר פה: בייג'ין היא תחנת חובה לכל מטייל בסין, וגם בקרבתה אפשר ליהנות משלכת יפה. במרחק 28 קילומטרים מצפון מערב לעיר נמצא פארק שיאנגשאן (Xiangshan), ובו נופים יפים של חורשות אורנים וגבעות מיוערות עם עצי מייפל. בסתיו העלים משנים את צבעם לאדום והמראה מרהיב ביופיו. מדי שנה, מאמצע אוקטובר ועד תחילת נובמבר, מתקיים במקום פסטיבל העלים האדומים. שלכת יפה יש גם באזור בדלינד, הקטע הפופולרי ביותר של החומה הסינית שסביבו יש יער גדול ויפה. הזדמנות מצוינת לשלב טיול על החומה עם ביקור ביער. השלכת באזור מגיעה לשיאה בחודש אוקטובר. בנוסף לצפייה בשלכת, אחת מהפעילויות האהובות בייג'ין בסתיו היא קטיף של פירות טריים במטעים המקומיים.

 

0 תגובות
« הקודם 1 2 3 4 5 הבא »
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון