עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
חתן - דבר חתונית!
22/01/2012 13:17
ella shem baduy

מצאנו!

 

אאוריקה!!! מצאנו! מצאנו!  אושר כזה לא נרשם מאז ארכימדס שמרוב שמחה רץ עירום מהאמבטיה ברחובות אתונה וצעק ! אאוריקה- מצאתי! מצאנו מקום לחתונה!

אם הייתי יכולה הייתי רצה כל הדרך מהמקום עד הבייתה  וצועקת מצאנו! אבל זה די רחוק מירושלים (שלא נדבר על העליות) וגם עדיין קר בטירוף וזה לא מזג אוויר לרוץ בעירום.  אבל איזו שמחה!

 

אחרי מסע היסורים שתיארתי בפוסט הקודם לא האמנתי שזה יקרה לנו. לפחות לא בלי להשכיר את י' אהובי לכל דורש/ת על בסיס שעה על מנת לגייס כסף.  אבל סוף סוף מצאנו.  מקום מקסים, בתקציב, בדיוק לטעמנו. כמו בסיפור זהבה ושלושת הדובים- לא יקר מידי, לא זול מידי, לא מקושט מידי, לא פשוט מידי, פשוט נכון.

 

ותודה לממליצים בפורום חתונות בתפוז.

 

בעוד ארבעה חודשים כעת חיה, בעזרת השם, בלי נדר, חמסה חמסה, ארנבים כחולים, זנב שועל וכל diclaimer אפשרי אחר למניעת עין הרע, תהייה, אני מקווה וטפו טפו, חתונה. :)

 

 

 

חתן- דבר חתונית! 

 

אל תאמר ספות- אמור "ריהוט אלטרנטיבי"- כן אני יודעת שזה גם כולל שולחן וכיסאות בר, אבל אי אפשר לקרוא לזה פינות ישיבה ושולחנות בר?  ריהוט לקבלת פנים? למה הוא אלטרנטיבי? הוא עושה יוגה?

"כאן יהיה ריהוט אלטרנטיבי", "שם נפזר ריהוט אלטרנטיבי". ספה! ספה!

 

כאן אוכלים דואט-   אם יש עוף ובקר על אותה צלחת הם שרים דואט. אין מנה משולבת. אין "ריחמנו על המלצר שלא ילך פעמיים ושמנו על אותה צלחת". כן רבותי, או בקר או עוף או ... דואט.  ואם נשים בקר, עוף ודג ביחד נקבל מקהלה עליזה?

 

קינוחים מתרוצצים-  בל נאמר חלילה קינוחים שיובאו לרחבת הריקודים. הם מתרוצצים, ככה כתוב אצלנו בתפריט. חמוד כזה. הסופלה יגדל רגליים קטנות של סופלה ויתרוצץ אחרי הקארמבל תפוחים. Run souffle run...

 

אליעזר בן יהודה, זוז הצידה. מתרוצצים פה קינוחים.

 

 

2 תגובות
האולם או גן אירועים או משכנתא שניה
18/01/2012 10:11
ella shem baduy
חתונה, גן אירועים, תכנון חתונה, מחירים

"דבר ראשון זה למצוא מקום".

את המשפט הזה שמעתי בואריאציות שונות (למצוא מקום דבר ראשון, למצוא דבר ראשון מקום) לפחות מעשרה חברים/הורים/קרובי משפחה. ואכן אחרי הצעת הנישואים המקסימה של אהוב ליבי ואחרי ההודעות הנרגשות להורים ולחברים, הרי שבאמת דבר ראשון כדאי למצוא מקום ותאריך.

 

אנחנו גרים בירושלים. ההורים שלו מהצפון, שלי מהמרכז. ממש מיזוג גלויות גאוגרפי. כמה כיף, חשבנו לעצמנו. ניסע לראות מקומות. זה יהיה טיול. נצא מהעבודה בירושלים ונראה מקומות בשרון באיזור נתניה חדרה.  בסך הכל נסיעה של שעה, שעה וחצי לכל כיוון כל פעם. טיול! רומנטי!

 

אלי החתונות הביטו עלינו מלמעלה וחייכו- תמימים שכמותם... אח... הזוגות הצעירים האלה, כמה תמימות.

 

המקום השני שקבענו ללכת אליו נקרא "פרי הדר מסויים" גן אירועים. הדרך הייתה מסע ניווט בחושך דרך פרדסים ושטחים חקלאיים, כל זה בבוץ וגשם. הגי פי אס החינמי WAZE (אגב מומלץ בחום) שיחק אותה והכיר גם את הדרכים שרק פרות, עכברי שדה ונהגי קומביין מעבירים בסוד מדור לדור. החזקנו ידיים במהלך הנסיעה. רומנטי. קצת בוץ לא הרג אף אחד. הגענו.

המקום היה יפה. באמת מיד יכולתי לדמיין אותנו מקימים חופה בין הפרחים, המנורות המשתלשלות מהעצים, מקסים, באמת מקסים. דיילת המכירות, או אשת המכירות או מנהלת המכירות נשמעה כמו ויקי ילדת הפלא. היא קיבלה פנינו בדיקלום ארוך של יתרונות המקום, היה לה חיתוך דיבור של כריזה במטוס.  "היציאה (סליחה הספות) היא מכאן וכאן וכאן ויש שתיים מאחור, אם תלכו אחרי תוכלי מיד לראותן". היא אמרה "לראותן". כן אני יודעת שזו עברית תקנית אבל היא אמרה את זה בטון שגרם לי להסתכל עמוקות בגב חולצתה בניסיון למצוא את מתאר פאנל של החוטים החשמליים.

 

בכל אופן ויקי ילדת הפלא ערכה לנו סיור במקום. בשלב זה הייתי מוכנה כבר לחתום. הנה מצאנו. וכל כל מהר. ביום הראשון, המקום השני שאנחנו רואים!  הדקתי את ידי ביד אהובי. איזה כיף לנו! רומנטי!

 

ואז... נכנסנו למשרד....

 

המחיר.  (טה טה טה דם - רעם תופים דרמטי). המחיר הוא 300 שקלים לאדם. יקר חשבתי לעצמי והסתכלתי על אהובי. חשבנו על 250 לאדם (יש לנו 300 אורחים) אבל אולי בכל זאת, המקום כל כך יפה....מחשבות ההתאבדות הכלכלית שלי נגדעו לשמע קולה של ויקי ילדת הפלא- "המחיר הזה כמובן לא כולל תוספות. יש כאן רשימה של תוספות שאינן כלולות במחיר ותוכלו לראותן כאן".

תוספות? חשבתי. זה בסדר, אני לא צריכה "לראותן". מי צריך תוספות? כל כך יפה כאן, לא צריך להוסיף שום דבר.... ואז התסכלתי על הרשימה.

תוספות: שכר מלצרים- 280 שקל למלצר 30-40 מלצרים), שכר ברמנים 300 שקל לברמן (שישה ברמנים), שכר מנהל אירוע, הגברה, תאורה, סאונד, עיצוב, מפות, מפיות ולכל זה להוסיף מע"מ.... (שכחתי את השאר). סך הכל לכל האירוע ייצא לכם כ 140 אלף שקל, בערך...

 

תוספות?  מילא בלי מלצר- חשבתי- אולי נסנג'ר את דוד יוסף והילדים שלו ונקנה מפיות נייר מ"הכל בדולר", אבל בלי תאורה? זה דיאלוג בחשיכה?

 

יצאנו דרך הכניסה מחופת הצמחיה והנורות אבלים וחפויי ראש.  בא לי לתלות עצמי על מנורה, אמרתי לאהובי.  לא כדאי, הוא ענה, בטח איזה זוג משלם עליהן בנפרד...

 

אני לא אלאה אתכם ברשימת הגנים והאולמות בהם ביקרנו. זה לא דווקא המקום ההוא, זה התופעה והמחירים. כנראה שהיינו תמימים.

חלק ממנהלי המכירות היו מאד מאד נחמדים ולא רובוטיים. בעדן על המיים- מקום מדהים ביופיו המחיר התחיל מ 345 שקל לאדם. לזכותם יאמר שהוא כלל שכר אנשים שעובדים בשבילם ואת המנורות שיש להם באולם ואת הרמקולים שמותקנים שם. גם  בלוקא המחיר גם מתחיל מ 350 אבל גם לזכותם יאמר שגם הם כוללים בזה את רוב האלמנטים ולא מחייבים בנפרד על כל עלה ומרצפת רצפה במקום.  גם בגן השקוף בשפיים התייחסו אלינו יפה והתמחור היה הוגן. מחוץ ליכולתנו אבל לפחות הגון. 

לאט אנחנו לומדים לא ללכת לשום דבר שהוא "על המיים" (מים זה יקר), שום דבר עם אתר אינטרנט יפה (עיצוב אינטרנט זה יקר), שום דבר שלטבח שלהם קוראים שף  (תואר זה יקר). אין טעם.

 

הטיולים כבר לא כל כך רומנטיים. אנחנו עייפים, קר לנו ויורד גשם בשבועיים האחרונים כאילו דווקא עכשיו נזכר החורף להגיע.

 

אהוב ליבי מחבק אותי חזק ביציאה מאיזה גן. הוא מזהה שיש לי דמעות בעיניים ואומר לי שיהיה בסדר. אני חושבת שאני מוכנה להתחתן איתו גם בבית הכנסת בקצה הרחוב וחבל שהמשפחה הספרדית הענפה ומרובת הילדים שלי לא תכנס שם.

 

אני תוהה כמה צריך להשקיע בחתונה. אולי צריך לחשוב צנוע, אולי צריך לחשוב אולם באיזור התעשייה בנתניה. אולי באמת.  מישהו יודע בכמה אפשר היום למכור כליה במצב טוב? אולי אני אצליח לממן כמה מלצרים.

 

 

 

3 תגובות