עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
סוככים, פרגולות ועבודות ע.
18/09/2014 08:50
סוככי טלרז
סוככים, פרגולות, עבודות עץ, הצללה


עץ הוא אחד החומרים המיוחדים ביותר בעולם, חומר שמשלב בתוכו את כל התכונות האידיאליות של חומר לעבודה. העץ חזק ועמיד, אך נוח לעבודה, חיתוך ועיצוב. הוא מאפשר גימור יפה גם לא בידי אמן, ונותן אווירה מיוחדת.


אין פלא אם כך שהשימוש בעץ לבניית פרגולות או סוככים הפך לדבר המקובל ביותר, ובנייה ועיצוב עבודות עץ נהפכה עם השנים לדבר מבוקש בכל מרחב העיצוב. מעיצוב פנים של החלל עצמו, דרך הרהיטים, חפצי הנוי והאומנות, ועד, כמובן, לחצר, העץ הוא החומר השולט והאיכותי ביותר.


עצים רבים, פתרונות רבים


מעבר לגמישות המופלאה שהעץ מביא, ישנה גמישות נוספת והיא במבחר. ישנם סוגים שונים של עץ, וכל אחד נותן מתנות מעט שונות לאמן היוצר, וכמובן לכם, הלקוחות. בניית פרגולות או סוככים היא בנייה אישית, המותאמת במדויק לא רק לגודל ולצורה של הפרגולה שאתם רוצים, אלא גם ברמת העץ והגימור.


חברות רבות משתמשות בעצים מסוגים שונים, והעצים הטובים ביותר נמצאים בשימוש רק על-ידי החברות המובילות, אשר לא מוכנות, וגם לא יכולות להתפשר על איכות העבודה. השימוש בעץ גושני ומלא, גושני צרפתי, או עץ רב שכבתי, כדוגמאות, הוא שימוש מושכל בחומרי גלם איכותיים שייתנו לכם בסופו של יום את התוצאה הטובה ביותר.


מעבר לסוג העץ, ישנה עבודת פרזול שמהווה חלק מהתשתית לבניית הפרגולה. ישנן שיטות שונות להקמה של פרגולה איכותית, כאשר משתנים רבים משפיעים על הבחירה. מסוג העץ, דרך גודל הפרגולה, ועד, כמובן, לתנאי מזג האוויר ודרישות הלקוח.


שימור וצבע של עבודת עץ


שימור פרגולות הוא ידע חשוב, וכל מי שמזמין פרגולה איכותית מוטב שיכיר את כללי השימור הבסיסיים. כל חומר מביא לידי ביטוי תכונות עמידות שונות, והמבחן הגדול ביותר הוא עמידה בשני סוגי לחצים – חשיפה לתנאי מזג האוויר, ולחצים פיזיקאליים משימוש שוטף (דריכה, הזזת ריהוט וכיו"ב)


כדי לשמר את הפרגולה שלכם מוטב לקבל הנחיות מדויקות מהמתקין. כל עץ דורש חומרים מעט שונים לשימור, והצבע שאתם בוחרים לפרגולה יכול לעשות הרבה מהעבודה. חומרי שימור וצבעים משמרים ואוטמים הינם חומרים חשובים כבר מהרגע הראשון, והם יאפשרו לכם לקבל מוצר איכותי, אסתטי ועמיד לאורך זמן רב.
0 תגובות
סוככים כחלק מעיצוב הבית
27/08/2014 11:57
סוככי טלרז
סוכך, סוככים, פרגולה, הצללה

עיצוב המרחב הוא מעין אומנות עתיקה, רעיון שנמצא עימנו משחר ההיסטוריה, רעיון אשר רק הלך והתפתח עם השנים. עדויות למוטיבים של מחשבה על עיצוב פנים וחוץ נמצאים בכל תרבות, מהמזרח הרחוק, דרך יבשת אירופה על שלל המדינות והתרבויות שבה, ועד למקורותינו אנו, כאן בארץ ישראל.


אלמנטים רבים נמצאים בשימוש בעת עיצוב הבית, וחלקם מהווים גורם משפיע במיוחד על הבית, התחושה בו והאווירה בתוכו. אלמנטים אלו הם האלמנטים המשפיעים על האור והצל, החום והקור, ואלמנטים המכסים מרחבים גדולים. סוככים הם דוגמא מעולה ליכולת שלנו להשפיע ברגע אחד על אווירה בחדר שלם.


השפעת הסוככים על עיצוב הבית


סוככים 

 1. להוסיף אווירה מבחוץ לבית – הדבר הראשון שאנו רואים כשאנו מגיעים הביתה זה החלק החיצוני. להגיע הביתה אחרי יום עבודה ולפגוש בית אסתטי, נעים ומיוחד, משפיע מיידית על החוויה של היום.
   
 2. וויסות כמות האור הנכנסת – אור הוא אלמנט חשוב ביותר בעיצוב כל חלל, ומשחקים של אור וצל עומדים בבסיס של אומנויות רבות, מהצילום ועד לעיצוב חללי תצוגה, וכמובן שגם חללי מגורים. יותר מדי אור והבית לא נעים, מעט מדי אור והבית חשוך ולא מזמין. סוכך מאפשר לכם לווסת את האור בבית באופן מושלם.
   
 3. וויסות הטמפרטורה – במדינה חמה כמו שלנו, היכולת לווסת את כמות החום הנכנסת לבית במהלך רוב ימות השנה היא קריטית, גם ברמת החיסכון בחשבונות החשמל, וגם ברמה של התחושה בבית. הסוכך מאפשר לנו לווסת את הטמפרטורה בקלות.


אסתטיקה ונוחות


 1. בית אסתטי – סוככים יוצרים חיבור בקווי התפר של הבית, ונותנים תחושה של משהו שלם ואחיד, עם מראה אלגנטי. כשהבית שלכם אסתטי, התחושה היומיומית שלכם בו שונה, נעימה ושלווה.
   
 2. נוחות – אחד הדברים החשובים בבית שלנו הוא הנוחות שלנו. לחיות בנוחות הוא מוטו חשוב, ובאמת אין סיבה שדברים קטנים לא יקבלו מענה ראוי. ישיבה בחצר תמיד נעימה יותר תחת פרגולה איכותית, כנ"ל לגבי ישיבה במרפסת, או בחדר פנימי שהפרגולה שומרת עליו מחום ומקור, והכול בלחיצת כפתור.
0 תגובות
סוכך מסילות דגם פטיו
20/08/2014 09:36
סוככי טלרז
סוכך, סוככים, פרגולה, הצללה


סוכך הוא דבר חיוני בכל מרחב באשר הוא, וגם אלו המשתמשים בווילונות כדי לייצר הצללה למרחב שלהם ייהנו מיתרונות הסוכך. שלא כמו ווילונות רגילים, סוכך איכותי מאפשר לכם ליהנות מהיתרונות של השמש ומזג האוויר, אך לחסוך מכם את החסרונות.


כולם רוצים ליהנות מאור השמש, אבל לא מחשיפה מוגזמת לאור אשר משנה לגמרי את התחושה במרחב ויוצרת אי-נוחות בשהות בו. סוככים מאפשרים לנו לעשות זאת – כלומר לקבל אור למרחב, אם אנו מעוניינים בכך, אך לא להיות חשופים בצורה מוגזמת לכמות גדולה של אור, וכמובן שגם חום.


למה דגם הפטיו?


שלא כמו דגמים אחרים של סוככים, סוכך המסילות מדגם הפטיו הינו סוכך מיוחד שמאפשר ליהנות מכמה עולמות, ולכן מתאים למבנים מסוימים יותר מאשר כל סוג של סוכך אחר. הוא יוצא מעבר לקו המתאר של המבנה שלכם, אך לא יותר מדי, מה שאומר שהוא נותן הצללה וסכך, אך לא יוצר הפרדה מלאה ביניכם לבין החוץ, שזה הדבר הרצוי ברוב המבנים כולל מבנים פרטיים, מבני ציבור ובתי עסק.


דגם זה יוצא מטר אחד מעבר לקו הפרגולה שלכם, ומאפשר זמן הצללה ארוך יותר בקיץ. סוככים אלו נועדו להיות חשיפה יומיומית לתנאים קיצוניים של מזג אוויר, ולכם הם מיוצרים מהחומרים החזקים ביותר בנמצא, והעמידים ביותר שניתן לשער. חומרי הגלם המתבטאים ביצירת הסוכך עומדים בתקן iso-9002, תקן המבטיח איכות המוצר והחומרים ממנו הוא עשוי


התקנה ושימוש בדגם הפטיו


סוכך הפטיו מאפשר הפעלה בתצורה חשמלית, מה שאומר שהשימוש נוח, חלק ויעיל. ההתקנה שלו פשוטה ומהירה, שכן הוא קל במיוחד, והוא מותקן בעיקר על גגות של פטיו, מחוץ לחדרי שמש, ועל פרגולות בגדלים שונים.


השימוש השוטף מאפשר שמירה על איכות המוצר לאורך שנים רבות, והשילוב בין חומרים חזקים ועמידים העומדים בתקנים מחמירים לבין היכולת לסגור אותו כשמזג האוויר לא דורש כי יהיה פתוח, או ברגעים בהם העסק סגור לדוגמא, יוצרים מוצר איכותי, שימושי, חזק ועמיד מאוד, ללא ספק הבחירה הראשונה של בעלי עסק בארץ ובכל העולם.0 תגובות
סוככי מרקיזה
04/08/2014 09:22
סוככי טלרז
סוככים, פרגולות, פרגולה, הצללה, סככות, סגירות


סככות מתקדמות הם הפיתרון האידיאלי להגנה מפני פגעי מזג האוויר, ושמירה על האווירה במרחב, חווית השהות בו, וכמובן, על החפצים השונים הפרושים במרחב, בפנים או מחוץ לבית או לעסק.


אם סוככים הם הפיתרון האידיאלי, אז סוככי מרקיזה הם המילה האחרונה בתחום, מה שהופך אותם למוצר הנבחר והמתקדם ביותר בשוק, והפיתרון היעיל והאיכותי ביותר לצורך שלכם בסוכך.


הם חזקים במיוחד, עמידים במיוחד, ומתאימים בדיוק לתנאים האקלימיים של מדינת ישראל. בעוד שרובנו רגילים לחום של ישראל, הרי שיש כאן עוד כמה אלמנטים קיצוניים, כמו ההבדלים בין חום לקור בבוקר ובלילה באזורים מסוימים בארץ, גשמים פתאומיים וכבדים במיוחד, ועוד.


על יתרונות סוככי המרקיזה


סוככי מרקיזה מציעים מספר יתרונות ייחודיים:


 1. חומרים חכמים – סוככים אלו עשויים בצורה חכמה, ועם חומרים בטכנולוגיה מתקדמת. שילוב של טכנולוגיה חכמה ומבנה מתקדם מאפשר להם לעמוד ולתפקד בצורה אופטימאלית כבידוד מול הקור והגשם בחורף, ומול קרני החום והקרינה בקיץ הישראלי החזק.

 2.  ניתן להתקינם בכל מרחב – הם מגיעים בגדלים שונים ובהתאמה, כך שניתן להתקינם בבתים פרטיים, מבנים ציבוריים, בתי עסק, חנויות וכיו"ב.

 3. נראות אסתטית – המראה של סוכך המרקיזה הפתוח נאה במיוחד, והוא המראה המועדף על רוב האנשים. היתרון הוא כי לא רק שאתם מקבלים את ההגנה מפני מזג האוויר, אלא שאתם נהנים מתוספת אסתטית ונאה למרחב שלכם.

 4. שימוש פשוט – הסוכך מתקפל בקלות, על ידי מספר מערכות לפי הצורך שלכם. ניתן ליהנות ממערכת סגירה חשמלית שתפתח ותסגור אותו בלחיצת כפתור, או מערכת חבל למשיכה או גיר, לסגירה ידנית.חומרים חזקים והתקנה פשוטה


סוככי המרקיזה עשויים מחומרים מתקדמים ועובדה זו אומרת כי הם בעלי עמידות גבוהה לאורך השנים, ללא בלאי מוקדם, כולל חוזק ועמידות הבד מול קרעים ונזקים ממזג האוויר. העובדה כי הם ניתנים לסגירה מוסיפה לעמידות שלהם, שכן הם חשופים לפגעים רק כשהם פתוחים, ואין צורך לחשוף אותם למזג האוויר כשהעסק סגור או כשאין צורך בשימוש באותו הרגע.

סוככים מגיעים בצורות רבות, וגם סוככי המרקיזה מאפשרים לכם לבחור ממגוון של צבעים, גדלים והתקנים, בהתאם לצורך שלכם ובהתאמה אישית למרחב בו תתקינו את הסוכך.
0 תגובות
סוככי חלון
27/07/2014 09:53
סוככי טלרז
סוככים, פרגולות, פרגולה, הצללות, הצללה

החלון שלכם נותן לכם נקודת מבט על העולם שבחוץ, מאפשר לאור להיכנס למרחב, ואיתו גם מגיע המפגש המיידי עם האקלים שבחוץ, חום או קור, גשם או שרב. גם בבית הכי מבודד תמצאו כי החלונות, אפילו הכפולים, מהווים נקודת תורפה לחדירה של אור, חום, וקור.מסיבה זו הומצאו אמצעים שונים לכסות על החלון ולהפרידו בצורה היעילה ביותר מן החוץ. הפתרונות הטובים ביותר הם אלו המאפשרים לכם ליהנות מהיתרונות שמביא החלון למרחב, ולא לסבול מהחסרונות שלו. סוככי חלון הם אחד מהמצאות אלו, ואחד מהפתרונות האיכותיים ביותר.

מהם סוככי חלון?
 

סוככי חלון הם סוככים חדשים במיוחד, אך כבר הפכו ללהיט בכל העולם, והבחירה הראשונה של אנשים רבים המחפשים פתרונות איכות לבית או למשרד שלהם. הסוככים הללו מאפשרים שליטה חשמלית יעילה ופשוטה מפנים הבית, ומגיעים לסגירה של עד מאה ושישים מעלות ביחס לחלון.


הטכנולוגיה שלהם מנצלת חומרים חדשים ומבודדים במיוחד, חזקים, עמידים וקלים, מה שאומר שהם לא מהווים סיכון כשהם תלויים מעל החלון בבניין, וכן עונים על צרכים רבים ככל הניתן במכשיר פשוט אחד.


כשהם סגורים לחלוטין הסוככים הללו מגולגלים לתוך קסטה חיצונית, מעוצבת בקפידה ומותאמת לצורת המבנה, מה שאומר שהמבנה שלכם שומר על האסתטיקה שלו גם כשהוא פתוח וגם כשהוא סגור.יתרונות סוככי החלוןסוככי חלון מעניקים מספר יתרונות:

 1. עמידות – החומרים החזקים מהם עשויים סוככים אלו מאפשרים לסוככים להחזיק לאורך שנים רבות, ולשמור על המראה שלהם ואיכות העבודה שלהם. עמידות זו נמשכת לאורך שנים של בריאות המוצר, שכן האפשרות לגלג אותו למצב סגור בתוך הקסטה אומרת כי הוא לא סובל משינויים בתנאי מזג האוויר כאשר אין צורך כי הוא יהיה פתוח.

 2. פרטיות – תוכלו ליהנות מכניסה של אור לבית, ובכל זאת לשמור על פרטיות מפני הצצה לתוך חלל המבנה.

 3. הגנה מרבית – זווית הפתיחה של סוכך החלון מאפשרת מניעת כניסה של שמש לפי רצונכם, כולל שמש בזווית נמוכה במיוחד.

 4. אסתטיקה – סוככים אלו מעוצבים בצורה אסתטית במיוחד, עם בד סוכך חזק ומתוך, ובהתאמת צבעים שיוצרת מראה אחיד עם שאר המבנה, מבלי לשבור את המראה הכללי.
0 תגובות
סוככי זרועות
22/07/2014 09:52
סוככי טלרז
סוככים, סוכך, פרגולות


הצורך בסוככים הוא צורך מובן לכל בעל חנות, בעל מרפסת או בעל גינה, וההבדל בין החוויה של שהיה  במרחב עם או בלי סוכך הוא משמעותי עד מאוד. הצורך הרב הוביל ליצירתם של הרבה פתרונות, וכיום ניתן למצוא סוכך מכל סוג מתוך מגוון רחב במיוחד.


סוככי זרועות הם הסוג המתקדם ביותר של סוככים , והם מאפשרים את השימוש הגמיש ביותר והמדויק ביותר, עם התאמה לתנאי האקלים בישראל, והתאמה הרמטית לצרכים הספציפיים של כל מרחב – עסק, בית פרטי, מרחב ציבורי וכיו"ב.


יתרונות סוככי הזרועות:


 1. התקנה פשוטה – סוככים אלו בנויים בטכנולוגיה חכמה ומחומרים חזקים וקלים, מה שמאפשר התקנה פשוטה יחסית, ללא הרכבת תשתית מורכבת ויקרה.
 2. אין צורך בתמיכה מיוחדת – התקנת סוככי זרועות נעשית לרוב בו במקום, ללא צורך בבנייה של עמודים והתקנים שונים ומשונים, מה שמוביל ליתרון הבא.
 3. לא תופסים מקום – סוכך המרקיזה יודע להתקפל ולהתאים את עצמו לגודל המרחב שאתם רוצים לכסות. הם נסגרים לתוך עצמם, מה שאומר שהם לא תופסים מרחב מיותר.
 4. עמידות גבוהה – העובדה כי הם עשויים מחומרים חזקים במיוחד, בשילוב עם העובדה כי הם ניתנים לקיפול לתוך עצמם הופכת אותם לעמידים במיוחד, שכן לא רק שהם עומדים טוב בתנאי מזג האוויר המשתנים, הם גם יכולים להימנע מחשיפה מיותרת בזמן שאין צורך שיהיו פתוחים.
 5. ללא צורך באישור - בזכות אופיים הייחודי סוככים אלו לא דורשים אישורים מיוחדים להתקנתם, וניתן ליישם אותם בכל מרחב ללא חשש. 

         שימוש שוטף בסוככים


פתרונות הצללה באשר הם, כולל כמובן סוככי זרועות, נועדו להגן על השוהים תחתם מפני מזג אוויר קיצוני, כאשר בארץ מדובר בעיקר בשמש החזקה של הקיץ והלחות המגיעה לרוב באותה התקופה. הסוככים יכולים ליצור מרחב מאוורר, מעין מסדרון אוויר שיוצר תנועת אוויר תמידית ומעין מערכת אקלימית בזעיר אנפין.


ההפעלה של סוככי זרועות פשוטה מאוד, ומעבר להתקנה הראשונית שלא אורכת זמן רב, הם מגיעים עם מערכת חשמלית לתפעול שוטף על-ידי כפתורי הפעלה לפתיחה וסגירה, ובמקרה הצורך ישנה מערכת ידנית המאפשרת לעשות את אותן הפעולות.0 תגובות