עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  

אודות

כלבי התהילה - אילוף וכלבנות טיפולית
לימודי כלבנות טיפולית ואילוף, מכון וינגייט.
בבעלותי שלושה כלבים מדהימים - טונה, קייסי ולא מזמן הצטרפה ללהקה צ'ארלי. מלבד מפגשי אילוף סטנדרטים בבית הלקוח, לפני כשנתיים פתחתי את פנסיון הבוטיק שלי, שהיום משמש פנסיון אילוף ביתי המתמחה בפתרון בעיות התנהגותיות כגון: רכושנות, דומיננטיות, ראקטיביות, פחד וחוסר השתלבות בחברת כלבים, חרדת נטישה ודומיהם תוך שימוש בחיזוקים חיוביים ותיקונים במידת הצורך.
אני מאמינה שכל כלב יכול להיות מאוזן ומאושר ע"י חשיפה נכונה לתרחישים השונים, לצד שימוש בטונים נכונים ושפת גוף ברורה ובטוחה של הנוהג.
אז אם הכלב סובל מבעיות התנהגות או שזה הכלב הראשון שלכם ואתם פשוט לא רוצים לעשות טעויות - אני כאן!
תהילה נחמיאס, מאלפת ומטפלת התנהגותית לכלבים
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
חינוך גורים לצרכים – איך ומתי כדאי להתחיל
09/04/2014 16:41
תהילה נחמיאס - מאלפת כלבים

אחד הנושאים החשובים ביותר למאמץ הטרי שהביא גור הביתה הוא נושא הצרכים. אימוץ גור זו חוויה מהנה ומאתגרת הכוללת המון רגעי אושר וצחוק ולא מעט מצבים של ניסוי וטעייה, גם לאלו מכם שכבר היה ברשותם כלב בעבר. כל כלב הוא אחד יחיד ומיוחד עם אופי ומזג שיחודי רק לו ועם כל כלב אנו עוברים אתגרים חדשים ושונים. עבורכם ועבור הכלב כל חוויה היא חוויה חדשה וכל דבר שקורה יכול להשפיע במידה רבה על התנהגותו של הגור בבית ובחוץ בהווה ובעתיד ולכן, אם וכאשר אימצתם גור חשוב להימנע מטעויות כבר מההתחלה.

נושא שמשותף לכל המאמצים הוא נושא הצרכים: מבחינה פיזיולוגית כלב יכול להתחיל להתאפק עד כארבע חמש שעות מגיל חמישה חודשים בערך ולא לפני. כמובן שאם הגור לא עבר התפתחות נורמאלית, לעיתים בגלל היפרדות מוקדמת מהאם והשגר, גיל הגמילה מצרכים יתאחר. אם וכאשר הגור הגיע לגיל 6-7 חודשים ולא נראה שיפור בנושא מומלץ לבדוק אצל ווטרינר שאין בעיה רפואית שמצריכה טיפול.

אז איך כדאי להתחיל? כבר ביום הראשון שהבאתם את הגור הביתה הגדירו מקום עבורו בו תהיה מיטתו וצלחות האוכל והשתייה. ברגע שהגור עושה את צרכיו בפעם הראשונה בבית תוכלו להגדיר את אותו מקום לעשיית הצרכים (בהנחה שזה לא על השטיח או משהו). אחרי שניקתם את האזור, הניחו עיתון באופן קבוע והחליפו לחדש אחרי כל עשיית צרכים. בכל פעם שהגור יעשה שם את צרכיו חזקו אותו במילים טובות, ליטופים וחיבה. אם וכאשר הגור עושה את צרכיו בחוץ צ'פרו אותו בחטיף ומילה טובה, אל תתביישו להחמיא לו ולהתלהב – גרמו לו לרצות לעשות בחוץ.

כשהגור הגיע לגיל המתאים והוא כבר יכול להתאפק נקו היטב את האזור של העיתון (מאוד חשוב להיפתר לגמרי מהריח כדי שהגור לא יחזור "לסמן" את אותו מקום) והמשיכו לחזק את הגור בכל פעם שהוא עושה את צרכיו בחוץ. התחילו בהדרגה ולפי יכולתו: הקפידו להוציא את הכלב כל 4-5 שעות בתור התחלה (למעט בלילות) ולאחר תקופה של כמה שבועות עלו בהדרגה את משך שהייתו בבית.

לשאלות נוספות/פגישת הכרות - תהילה: 0525443192

0 תגובות
הכלב מושך בטיול?
04/04/2014 15:59
תהילה נחמיאס - מאלפת כלבים

טיול עם הכלב יכול להיות חוויה יום יומית מהנה ורגועה או סיוט מתמשך שעדיף שיגמר כבר. יש כלבים שנוח וכייף לטייל איתם ולעומתם יש כאלה שמושכים בלי סוף, מסתקרנים מכל מראה או צליל, נרגשים וקופצים/תוקפים ונובחים למראה כלבים אחרים והופכים את הטיול לבלתי נסבל. לפני הכל חשוב לי להבהיר את חשיבות הטיול עבור הכלב:  הטיול הוא המפגש של הכלב עם עולמם של חבריו ההולכים על ארבע. מעבר לצורך של הכלב להתרוקן הוא צריך במידה רבה ולא מבוטלת להריח ולסמן (ע"י צרכים כמובן), כך הוא מתקשר עם כלבים אחרים שחיים באותו אזור. כמובן שאם הטיול עם הכלב כולל מפגש עם כלבים נוספים זהו בונוס ענק עבורו (בהנחה שהוא אוהב ומסתדר עימם). חשיבות הטיול לכלב גורמת לו לא פעם להיות נרגש/דרוך/ אגרסיבי מה במקרים רבים משפיע באופן שלילי על בעליו שהופך מתוסכל/מיואש/עצבני. שילוב זה בין הכלב לבעליו עלול להפוך את הטיול לבלתי אפשרי.

לא פעם שאלו אותי איך אני מצליחה להוליך כל כך הרבה כלבים בלי שהם מושכים אותי, והאמת... זה די פשוט! הכל מתחיל מהיציאה מהבית - הכלב יודע שעומדים לצאת לטיול גם אם לא תגידו לו כלום. כלבים לומדים מהר מאוד את דפוס ההתנהגות שלבעליהם, כמעט בכל סיטואציה קבועה בחייהם ובפרט את הסימנים המקדימים לטיול. כשאני יוצאת לטיול כבר בזמן נעילת הנעלים הכלבים מראים סימני התרגשות: קמים ממקומם,מכשכשים בזנב, מתמתחים ומפהקים וכל זה עוד לפני שלקחתי את הרצועות... אז מה עושים עכשיו?

לפני הכל אני ממליצה שלא לקשור את הכלב בסמוך לדלת אלא באזור יותר ניטרלי, אפשר במרחק כמה צעדים מהדלת. הדבר חשוב ביותר עכשיו, אל תלהיבו אותו!השתמשו בטון רגוע וללא גינונים מיותרים ובקשו מהכלב לשבת. במידה והכלב נרגש (קופץ עליכם, הולך מצד לצד, נובח או מייבב מהתרגשות ועוד) חכו בסבלנות עד שיירגע. בפעמים הראשונות אולי תצטרכו לחכות 5 או 10 דק' אך חשוב מאוד בזמן זה לא להגיב או לכעוס על הכלב  אלא פשוט להתעלם ממנו עד לקבלת ההתנהגות הרצויה  - הכלב יושב ומחכה. אחרי שקשרתם את כלבכם לכו לדלת: הובילו אתם את הכלב ולא ההפך. לפני פתיחת הדלת בקשו מהכלב לשבת שוב צאו לפניו והזמינו אותו בעקבותיכם.

כשאתם הם אלו שמוצאים את כלביכם לטיול ולא הוא זה שמושך אתכם בהתלהבות רבה מהדלת הטיול מתחיל אחרת ולאחר מכן בטיול עצמו יהיה קל יותר לרסן את התלהבותו של הכלב ואת משיכותיו.

ההמלצה שלי היא לרצועה באורך מקסימלי של 1.20 מ', ככל שהרצועה תהיה ארוכה יותר כך לכלבך יהיה קל יותר למשוך ולגרור אותך בעקבותיו. משך הטיול תלוי בגיל הכלב, בגזע ובמזג.

 לשאלות נוספות/פגישת הכרות -תהילה: 0525443192

2 תגובות
היתרונות בבעלות על שני כלבים
29/03/2014 05:46
תהילה נחמיאס - מאלפת כלבים

הרבה אוהבי כלבים שפגשתי מתלבטים רבות אם לאמץ עוד כלב, דילמה לאפשוטה בהחלט ואשמח לחלוק עמכם את דעתי האישית והמקצועית. למי שלא יודע בבעלותי שניכלבים מקסימים – טונה, פינצ'ר מעורב אותו אימצתי לפני 7 שנים כשהיה בן חודש וחציוקייסי גם היא פינצ'רית מעורבת בת 6 (שהייתה שייכת לאיש מקסים שהשכיר לי דירהבסמוך לביתו במושב בדרום). את קייסי פגשנו טונה ואני כשהייתה גורה קטנטנה בת חודשוחצי במלונה מחוץ לביתי. טונה היה אז בן שנה ולא חלפו יומיים והם כבר היו חבריםהכי טובים. קייסי הייתה מבלה אצלנו כמעט את כל שעות היום ואחרי תקופה של 4 חודשיםהחלטתי לאמץ גם אותה (באישור הבעלים הקודמים כמובן). אני חושבת שזו ההחלטה הטובהביותר שעשיתי עבור שניהם ועבורי ואשמח לפרט: בפן האישי ראיתי את הכלב שלי טונהמאושר: תמיד היה לו עם מי לשחק, סתם לרבוץ או לישון ולא שעמם לו לרגע גם כשלאהייתי בבית. בפן המקצועי ראיתי שינוי התנהגותי - טונה שהיה כלב מאוד תלותי שצמודאלי כל הזמן נפתח וקיבל הרבה ביטחון, הוא בילה את רוב הזמן איתה במשחקים ולכן כברלא היה בוכה ומתחנן לתשומת לב כשהייתי עסוקה או סתם רואה טלוויזיה. לאט לאט הואהפסיק לילל בכל פעם שעזבתי את הבית והיום (אולי זה קצת מעליב) הוא אפילו לא קםכשאני יוצאת...  למי שלא יודע הכלב הוא יצורחברתי ולהקתי ולכן בעלות על שני כלבים (והעדיפות היא לכלבים דומים בגיל/בגודל)יוצרת אצל הכלב תחושת ביטחון ושייכות. אם חשבת לאמץ עוד כלב אני בהחלט ממליצה אךחשוב גם לבחור את הכלב הנכון בעיקר אם יש עוד כלב בבית בכדי להימנע מתקלים בניהם. מלבדהתוספת הכספית הכלולה בבעלות על עוד כלב, החיים נראים אותו דבר ואפילו טובים יותר.אני רגועה כשאני יוצאת מהבית - אני יודעת שיש להם אחד את השני ובשבילם זה המון!

לשאלות נוספות/פגישת הכרות - תהילה: 0525443192

1 תגובות