עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
יוגה לתלאביביות
30/08/2012 22:18
tamyariely

יוגה לתל אביביות


סליחה?! כאילו, דא?! מה זאת אומרת?! מה זאת החוצפה הזאת?! אין גבול לפלצנות?! אם אני לא תל אביבית אני לא יכולה להשתתף?


ברור שכן. זאת רק הגדרה  שמכוונת לקהל יעד מצומצם. באותה מידה יכולתי לפרסם: יוגה להייטקיסטיות, יוגה למנהלות, יוגה להיפסטריות, לרווקות או לנשואות. לנשים שחיות בקצב המטורף של העיר.... לנשים שאומרות לפחות פעם ביום: "אין לי זמן לנשום". גם לי אין זמן לנשום.


כשהיה לי יותר זמן טסתי פעמיים לאיי הבהמס לקבל הכשרה, במסגרת ארגון בינ"ל, כמורה ליוגה וכמורה בכירה ליוגה. טסתי לקנדה לחוות קורס מתקדם בהבנת תרגילי הנשימה המדהימים. קיבלתי הכשרה בארץ כמעסה בשיטת האיור-וודה, רפואה מלווה ליוגה. למדתי את כל דרכי היוגה. החל מכלים למציאות יומיומית שפויה יותר ועד חכמה עתיקה שנותנת תשובות מאוד נוחות לאמת שכולנו מחפשים. ולא יכולה לשמור את כל אלה לעצמי. חייבת להעביר את זה הלאה.


כיום אני גרה בצפון הישן של תל אביב ומצאתי דרך נוספת להעביר את היוגה. לנשים.


בהקבלה להורות שהתרחבה עם כל לידה, השלמתי הכשרה כמורה ליוגה נשית. הבנתי עד כמה תירגול ייעודי לנשים מדייק את המהות שלנו וממרכז את ההגשמה שלנו. מתוך כך קהל היעד יהיה גם:

אמהות טריות שמספרות שאין להן זמן לחפוף את הראש ואף אחד לא מאמין להן, אמהות לשני ילדים קטנים שהמצפון הורג אותן כשהן לא מצליחות לנהל קריירה וגם להקדיש זמן איכות לכל אחד מהילדים, אמהות לשלושה ילדים או יותר שבאמת מרגישות מנוחה כשהן יושבות על האסלה, ולהמון וריאציות נוספות של נשים עירוניות שהחיים בחברה המודרנית גורמות להן להרגיש שהן עושות המון ואין להן זמן לכלום. כאן צריכה לבוא נשימה עמוקה.

נשמע קצת דרמטי וברור שיש גם המון רגעים טובים של אושר אמיתי אבל אם הקצב היה קצת שונה, אולי היינו יכולות לחוות יותר שקט מבפנים. אולי לא היינו צריכות למלא את הקמטים.


יש בי יוגה שמתורגלת קרוב ל-17 שנה, ואני ממש מרגישה צורך, לשתף. כעירונית לעירונית. להעביר אותה ככלי עצום לבריאות בעיר הגדולה.


התעורר בי רעיון לתהליך מובנה בן 12 פגישות. תחנת ריענון. תהליך שמותאם לגוף הפיזי שאפגוש- מבנה מולד או  מבנה שהתגבש מתוך אורח החיים, כזה שסובל מכאבים כלשהם או כזה שרוצה להיות פשוט יותר בריא. תהליך שמותאם לתוכן המנטלי- נטייה למחשבות שמדרדרות לכיוון מסוים או רצון פשוט ליותר אופטימיות. תהליך שמותאם למבנה הנפשי- שמאופיין בטלטלות או שרוצה פשוט לחזק את היציבות הפנימית והחיצונית...


יוגה אורבנית. להתעורר בעיר. להגיע להארות קטנות לגבי עצמנו, לא להארה גדולה במערה.


 מבחינתי קל יותר להתעורר בעיר מאשר בהימאליה. כשרואים שהאשלייה בעיר כל כך גדולה, שהשפע כל כך מבלבל, שהזיוף צורח מכל מקום, קל יותר להתעורר. לחפש מקום של אמת, ערכים, ידע בסיסי ליותר רגעים של אושר, להנאה אמיתית מלחם פשוט עם קוטג' טרי.


כאשר שלטי החוצות מנהלים אותנו מבחוץ, כשאנחנו לא מאמינים כמה טלויזיה נמוכה מרגשת אותנו, כשהפייסבוק מהווה תחליף לצורך הפנימי שלנו לחיים כשבט, זה הזמן לעצור רגע. לגשת לתחנת ריענון. לעשות ריפרש למסכים הפנימיים ולהמשיך הלאה עם מרכז חזק ועיניים פקוחות, שמאפשרות ראייה יותר רחבה.


למה יוגה? כי יש בה הכל, את המענה האנושי המושלם לחיים כאן. כי יוגה היא הוראות היצרן לתפקוד ברמת הגשמה מקסימלית על כדור הארץ. למה יוגה לנשים? כי יש בינינו הבדלים עצומים והתרגול ברמה מסוימת שונה. למה מאישה לאישה? כי נכון שגבר יכול להיות החבר הכי טוב שלנו, אבל רק אישה יכולה להבין אישה כמו שאישה יכולה להבין אישה.


אפשר להרהר איפה קל יותר לתרגל יוגה, במרחבי הטבע או בעיר הגדולה. כדאי יותר לתרגל בכל מקום שבחרת לחיות. ניסיתי לחיות שנה מחוץ לעיר. הדממה שיתקה אותי. הניסיון הצמיח וחידד:

 אני חיה עירונית שעושה מאמץ כל יום ליותר אמת, ידע ואושר. וחייבת להעביר את זה הלאה.

 

0 תגובות