עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
קמין העץ
11/11/2013 07:50
tamir7878


קמינים אלה מזכירים את פעולת העבר כאשר היו מדליקים אותם בעזרת העצים. קמין זה המפיץ חום העתיק ביותר  והוא מוסק מעץ. הקמין מיועד גם לחום וגם לבישול. כיום קיימים קמינים מעץ מודרניים מאוד ולהם דלת זכוכית אשר חוסמת מפני האש והחום. היא בנויה ממתכת או מאבן ויש לה ארובה אשר פולטת את העשן החוצה. בעבר  שימשה הבעירה של העצים לאדם לבישול וחימום.
בגלל שהסקת הקמינים היא בעץ יוצרו מגוון דגמים אשר נותנים אפשרות להישלט על הפעולה של ההסקה כמו: קמינים שלהם דלתות מיוחדות ומימדים צרים, קמינים עשויים מיציקה בצבעים שונים, קמינים שלהם יש דלת טעינה של עצים מהצד, קמינים אשר מפיקים להבות סוערות עד ללהבות צבעוניות שנוצרות מהאש.

הייחודיות שיש לקמין העץ היא בשל הבעירה אשר משתנה מעת לעת. ניתן לווסת את בעירת החום הרצויה וזאת על ידי הכנסת עצים על פי הצורך על מנת שהאש תוגבר או תונמך. כדי להשיג שהפעולה של הקמין תהיה עם ניצול גבוה ופליטה של זיהום נמוכה ללא פיח ועשן יש לתכנן את הקמין שתהיה לו ארובה שבנויה כפי שצריך ושהחומר העץ יהיה טוב.


על מנת שהבעירה של העצים תפעל כמו שצריך ישנם 3 שלבים:
1. הדלקת עצים – כאשר מדליקים הפתח של האוויר התחתון לוקח את האש מהבסיס ויש לפתוח אחת מהדלתות על מנת לזרז את בעירת האש. יש צורך בפעולה זו על מנת שיתחמם מהר וזאת בגלל שתא הבעירה והארובה אינם התחממו כפי שצריך עדיין.

2. שלב של בעירה – יש לפתוח בשלב הזה את פתח האוויר וניתן לפתוח את כולו על מנת שזה יגרום לחום ובעירה גבוהים והעצים ישרפו. אם רוצים להאריך את הזמן שהאש בוערת עד לרגע שמכניסים עצים לתא הבעירה ניתן לצמצם את כניסה האוויר העליונה. יש להיזהר לא לצמצמם יתר על מידה. במידה ורוצים לראות האם הלהבה תקינה ניתן לראות שלבות האש בצבע צהוב בהיר או ירוק כחול.

3. האש נחלשה ויש גחלים אדומים- בזמן זה אפשר לצמצמם את האספקה של האוויר. ברגע שמצמצמים את האספקה של האוויר זה ימשיך את הזמן של הגחלים הבוערים אשר יכולים לבעור במשך שעות. הבעירה של הגחלים מאוד נקייה ולא פולטת עשן. אם רוכשים קמין איכותי ומערכת של ארובה איכותית אשר מוגלים לספק את החום במשך זמן רב אין צורך להוסיף עצים.


מהם יתרונותיו של קמין העץ?
- הוא מחמם חללים מאוד גדולים, במידה והחלל גדול הקמין מפיק הרבה יותר עוצמה.

- תפוקה גבוהה

- קמין עץ מאוד איכותי ולו זמן בעירה מאוג גדול

- ישנו בלם של גזים מאוד מתקדם וזה מאפשר ניצול של אנרגיה גבוהה אשר נשמרת בתוך החדר

- עלות צריכה זול

0 תגובות