עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
מרץ 2013  (1)
הכול על - אימון למנהלים
24/03/2013 15:33
tamir
אימון למנהלים

אימון למנהלים - מהר יותר גבוה יותר

אימון טוב של מנהלים הוא קצר ולא נמרח אבל אימון למנהלים  מבטיח גם קושי גדול. הקושי הוא קודם כל במפגש עם הפינות שלא נעים לפגוש כמו פחד כלכלי או כשלון שנראה כרגע קרוב מתמיד ובנוסף, האימון כרוך לעתים בזעזוע משהו של כל מיני אמונות קיימות והרגלים קיימים. משפטים כמו "אבל, תשמע, ככה לימדו אותי כל החיים" או "אבל ככה אני יודע לעשות את זה, לא יודע אחרת" הם נפוצים וכאן תפקידו של המאמן להוביל בקצב הנכון אל המקום שבו אפשר לשנות משהו מן התבניות הקיימות.

אימון אישי, גם כשהוא קצר, הוא לא קסם שאין בו עבודה אלא להיפך, הוא דורש התמדה, אמונה והתמדה באמונה. הצבת מטרות הן מלים יפות אבל האמונה בדרך היא מפתח ומפתח הכרחי. וגם אלה הם כלים שהמאמן יתן כי הכוח להתמיד עובר דרך הבטחון ואותו המאמן יודע לחזק.

וגם אם הכוח להתמיד עובר דרך ייאוש או דרך פחד כלכלי, בכל מקרה האימון למנהלים מכיל כלים גם למצבים האלה.

אימון למנהלים הוא לא גרר

כי האימון של המנהלים הוא מכונאות, רק שבמקום לפרק ראש מנוע מפרקים כאן את הראש של המנהל, בדיוק את המקומות בהם הוא נתקע. ותמיד תמיד אפשר להוציא רכב מן הבוץ, לפעמים רק צריך לראות את הקרש שמונח בצד הדרך ולפעמים אפשר לייבש קצת מן הבוץ ואז להפנות את ההגה מעט לכיוון הזה.

המרחק הנכון של המטרות

התמדה היא מצויינת וחשובה אבל לא פחות ממנה חשוב להציב את המטרה במרחק הנכון. כלומר, במרחק שהמנהל מסוגל להאמין שהוא בר השגה, במרחק שהעסק יכול באמת להגיע אליו ויחד עם זאת, שהמרחק לא יהיה קטן מדי. הרי בכל זאת אנחנו רוצים לקדם את העסק ולא נסתפק במטרה קרובה מדי. המאמן למד לא רק פסיכולוגיה שיווקית או יחסי אנוש בעבודה אלא קנה מושגים בשיווק, בשיווק להמונים, בקריאה של מאזנים, ובידע בנקאי. המטרה היא לא לרוץ להלוואות אלא למצוא את העודף בתזרים הקיים.

 

0 תגובות