עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
מדוע הוסר מהרשת תוך דקות תחקיר החושף שחיתות?
17/08/2016 16:24
talma

להלן כל החומר והמידע שהיה בכתבה לעיונכם מצוטט במדויק:

אל על: תלמה סוכנות נסיעות פעלה בניגוד להנחיות.

לפי שעה הסתיימה בפשרה דרישה מאל על לתבוע נזקים מסוכנות תלמה תיירות, בטענה כי הנחות שנתנה למי שלא זכאים להן, גרמו לחברת אל על לנזקים בגובה של מיליוני שקלים

9 באוגוסט 2016חברת תלמה סוכניות סיפקה הנחות לחברות על סמך הסכמים עם חברות גדולות שזכאיות להנחות כאלה. עו"ד שי דיל, ממשרד עורכי הדין נשיץ, ברנדס, אמיר ושות' פנה באחרונה אל עמיקם כהן, יו"ר דירקטוריון אל על, בתביעה שחברת התעופה תגיש תובענה לקבלת  פיצוי מחברת תלמה נסיעות ותיירות בע"מ, על נזקים בגובה מיליוני שקלים שגרמה לחברת אל על  ולבעלי המניות שלה. במכתבו כותב עורך הדין כי ככל שהחברה תסרב לפעול כאמור, תפעל מרשתו לצורך הגשה תביעה נגזרת בשם החברה. עו"ד דיל כותב כי הוא מייצג בעלת מניות בחברת אל על וכי ממידע שהגיע לידיה, חברת תלמה נסיעות ותיירות בפעילותה כסוכן נסיעות, פעלה תוך הפרה  בוטה של חובת האמונים, הנאמנות והזהירות שהיא חבה לחברה, כאשר העניקה ללקוחותיה הנחות מופלגות במחירי טיסות תוך מצגי-שוא שהציגה לחברת אל על, כאילו נוסעי אותם לקוחות נמנים עם עובדי חברות אשר זכאים להנחות מפליגות מהחברה. זאת בעת שאותם נוסעים לא היו זכאים כלל להנחות אלה, שכן אין בינם לבין החברות הזכאיות מאום. לדברי עו"ד דיל, בהתאם לכך עולה כי הסוכן  גרם לחברת אל על – מבלי שזו בהכרח מודעת לכך בזמן אמת – הפסדים רבים, בכך שהשיג ללקוחותיו במרמה הנחות מסחריות העולות לאין שיעור על ההנחה המקסימלית שניתן היה לתת לאותם לקוחות במעמדם.

 

 לטענת אותה בעלת מניות באל על, מעשים אלה גרמו לחברת אל על לנזקים בגובה של מיליוני שקלים, המהווים חלק מהותי מסך הפסדי החברה בשנים האחרונות, הן באופן ישיר בשל מתן אותן הנחות והן באופן עקיף בשל מתן הטבות ומענקים נוספים שזכו הסוכן ועובדיו, שעה שהם לא היו זכאים לכך.

 עוד הוא מוסיף כי חברת אל על היתה מודעת לאירועים חמורים אלו. עו"ד דיל מסכם באמרו שככל שחברת אל על תסרב לפעול כאמור, תפעל מרשתו לצורך הגשת תביעה נגזרת בשם החברה.

 

 בתשובה עונה עו"ד עומר שלו מלשכת היועץ המשפטי של אל על, כי מבדיקות שערכה החברה עולה כי סוכנות הנסיעות המוזכרת אכן פעלה בניגוד להנחיות וכי אל על נקטה בצעדים הנדרשים למניעת הישנות מקרים דומים בעתיד ומבקש כי התובעת תחזור בה מדרישותיה.

 

 מחברת אל על נמסר בתגובה כי "אל על אינה מתייחסת לנושאים הקשורים בשותפיה העסקיים בתקשורת." איל סלוק מחברת תלמה מסר כי "מבחינתנו לא היה ולא נברא, וזהו כנראה ניסיון לפגוע בחברת תלמה.  אין שום סיבה הגיונית או מעשית אחרת."


מטעמה של התובעת נמסר באמצעות עו"ד דיל ל Monitour-כי "מאחר וחברת אל על הודיעה כי היא  נוקטת בכל הצעדים הנדרשים למניעת הישנות מקרים דומים בעתיד וככל הנראה גם פועלת מול חברת תלמה, מרשתי בדעה כי בשלב זה קיבלה מענה והיא שומרת על זכויותיה." פרויקט חדש תלמה נסיעות: סיור שווקים של למון גורו בשיתוף מלכות המדבר מבית החברה הגיאוגרפית, עם  מיכל אנסקי.  פועלת בשוק כבר 30 שנה תלמה תיירות ונסיעות בע"מ היא חברה בבעלות ארז שמול ובניהולו של איל סלוק, הפועלת במגזר העסקי כבר 30 שנים

 ומספקת מגוון רחב של שירותי תיירות פרטית לקהל הרחב. לפי דיווחיה, היא מספקת ליותר מ-330 חברות וארגונים מובילים בעולם שירותי חופשות ונסיעות, ארגון כנסים ואירועים בכל העולם ואף דואגת לחופשות הפרטיות של המנהלים, העובדים ובני משפחותיהם בארץ ובחו"ל. יצוין כי שיטת הפעולה של תלמה תיירות מעוררת כבר מזה זמן תרעומת גדולה בקרב סוכני הנסיעות שכן, לדבריהם, בשיטה זו היא מפתה לקוחות לעזוב את משרדיהם ולעבור לעבוד עמה.  מקורות בענף הנסיעות מסבירים כי השיטה היא לקחת הסכם של חברה גדולה באמת, שלה תנאים טובים מאל על בזכות כוח הקנייה הגדול שלה, ולהציע את ההסכם לחברות שאינן יכולות להגיע לרף ההנחות הזה, ולמכור להם באותו מחיר כמו  לחברה הגדולה. כך היא גורמת לכך שאל על תקבל פחות כסף וגם מתחרה בסוכנים האחרים שאינם פועלים בצורה זו.


 וכך, באמצעות התמיכה המלאכותית הזו, סוכנות כמו תלמה כאילו עומדת ביעדים ומקבלת עמלת-יתר ומגדילה עוד יותר את הפסדו של הספק – אל על במקרה זה.  חברת תלמה תיירות ונסיעות עלתה על מסלול התנגשות עם כמה סוכנים בחודשים האחרונים לאחר שבדפוס פעולה

דומה העבירה אליה עובדים מחברות אחרות. בחודש פברואר השנה, בתביעה למתן צו מניעה זמני, ביקשה חברת איסתא לאסור על  עובדת שלה בכרמיאל לפנות אל לקוחותיה שאת פרטיהם הוציאה מהמחשב של איסתא לצורך קידום לכאורה עסקיה של תלמה נסיעות,  כך שכאשר נפתח הסניף החדש שלה בכרמיאל, יכולה היתה תלמה נסיעות לפנות ישירות ובאופן מרוכז בהצעות מסחריות לאותם לקוחות  שאת פרטיהם הוציאה מאיסתא בזמן שעבדה שם. ומכאן, שתלמה נסיעות חסכה מעצמה לכאורה משאבים להגיע ללקוחות אלו בדרכים אחרות של פרסום ושיווק. בית המשפט נענה לבקשתה באופן חלקי. מקרה דומה היה כאשר בית הדין לעבודה בנצרת הוציא צו שיפוטי האוסר על חברת תלמה נסיעות ועובדת לשעבר בחברת אמסלם נסיעות, לפנות או לשדל לקוחות של חברת אמסלם נסיעות,  וכמו כן אסר על העובדת לגלות או לעשות שימוש בכל סוד מסחרי של אמסלם המצוי ברשותה למשך שישה חודשים. תלמה מצידה טענה בבית הדין, כי הלקוחות הם אלה שפנו אל העובדת, לאחר שעזבה את עבודתה באמסלם.


ואילו לבית הדין האזורי לעבודה בת"א הוגשה תביעה ע"י דיזנהאוז-בי.טי.סי על סך 300 אלף שקל נגד סלוק, כיום מנכ"ל תלמה  ובעבר מנכ"ל דיזנהאוז, והלל פולג, המנהל לשעבר של סניף דיזנהאוז בכפר סבא. בתביעה נטען כי תלמה נסיעות הביאה לסגירת הסניף בכפר סבא והעברתו לחברת תלמה, תוך ניצול מידע עסקי סודי.

 

0 תגובות