עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
יולי 2012  (1)
מאי 2012  (2)
דרכי שימוש בחשמל סולארי
03/07/2012 16:58
frustamozg
חשמל סולארי, מערכת סולארית

לפעמים אנחנו נתקלים בכל מיני מושגים, שאנו לא יודעים בדיוק מה הפירוש המדויק שלהם, אך שומעים אותם יותר ויותר במקומות רבים ומגוונים. אחד מהם הוא חשמל סולארי. בוודאי שמעתם את הביטוי בפרסומות של משרד התשתיות, או אולי מחברים אשר התקינו פאנלים סולאריים על גג ביתם. אבל האם אתם יודעים מהי באמת חשמל סולארי ואיזה יתרונות יש לה? תחשבו רק לרגע אחד שכמות נפט וגז מוגבלת ולמרות זאת צורך בחשמל גודלת כל יום. במבט ראשון אין שום פיתרון לדלמה הזאת. אבל מדעים כבר מזמן התחילו לחשוב על זה ועל כך אנחנו נדבר בהמשך.

למה לבחור בטחנולוגיות ירוקות?

חשמל סולארי היא אחד מהסוגים של אנרגיה ירוקה. בכלליות ניתן לומר, כי אנרגיה ירוקה היא אנרגיה המיוצרת בצורה ידידותית לסביבה, ובלי לפגוע באיכות הסביבה. בשונה מחשמל, המיוצר תוך שימוש בדלקים מזהמים, אנרגיה ירוקה מיוצרת בצורה שאינה מזהמת. היא עושה שימוש בקרני השמש: באמצעות מערכת מורכבת מפאנלים סולאריים, הקולטים את קרני השמש, ניתן להמיר את הקרינה של השמש לאנרגיה חלופית, וממנה לייצר חשמל. חשמל סולארי מאפשרת לנו לייצר חשמל מבלי לפגוע בסביבה, בצורה בטוחה ופשוטה כאחד. בעבר הותקנו מערכות סולאריות מעין אלו על מבנים מיוחדים שהוקמו לשם כך, אולם כיום, עם התקדמות הטכנולוגיה, ניתן לעשות זאת גם בבתים ובניינים פרטיים ולהרוויח מכך. כיצד?

חשמל סולארי לשימוש ביתי – האם זה משתלם?

כיום, בעקבות פרסומים רבים של משרד התשתיות, אשר הובילו לכך שחברות רבות מתעסקות בתחום, ניתן לייצר חשמל סולארי בכל בית בישראל. זאת באמצעות התקנת מערכת סולארית על גג הבית. החשמל שמיוצר באמצעות שלה אלו משמש הן לחשמל הביתי, והן לצורך חברת החשמל. חברת החשמל קונה את החשמל המיוצר וכך בעל המערכת סולארית מרוויח כסף. עם זאת, יש לבדוק לכל מקרה ומקרה האם זה משתלם. יש לחשב את עלות התקנת פאנלים סולאריים ותיחזוקם, וכמות החשמל המשוערת שבה משתמשים, אל מול כמות החשמל המשוערת שתיוצר והתשלום שיינתן לכם מחברת החשמל. מומחים רבים גורסים כי זהו אפיק השקעה משתלם במיוחד, אך מומלץ לבדוק זאת לעומק באמצעות החברות המתעסקות בכך.


0 תגובות
מאפרת מקצועית לפורים
30/05/2012 18:10
frustamozg
מאפרת מקצועית, ציורי גוף, איפור לפורים

חג פורים חג פורים חג גדול לילדים מסכות רעשנים שירים וריקודים...".


נדמה כי אין חג שמח לעם שלנו כמו חג הפורים. מנער ועד זקן מקיימים את מצוות היום, מקרא מגילה, משלוח מנות איש לרעהו, מתנות לאביונים, משתה ושמחה. נהוג שבמצוות המשתה והשמחה מהדרים ומרחיבים את היריעה, יוצאים לרחובה של עיר רוקדים וחוגגים, ואיך לא? "מנהג התחפושות", אף על פי שהוא רק מנהג, אפשר לומר שהוא עולה על כולנה במאפיינים שלו בחג הפורים, זה התחילב מגילת אסתר שהיא מלאה בקרנבל שלם של תחפושות ומראה מיוחד לפורים ונגמר במסיבות ותחרויות תחפושות למיניהם .


ברור לכל ילד שאם הוא רוצה לנצח בתחרות תחפושות ולו הקלה ביותר, להצטייד רק בתחפושות זה לא מספיק, צריך גם לפנות למאפרת מקצועית. מפני שהאיפור המיוחד שמשווק ונמכר במיוחד לצורך כך החל מחודש לפני החגומשמש רבים בעיצוב התחפושות שלהם.

איך לבלות ולקבל כיף בחגיגה

יש איפור לפורים לכל גיל וכיום הוא גם זמין בכל מקום. הרי להלן כמה תחפושות שלא יכולות "להרשות לעצמן" לצאת בלי שום ציור על הפרצוף: כל החיות למיניהן כגון, זברה, נמר, אריה, צפרדעים, דגים, דבורים, פרפרים והרשימה עודארוכה, כידוע זה תחביב מיוחד של הורים לחפש את ילדיהם לחיה קטנה וחמודה, גם דמויות תנכ"יות או שינוי גיל או מין מחייב לעשות אחד מסוגי ציורי גוף או פנים.


גם איפור מקצועי כמו כל מוצר יכול להיות זול ולהיות מיובא מסין ודומותיה ויכול להיות איכותי לעלות מאות שקלים כמו איפור שמשמש בתחום התיאטרון והקולנוע. אני ממליץ בחום לכל ילד וילדה, בחור, בחורה, זקן וזקנה לרכוש כבר עכשיו לעצמם איפור מיוחד לפורים שיעשה להם את התחפושת המושלמת


1 תגובות
חשמל סולארי
19/05/2012 20:55
frustamozg
חשמל סולארי

מהוא חשמל סולארי?


חשמל סולארי, היא אנרגיה המופקת מאור השמש. חשמל סולארי מופקת על ידי שימות בקולטים מיוחדים; בדומה לקולטי השמש של דוד המים המצוי כמעט בכל בית, קולטים אלו מסוגלים לקלוט את קרני השמש ולתרגם את אנרגית החום שנגרמת מקרני השמש לאנרגיה חשמלית זמינה שניתנת לשימוש למטרות שונות בין אם לחשמל ביתי, חשמל לתעשייה ואפילו להנעת רכבים.


שימושים של אנרגיה סולארית – חשמל


בתים רבים בישראל כבר התקינו לעצמם מערכות סולארית, שנועדו לייצר חשמל מאנרגית השמש. מערכות אלו עושות שימוש באנרגיה זמינה, זולה והכי חשוב נקייה – לייצור של חשמל נקי ללא זיהום אוויר או פגיעה בסביבה. לאחרונה הבינו גם מועצות אזוריות שונות כי התקנה של תאורה בדרכים יקרה בשל הצורך להעביר חשמל אל העמודים השונים לאורך קילומטרים וכן תמיד יש חשש כי חוטי החשמל יגנבו על ידי גנבי נחושת, הפיתרון הוא קל – התקנה של קולטים סולאריים בראשו של כל עמוד תאורה חוסכת את הצורך למתוח כבלים של חשמל בין העמודים.


שימושים בחשמל סולארי - רכב


חשמל סולארי יכולה אף להחליף את השימוש בדלק לרכבים ( או לפחות לצמצם אותו מאוד ), התקנה של קולטים סולאריים על גג הרכב, אשר מפיקים אנרגיה חשמלית המסוגלת להניע את הרכב יכולה לחסוך לא רק בזיהום אוויר, אלא גם המון כסף על חיסכון בדלק.


היתרונות של חשמל סולארי


החסרונות הגדולים של השימוש באנרגיה רגילה לייצור חשמל הם : גם בעלות הרבה של חומר הגלם – פחם וגז עולים כסף רב גם בשל הייצור והכרייה שלהם, וגם בשל הצורך להניע אותם ממקום למקום ( בעיקר בישראל שצינור הגז שלה סובל מהתנכלויות חוזרות ונשנות מצד הבדואים בסיני ), החיסרון הגדול ביותר הוא שמדובר בשיטות ייצור חשמל מזהמות ביותר הפוגעות בצורה בלתי הפיכה בסביבה ובאדם. בנוסף מדובר בחומרים מתכלים שעלולים להיגמר בשלב מסוים. היתרון של חשמל סולארי הוא בכך שמדובר באנרגיה זמינה, זולה, והכי חשוב נקייה. העלות של ייצור אנרגיה סולארית היא חד פעמית ומהוה הכנסה קבועה לאורך שנים.



0 תגובות