עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
מאי 2013  (1)
למה לי סמארטפון עכשיו?
29/05/2013 18:25
אבי חן

אט אט ומבלי שנשים לב הסמארטפונים השתלטו על חיינו. המכשירים הסלולאריים מחפשים בעבורנו מידע ברשת האינטרנט, מאפשרים לנו להיות מחוברים לחברים בפייסבוק בכל העת, מאפשרים לנו לענות לאימיילים מכל מקום אפשרי, וגם הופכים אותנו לזמינים (בדרך כלל) בכל מקום ברחבי העולם. יתר על כן, סמארטפונים מהווים מקור לבידור ופנאי כאשר הם מאפשרים לנו לצפות בסדרות האהובות ולשחק בשלל משחקי רשת ממכרים. הם מעבירים לנו את הנסיעה, מנעימים לנו את התורים הארוכים, ומאפשרים לנו לתחוב את ראשינו במסך הקטן בכל פעם שאני נבוכים, משועממים ומתחמקים משיחה. פעם הסתדרנו בלעדיהם, היום? קשה לדעת....

סמארטפון, קצת הסטוריה

הסמארטפון הוא בראש ובראשונה טלפון סלולרי המאפשר קבלה והוצאה של שיחות והודעות. עם השנים נוספו לו תכונות אשר הופכות אותו לטלפון חכם, ומאפשרות לנו לשאת בכיס עולם ומלואו. הנה קצת מידע על התפתחות הדורות השונים של הסמארטפונים:

הדור הראשון של הסמארטפונים החל לצוץ בתחילת שנות האלפיים. טלפונים אלו תמכו במספר מצומצם שך פיצ'רים כגון יכולות של מחשב כף יד, יומן פגישות, ניהול אנשי קשר ועוד. מאחר והתמיכה בטכנולוגיות אלו היו מתקדמות דאז, הטלפונים הללו קיבלו את הכינוי "טלפונים חכמים" או סמארטפונים.

את המהפכה המשמעותית של הטלפונים הסלולריים ביצע האייפון, כאשר הושק לראשונה. הסמארטפון החדש איפשר פונקציות מיוחדות כגון: גלישה באינטרנט, קריאה של אימלים, מצלמה חכמה בתוך המכשיר ושירות שיחות מתקדם הכלל שיחות וידאו ושליחת הודעות תמונה. האייפון החדש פתח את עולמנו לכל שירות האפליקציות והפך את השימוש בטלפון לאינסופי, והכל באמצעות מסך מגע מלא. המהפכה לא אחרה להגיע, ומיד אחר כך צצו בשוק סמארטפונים נוספים המציעים פיצ'רים ואפשרויות דומות, כאשר כל אחד מנסה להתעלות על השני ביופי, בגודל, במשקל, בתוכנה ועוד. אנחנו, קהל היעד יצאנו מרווחים מן הפיתוחים הטכנולוגיים המהירים, אך גם קצת מבולבלים.

הנוחות והקלות שבסמארטפון

ברגע שאנו מתרגלים לסמארטפון קשה לנו לחזור אחורה. כל אחד המגלה את הנוחות בשימוש במכשיר זה, והקלות היחודית לתפעול הסמארטפון אינו רוצה להחליפו באף טלפון אחר. הסמארטפון מסייע לנו לבדוק את מיקום הסופר הקרוב, מנווט אותנו בדרכים, מאפשר לנו לשמוע מוזיקה טובה, ואף מאפשר לנו לבדוק מתי יגיע האוטובוס הקרוב. לאף אחד אין את הרצון להחליף נוחות זו בחזרה אחורה לעידן בו פלאפון היה רק טלפון.

גם הטכנופובים שבינינו, והדור המבוגר יותר, אשר התקשה בשימוש במחשב או בפלאפון, מצא את הסמרטפון קל לשימוש וללימוד. הנוחות והקלות בתפעול של המכשיר, וההבנה של הקונספט העומד מאחורי האפליקציות השונות היתה ברורה, ולכן המעבר לעולם טכנולוגי זה היה חלק ומהיר. בסופו של יום, מכשיר הסמארטפון הצליח להפוך לנחשק ונגיש, לנער מספר של שוקים רווחיים, ולקרב בין הדורות השונים, עדיין חושבים שתוכלו להסתדר בלעדיו?

0 תגובות