עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
איך יודעים איזו רתכת לקנות
26/02/2018 11:59
dan margalit
ריתו, רתכות, רתכת מיג co2

רכישת רתכת היא לא דבר פשוט כמו שזה נשמע. לפני שהולכים לחנות, חוטפים רתכת מהמדף ומשלמים מלוא הכסף, חשוב לדעת מה בדיוק צריך לבחור. כל רתכת משמשת לריתוך ברמה אחרת. הספק של רתכת אחת עשוי להיות שונה מהספק של רתכת אחרת וכך לא תאפשר לנו לבצע עבודה שרצינו לעשות. אלו הם הדברים שכדאי לקחת בחשבון כשאתם בוחרים רתכת.

 

סוגי רתכות

ישנן ארבע סוגי רתכות שנבדלות לפי שיטת הריתוך: MIG, TIG, Arc, ו-Oxy-Acetylene.

  • Mig: שיטת הריתוך המומלצת והמתקדמת כיום. בשיטה זו האלקטרודה בתוך הרתכת נשארת סטטית לאורך כל זמן השימוש. רתכת זו עושה שימוש בגז אינרטי כמו הליום או ארגון, אך ניתן לבצע גם ריתוך ללא גז.

  • TIG: רתכת גדולה שמיועדת בדרך כלל לשימוש תעשייתי במפעלים. שיטה זו קרויה גם ריתוך ארגון. מערכות אלו חזקות מאד ודורשות שלוש פאזות חשמל ווולט גבוה מאד. רתכת זו קשה יחסית לשימוש למי שאינו מומחה בתחום ולכן צריך זמן רב כדי לתרגל את השימוש בה, בגלל העבודה המשלבת בין כיוונון בשתי הידיים ולחיצה על דוושה באמצעות כף הרגל.

  • Arc: בשיטת ריתוך מסוג זה החשמל משמש למעשה להפקת חום. גם במקרה הזה יש צורך בהדרכה וידע כדי להשתמש במערכת ולוקח זמן להתרגל לכך. צריך לתאם את מהירות היד לאורך המשתנה של האלקטרודה. היא נחשבת לרתכת לשימושים קטנים ויש צורך בדיוק רב כדי לנקות את נקודת הרתך.

  • Acetylene: שיטה שעושה שימוש בשני בלונים – אחד מלא בחמצן ואחד בגז אצטלין. בנגיעה בין השניים נוצרת הלהבה ובאמצעותה ממיסים את מוט החומר או יוצרים את החתך הדרוש. גם במקרה הזה דרושה למידה וגם קואורדינציה. למרות העובדה שמדובר במערכת פחות מתקדמת היא זולה יותר.

 

ריתוך ברזל

ריתוך של ברזל אפשר לעשות באמצעות רתכת רגילה שפועלת על אלקטרודה יחידה בלבד. הרתכות הקטנות והפשוטות יותר הן בעלות הספק של 160 אמפר והן מאפשרות חיתוך וריתוך ברזל בצורה יחסית קלה.

 

חשיבות איכות הרתכת

אם רוצים לקנות רתכת לעבודה שוטפת ולא רק לשימוש חד פעמי או מדי פעם, חשוב להשקיע ברתכת איכותית מתוצרת טובה ולקבל את כל האינפורמציה לגבי דרך השימוש בה מבעל מקצוע שמכיר את הנושא ומבין את דרך השימוש בכל סוגי הרתכות. לפני שקונים רתכת חשוב להתייעץ עם בעל מקצוע ולבדוק היטב איזה דגם ואיזו שיטת ריתוך תתאים. כשמדובר על רתכת, לא כדאי להתפשר על האיכות, גם אם מדובר בתקציב מוגבל.

0 תגובות
סירים
09/08/2012 09:17
dan margalit
מאכלים, אוכל, מתכונים, אתר מתכונים

אתר סירים הוקם שנת 2007. האתר הוקם מתוך צורך אישי של מקימיו למאגר מתכונים אחד פשוט,קל ונוח לשימוש.

חלק מהמתכונים באתר נלקחו ממטבחנו הפרטי (אמא, סבתא, השכנה ובעיקר אנחנו), אך הרוב הגדול אלו מתכונים שאתם הגולשים העלתם. זאת מתוך מטרה להביא הנה מתכונים פשוטים וטעימים שמתאימים לכל אחד ולא רק לבשלנים המנוסים שבינינו (הם יסתדרו גם בלעדנו..)
מרבית ה
מתכונים מכילים רכיבים שניתן למצוא בכל בית ואין צורך לנסוע לחנות בקצה הארץ על מנת להשיג גבינה מיוחדת או נתח בשר משובח במינו. את הכול תמצאו בבית או במכלות מתחת לבית .

בנוסף למתכונים תוכלו למצוא באתר קטגוריית מזון לתינוקות הממליץ על סוג המזון המתאים להתפתחות התינוק בכל שלב ושלב, קטיגוריית מתכונים ללא גלוטן, המיועדת לאנשים שחל עליהם איסור לאכול מאכלים המכילים קמח חיטה.

הגלישה באתר מאוד נוחה וקלה לשימוש - המתכונים מסודרים עפ"י קטגוריות ויש גם אפשרות לחפש מתכון במנוע החיפוש.

 

0 תגובות