עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

"תכלת פרסום"
בניית אתרי אינטרנט, מיתוג, קידום בגוגל וטלמרקטינג לעסקים
לפרטים נוספים כנסו לאתר
050-9674656
eli@tpirsum.co.il
www.tpirsum.co.il
www.tpirsum.com
www.facebook.com/eliran.shushan
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
אינטרנט  (1)
כלכלה  (1)
עסקים  (1)
ארכיון
יולי 2012  (3)
בחדרי חדרים של המגזר העסקי
17/07/2012 22:13
eliran shushan
עסקים

בנינו המגזר העסקי הוא הכי מבוקש נכון? אין אחד ולא משנה מי לא רוצה בוסים על הראש והכי כיף זה שלב הרעיון שבו אנחנו חושבים שמצאנו נוסחה אלופה שתייצר עבורנו מלא כסף, הבעיה היא שבשלב הרעיון יש תוסף נלווה שנקרא פנטזיה, כאילו לא משנה על איזה רעיון עסקי חשבנו עצם העובדה שהצלחנו לייצר מחשבה עיסקית היא תגרום לנו לחיזוק אישי (תוסף אגו משמעותי) שיגרום לנו לעשות הכול עכשיו כדי להגשים אותו ולא משנה באיזה סיטואציה אנחנו בחיים, ואם בטעות מישהו יבוא ויגיד לנו שזה סתם ושאנחנו צריכים להמשיך לאכול את החרא היום יומי שלנו כי יש לנו משפחה/ ילדים/ הלוואות או סתם כי אנחנו גם ככה לא מצליחים לסגור את החודש, הוא נוגע לנו עכשיו באגו ואנחנו כמו כל אחד אחר נגיד לעצמנו "במה אנחנו פחות טובים מאחרים ולמה אנחנו לא יכולים לנצח? ואם יש אהבה בעולם אז אני הכי מאוהב בפנטזיה הזאת ואני הולך לנצח איתה בדיוק כמו תשובה ודנקנר", כאילו ברמות הכי גבוהות .

ואז אנחנו הולכים על הרעיון כאילו אין לנו חובות לכל העולם ואנחנו סוגרים כל חודש ועוד נשאר לנו עודף אבל לצערנו זה לא ככה ועוד בשלב הראשוני של הרואה חשבון אנחנו שוב נתקלים בהתנגדויות קשות מאוד בלי להחשיב את העובדה שאין לנו איך לשלם לו לא על הפגישה ולא על פתיחת תיק במע״מ. 

אבל באהבה כמו באהבה אם היא קיימת היא תנצח ובפוקס מוחלט נצליח לארגן הלוואה מהבנק לכבוד העסק החדש ועוד הבנקאית ה"סרטן" תאחל לנו בהצלחה (למרות שהיא יודעת מראש את הסוף המר) ואיך שהוא נצליח לסגור את החודש הקרוב, לפתוח תיק במע״מ ולשלם לרואה חשבון ככה שאנחנו באויר עכשיו נשאר רק להנות ולחכות שכולם יתחילו לדבר עלינו!! ( איזה כיף אני מת על זה וזה עוד אמיתי סוף סוך עסק משלי אף אחד לא יגיד לי יותר מה לעשות )

בנינו האמת היא שכבר בהמהלך החודש הראשון אחרי שעזבנו את העבודה שקיימה פנטזיה אחרת בכלל של לצאת מהבית של ההורים ולהצליח לשרוד אנחנו מגלים שאנחנו לא יודעים לעשות מלא דברים בסיסים כדי להצליח למכור כמו מיתוג, שיווק, חוזה משפטי ועוד, הזמן הולך ואוזל ועוד שניה צריך לשלם שכירות לדירה ולמשרד, הלוואות, אוכל לכלב ועוד אלף ואחד הוצאות בסיסיות כמו אוכל דלק וכו׳ וזה עוד במקרה שאתה לא נשוי ( ובאמת חבל אם יש ילדים בתמונה). 

אז אין מה לעשות ״נלך שוב לבנק עכשיו אנחנו לקוחות עסקיים בטוח יתייחסו אלינו אחרת ויתנו לנו עוד הלוואה לעוד חודש״ רק שהפעם אנחנו מגלים שהמגזר העסקי הוא המגזר הכי חלש ופגיע במונחים בנקאים וממנו בנקים הכי חוששים, אז מה עכשיו ? איך משלמים לנציג המכירות החדש שלנו שלא הצליח למכור יותר מידי למרות שהוא התאמץ ממש ממש כי זה לא אשמתו שאנחנו חדשים ולא ערוכים, ״הוא ממש התאמץ ואני לא יכול לא לשלם לו מסכן״.

אז אנחנו מחפשים הלוואה באינטרנט ומגיעים לאחת חברת האשראי ולומדים שיש אופציות נוספות כמו הלוואות חוץ בנקאיות, חברת האשראי מבקשת 3 תלושים אחרונים אז אנחנו שולחים את התלושים ממקום העבודה הישן והופ מקבלים את ההלוואה שהיינו צריכים, ( איזה כיף יאללה שלי ) ובחודש החדש מכרנו וואלה הצלחנו למכור אבל לא קיבלנו 100% מהכסף שמכרנו אלא רק חלק מהכסף וזה עדיין לא מספיק לנו כדי לשלם את כל ההוצאות ואנחנו שוב צריכים הלוואה.

באינטרנט חברות האשראי כבר רואות על פי דוחות העובר ושב שלנו בבנק שאנחנו כבר לא מקבלים משכורת ושאנחנו עצמאים וגם הם לא מוכנות להסתכן איתנו כמו הבנקים אבל אחרי שעות של חיפושים הגעתי ליועץ פיננסי שהסכים לתת לי הלוואה פרטית (איזה כיף יא אלה עוד חודש)..

הגלגל חוזר והחיים כל הזמן לחוצים איך עוברים עוד חודש ואיך מגייסים כסף כל הזמן, אני חושב שבחדרי חדרים אם בעלי עסקים לא היו צריכים לשמור על פעילות בנקאית נקיה בלי החזרים לצורך גיוס כספים כולם היו מחזרים חיובים על ימין ושמאל הבעיה היא שאחרי החזר אותו בעל עסק לא יצליח לגייס יותר ובנינו כולם מגייסים מהטייקונים הגדולים ועד לעסקים הקטנים כי לכולם ברור שהמגזר העסקי הוא לא תואר בכלכלה וניהול עסקים ומי שלא מגייס סוגר את העסק!! הבנקים וחברות האשראי תמיד מפחדות מעסקים קטנים ובינוניים אז שוק אפור זה תמיד הפיתרון לבעל עסק שלחוץ לתזרים מזומנים כאן ועכשיו בלי יותר מידי כאבי ראש של הפקידה הגנובה הזאת בבנק שחושבת שהיא הבוסית החדשה שלי, החברה בשוק זורמים טוב בדיבור, מבינים עניין אבל להם, אסור להחזיר תשלום! זה ידוע.
 
 כולם חושבים שבעסקים העולם ורוד אבל האמת שזה ממש לא ככה! בדיוק כמו שכתבתי ויש מצבים קיצונים הרבה יותר (למקרה שאתם חושבים שאני מגזים) בלי לשים לב אתם משועבדים לעסק ולא בכאילו החיים שלכם תלויים בתזרים הקרוב ובסופה של שנה הפסדתם הרבה כסף ואתם פתוחים בעשרות אלפים בהלוואות שונות ומשונות, ככה זה בכל עסק בשנה הראשונה לסוג עסקים שמקימים עסק על שותף. אתם צריכים לדעת את זה אם אתם עדין קוראים את הפוסט הזה
הרבה אנשים לא יודעים לאהוב אבל אם אתם לא מתעבדים שיעים כמוני על אהבה והגשמת שאיפות אל תכנסו לזה בכלל כי אין סיכוי שזה יהיה שונה ממה שכתבתי עד פה גם אם תבואו עם כסף מהבית בשנה הראשונה תפסידו אותו! קשה פה רצח ( גם לטייקונים הגדולים אז בטוח שלקטנים ) 

יש קטע כזה שאומר שאם היה לך לימודים לא הייתי הופך להיות עצמאי, אז אני אומר שמי שלומד, לומד כל כל הרבה קורסים ותחומים שונים שקשה לו אחרי זה להתמקצע אבל מי שיוזם מתמקצע בכל התחומים החשובים כמו ניהול, דיני חוזים, הנהלת חשבונות, שיווק וכו׳ לומד הכי טוב תוך כדי עשייה. 

הדרך לא קלה חברים אבל המוסר השכל שלי הוא שאין דבר העומד נגד הרצון שלכם ואם אתם רוצים זה אפשרי אבל צריך שתדעו שיש גם משברים בדרך והם מגיעים בצרורות אחד אחרי השני, צריך להבין שבעסק השנה הראשונה שלילית וזה לא תלוי ברעיון זה פשוט ככה כל איש עסקים ותיק ומנוסה יודע את זה ורק מי שחזק ואוהב מספיק, מצליח לעבור אותם וממשיך הלאה!!
 
אז אם אתם בכל זאת תוך כדי התהליך החוק הוא להגדיל הכנסות תוך כדי צימצום, כמה שאפשר כן. אז אחת הדרכים החמות בעידן שנות ה2000 להגדיל הכנסות הם לפרסם באינטרנט וגם כאן יש המון ערוצים שונים ומשונים אז אם בא לכם יעוץ חינם צרו קשר עם חברה מאומנת שעברה מסלול קשה בדרך להצלחה במספר: 04-6891604 , ניתן גם להיכנס לאתר הבית להתרשמות: www.tpirsum.co.il
0 תגובות
חשבת פעם מה מחיר המחאות?
11/07/2012 21:52
eliran shushan
כלכלה
 בן אדם הולך להרצות במוסד לעבריינים צעירים ומסביר להם שהתפיסה שלהם לא נכונה, הם לא האשמים הם הקורבנות!!

המדיניות הכלכלית של מדינת ישראל לדעתי נכונה, הבעיה היא שהתקשורת יותר חזקה ממנה וגורמת לכולנו נזק אדיר!

כולנו מבנים שהמחיה פה יקרה רצח אבל למה זה ? לדעתי יש קצר בין משרד האוצר לתקשורת שמכתיבה לנו את החיים כי בעולם האינטרנט לתקשורת יש עוד יותר כוח ממה שהיה לה פעם והיא מפילה ממשלות ופוליטיקאית , קובעת מחירים וסטנדרטים חדשים בחיינו, אבל מישהו צריך להבין שלתקשורת יש מטרה אחת וזה כסף !! אותם לא באמת מעניין מצבנו הם רוצים רייטינג ששווה כסף ואם אלפים יוצאים לרחובות למחות, הם יסקרו ויגרמו לאלפים נוספים לתמוך בלי להבין את הנזק שנגרם כי בסופו של דבר יורידו לנו במשהו ויעלו במשהו אחר אבל העולם עוקב והמשקיעים בורחים!!

כשהמדינה מכניסה יותר כסף ממה שהיא מוציאה, הכסף מסתובב בין האנשים , זה מתחיל מהמגזר העסקי וזולג למגזר הפרטי אבל התזרים מגיע מהמשקיעים לא מייצור ושיווק של המדינה, כשהמשקיעים בורחים המדינה מייצרת ומשווק אבל זה מביא את המשק למצב של איבן (תיקו ) {שביחס לשאר אירופה זה מצב מצויין כי באירופה רווחים מייצור ושיווק לא מספיקים לכסות הוצאות כי הם יותר גדולים }זאת אומרת שלא הרווחנו ולא הפסדנו ואז פחות כסף מסתובב במסחר העסקי והאזרחי.

בואו נחזור רגע אחורה ונבין מה מה קורה ברחוב כשאין למדינה תזרים מזומנים תקין

כל המשק עומד במקום מי שנולד למשפחה עשירה כנראה יישאר עשיר אבל מי שנולד בשכבות החלשות כנראה יסיים בבית סוהר ולא כי היה לי סיכוי , אני יודע שזה קיצוני אבל קבלו דוגמה :

 כאילו אם מספרים על עבריין ששודד בנק ובסוף יורה בנכה שהתנגד לו והאשם ברצח אכזרי, במקרה כזה נניח שרק הנכה מסכן ורק ומעטים יבינו ששניהם מסכנים והשאלה היא האם אתם פתוחים גם לתשובה אחרת או שבעיניכם יש רק אפשרות אחת?! אם אחד לא נולד פושע! אבל החיים לפעמים גורמים לנו להתאבד על העולם כדי להביא כסף הביתה ולקנות לתינוק שלנו חיתולים, כן, זה אמיתי.

צריך להבין שהאנשים שמנהלים את לנו את הכלכלה לא סתם יושבים שם, הם מוכשרים בצורה מקצועית לעניין וכשמגיע איזה עופר עייני או דפנה ליף הם מנסים לקחת מהעוגה לחמולה שלהם אבל פוגעים בחמולה אחרת ועושים נזק גדול לכלכלה, ושמים רגלים להמון אנשים ועסקים קטנים שמנסים לצאת מהמעגל ולהעלות ברמת החיים !!

שלא תבינו לא נכון כמו כולם גם אני רוצה רמת חיים יותר טובה בלי בעיות של כסף אבל בצורה הזאת זה פשוט לא יקרה ומישהו צריך להבין שם למעלה שעם שיתוף פעולה יותר צפוף עם חברות החדשות הגדולות המדינה יכולה לשפר משמעותית את תזרים המזומנים שלה כך שרמת החיים תוכל להעלות ולא בגלל שדפקנו מגזר כזה או אחר.


1 תגובות
עידן האינטרנט עושה רע לזוגיות
07/07/2012 23:37
eliran shushan
אינטרנט
היי, חברים פוסט ראשון שלי פה, כבוד

אם אתם שואלים אותי סיבה העיקרית לכמות הגירושים הלא נורמילית הזאת שקיימת היום בעולם היא הפייסבוק, 
זה ברור וידוע אבל מה עושים נגד זה? ולך תמצא מישהי שאין לה פייסבוק זה גנבה בפני עצמה, פשוט הכל קל מידי,
קצת בעיות בבית אז לא נורא מישהו אחר יפתור אותם בדיוק בצורה שאני רוצה, עם הבעיה היתה חד צצדית אז נגיד, 
אבל זה רץ לשני הכיוניים גם בנים וגם בנות, ושוב השאלה מה עושים?

פשוט לא מתאים להתחתן ולהתגרש אחרי שנה כמו כולם כמעט אין לי חברים שלא התחתנו ולא החזיקו שנתיים מעמד והתגרשו,
יש הרבה סיבות לגירושים כמו חתונה בגיל מוקדם או קשיים כלכליים וכו' אבל אם מסתכלים נכון על התמונה את כולם אפשר למנוע,

ושוב נשאלת השאלה איך מקימים בית בלי להתגרש אחרי שנה בעידן האינטרנט כי זה פשוט חסר סיכוי, עכשיו אין בעיה עם להיתגרש, 
אף אחד עוד לא מת מזה העניין המרכזי זה האפליה של בתי משפט בתחום הגירושין, גברים מגיעים לאולם הזה מצורעים, מראש הם 
הפסידו את כל מה שיש להם ובמקרים אחרים גם חצי ממה שאין להם, העיקר צדק בבית המשפט עלק, אבל נעזוב את זה כי כשגבר 
מגיע למצב שהוא רוצה להתחתן הוא נותן הכל בידי האישה שלו בלי גבולות, אבל מה אז? 

שלא תבינו לא נכון יש מריבות בכל זוגיות וכזאת שאין בה מבוססת בגידות זה ידוע ויותר מזה אני אומר שזוג מתאים זה זוג שיודע 
להתגבר על המשברים והמריבות שלו, אבל עידן הפייסבוק והאינטרנט טורף את כל הקלפים ואמר לך "רע לך גבר בוא תמצא לך 
מישהי אחרת יותר יפה יותר חכמה וכו' אותו הדבר לגבי בנות רק מה שלא מספרים לנו זה שהכל גלגל חוזר.

לדעתי הפתרון הוא בבחירת הבן זוג וברגע שמחליטים שזה רציני צריך לסגור את הפייסבוק ולפתוח אחר משתוף אבל גם פה יש בעיה כי יש 
כל כך הרבה ערוצים היום כמו אינסטגרם, גוגל פלוס, וואצאפ, וכו' שזה פשוט חתיכת בעיה.

ואז מגיעים לנקודה בסיסית צריך לסמוך על הבן זוג שלנו ולהאמין שיהיה טוב ב"ה 
אם אתם שואלים אותי בתנאי מגרש האלה עדיף להיות לבד

7 תגובות