עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
קיצור כתובות - איזה שימושים יש לשירות שכזה?
16/01/2012 16:27
קיצור כתובות
קיצור כתובות

בוודאי ראיתם שיש הרבה מאוד אתרי קיצור כתובות ברשת האינטרנט אך לא הבנתם בהתחלה מי בעצם משתמש בשירות שכזה. גם אני בהתחלה לא הבנתי בשביל מה צריך כל כך הרבה אתרים אשר מספקים למעשה את אותו השירות רק בעיצוב שונה.

דבר ראשון, זה מצויין שיש כל כך הרבה אתרים אשר מספקים את אותו השירות מכיוון שזה יוצר בין בעלי האתרים אשר מספקים את השירות של קיצור כתובות תחרות, התחרות טובה מאוד בעיקר לנו, הגולשים שאמורים להפוך ללקוחות של האתרים האלה שמקצרים לנו את הכתובות.

בזכות התחרות הזו אנו הגולשים מקבלים יותר מבעלי האתרים, בעלי האתרים מעוניינים שנשתמש בשירות קיצור הכתובות של אתרם ולא של אתרים אחרים ולכן הם משפרים את השירות שלהם ע"י הוספת אפשרויות נוספות למערכת שלהם, הכנסת עזרים מעניינים וכו'.

אז לאיזה שימושים למעשה עונה לנו שירות קיצור כתובות?

ישנם מספר שימושים לשירות של קיצור כתובות ואני אפרט לכם אותם כאן:

  • שליחת כתובת אינטרנט במסרון - אנשים רבים מעוניינים לשלוח לחבריהם / שותפים לעבודה וכו' כתובת של אתר אינטרנט דרך מסרון בטלפון הסלולארי שלהם, כאשר הכתובת ארוכה ומסורבלת קשה להם להקליד הכל מבלי לשכוח אות או להתבלבל ולכן שירות קיצור כתובות שכזה מקל עליהם מאוד בשליחת הכתובת המקוצרת דרך מסרון.
  • קיצור כתובת אישית ברשת חברתית - כמעט לכל בנאדם היום יש פרופיל באחת מהרשתות החברתיות הגדולות ברשת, רשתות אלה מספקות כתובת ארוכה לכל פרופיל, בעזרת שירות של קיצור כתובות כל אחד יכול לקצר את הפרופיל שלו לכתובת קצרה ונוחה יותר.
  • אתרים חדשים ברשת האינטרנט - לא כל בעל אתר חדש מעוניין להוציא כסף נוסף על שם מתחם (כתובת אינטרנט) משלו ולכן הוא יכול להשתמש בשירות שכזה אשר מספק לו בחינם כתובת קצרה וחדשה משלו.

מקווה שעשיתי לכם סדר בדברים, שיהיה בהצלחה עם אתרכם !

0 תגובות
קיצור כתובות - מה זה בעצם?
15/01/2012 16:47
קיצור כתובות
קיצור כתובות

לאחרונה אני נתקל ביותר ויותר אתרים ברשת האינטרנט הישראלית אשר מציעים שירות זהה, שירות זה הוא שירות הקיצור כתובות ברשת. אין ספק ששירות זה הגיע מחו"ל מהאתרים הרבים בלועזית אשר מאפשרים שירות שכזה. שירות כזה מאפשר לקצר כתובת ארוכה שבדרך כלל מקבלים משרתי האחסון השונים, מדפי הפייסבוק או היוטיוב וכו' ולקבל בתוך מספר שניות כתובת חדשה וקצרה אשר בדרך כלל מתבססת על שם המתחם הראשי של האתר אשר מציע את השירות ובתוספת של כמה אותיות או מילה לבחירתכם (במידה והמילה שבחרתם פנויה כמובן).

הרעיון בשירות שכזה הוא שבתוך שלב או שניים אתרך מקבל כתובת חדשה, אז מה ההבדל בין האתרים השונים אשר מציעים את השירות הזה?

התשובה מתחלקת למספר פרמטרים:

  • מערכת האתר - אין ספק שהדבר הכי חשוב באתר אשר מספק שירות של קיצור כתובות הוא המערכת שלו, אין ספק שהמערכת צריכה להיות ראויה. יש אתרים אשר מציעים מערכת משוכללת עם אפשרויות רבות וישנם אתרים אשר מציעים מערכת בסיסית ביותר, אז מה עדיף? האם צריך את כל האפשרויות האלה? התשובה אינה חד משמעית ותלוי איזה אפשרויות מציעים במערכת, שירות סטטיסטיקות זה שירות נהדר ועדיף לבחור באתר עם שירות שכזה אך הכל תלוי במה זה כרוך וכעת נעבור לסעיף הבא.
  • פרסומות באתר - חשוב מאוד לבחור באתר נקי מפרסומות, ישנם שירותי קיצור כתובות אשר "בתמורה" לקיצור הכתובת שותלים באתר המקוצר פרסומות שלהם, מומלץ מאוד לא לבחור באתרים שכאלה מכיוון שהם למעשה עושים כסף על חשבון אתרכם, ישנם מספיק שירותי קיצור כתובות אשר לא שותלים פרסומות.
  • עיצוב נוח - חשוב מאוד לבחור באתר אשר מעוצב בצורה נוחה לגולש.

לפני קיצור כתובת אתרכם בדקו את כל האתרים בתחום ורק לאחר מכן קצרו באתר הטוב ביותר עבורכם !

0 תגובות