עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
הספרות על ההתפתחות המינית של האדם באבולוציה
12/11/2011 15:38
abcxyz

הקוראים ממכם שעשו היכרות עם הספרות  המודרנית על מיניות האדם יהיה מוכרים עם מה שאנחנו קוראים לו:"האבולוציה המינית של האדם"

 

זה הולך בערך בצורה כזאת:

 

1.גבר פוגש אישה.

 

2.גבר ואישה אומדים את הערך אחד של השני על בסיס האג'נדות המיניות השונות שלהם.

-הוא מחפש סימנים של צעירות, פוריות, בריאות, היעדרות פעילות מינית קודמת, והסבירות לנאמנות מינית עתידית. במילים אחרות, ההערכה שלו נוטה לכיוון מציאית בת זוג פוריה, בריאה וצעירה עם המון שנים של סבירות לילדים וללא ילדים קיימים על מנת שלא למשוך את המשאבים שלו.

-היא מחפשת סימנים של עושר [או לפחות פוטנציאל לעושר עתידי], ערך חברתי, בריאות, והסבירות לנאמנות שהוא ישאר איתה על מנת להגן ולספק לילדים שלהם. הוא חייב שיהיה לו את הרצון והיכולת לספק חומריות בשבילה [במיוחד בזמן ההיראות וההנקה] ולילדים שלהם [הידוע כהשקעה גברית הורית].

 

3.גבר תופס אישה: בהנחה שהם פוגשים את הקרטריונים אחד של השני, הם מזדווגים, ויוצרים מערכת יחסים ארוכת טווח.

ברגע שהזוגיות נוצרה:

-היא תיהיה רגישה לסימנים שהוא מתכנן לעזות [עומדת על המשמר לסימנים של אי נאמנות שמערבת אינטימיות עם אישה אחרת שתסכן את הגישה שלה למשאבים וההגנה שלו]-בזמן ששומרת עין מסביב [בעיקר בזמן מחזור] לסקס חד פעמי עם גבר בעל יתרון גנטי מבעלה.

-הוא יהיה רגיש לסימנים של אי נאמנות מינית [שיפחית את הסיכוי של הוודאות ההורית שלו]-בזמן שהוא מחפש לקיים יחסי מין עם נשים אחרות ללא השלכות [הזרע שלו מיוצר בקלות ובכמות].

 

מחקרים טוענים שהם אישרו את הדפוסים הבסיסיים במחקרים שהם ניהלו מסביב לעולם במשך מספר עשורים. נראה כי התוצאות שלהם תומכות בעלילה הסטנדרטית של האבולוציה המינית של האדם, שנראת מאוד הגיוני.

 

אבל הם לא, וזה לא הגיוני.

 

בזמן שאנחנו לא מתווכחים שהדפוסים האלה משחקים בהמון מקומות של העולם המודרני, אנחנו לא רואים אותם כאלמנטים של טבע האדם אלה הסתגלות לנסיבות חברתיות-שרבים מהם התחילו עם תחילת עידן החקלאות לא יותר מ10 אלף שנה אחורה.  ההתנהגויות והנטיות המיוחדות האלה הן לא תכונות שמתוכנתות ביולוגית במין שלנו. אלה הן הוכחות שהמוח האנושי גמיש והפוטנציאל היצירתי של הקהילה להשפיע עלינו.

 

לדוגמא, אנחנו מתווכחים שלנשים יש העדפה עקבית לגברים עם עשירים היא לא תכונה מולדת שמתוכנת על פי האבולוציה, כמו שהמודל הסטנדרטי טוען, אלא פשוט התאמות חברתיות שבו הגבר שולט בחוסר התאמה על המשאבים של העולם. כמו שנחקור בפירוט, לפני תחילת העידן החקלאי אלפי שנים אחורה, לנשים היה בדרך כלל אותה גישה לאוכל, הגנה, ותמיכה חברתית כמו לגברים. אנחנו נראה שהמהפכה בקהילות אנושיות שנגרמו כתוצאה מהמעבר להתיישבות בבתים בקהילות החקלאיות הביאו שינוי רדיקלי ליכולת של אישה לשרוד. לצערנו, נשים התחילו לחיות בעולם שהן צריכות לסחור את היכולת להתרבות על מנת לקבל משאבים והגנה על מנת לשרוד. אבל התנאים האלה שונים מאוד מהתנאים שהמין שלנו התפתח קודם לכן.

 

חשוב לזכור שכאשר מתבוננים בהיקף מלא על קיום המין שלנו, 10 אלה שנים אחורה הם כלום חוץ מרגע קט. אפילו אם אנחנו מתעלמים את ה2 מליון שנים שמהרגע שבהם התחיל להתפתח ההומו ספיאנס [אנחנו], בזמן שהאבות הקדומים שלנו חיו בקבוצות קטנות, אנטומית מוערך שהאדם המודרני קיים בסביבות 200 אלף שנה. עם ההוכחה הראשונה של העידן החקלאי בסביבות 8 אלף לפני הספירה, כמות הזמן שהמינים שלנו חיו בקהילות חקלאיות מסמלות רק כ-5% מהזמן שאנחנו קיימים, במקרה הטוב.

 

אז על מנת לעקוב אחרי השורשים העמוקים של מיניות האדם, זה קריטי להסתכל מתחת לקליפה הקטנטנה של ההיסטוריה האנושית האחרונה. עד המהפכה החקלאית, אנשים התפתחו בקהילות שהתבססו על התחלקות בהכל. אבל החלוקה הזאת לא הופכת אף אחד לאציל ברברי. הקהילות שחיו לפני המהפכה החקלאית היו לא יותר אצילות ממך כשאתה משלם מיסים או עושה ביטוח. אוניברסלית, כפייה חברתית לחלוק הייתה פשוט הדרך האפקטיבית ביותר למין החברתי שלנו לצמצם סיכונים. אכן, למה שהמון אמתרופולוגים קוראים "שוויון זכויות" היה הבסיס הדומיננטי של קהילות חברתיות מסביב לעולם במשך מאות אלפי שנים לפני המהפכה החקלאית.

 

אבל הקהילות האנושיות השתנו בצורה רדיקלית ברגע שהם התחילו לנהל חוות ולגדל חיות מבויתות. הם ארגנו את עצמם מסביב למבנה פוליטי היררכי, שטח פרטי, מצתופפים בשטחים בנויים, שינוי קיצוני בסטטוס של האישה, שינוי בתצורות החברתיות שכולם ביחד מסמלים אסון מיסתורי למין שלנו: גדילת האוכלוסיה האנושית תוך כדי ירידת איכות החיים.

 

0 תגובות
כיצד אנחנו יודעים את מה שאנחנו יודעים?
12/11/2011 13:07
abcxyz

כיצד אנחנו יכולים לדעת משהו על סקס בתקופה הפרהיסטורית?

 

אף אחד לא חיי היום כדי להיות עד לתקופה הפרהיסטורית, ובגלל שהתנהגות חברתית לא משאירה מאובנים, האם כל זה, הוא לא יותר סמפקולציה הזויה?

 

לא ממש. ישנו סיפור עתיק על גבר שנשפט על זה שנשך ותלש את האצבע של גבר אחר בקרב. עד ראיה עולה לדוכן העדים, והעורך דין של ההגנה שואל אותו:"האם ראיתה במו עינך שהלקוח שלי נשך ותלש את האצבע?" העד משיב:"ובכן, אני לא ראיתי" "אהא!" אומר העורך דין עם חיוך שבע רצון. "אז איך אתה יכול לטעון שהלקוח שלי נשך ותלש את האצבע של הגבר?" "ובכן" משיב העד, "ראיתי אותו יורק אותה החוצה".

 

בנוסף לכמות רבה של נסיבות עובדתיות בקהילות של יונקים הקרובים אלינו גנטית ובעלי אב משותף, אנחנו נראה את מה שהאבולוציה ירקה החוצה. אנחנו נבחן את העובדות האנטומיות שעדיין מוכחות בגוף שלנו ואת ההשתוקקות לחידושים מיניים שמתבטעים בפורנו שלנו, פרסומות, ושעות כייף אחרי העבודה. אנחנו אפילו נפענח את המסר בביטוי הקול בהזדווגות[גניחות] של אשתו של השכן שלך אף על פי הלילה השקט......

0 תגובות
מה דרווין לא ידע על סקס
12/11/2011 10:45
abcxyz

העלילה הסטנדרטית [על פי תורת צ'ארלס דרווין] על מוצאו המיני של האדם מספרת  על מערכת  יחסים מינית,ערמומית,אינטרסנטית ואכזרית של מונוגמיות [גבר אחד-אישה אחת].

על פי הסיפור שמסופר בקביעות, גברים ונשים הם שחקנים כשלכל אחד מהם אג'נדה גנטית הפוכה משל השני. כל הקטסטרופה, אומרים לנו, נובעת מהעיצוב הביולוגי הבסיסי של גברים ונשים.  גברים נוטים לפרוס את הזרע הזול והשופע שלהם[בזמן שהם מנסים לשמור על אחת או כמה מהנשים על מנת להגדיל את סיכוי האבהות שלהם] בכל הזדמנות, ומטרתם היא להערים על נשים שהם ישארו איתן זמן רב וברגע שהמסיבה נגמרה, לברוח בזריזות ולעשות את אותו הדבר לאישה אחרת. נשים מצד שני, שומרות על האספקה היקרה והמוגבלת של הביציות  שלהם מפרטנרים לא שווים וראויים לכך. אבל ברגע שהן קשרות קשר עם בעל מפרנס, הן בזריזות רצות לפאב המקומי כדי לשכב עם מאצ'ו גברי ושרירי בעל יתרון גנטי בזמן שהבעל הנחמד יושן לו בתמימות בבית.

 

תודו שזאת לא תמונה יפה.

 

ישנם המון מקומות רעים שאפשר להיות בהם להיות אמא חד הורית, אבל קרוב לוודאי שהמקום הגרוע ביותר להיות בו הוא בג'ונגל לפני 2 מליון שנה. האישה הקדמונית שהייתה מוצלחת בהעברת הגנים שלה הייתה בררנית וחשבה פעמיים לפני שהיא הולכת מאחורי שיח עם גבר שבסופו של דבר יהפוך לאבי הילדים שלה.  לגברים לעומת זאת הייתה אג'נדה שונה לחלוטין, במטרה למנוע מצב שהם מספקים אוכל והגנה לילדים שהם שלא שלהם, גברים למדו להעריך נשים שלא נותנות סקס בקלות ושומרות את עצמן לפרטנר אחד. שימו לב איך זה מתאים במדויק לחבילה המסודרת:הפגיעות של אמא, הנבזיות של אבא, השקעה הורית, קנאה, והאג'נדה ההפוכה של המינים.

אבל איך שואלים בשדה תעופה, ארזתם את החבילה לבד? או שמישהו אחר עשה את זה בשבילכם?

 

המקום הכי טוב להתחיל את המחקר שלנו הוא עם צ'ארלס דרווין עצמו. העבודה המבריקה של דרווין הסיחה דעתם של מדענים רבים תוך כדי שהוא מדגים ומסביר את הנטיה האנטי אירוטית של מיניות האדם. אך למרות גאונותו, דעותיו הקדומות גרמו לו לטעויות, זאת הייתה אחת מהן.

 

בספרו "on the origin of species" שפורסם ב-1859, היה זה זמן שהיה ידוע מעט על התקופה הפרהיסטורית,[פרהיסטוריות: אנחנו מתכוונים לסביבות 200,000 לפני הספירה כשאנשים חיו  ללא התרבות החקלאית והכתיבה], והשערות חסרות בסיס עובדתי מילאו את הספרים על מוצאנו המיני. עד שדרווין ואחרים התחילו לסכם את הקשר בין מכלול ההשקפות של הדת והאמת המדעית, השערות על העבר הרחוק נאסרו על ידי הכנסיה הנוצרית. המחקר על מוצאנו המיני היה אז בחיתוליו. אך עם הנתונים שדרווין אף פעם לא ראה, קשה להאשים אותו.

 

לדוגמא, הסכמתו המיידית של דרווין לאפיון חיי האדם הקדמון של תומס הובס כ"בודדים,  עניים, מגעילים, ברוטליים וקצרים" הטמיעו את ההשערות האלה בימינו על תאוריות המיניות של האדם. משנתבקש לדמיין סקס בתקופה הפרהיסטורית רובנו ניזכר בתמונה השגרתית של איש מערות סוחב אישה המומה למערה שלו בשיער שלה ומחזיק אלה ביד השניה. כמו שנראה, התמונה של חיי האדם הקדמון מוטעת בכל אחת מנקודותיו של הובס.

 

למרות שדרווין לא בדיוק "סידר" את הריקוד הנצחי הזה בין גבר תאוותני ואישה בררנית, דרווין מסכם:"האישה............ חוץ מבמקרים נדירים פחות נלהבת מהגבר, היא דורשת חיזור: היא ביישנית, ויכולה להיראות כאילו היא מנסה לברוח מהגבר במשך זמן רב". למרות שריסון ואיפוק היא הנקודה המרכזית במערכת מינית אצל יונקים רבים, היא לא בדיוק ברת ישום אצל האדם, או במקרה הצורך, היונקים שהכי קרובים אלינו גנטית.

 

לאור הסביבה שדרווין חיי בא, הוא תהה האם האדם הקדמון היה פוליגמי [גבר אחד מזדווג עם הרבה נשים] , בכותבו:"אם נשפוט מההרגלים החברתיים של  גבר כמו שהוא קיים עכשיו, וכשרוב החיות הפראיות הן פוליגמיות, הראיה הכי הגיונית היא שהאדם הקדמון חי בקהילות קטנות כשכל גבר חי עם מספר הנשים שיכל לתמוך ולהשיג, משהיה מגן בקנאות כנגד כל הגברים האחרים".

 

כמו כולנו, דרווין מקשר עם הנסיון שלו-או היעדרו-לתוך הנחה על טבע חיי האדם. בספר "the french lieutenant's woman", ג'ון פוולס נותן את התחושה של הצביעות המינית שאפיינה את עולמו של דרווין. המאה ה-19 באנגליה, כותב פוולס:"עידן שכל הנשים קדושות:ואיפה שאתה יכול לקנות ילדה בת 13 בכמה פאונדים-או סטרלינג, אם אתה רוצה אותה רק לשעה או שעתיים........ איפה שהגוף הנשי מעולם לא היה כל כך חבוי ממראה: איפה שבאופן אוניברסלי נטען שלנשים אין אורגזמה, ובכל זאת כל זונה לומדת כיצד לזייף אותה".

 

מכמה בחינות, המנהגים והמוסכמות של החברה הויקטורינית הבריטית סימנו את המכאניות של עידן מנוע הקיטור. מונעת את הזרם של אנרגיה ארוטית שיוצרת אפילו לחץ גדול יותר שמתבטע  דרך התפרצויות קטנות, נשלטות של פרודוקטיביות. למרות שטעה רבות, נראה שג'ון תפס את זה נכון כשהוא הבחין ש"ציביליזציה" בנויה ברובה על אנרגיה ארוטית שנחסמה, התמקדה, הצתברה וכוונה מחדש.

 

"כדי להשאיר את הגוף והתודעה לא מזוהמת", מסביר  וולטר הוטון בספר "The Victorian Frame of Mind" , "הנער למד לראות נשים כאובייקט של הכבוד הגדול ביותר. הוא לקח בחשבון נשים טובות [אשתו, אמו, כלתו לעתיד] יותר כמלאכים מאשר אנשים-תמונה שחושבה בצורה נפלאה לא רק כדי להפריד אהבה מסקס, אלה גם להפוך אהבה להערצה, והערצה של טהרה". כשלא נמצא במצב רוח להעריץ את הטוהר של אחיותיו, אמו, בנותיו, ואשתו, היה מצופה מגברים לטהר את התשוקה שלהם עם זונות, בכדי שלא לאיים על היציבות המשפחתית והחברתית בהיותו "בוגד" עם "נשים נחותות". סופר המאה ה-19 ארתור שופנהוואר הבחין כי "יש רק 80,000 זונות בעיר לונדון לבד: ומה הן אם לא קורבן של השינוי למונוגמיות?"

 

הפסיכיאטר ג'ון בולבי, אחד מהביוגפרים הנערצים של דרווין, מקשר את  התקפי החדרה במשך כל חייו של דרווין, דיכאונו, כאבי הראש שלו, סחרחורותיו, בחילותיו והבכי ההיסטרי שלו לחרדה שנוצרה אצלו עקב מות עימו בגיל צעיר.

 

אל תבינו אותנו לא נכון, דרווין ידע המון, ומגיע לו המקום בפנטאון של כאחד החושבים הגדולים. צ'ארלס דרווין היה גאון וג'לטלמן שראוי לכבוד האין סופי שנותנים לו, אבל כשהמקרה הוא בדרך כלל עם ג'לטלמן גאון, הוא היה קצת חסר אונים כשזה הגיע לנשים.

למרות שדרווין הוכיח להיות בעל ואבא אוהב, היתרונות והחסרונות של נישואין מראים כי דרווין שקל ברצינות לבחור בזוגיות\חברות של כלבים במקום.

0 תגובות
כמה מליוני שנים בפוסט אחד.
11/11/2011 19:33
abcxyz

בקצרה, הנה הסיפור  שנספר :

לפני כמה מליוני שנים, האב הקדמון שלנו [הומו-ארקטוס] השתנה משיטת רביה של גורילות  כשזכר אלפא אחד נלחם עם האחרים על הזכות להזדווג עם כל הנשים [אחרים לא הורשו להזדווג] לשיטת רביה שבא לרוב הגברים הייתה גישה מינית לנשים.

 

העלילה הסטנדרטית מספרת שבנקודה הזאת התחילה שיטת ההזדווגת של המין שלנו- זיווג גבר אחד עם אישה אחת לפרק זמן ארוך. אם כל גבר יכל להזדווג רק עם אישה אחת, רוב הגברים יתפסו לעצמם אישה בסופו של דבר. ובכן, איפה שיש ויכוח על המיניות המולדת של האדם יש רק 2 אפשרויות מקובלות שנראה כי האדם התפתח או בצורה מונוגמית [monogamous] שזה אומר גבר אחד עם אישה אחת, או בצורה פוליגמית [polygynous] שזה אומר גבר אחד עם כל הנשים כשהמסקנה הרגילה קובעת כי רוב הנשים יעדיפו צורה מונוגמית ורוב גברים יעדיפו צורה פוליגמית.

 

אבל מה עם הזדווגות מרובה, כששם רוב הנשים והגברים מקיימים מספר מערכות יחסים מיניות בו זמנית? למה-חוץ מגועל מוסרי-הפקרות פרהיסטורית לא נלקחת בחשבון, כשכמעט כל מקור של ראיה רלונטית  מצביע לכיוון הזה?

מחקרים מראים שאנשים בילו את מליוני השנים האחרונות בקבוצות קטנות, אינטימיות כשרוב המבוגרים היו במספר מערכות יחסים מיניות בכל זמן נתון. הגישה הזאת למיניות נמשכה בערך עד תחילת עידן החקלאות ורכוש פרטי לא רחוק מ10 אלף לפני הספירה. בנוסף, אנשים נטו לבצע אורגיות , שיתפו פרטנרים מיניים והמיניות הייתה פתוחה וחופשית מאשמה ובושה.

 

אם תבלו עם  עם קופים הקרובים אלינו מבחינה גנטית[שימפנזה ובונובוס], תראו שכקופה שימפנזה מתקרבת למחזור היא מקיימת יחסי מין עשרות פעמים ביום עם רוב או כל הגברים הרוצים להיזדווג, ובונובוס מקיימים יחסי מין בקבוצה בפראיות ובהשתוללות שמשאירים את כולם רגועים ומחזקים את הקשרים החברתיים. אם תחקורו את התשוקה של בני האדם המודרניים לסוג מסויים של פורנו או הקשיים הידועים לשמצה עם קשר מיני ארוך טווח, ובקרוב תיתקלו בשרידים של האב הקדמון שלנו.

 

הגוף שלנו מספר את אותו הסיפור, האשכים של האדם גדולים הרבה יותר ממה שכל חיה מונגמית צריכה, תלויים בפגיעות מחוץ לגוף איפה שטמפרטורה נמוכה יותר עוזרת לשמור בהמתנה תאי זרע  לשפיכות מרובות. האדם מכיל את איבר המין הארוך והעבה ביותר מכל המינים החיים על כדור הארץ, כמו כן  יש לו גם נטיה מביכה להגיע לאורגזמה מהר מידי. החזה המתנדנד של נשים[שמיותר לחלוטין לצורך הנקת ילדים]  הבלתי ניתן להתעלמות  והגניחות  שמטרתן למשוך  גברים להזידווג עימה, והיכולת של אורגזמה אחרי אורגזמה, כל זה  תומך את הראיה של הפקרות פרהיסטורית.  כל אחת מהנקודות האלה היא מכשול גדול בעלילה הסטנדרטית.

 

ברגע שאנשים התחילו לחיות בקהילות חקלאיות מיושבות,  המציאות החברתית השתנתה עמוקות ובאופן שלא ניתן לשנותו. פתאום זה הפך חשוב באופן מכריע לדעת איפה השדה שלך נגמר והשדה של השכן התחיל. המפסיד הגדול ביותר [אולי חוץ מעבדים] במהפכה החקלאית היו הנשים, משתפסה תפקיד עיקרי, מכובד בחברה לעוד נכס של הגבר  להשיג ולהגן, ביחד עם הבית שלו, העבדים, והשדה.

0 תגובות
עד כמה אנחנו באמת חופשיים?
11/11/2011 17:49
abcxyz

למרות שגורמים לנו להאמין שאנחנו חיים בעולם של פתיחות מינית,  המציאות של האדם המודרני הולמת בנו בצורה  כל כך קשה, כואבת  ודורשת מאיתנו לא לאמר את האמת בקול רם.

הקונפליקט בין מה שאומרים לנו שאנחנו מרגישים  ובין מה שאנחנו באמת מרגישים יכול להרגיש כמקור העשיר ביותר לבלבול, חוסר סיפוק וסבל לא נחוץ מהזמן שלנו.

 

התשובות שבדרך כלל מספקים לנו לא עונות על הלב של השאלות האירוטיות שלנו:למה גברים ונשים כל כך שונים בתשוקות שלהם, בפנטזיות,בתגובות וההתנהגות המינית? למה אנחנו נבגדים ומתגרשים אחד מהשני בשיעורים גדלים כשאנחנו מחליטים לא לצאת מהנישואין לחלוטין? למה משפחות חד הוריות נפוצות כל כך? למה התשוקה מתאדה כל כך מהר לזוגות רבים שמתחתנים? מה הורג את התשוקה? גברים ונשים התפתחו ביחד כאן על כדור הארץ, אז למה כל כך הרבה אנשים יוצרים תהודה כאילו באנו מכוכבים שונים?

 

החברה המודרנית שלנו שמתמצא ברפואה ועסקים, פיתחה פיתרון יחודי למשבר המתמשך הזה תוך יצירת תעשיה מורכבת ל"טיפול בזוגות", תרופות לזיקפה ממושכת, עיתונאים בעלי טור קבוע לטיפים לסקס וזרם אין סופי של הודעות שמופיעות לך בכל מקום להמלצות לסקס-"תשחרר את החיה שבך! היא תודה לך!".  כל חודש, אותה ערימת זבל של מגזינים שנותנים לנו עצות על איך להחזיר את הניצוץ לחיי הסקס המשעממים שלנו.

 

כן! כמה נרות פה, כמה מכנסיים סקסיים שם, תשימו כמה פרחים על המיטה וזה יהיה בדיוק כמו בפעם הראשונה!

........

"מה אמרתה?"

הוא עדיין בודק בחורות אחרות? עדיין יש לה רוח שלך אכזבה? הוא גמר לפני שהתחלת?

 

טוב, תנו למומחים לגלות מה פגום אצלך, אצל הבת זוג שלך,במערכת יחסים. אולי הזין שלו צריך הגדלה, או הכוס שלה צריך שיפור. אולי יש לו "בעיות מחויבות", "סופר אגו קטוע" או אולי "סיבוך פיטר פן". אתה בדיכאון? אתה אומר שאתה אוהב את הבן\בת זוג שלך אבל לא נמשך אליו\אליה מינית כמו שהייתה רגיל? אחד ממכם או שניכם מתפתים אחד על ידי השני? אולי אתם צריכים לנסות לעשות את זה על רצפת המטבח. או להכריח לעשות את זה כל לילה במשך שנה. אולי הוא חווה את משבר גיל העמידה. תיקחו את הכדורים האלה. תשנו תסרוקת.

משהו חייב להיות לא בסדר איתך.

 

מרגיש כמו קורבן של בית משפט ששם אותך למטרה?

 

אנחנו במלחמה נגד האירוטיות שלנו. אנחנו נלחמים נגד הרעב שלנו, הציפיות, והאכזבות. דת, פוליטיקה, ואפילו מדע מוטעה מסתדרים כולם ביחד נגד הטבע הביולוגי שלנו ומליוני שנות אבולוציה. איך פותרים את המאבק העקשן הזה?

 

בפוסטים הבאים, אנחנו נחקור חלק מהמדע החשוב ביותר של זמנינו. אנחנו נשאל את השאלות הכי עמוקות הנוגעות להשערות של זמנינו על נישואין, תא משפחתי, ומיניות-נושאים שנוגעים בכל אחד מאיתנו כל יום וכל לילה.

 

אנחנו נראה לך שאנשים התפתחו בקבוצות קטנות כשכמעט הכל היה מתחלק-אוכל, מחסה, הגנה, דאגת הילד, אפילו הנאה מינית. אנחנו לא מתווכחים שאנשים נולדים מאמינים בטבעיות בתורת קרל מרקס. ואנחנו גם לא מתווכחים שרומנטיקה לא הייתה קיימת או חשובה בקהילה הפרהיסטורית. אבל אנחנו נדגים שהתרבות המודרנית מייצגת שלא כהלכה את הקשר בין אהבה וסקס. עם או בלי אהבה, סקס אקראי היה הנורמה לאדם הקדמון.

0 תגובות
תשכחו מכל מה שאמרו לכם-זה שקר.
11/11/2011 16:18
abcxyz

תשכחו ממה ששמעתם על זה שבאנו מהקופים, זה שקר. לא באנו מהקופים.

 

אנחנו קופים.

 

מטאפורית ופיזית, הומו ספיאנס הוא אחד מחמשת השורדים הגדולים של הקופים. ביחד עם:שימפנזות, בונובוס, גורילות ואורנג אוטן.

 

אנחנו לא מיוחדים, לא שונים מהחיות ולא מעל הטבע-אנחנו חיות.

 

אלה ממכם שגדלו במערב  חונכו שאנחנו האנשים מיוחדים מכל המינים החיים, מעל ומעבר לעולם מסביבנו, פטורים מההשפלה בהתפשטות וקובעים את חיי החיות וגורלינו. העולם הטבעי נמצא מתחתינו, סיבה למבוכה, גועל, משהו מסריח ומבולגן שיש להסתיר מאחורי דלתיים סגורות.

אנחנו מעל הטבע, התמימים, האצילים והחכמים.

 

*הערה:כל פעם כשאני יכתוב בונובוס אני מתכוון לסוג הקופים bonobos.

 

כמו בונובוס ושימפנזות, אנחנו  באים מאב קדמון משותף, במחשבה ראשונה זה יכול להישמע מוגזם, אבל האמת היא שהיינו צריכים להגיע למסקנה הזאת מזמן.

שלושתנו באים מאב קדמון משותף שהתאפיין בדרך ייחודית להתרבות ולשרוד[ולא, לא הדרך של החזק שורד ומזיין, ומצד שני גם לא בזוגות], השונה בתכליתה מהדרך שאנחנו חיים וחושבים שאנחנו צריכים לחיות על פיה.

הרעיון השגרתי של נישואין, "עד-שהמוות-יפריד-ביננו "  מעוות ביסודו, המצאה מטורפת שנידונה אותנו לחיי מרמור, תסכול ונטולי סקס.... עם כל הצער שבדבר, הלוואי וזה היה כל כך פשוט, גודלים עד לגיל X ,מתחתנים, עושים 3 ילדים וחיים באושר ועושר עם "אהבת ליבנו" עד היום האחרון.

אבל משהו כאן לא מסתדר, אם במשך 5 מליון שנים דרכנו הטבעית הייתה לחיות בגרעין משפחתי של אבא-אמא-ילדים, כיצד יתכן שאחוזי ההתגרשות מתקרבים ל-50%, גברים ונשים מוצאים את עצמם בוגדים אחד בשני  ואיך אומרים? אחרי חתונה תשכחו מהסקס.

 

עולה השאלה, מהי מהות המיניות של האדם ואיך היא התפתחה להיות כזאת?

 

בפוסטים הבאים, נסביר  כיצד שינויים חברתיים וטכנולוגיים שקרו בסביבות 10 אלף לפני הספירה השתיקו את המיניות של האדם תוך שימוש בהפחדות ממטיפים דתיים,  רופאים  מושחתים שהושפעו מהדת עצמה , מחקרים מדעיים שזכו להתעלמות מוחלטת והטפות מוסר  שגרמו לנו להאמין במה שאנחנו מאמינים היום.

 

הקונפליקיטים העצומים במיניות של האדם המודרני משאירים חצי מהנישואין מפורקים,תוך כדי שפל בלתי ניתן לעצירה של תסכול מיני,  הרג הדחף המיני, שעמום מוחלט, בגידות בלתי פוסקות,  בלבול ובושה.

 

נסביר למה המוסד "נישואין"  שולח אותנו לאי בודד של קור , עצב וים שם אכזבה.  ואיך זוגות בכל זאת מצליחים להישאר ביחד לפרק זמן ארוך תוך כדי הקרבת המיניות שלהם לסיפוק צרכים אחרים כגון:  יציבות המשפחה,  רעות  ופחד לצאת מה"נורמה".

 

 

0 תגובות
האמת
11/11/2011 14:55
abcxyz

לפני הכל, חשוב לי להדגיש שמה שאתם הולכים לקרוא יכול לגרום לחלקכם הגדול להיות בשוק, לפקפק בכתוב, לא לרצות להאמין לו ולהמשיך לחיות בשקר. אבל לפני שאתם שוללים הכל, תקראו ותחשבו טוב טוב האם יכול להיות ששיקרו לנו מהרגע שנולדנו?

הבלוג יעסוק  בסקס, או יותר נכון,  השקרים סביבו...... ועד כמה שטפו לנו את המוח מגיל יום וחצי.

 

אתם לא תמצאו כאן עוד  פוסטים על גבי פוסטים עם טיפיםהמלצותמדריכיםחרטות אחרות לסקס, לא, אלא את האמת ומה הוא באמת סקס אמיתי וטבעי. ואיך כל זה מתקשר לכל הבעיות שהתחילו בעידן המודרני.

האם קשר של גבר-אישה בודדים הוא טבעי? האם גרעין משפחה של אבא-אמא-ילדים הוא המודל הטבעי והטוב ביותר לאדם? למה אם כך נתוני ההתגרשות עומדים כמעט על 50%? למה  אנשים הופכים לרעיםצבועיםאגואיסטיםמתוסכלים יותר ויותר בזמן שאיכות החיים רק עולה ועולה? למה שיעורי התאבדויות של אנשים רק עולים ועולים? מה ניתן להסיק מנתוני הכניסה לאתרי פורנו שהפכו לג'אנר האתרים הנצפה ביותר בארצות הברית? האם באמת יש דבר כזה "משבר גיל ההתבגרות" או שזאת תופעת לוואי מהמציאות שאנחנו חיים בא? האם אנשים הם רעים מטבעם? למה ישנם הצקות בבתי ספר? למה יש אלימות בכמויות ענקיות? למה אנשים הפכו לעצבניים? למה אנשים תמיד מתלוננים שהם שמים "מסכה" כשהם יוצאים מהבית? מה ההקשר בין סקס למלחמות? מה הקשר בין סקס לתצרוכת הבלתי פוסקת של אנשים לקנות דברים שהם לא זקוקים כדי לשרוד, וכתוצאה מזה גורמים לזיהום העולמי? ולמה סקס גורם לכל התחרות בין גברים שגורמת סבל לכולם, ומה הקשר בין סקס לחוסר ביטחון ו"פוזה", האם יש דבר כזה קנאה? ולמה הסקס בעולם המודרני גרם למצב האנושות להידרדר.....

 

כל התשובות, כל ההסברים, הכל, הכל, הכל, הכל, הכל כאן.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 תגובות