עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
ילד אוהב עם נקודה שבלב - ספר ילדים חדש
25/04/2013 06:03
בלוג הספרים של ישראל
ילד אוהב עם נקודה שבלב:
ספר ילדים מיוחד במינו


לא הרבה משקיעים כל כך בהדפסת ספרים ובהפצתם. אולם הספר הבא, פרי יצירתה של אורית גבאי, מאמנת אישית והוליסטית, הוא הדב הבא בשוק הספרים וזוכה להצלחה ניכרת בשוק הספרים. הוצאה לאור הדובדבן הקיימת מזה מספר שנים הפיקה את הספר וכיום משווקת אותו לחנויות הספרים המרכזיות.
יש ילדים המודרים חברתית גם בגן הילדים וגם בבית ספר. עולם הילדים והנוער הוא מורכב מאוד, ויש ילדים המציקים לילדים אחרים ואף פוגעים בהם. ספר זה בא לפתור בעיה זו. ראשית, הדמות המרכזית בספר, הילד, גילה נקודה מאירה שבלב, אחרי שכאבה לו הבטן. אימו לקחה אותו לרופא, ומשם התרחש הגילוי. הרופא הסביר לאלעד ולאימו על נפלאות הנקודה ומכאן מתבקש אלעד לקיים דיאלוג בינו ובינה. "נקודה שבלב כל הזמן מדברת, לרגע קט איננה עוצרת, עצם את עינך ובה התמקד, אז תשמע כי לך היא קוראת".
לאט לאט מבין אלעד את נפלאות הנקודה המעוניינת להתפשט ולהתרחב ככל שניתן. "היא חפצה להפיץ את אורה הנפלא ואומרת שלכל אחד יש כזו נקודה", אומר אלעד.
אחר כך מספר אלעד לרופא שהילדים לא כל כך נחמדים, שלפעמים הם צוחקים ולועגים. אולם הרופא מדרבן את הילד להגיע לגן ולהפיץ את הבשורה. 
הוצאת ספרים חייבת להוציא לאור כתבי יד ייחודים להפליא. בספר זה מאפשרת גבאי להציץ לעולמם של המאמנים האישיים ולאפשרות הגלומות בעזרה לילדים המבוישים יותר, כאלה הנחבאים אל הכלים. חוויית הטיפול והעזרה לילד מאפשרת לו לצאת מתוך עולמו המנוכר אל עולם הילדים ובכך לפתור את בעיותיו.
ספר זה אפוא הוא כלי עזרה נעדר להורים, לילדים ולמאמנים באשר הם, והקהל הרחב יעשה בו שימוש יעיל.

0 תגובות