עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
שיעור 11
15/01/2017 01:33
shahar frank
שיעור 5.
מאמר דעה.
"לא רוצים להפריח את השממה בפעם השנייה"
אני כותב לא מטעם אלא כאזרח מודאג.
ממשלת ישראל מייבשת את הפריפרייה, בהחלטות מנומקות של ענייני בטחון, תקציב או סתם החלטות פופולוסטיות, ממשלת ישראל מהדקת את החבל תושבי הפריפרייה.
עברתי עם משפחתי לצפון לפני כארבע שנים, לא מטעמי אידיאוליה, אלה מטעמי שפיות: ברחנו מפתח תקווה.
כתושב המרכז שמעתי כמו כל אזרח במדינה על ההשקעה של הממשלה בפריפרייה אפילו מינו שר שזה תפקידו.
שהתחלנו לגלגל את רעיון המעבר בראשינו הלכנו לארוע של המשרד לפיתוח אזורי ובאמת היה מאוד מושקע ומשכנע, אין ספור השקעות בפריפריה תחבורה חינוך תעסוקה....
לאחר פז"מ של ארבע שנים אני רוצה לשתף אתכם בסיבות שאם לא נפעל עכשיו לשינוי נתוני ההגירה השליליים לצפון לא ישתנו.
1. רפואה: בדצמבר 2013 בית החולים זיו הפסיק להפעיל כמובן בגלל חוסר בתקציב את חדר המיון הקידמי שסיפק שרותי רפואה דחופה לכ-65,000 תושבים באצבע הגליל ורמת הגולן, וכדי לסבר לכם את האוזן המשמעות המידית עבורי אם חלילה ואזדקק במקרה חרום עזרה דחופה: נסיעה של 45 דקות עד לצפת!!
ואם כבר שרדנו נגיד הכשת נחש אז מדד בתי החולים שהתפרסם לא מכבר מספר את כל הסיפור על רמת בית החולים זיו.
שלא לדבר על מחסור גדול מאוד של רופאים מקצועיים של קופות החולים באזור מה שגורם תורי המתנה ארוכים מאוד.
2.עידכון ישובי קו עימות: במסגרת העברת תקציב המדינה האחרון הוחלט על שינוי בהגדרות ישוביי קו עימות, החלטה שגרמה לשינוי סטטוס של כל הישובים... נכון בפריפריה המשמעות: שינוי  בהטבות המס שניתנו לתושבים כחלק מההטבות של תושבי הפריפריה, ומבלי להכנס לכך שיד אחת מנפנפת בהתעצמות החזבאללה היד השנייה מצביעה על כך שאין כבר סיכון ביטחוני ולכן יש לבטל את הגדרת הישובים הסמוכים לקו הגבול כישובי קו עימות.
3. האחרונה ואולי המכה האנושה מכולם: הגדלת מכסות הייבוא לתוצרת חקלאית.
משמעותה של החלטה זו של הממשלה היא מכה נחרצת לכך שהפרחת השממה היא מילה גסה, המשמעות של מהלך כזה הוא לא הצלת מפעל פרי הגליל על כמאה עובדיו אלא מאות ואלפי מובטלים חדשים, יבוש אלפי דונמים של אדמה חקלאית מניבה.
את המאמר הזה אני כותב מתוך אידיאוליגיה והבנה כי מי שבוחר לגור בפריפריה עושה זאת כי ב2016 אנחנו עדיין נלחמים על להפריח את השממה.
שחר פרנק
שיעור 6.
הקמפיין שאני בחרתי הוא של שינוי כיוון שמים את הצפון במרכז.
שינוי כיוון היא תנועה שמטרתה להעלות את הבעיות התעסוקתיות החברתיות האקדמיות ואת שירותי הרפואה בצפון.
התנועה הוקמה על ידי אנשים מהצפון וכאלה שעזבו לאחר שלאורך שנים ממשלות ישראל לא משקיעות בצפון השקעה אפקטיבית שמשנה את רמת המחייה של התושבים בתחומים שציינתי למעלה.
https://www.facebook.com/pg/ShinuyKivun/about/?ref=page_internal
שיעור 7.

שיעור 7
הסרט מציג בצורה מאוד ברורה את השליטה של בעלי ההון על התקשורת וגם אם הוא בא לידי ביטוי במשאבים עצומים של ממון כדי לצאת בקמפיין לשיקום הארגון הכלכלי לאחר אסון הומניטרי של ממש כמו הדוגמא בהודו ולא בהשתלטות על גוף תקשורתי או הקמה של אחד, הסרט מראה לנו שעלינו לראות בעין ביקורתית כל ידיעה ולבחון אותה תמיד כנגועה באינטרס של גוף כלכלי וכמובן משרת את השלטון ולהפך
המאמר בעיקר מדכא: חמישים שנה לאחר שנכתב המאמר אקטואלי מתמיד, הכוחות השולטים מתעצמים והופכים מיום ליום למכתיבי המציאות של כולנו ואת סדר היום שלנו כך שישרת את האינטרסים של דרקוני ההון והשלטון

שיעור 8.

אני בחרתי בסרט לאכול בגדול של מורגן ספרלוק.
הסרט מיד קפץ לי לראש בעיקר משום שראיתי את הסרט לאחר הטלטלה העצומה שהרשת עברה בעקבות הסרט, מדהים שיוצר דקומנטרי מצליח לגרום לשינוי בכלל לא כל שכן כל כך בשמעותי למעצמה כלכלית כמו מקדונלד ובצורה כל כך מתוחכמת כמו שנעשתה על ידי הבמאי. הרי לפני הסרט הזה היו המון תחקירים ומחקרים על ערכים התזונתיים של הרשת אבל הפעולה שבה השתמש הבמאי במכוון "לקדש" את המותג כדי להשיג שינוי חברתי של ממש בדעת הקהל כלפי המותג.
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9C%D7%90%D7%9B%D7%95%D7%9C_%D7%91%D7%92%D7%93%D7%95%D7%9C

 שיעור 9.

יתרונות לשימוש במדיה חברתית:
1. היתרון המשמעותי ביותר לדעתי זה המידיות שבה המידע מופץ, בין אם מדובר על יוזמות קטנות במרחב הקרוב אלי למשל הקמת קבוצת בעלי עניין משותף לתכנון פעולה משותפת למשל יוזמה של הורים להקים סיירת הורים, ועד פעולות אקטיביות כמו הפגנות האתיופים, ועד השימוש של פוליטיקאים בהפצת הודעות ותגובות.
2. היתרון השני לדעתי הוא ההון האנושי העצום הזמין ברשתות החל מקבוצות תמיכה מכול מיני סוגים כמו דפי פייסבוק העוסקים בנושאים ספציפים: חולי צליאק אמהות או טיפים למטיילים, ועם האפשרות להעלות פוסט לגבי המלצות בנושא כזה או אחר ודפים שמספקים מידע לגבי נושא מסויים למשל רעיונות לפעילות בבלתי פורמלי.
החיסרון הגדול מאוד יש לציין הוא השילוב של שני היתרונות שיכול לפעמים לצאת משליטה, לרוב יש לזה תופעות מאוד חיוביות כמו האלעת מודעות לנושא מסויים ועד להתארגנויות המוניות כמו המחאה החברתית ב2011 אך לפעמים זה יוצא משליטה, האביב הערבי התחיל ברשתות החברתיות כנגד השילטון המדכא והעריצות באותם מדינות אך אני בספק אם התוצאות נלקחו בחשבון, ברור לי שהאנשים שיצאו להפגין היו נואשים ולקחו בחשבון את המחיר האישי שהם עלולים לשלם בעצם היציאה שלהם לרחוב ואפילו בעצם השיתוף שהם עשו לפוסט המסויים. התוצאות בחלק מהמדינות היו ועדיין תחילתו של כאוס מאוד גדול שנתן אומנם תקווה לשינוי אך גם יצר וואקום שילטוני שאליו הצליחו ארגונים קיצונים לתפוס מקום ולערער את היציבות השלטונית כמו במצרים או להשלטות אירגונים כמו דעאש בסוריה מה שגורר למלחמת אזרחים עם מאות אלפי הרוגים ובאופן כללי עליית האיסלם הקיצוני שמנצל מאז את הצלחתו של אותם אקטיביסטים שפעלו לשינוי ולחרות לפעול בתוך אותו הוואקום.

0 תגובות