עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
בעיות נפוצות במראה החיצוני בזמן הריון
08/11/2018 15:32
ס.ק.
פיגמנטציה, הריון, בעיות עור

אין ספק שהיריון זה דבר נפלא וכל אחד מאיתנו רוצה להיות בתקופה הזו בסופו של דבר. עם זאת, לאימא העתידית שנכנסת להיריון יכולים להיות כמה חסרונות בולטים מאוד כאשר חלק מהם יפגעו במראה החיצוני שלה ובפרט בעור שלה. אילו בעיות יכולות לצוץ ומה הפתרון? הנה כל המידע.


בעיות פיגמנטציה והטיפול בהן

אחת הבעיות הנפוצות ביותר בהיריון היא הופעה של כתמים שונים. כתמים אלו נקראים כתמי פיגמנטציה ולמעשה מדובר על תופעה רחבת היקף שמופיעה אצל 90 אחוזים מהנשים בהיריון. לרוב הכתמים האלו בולטים באזור הפטמות, אזור בית השחי וגם בקרבת אזור החלציים ויכול גם להיות פס כהה יותר שמופיע לאורך מרכז הבטן. הכתמים האלו טבעיים ומופיעים בעקבות השינוי ההורמונלי בגוף האישה ולמרות שאין בהם סכנה כלשהי, מדובר במטרד אסתטי לא מבוקש. פתרון טבעי לפיגמנטציה אפשר לקבל על ידי משחות טבעיות להבהרת כתמים, סבונים ייעודיים ויש גם כמה תרופות סבתא שיכולות להועיל. 


מהן נקודות אדומות על העור?

יכול להיות שבזמן ההיריון יופיעו לכן נקודות אדומות על העור. הנקודות אינן גדולות אך יכולות להיות מטרד לא פשוט. בזמן ההיריון יש אספקת דם גדולה הרבה יותר לעבר העור ויש ריבוי של כלי דם. כתוצאה מכך העור נהנה ממראה יפה יותר ולא סתם אומרים שנשים בהיריון 'זורחות'. עם זאת, יכולות להתפתח כל מיני תופעות לא רצויות כמו למשל אותן נקודות אדומות ומעיקות שפוגעות במראה. אי אפשר למנוע את התופעה אך אפשר להיפטר מהם אחרי הלידה בעזרת מחט חשמלית או בלייזר. הטיפול מתבסס על ייבוש של כלי הדם והוא חייב להתבצע אחרי ההיריון ולא במהלכו.


ורידים ברגליים: הכירו את הדליות

הדליות הם ורידים ברגליים שלרוב מופיעים בגיל מבוגר ביותר אך הן יכולות להופיע גם בהיריון בגיל צעיר יותר. הבעיה הזו מתבטאת בהבלטה של הוורידים ברמה משתנה, דבר שמושפע גם מצבע העור ומהרכות של העור. 40 אחוז מהנשים בהיריון יסבלו מהבעיה הזו כאשר הבעיה נגרמת בגלל התרופפות רקמת החיבור של כלי הדם. הטיפול המומלץ הוא להרים את הרגליים למעלה וללכת כמה שיותר כדי להפעיל את שרירי הרגליים ולשפר את זרימת הדם, וגם לבישת גרב אלסטית להפעלת לחץ על הוריד.


סימני מתיחה בבטן

את סימני המתיחה כל מי שהרזה קילוגרמים רבים ממשקל גופו כנראה מכיר. מדובר בבעיה לא כל כך בולטת בעיקר אם הסימנים מופיעים במקומות לא בולטים אך בהיריון הסימנים האלו יכולים להיות די משמעותיים ויפגעו במראה ובביטחון של האישה. גם הסימנים הללו נוצרים בגלל רקמת החיבור הרופפת כאשר תחילה הם ייראו בצבע ורוד ולאחר מכן יעברו להיות אדומים, סגולים ולאחר מכן יקבלו את צבע העור התקין. משחות טיפולים יכולים לעזור אך בעיה זו יכולה לחלוף גם לבדה. 

0 תגובות