עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
יוני 2014  (1)
דיאטת אטקינס הלכה למעשה
24/06/2014 13:51
sara

בוקר טוב לכל מי שמצא את הבלוג שלי. אספר לכם בקצרה, אני נשואה עם ילדים בתחילת שנות ה- 30 לחיי, רוב חיי הייתי מה שנקרא- שמנה/מלאה+/דבה...בקיצור עם ביטחון עצמי בקנטים. כמעט תמיד סבבו חיי סביב אוכל, דיאטות שונות ומשונות שעזרו זמנית ועליתי הכל עם ריביות.

לפני כעשור, חצי שנה לפני שהתחתנתי, מצאתי בזכות חבר את דיאטת אטקינס. נראה לי שכל אחד היה מופתע לפחות כמוני ממפגש עם אדם שירד המון, נראה נהדר ובנוסף לזה מציע לך לשתות איתו כוס קפה עם "קצפת", כן כן, מה ששמעתם!!! "קצפת" עם 38% שומן..... חשבתי שהוא משוגע.

לכן, קניתי את הספר, קראתי והתייחסתי אליו כמו אל "תנ"ך" הדיאטות. ירדתי עד החתונה 18 ק"ג והייתי בעננים. כמובן שלא סיימתי את תהליך ההרזיה, אבל מיד אחרי החתונה- המטרה המקורית שלי נשכחה והתחלפה ברצון להפוך לאם בישראל.

כמובן המשקל החל לעלות בהדרגה עם החשקים של הריון ועוד עם סכרת הריונית שהתגלתה אצלי מאוחר יותר. הייתי בקיצור ענקית, חזרתי לסורי עם תוספות מעיקות.

מאז הבאתי עוד 2 ילדים, רזיתי והשמנתי בין הריון להריון עד לפני כמעט 7 חודשים כשלפתע קלטתי שזאת הייתה שיטת הדיאטה היחידה שבאמת עזרה לי להשתלט על ההתמכרות למתוקים(בכל צורה שקיימת) אז החלטתי לרענן את זכרוני לקרוא שוב את ה"תנ"ך" ומה גיליתי?! שבעצם בדיאטה הזו ישנם 4 שלבים: שלב זירוז- כדי לגלות עד כמה הגוף מתנגד או לא לירידה במשקל (הרי כל גוף מגיב אחרת). שלב הירידה המתמשכת- בעצם כמעט עד שרוב העודפים יורדים מהגוף. שלב הטרום קבועה- מרחק של 3-5 ק"ג מהיעד הסופי, והשלב האחרון- הדיאטה הקבועה לכל החיים- שבא למעשה צריך לשמור לא לעלות אבל גם לא לרדת.

התגלית הכי גדולה בשבילי הייתה- שמעבר לשני השלבים לא התקדמתי בכלל. לכן החלטתי שעכשיו זה הזמן, אחרת אגיע למצב של הוריי, כלומר חולת סוכרת לא מאוזנת עם המון תרופות.

ממש לא בשבילי, העדפתי לקנא באחרים שממשיכים לחיות בלי לעשות חשבון איזה נזק יווצר להם מזה, אבל את עצמי לנסות להציל.

נכון לעכשיו, אני אוכלת ביום יום כ-20 גרם פחמימות, כי הגוף שלי נמצא ברמת התנגדות גבוהה ויש לי המון תקופות של ירידות לא משמעותיות או דריכה במקום.

זה מצריך כוחות נפשיים אדירים, לכן פתחתי את הבלוג הזה.

מי שמעוניין, אשמח לשתף בידע שצברתי עם הזמן, במתכונים שהמצאתי, שדרגתי ושיכללתי.

אני מחכה לכם, ואעדכן מתי שיתאפשר לי, הרי קודם כל אני אשה ואמא, אז יום טוב

1 תגובות