עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
אינטרנט  (1)
ישראל  (1)
ארכיון
מרץ 2012  (1)
האלטרנטיבות של האינטרנט
07/03/2012 07:36
שולה ומתי
אינטרנט, ישראל


מידע אלטרנטיבי הופך בימים אלה ללא פחות מאשר מנוע עסקי לפיתוח סקטור עסקי חדש, של אנשים שעובדים מהבית ומתפרנסים מתוכן באינטרנט, שהפך למחולל ערך כלכלי לא פחות מאשר השקעה בנדל"ן. הרעיון הכללי פשוט: יצירת אתר אינטרנט שיש בו תוכן, מועיל, מעניין או שימושי, והתקנת מודעות שיחוללו רווח כספי מהתוכן שבאתר האינטרנט.

בדרך זו לא רק מתפתח בישראל ענף כלכלי חדש, של בעלי אתרי האינטרנט, שמקביל בעצם למעמדם של בעלי הבתים, המתפרנסים מאחזקת נכס, אלא גם חווית הקורא באינטרנט משתפרת - ריבוי של מקוקות מידע ותוכן באינטרנט יוצר בסופו של דבר ריבוי של רעיונות ושיח.

קחו למשל אתרי חדשות אלטרנטיביים, שעוסקים בסיפורים וכתבות בנושאים שהם אולי פחות מעניינים מאשר באתרים המוכרים כמו ynet אבל בהחלט עדיין מעניינים, או אולי שימושיים, עבור גולשים עבור גולשים המחפשים מידע.

בעידן הפייסבוק והטוויטר, גם סיפור שמתחיל באתר אינטרנט קטן יכול עורר הדים שבסופו של דבר יגרמו להתפטרות הממשלה, וברור כי לולא קיומם של אתרים אלטרנטיביים השיח היה דל יותר.

אבל לא רק מה שחשוב משחק תפקיד, גם מה שמעניין, אפילו אם זה מעניין אנשים מסויימים בלבד. קחו למשל סוג תוכן כמו חידות למשל - אתר אינטרנט המוקדש לידות לא יעניין את כולם, אבל בהחלט את חובבי החידות, שלא היו זוכים לאתר כזה אלמלא מדעות גוגל נתנו תמריץ להקמתו.

אך פירסום מגוגל ותוכניות שותפים הוא לא מודל הרווח היחיד של יזמי אינטרנט, שרובם פועלים בקטן, לא מדובר על מיזמים כמו פייסבוק. קחו למשל אתר כמו גיגים באינטרנט שמאפשר לכל גולש, פרילנסרים וגם לא, לפרסם חלטורה או שירות שהוא מוכן לתת, תמורת סכומים קטנים כמו 60 או 90 ש"ח. כולם מרוויחים מכך - בעל העסק שמחפש עיצוב לוגו מוצא בקלות גרפיקאי שעושה לו את זה בזול, הגרפיקאי מקבל עבודה שלא היתה מגיעה אליו אחרת, ובעלי האתר מרוויחים אחוז ישיר כעמלה מהעיסקה, מבלי לצאת מהבית.

אז... ברוכים האים לעידן האינטרנט

0 תגובות