עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
פתרון הלוואה לעסק קטן - הלוואה בערבות מדינה
03/02/2015 11:32
יאיר שדה
הלוואה לעסק קטן, הלוואה, ערבות מדינה

אחד הפתרונות הנפוצים לקבלת הלוואה לעסק קטן הן הלוואות בערבות המדינה לעסקים

מדינתישראל מציעה הלוואות בערבות מדינה לעסקים קטנים. הסיוע ניתן במטרה לתמוך בעסקיםהקטנים, לסייע להם בהתמודדות עם המיתון ולמנוע את סגירתם. כל עסק קטן או בינוניהוא מקור תעסוקה לכמה אנשים לפחות. ללא תמיכת המדינה העסקים הללו עלולים להתמוטטולהביא לעלייה בכמות המובטלים.


כיצדמקבלים את ההלוואה?

הלוואותבערבות מדינה לא מתאימות לכל עסק. ישנם תקנונים ברורים שקובעים אלו עסקים זכאיםלהלוואות בתנאים מועדפים, מתי יש להחזיר את הכסף ומהם הסכומים המקסימליים שניתןללוות. מידע אודות הקרנות והתקנון הספציפי של כל אחת מהן אפשר למצוא באתריהאינטרנט. בכדי לקבל הלוואה עבור עסק קטן יש להגיש את כל המסמכים הדרושים לקרן ולהמתיןלקבלת תשובה. תהליך הטיפול בבקשה עשוי להתמשך כמה שבועות או חודשים. הקפידו להגישאת כל המסמכים הדרושים לצד תכנית עסקית מפורטת ותוכלו לזרז את הטיפול בבקשה.


הקרןלסיוע לעסקים קטנים ובינוניים בערבות מדינה

מדוברבקרן חדשה שהוקמה בשנת 2012 מתוך מטרה לסייע לבעלי עסקים קטנים ובינוניים. הקרןמציעה הלוואות בערבות מדינה תוך קביעת שערי ריבית נמוכים. הבנקים ושאר הגופיםהפיננסיים לא מסוגלים להציע הלוואות עם ריבית כה נמוכה. יש לציין כי הקרן מסיעת רקבעסקים בעלי מחזור כספים שנתי של 100 מיליון שקלים לכל היותר. האישוריםלהלוואות מתקבלים בוועדת אשראי שכוללת כלכלנים, נציגי בנקים, נציגי ציבור ועוד.נציגי הקרן בודקים היטב את העסקים שמבקשים ללוות כספים מהקרן ומגישים את חוות הדעתלוועדה להמשך דיון.


הלוואותבערבות מדינה במשרד התמ"ת

מתוקףתפקידם טורחים נציגי משרד התמ"ת לעשות כל שביכולתם לסייע לבעלי עסקים קטנים.הקרן לעסקים קטנים פועלת תוך שיתוף פעולה עם משרד התמ"ת מתוך מטרה לסייעלבעלי העסקים שזקוקים למימון יותר מכל. ההלוואות ניתנות לפרק זמן של חמש שנים,כאשר ישנה אפשרות לדחות את התשלומים במשך חמישה חודשים לכל היותר. הבקשות מועברותאל צוות הניהול של הקרן, נבדקות ומועברות אל וועדת האשראי לקבלת אישור סופי.


קרןההלוואות של משרד התמ"ת פועלת באמצעות בנק אוצר החייל, הבנק הבינלאומי ובנקמרכנתיל דיסקונט. אפשר לקבל פרטים נוספים אודות ההלוואות בסניפי הבנקים הנ"ל.כ-1200 הלוואות מאושרות בקרן בכל שנה, בעלי עסקים רבים מנצלים את הזכאות שלהםלקבלת הלוואות בערבות מדינה ונהנים מריבית נמוכה ותנאים מועדפים. יש לציין כי הקרןמאשרת הלוואות להרחבת עסק קיים, הלוואות במקרים של קשיים כלכליים, הלוואות לעסקיםבשלבי הקמה, הלוואות בסכומים קטנים.