עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
כל מה שצריך לדעת על תמ"א 38
17/11/2013 13:12
ravid7878

החשיבות של הפרויקט של תמ"א 38 עדיין ממשיך לצבור תאוצה. לאחרונה בארץ ישראל היו מספר רב של רעידות אדמה ללא אסון.יש מומחים אשר אומרים כי הארץ מיושבת באזור שהוא מאוד פעיל מבחינה סיסמית והארץ נמצאת בסיכון נורא גבוה לרעידת אדמה. רעידת אדמה מאוד חזקה יכול לקרות כאן כל יום.

איך תדעו האם הבית עומד בתנאים של תמ"א 38?
משנת 1980 יש חוק המחייב לתכנן את מבנה הבית לפי התקן 413 תקן של עמידה ברעידת אדמה. אם הבית שלכם הוצא לו היתר בניה עוד לפני שנת 1980 אז הוא לא נבנה בתקן מס' 413 ויש צורך לחזק אותו בהתאם לתוכנית של תמ"א 38.

האם יש זכות רק לועד הבית לקדם את העניין של תמ"א 38 שיפעל בבניין?
זוהי טעות לחשוב כי צריך לפנות לוועד הבית על מנת שיפנה ליזם שיבצע את הפרויקט. כל אדם המתגורר בבניין יכול לקחת את האחריות על הבניין וזאת כדי שיפעל לטובתו האישית והבטיחותית של הבניין. היזם יכול לעזור לדייר להשיג את ההסכמה של יתר הדיירים המתגוררים בבניין ויעזור גם בהתנהלות הדיירים מול ועד הבניין. מאוד חשוב שוועד הבניין יהיה בקשר עם היזמים ויעביר את כל הפרטים באופן תמידי לדיירים המתגוררים בבניין.

איך ניתן לדעת שהצעת היזם פועלת לטובתינו?
יש לבחור יזם שיש לו ניסיון מוכח בתחום והוא אמין. יזם אשר יהיה רציני ייבדק בכך עוד לפני שיבטיח כל מיני הבטחות הוא יציע מגוון פתרונות אמיתיים וישים לב לרצונות והצרכים של הדיירים. חשוב כי יהיה לוח זמנים ברור והדמיות לנעשה בשטח וכמובן ביטחון וערבות לביצוע של הפרויקט. עוד יש על היזם להתבסס על חוות דעת של מהנדס הבניין והאדריכל.

מהו האחוז הנדרש להסכמה והטיפול בדייר שמסרב?

עקב התיקון בתמ"א 38/3 הסכמה על פרויקט בבניין יעמוד על 66 אחוזים מבעלי הדירות של הבניין. בפסק הדין החדש שנקבע הוא מצדד ביזמים ובדיירים אשר רוצים לבצע את התוכנית של תמ"א 38 ועוזר להם להתמודד עם דיירים שמסרבים. בזמן האחרון חייבו דייר שמסרב בהוצאה של משפט והסמיכו עורך דין על מנת לחתום במקום הדייר על מסמכים שהיו רלוונטיים.

הפרויקט של תמ"א 38 הוא מבין התוכניות היחידות הנעשות בארץ ישראל במטרה לתת מענה להתגוננות בפני רעידות אדמה. יש להקדים את הפרויקטים בביצוע בנייה בבניינים ישנים שהם יכולים לקרוס ברעידות אדמה ולמנוע את האסון. 

0 תגובות