עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
ציפורים נודדות, תבליטי פלסטלינה (מעונת הסתיו)
29/02/2012 20:25
rachel
0 תגובות
תלמידים מציירים פרחים, לקראת ט"ו בשבט
29/02/2012 20:18
rachel
0 תגובות
עיצוב סביבה לימודית בשיתוף דיסיפלינה אחרת
29/02/2012 13:27
rachel

את הסביבה הלימודית שעליי ליצור אעשה בשיתוף עם אורלי שיר- מורה מחנכת כיתות ד. הנושא עליו נעבוד יהיה "גדרה שלי".

הצורך לסביבת הלימודים נבע מצידה של המורה המחנכת שמלמדת בכיתתה את הנושא "העיר שלי" במקצוע מולדת.

בפגישה הראשונה שערכתי עם המורה היא פרשה בפני את הנושאים הנלמדים:

במסגרת  הנושא לומדים התלמידים על הדמויות ההסטוריות הקשורות להקמת המושבה גדרה, על  תנועת הבילויים, על העליות השונות באפיין, על המבנים ההסטוריים כמו: צריף הבילויים, בית הכנסת הראשון, מוזיאון גדרה ועוד.

במסגרת הנושא יתמודדו התלמידים עם משימות רבות כמו: הכנת משחקים המקיפים את הנושא, בניית דגמים של המבנים ההסטוריים, כתיבת עבודה,ועוד.

הסביבה הלימודית תשמש איזור תצוגה של המבנים אותם יבנו התלמידים ותכלול בתוכה את המשחקים שיכינו על מנת שתלמידי בית הספר יוכלו להנות מהם. כמו כן הסביבה תשמש מקור מידע על הנושא ותכלול פעילות חקר.

לפני כשנתיים עלה מצד מורה אחרת צורך לסביבת לימודים כזו, וכבר אז יצרתי סביבה בנושא. הסביבה הקיימת כוללת רקע  בלבד ואין בה פעילויות לתלמידים. בהחלטה משותפת עם המורה המחנכת החלטנו שהסביבה הקיימת תשמש כנקודת התחלה ואותה נפתח ונגרום לה להיות גם פעילה ומפעילה תלמידים. עד כה שימשה הסביבה כרקע והתלמידים היו עוברים בה מבלי לעצור או ללמוד ממנה. מטרתנו ב היא להפוך אותה ליעילה יותר למען התלמידים.

 

 

4 תגובות
רחל, מורה לאומנות
26/02/2012 22:05
rachel
הי, אני רחל מורה לאמנות בביס' יסודי "רעות" גדרה. זוהי השנה ה-14 להיותי מורה. אני אמא לטל בת 13, גיא בן 11 ואורי בן 6. צפריר הוא בעלי היקר...אני מאמינה שהביטוי דרך אמצעים אמנותיים הוא צורך של כל ילד וילד ,ושמחה שביכולתי לאפשר לילדים ליצור ולבטא רגשות בדרך שונה ויצירתית בשעורים שלי. כמו כן חשוב לי התהליך שעובר כל ילד בזמן שהוא חש את החומר ומתבטא על מצע עבודתו, ופחות מעניין אותי התוצר הסופי. למרות זאת חשוב לי להציג את התוצרים של התלמידים על מנת לחזק את דימויים העצמי ולתת להם מקום של כבוד.מקווה שאצליח להעביר דרך הבלוג את "האני מאמין" שלי ולשתף את כולכן. תהנו...
2 תגובות
סביבות למידה בנושא אורח חיים בריא
26/02/2012 21:45
rachel
הספורט ביצירות אומנות של התלמידים

 

1 תגובות