עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
ללמוד אנגלית במהירות
05/01/2014 17:15
גדעון

השפה האנגלית היא מעצבנת לנו הישראלים בעיקר כי ממש קשה ללמוד אנגלית.

הפעם אני רוצה ללמד אותכם שיטה אינטואיטיבית ללימודי השפה כמו שעשו בעבר.


בבתי הספר לפני 5ם שנה לימדו את אוצר הלימוד באנגלית באמצעות שירים - מצד אחד האזינו לשירים, בבית שינינו את המילים ואת כתיבת השיר ואז חזרו על מילות השיר.

בנתיים קראו כמה דברים שהשפיעו על אופן הלימוד , הלימוד הפך רציני יותר, המורים נהיו מקצועיים יותר ושירי הפופ התחילה להיות פופלארית וכללה המון חלקי הברות במקום מילים.

כך שאי אפשר היה ללמוד שוב את השפה באופן קלילי.

אבל אתם רוצים ללמוד אנגלית בצורה טובה ומהירה, אתם יכולים לבצע את השיטה בעצמכם.
קחו שיר מלודי - בלדה או שיר עם המון מילים. לא מהיר מידי במקצב נעים וקל, אבל שלא יהיה משעמם.

תסיגו את המילים שלו מהאינטרנט, מאוד חשבו שאלו יהיו לכם מול העיניים כי רק ככה תוכלו לשנן בלי לטעות ובלי להמציא מילים.

תילמדו את המוסיקה של השירות תחילו לזמזמם את המנגינה במהלך היום.


בערב שבו מול המילים ושננו אותם כך שתוכלו לדקלם אותם באופן שוטף וברור - תעשו ניתוח לזמנים בשיר, מילות תואר וכו


ושוב תתחילו לשיר - אתם תגלו שאתם מסוגלים ללמוד שיר שלם ביומיים על כל המילים שלו ולזכור אותו טוב כי המבנה המלודי יאפשר לכם לזכור את המילים ולא רק ההתבססות עלה זיכרון.


שי אתרים המתחים במילות שירים - אבל ממש קחו זמר שאתם אוהבים ומתחברים למילים שלו, אל תאלצו את עצמכם לסבול זה חייב לבוא בכיף :)

מילים של שירים: זמרים ששרים באנגלית:

http://www.letssingit.com/


את הסרטונים תמצאו ביו טיוב כמובן


לחברות שמלמדות קורסים באנגלית:

http://www.efind.co.il/192/index.html0 תגובות
אוריה חזקיה בסטנד אפ קורע על לימודים
05/01/2014 17:03
גדעון

אין כמו לחזוןר ללימודים :) סתאם זה יום מזעזע לכולם אורי חיזקיה מנצל את זה לסטנד אפ מצויין מעין אתנחתא קומיתלאלו שחוזרים ללמוד.


בתור סטודנטים ותלמידים אנחנו מבינים את הלחצים הפועלים על כל תלמיד. הסטודנט נאלץ להתמודד עם מגוון רחב של משימות קשות שהופכות את חיי הסטודנט למשימה כמעט בלתי אפשרית.

לכן המערכון הנוכחי ממש מצחיק :)

0 תגובות
אנלוגיות - סרטון
05/01/2014 16:58
גדעון

יש שש שאלות אנלוגיות


בסרטון הבא תראו איך פוטרים שאלות אנלוגיות - רצוי שתשתלטו היטב בתחום האנלוגיות מאחר ובאמצעות זאת תוכלו לענות במהירות רבה על השאלות מבלי להסתבך.
על מנת לשלוט טוב באנלוגיות אתם חייבים שליטה מלאה באוצר המילים שכן אנלוגיות מתבססות על אוצר מילים רחב ונרחב. לכן לפני הכל התחילו לשנן ולעבות את אוצר המילים שלכם  והאנלוגיות יפטרו לבדם.

הרי מה המשמעות של אנלוגיה? זה ו הקשר בין מילים שונות כמו בדוגמא שבסרטון  בני: אביו - והתשובה היא כמובן פרקליט: מרשו.אם כן על מנת להצליח שננו המון מילים אך בו בזמן שימו לב להתחקמויות ליצירת האנלוגיה.
בהצלחה0 תגובות
הקשר שבין פסיכומטרי לאנגלית
22/08/2013 16:51
גדעון
אנגלית, פסיכומטיר
שני שליש מציון הפסיכומטרי כמובן מתבסס על השפה העברית. אם זה החלק הכמותי או החלק בעברית - שניהם קלים להבנה מבחינת שפה.
הבעיה עם כן מתחילה במבחן בשפה האנגלית. שם הרבה פעמים החומר ממש פשוט אבל מה שחוסך את ההצלחה היא למעשה השליטה בשפה האנגלית.

על כן אחד הדברים שאנשים עושים הוא בעצם קורסים והשלמות לאנגלית - כל אחד לפי רמתו אבל אין ספק שאם רמת האנגלית שלכם נמוכה - שווה לכם לעשות קורס באנגלית למתחילים - יש חשיבות רבה לעשות את הקוורס שכן - לימודי האנגלית ברמת מתקדמים הם חובה.
קורסי האנגלית באוניברסיטה הם מחוץ לשעותה לימודים ואינם כלולים בתשלום. אתם תצטרכו לשלם מכיסכם את מחיר הקורס באנגלית ולבזבז זמן רב על הקורס בשנה הראשונה בה אתם בשיא הלחץ

הניסיון שלי אומר שעדיף להיפטר מזה הרבה קודם,תעשו קורס באנגלית מרמת מתחילים עד מתקדמים. זה ישר יקפיץ לכם את הציון בפסיכומטרי משמעותית כך שאתם תחסכו קורס נוסף (שגם אם הוא בחינם הוא שווה כסף). בנוסף יהיה לכם הרבה יותר קל בלימודים לקרוא את המאמרים ולהצליח מאשר לחפש כמו חובבנים תרגומים.

ולסיום זה יעיף אותכם בפסיכומטרי. לכן אל תחסכו בלימודי האנגלית שלכם אלו קורסים לחיים בטח בתקופת הפסיכומטרי זה הולך מצויין יחד.


0 תגובות
על הסיבות לעשות פסיכומטרי לפני צבא
27/05/2013 10:26
גדעון
לפעמים אנשים שואלים מתי כדאי לעשות את הפסיכומטרי, מיד אחרי הלימודים או אחרי הצבא וטהתשובה שלי - עדיף שתלמדו מיד אחרי הלימודים. כמובן אם לא מגייסים אותכם באוגוסט ואל תחכו לסוף הצבא - כי אז יקח לכם יותר זמן.

יתרון נוסף שבסוף הלימודים אתם גרים בבית אצל ההורים יש מי שמבשל לכם ודואג לכם ואתם יכולים להתרכז ב 4 שעות לימודים ביום בלי דאגות.
אחרי הצבא לא בטוח שתוכלו לעשות את זה ואולי תצטרכו לעבוד קצת - הרי לא תרצו להסתובב בלי שקל בכיס.
לכן מיד בסוף הלימודים כשהבגרויות טריות בראש שלכם, כשנוח לכם זה המועדי פסיכומטרי הטוב ביותר שיש וזה גם ההמלצה שלי.


לא לשכוח גם שאחרי הצבא בעיקר עם היה לכם שירות קשה וקרבי תרצו להתרענן כמה חודשים בטיולים ואז הלימודים שלכם ידחו בעוד שנה.
זמן זה דבר יקר- נצלו את ההמתנה לגיוס ותעשו פסיכומטרי.
0 תגובות
הסיבות ללימודי פסיכומטרי
02/04/2013 17:32
גדעון
לימודי פסיכומטרי

רבים מהאנשים שואלים איפה אפשר ללמוד פסיכומטרי ללא בגרות,
אבל אני תמיד מסביר להם שזו טעות הבנתית באזר לחשיבות הפסיכומטרי.

המטרה של פסיכומטרי היא ניבוי הצלחת הלימודים של התלמיד, נכון שיש וויכוחים רבים בנושא האם זה נכון או לא, האם באמת הפסיכומטרי מנבא או לא.
אבל המשמעות היא שכשאתם לא עושים פסיכומטרי תמיד מישהו ישאל אותכם למה? למה לא למדתם?
למה לכם להתמודד כל החיים עם השאלה המטופשת הזו? ויותר מזה למה לתרץ משהו שכל מה שנידרש מכם זה ציון סביר שבמאמץ מואט תקבלו?

דבר נוסף, מי שלא למד פסיכומטרי גם לא יכול לבחור מה ללמוד ואיפה. הוא חייב להסתפק במעט המכללות שמאפשרות לו  ללמוד ובמספר מקצועות מצומצם.
אז נכון שאפשר ללמוד גם משפטים כיום במכללות שנות כמו "המכללה למשפט" אבל בסיום לא תקבלו תעודת משפטן אלא רק תעודת עורך דין, ובשוק תחרותי יש לכך השפעה.
לכן שווה ללמוד לפסיכומטרי- כדאי אפילו לקחת קורס פסיכומטרי, גם אם תצליחו ללמוד לבד מהסיבה הפשוטה שכל הזמן יש חידושים בתחום ועליכם להיות מעודכנים. הרי הציון הוא נגזרת של כל מי שנבחן ובאופן יחסי, על כן חשוב לבלוט אפילו מעט.

ולגבי חרדת הבחינה - לדעתי יותר מפחיד להסתובב כל החיים ללא התשובה הנבונה לסיבה שבגללה לא למדתם מאשר ללמוד, להתעמת עם הבחינה ולקבל תוצאות. עם קצת שקדנות של חודשים שלושה מי יודע, אולי גם תפתיעו את עצמכם!
0 תגובות