עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ניסור  (1)
ארכיון
מתכננים שיפוץ? טיפים שיעזרו לכם בקידוח בטון
08/11/2014 21:00
phazacoil

קידוח בטון לשיפוצים


תהליך מכאני בו יוצרים חורים עגולים בבטון בצורה מדויקת וסימטרית מכונה קידוח בטון. קידוח בצורה סימטרית זו נעשה ברצפות, בקירות ובמשטחים שונים העשויים בטון, ומטרתו ליצור חור העובר לאורך או לרוחב בתוך הבטון.    

סוגי בטון וכלים לקידוח


קידוח בטון נעשה על ידי חברה מקצועית אשר מתמחה בביצוע עבודות בטון שונות. קידוח בתוך משטח בטון מתבצע באמצעות כלים כבדים מיוחדים אשר מיועדים לקידוח סימטרי במשטחים כבדים. בחירת הכלי לקידוח נעשה על פי סוג הבטון לתוכו אנו מעוניינים לחדור, ועל פי עומק החור אותו אנו מעוניינים לקדוח.

  • כאשר אנו מעוניינים לקדוח בקירות או גגות אשר עשויים מבטון אשר נוצק במפעלי התעשייה השונים, והורכבו במקום, נעשה שימוש במכונת קידוח אליה מחוברת כוס בקוטר בו אנו מעוניינים לקדוח את החור. במידה ועובי הבטון דק, ניתן לעשות שימוש במקדח ידני.


  • כאשר אנו מעוניינים לקדוח בשטחי בטון גדולים ורחבים, אליהם להב קטן אינו יכול לחדור, נעשה שימוש במכונת קידוח הידראולית, אשר מאפשרת גישה לאזורי קידוח קשים יותר.


  • כאשר אזור הקידוח הוא גדול, ויש לחדור לבטון בעומק של יותר ממטר וחצי, כמו במקרה של גשרים או כבישים גדולים, נעשה שימוש במכונת קידוח יהלום, אשר מצוידת בלהבי יהלום, היכולים לחדור דרך חומרים קשים ולהגיע לעומק רב.   

כיצד מתבצע תהליך קידוח בטון?   


לפני שמתחילים בתהליך קידוח בטון מומלץ לבדוק היכן עוברים תשתיות כמו: קווי טלפון, ביוב, חשמל ומים, על מנת שלא לפגוע בהם בעת הקידוח. בזמן הקידוח מרטיבים את קירות הבטון במים על מנת למנוע לכלוך ואבק.   

באלו מקרים מומלץ לבצע פעולות קידוח?  


פעולות של קידוח מומלצות במקרים בהם נעשים שיפוצים נרחבים בבית, או בפרויקטים של תמ"א 38, בהם יש ליצור תשתיות כאשר הבניין כבר בנוי.  

0 תגובות
סרטוןPG Concrete Cutting: Diamond Core Drilli...
שווה לקרוא! מידע חשוב אודות ניסור בטון
16/10/2014 22:21
phazacoil
ניסור

מתי נזדקק לשירותי ניסור בטון?


בטון הוא חומר גלם נפוץ בענף הבנייה ולכן שירותי ניסור הם חלק בלתי נפרד מתהליכי שיפוץ, שדרוג, חיזוק מבנים, תמ"א 38 וכן הלאה. הניסור מתבצע באמצעים מיוחדים ועל ידי אנשי מקצוע הנדרשים להקפיד על כללי הבטיחות. הטכנולוגיה העיקרית של ניסור בטון משלבת בין יהלום לבין אמצעים חזקים ועמידים.

בטון מורכב מתערובת של צמנט, חול, חצץ ומים. התכונות שלו הן חוזק ועמידות ובאמצעות שימוש ביהלום ניתן לייצר מינימום לכלוך, אבק או שאריות. אף על פי כן, יש להבחין בין סוגים שונים של ניסור בטון:

א. ניסור קיר – יציקת בטון המשמשת לבניית קיר דורשת בעיקר ניסור לצרכי יצירת פתחים, חלונות וממ"דים. הניסור מתבצע בבתים פרטיים, מוסדות ציבור וגם מבני תעשייה.

ב. ניסור גג – יש מקרים בהם אנשי המקצוע מוזמנים לצורך ניסור פתח לעליית גג או קומה נוספת. כאן הדגש הוא על שימוש בשיטות מתקדמות ועל ביצוע הניסור תחת פיקוח של אנשי מקצוע מוסמכים.

ג. משטחי בטון – הפעילות הנפוצה ביותר כולל ניסור של משטחי בטון שלמים. הניסור מיועד עבור משטחי רצפה, משטחי אספלט או דיפון.

התאמה של מסור בטון

ההבדלים בין עבודות ניסור בטון תלויים במידה רבה בהתאמה של המסור. יש לבחור את המכשור המתאים לצורך ביצוע הפרויקט וכך למנוע עיכובים, נזקים בלתי הפיכים לבטון או נזקים למכשיר עצמו. מסור בטון יכול להגיע בגדלים שונים ועם דיסקים בקוטר הנע בין סנטימטרים בודדים לבין 1.80 מטרים גובה.

מלבד המסור, חברות העוסקות ביישום עבודות על גבי משטחי בטון מפעילות מקדחות כוס יהלום בכל הגדלים הרצויים. בעבודות אלו חשוב להקפיד על קיבוע נכון של מסילות הניסור לקירות, על החזקה מדויקת ויציבה של המסורים ועל שליטה תוך שמירה על המידות והדיוק בעבודות חיתוך.

0 תגובות
סרטוןConnect to the Future Competition - Shlo...