עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
בחירת קמין
10/12/2013 15:53
odedi7878

כל עונה של חורף עולה השאלה איך אפשר לחמם את כל הבית. הקמינים נחשבים לשיטה הכי וותיקה והכי רומנטית שניתן למצוא כפתרון לחימום. אנשים רבים כשהם חושבים על קמין עולה בהם המחשבה על בקתה מעץ הנמצאת מעל הר עם נוף מושלג ובתוכה יש קמין שהאש מרצדת בתוכו והוא מפז את החום לכל הבית. 

הקמין מוכר בשמו אח או תנור. הוא בנוי כתא סגור ועובד על ידי שריפה של גזעים מעץ. לצד קמין העץ  ישנם קמינים נוספים אשר מופקים בעזרת חומרי בעירה שונים לדוגמא פחם, נפט, חשמל או גז. בעשור האחרון ישנם שינויים מגוונים מבחינת חיצוניות המבנה של הקמין ואפשר למצוא גם קמינים המובנים מסוגי מתכת שונים ולהם יש מנגנונים של ויסות שונים.


קמינים מעץ – קמינים אלה נחשבים לקמינים מסורתיים וקלאסיים אשר הגיעו מהמדינות באירופה. הם לרוב בנויים מאבן אשר שומרת על החום וגם מפזרת אותו לחלל הבית. הקמינים מחממים את הבית על ידי השריפה של העצים היבשים. ישנם עצים רבים שניתן להסיק מהם כמו עצי ההדר, עצי הזית או עצמי האלונים. אם מבעירים את העצים של ההדר הם גורמים לפיזור של ריח ניחוח הדרים מאוד נעים. יש להקפיד שהעצים של הבעירה יהיו לגמרי יבשים וזאת על מנת שלא יפיצו ריחות לא נעימים.  


קמינים מגז
– לאחרונה הקמינים מגז הפכו למאוד פופולאריים בזכות היעילות שלהם להפעלה והבטיחות שלהם.
לקמינים אלה יש דלת זכוכית מאוד מיוחדת והם בנויים ממתכת. יש קמינים שבונים אותם בתוך הקיר במעין נישה מסויימת ולהם קוראים יחידות עצמאיות או קמינים מגז חיצוניים. אפשר לווסת את הקמינים הללו בצורה אוטומטית או באופן ידני.  יש לקנות את קמין הגז עם ארובה כפולה משום שהחומר של הגז מסוכן. יש לקנות אותו באישור של משרד התקנים ולהקפיד כי בעת ההתקנה החיבורים של הגז יתבצעו רק באמצעות מתקין מומחה ומוסמך.

 קמינים מנפט -  קמינים אלה הם גם מבוססים על תאי חימום ועל שימוש בחומר מתחנות הדלק. כאשר משתמשים בחומר של בעירה נוזלי זה מוזיל את המחירים של הקמין.  קמינים מנפט עשויים בדומה לקמינים הגז ואפשר לרכוש אותם עם גזירים של עץ קראמיים. היעילות מאוד נוחה מבחינת החימום והתחזוקה. ניתן לחבר את הקמין למערכת הסקה ומרכזית ולחמם אותו על ידי מים.

2 תגובות