עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
קמינים
09/12/2013 13:03
oded78780

האדם בעבר עשה מגוון שימושים באש כמו לבישול, לחימום, להפיץ אור או לבשל. עם השנים תחום ההסקה מאוד התפתח ואז הופיעו הקמינים בזמן מאוד קצר. הקמינים הינם תנורי ארובה והם באים כתאים סגורים אשר מדליקים את האש וזאת בכדי לחמם את החדרים השונים. יש מגוון של סוגי קמינים אשר מסיקים אותם בחומרים של הסקה רבים. הקמינים הכי נפוצים בארץ הינם הסולר, הנפט, הגז והעץ. הקמינים הכי עתיקים הינם הקמינים שמסיקים בהם עצים והם שימשו גם לבישול וחימום על ידי הבעירה של העצים.

לקמינים מטרות חשובות אך אי אפשר שלא לדבר על העיצובים שהקמינים תופסים. ניתן לראות בשלל בתי בארץ קמינים מרהיבים במגוון חומרים, טקסטורות ועיצובים. ישנם קמינים אשר מאפשרים הנאה מאווירה רומנטית בכל עונות השנה ולאו דווקא רק בחורף וזאת על ידי הדלקה של תאורה אשר מאירה כפי שלהבה של עץ מאירה ואין צורך להפעיל את מפזר החום. בעשור האחרון הצימרים מייחדים עצמם עם התקנת קמינים שמשרים אווירה של רומנטיקה.  גם אם הבית מעוצב בסגנון ישן או אם הוא מעוצב בסגנון עכשווי אפשר למצוא כל מיני קמינים שיענו למטרה של העיצוב. כמו נישות שונות שעשויות מגבס, כמו קמינים אשר בנויים בתוך קיר, כמו קמין שמוסק מעץ שעשוי מיציקה של ברזל בצבע שונה ועוד מגוון רחב של צורות. לדוגמא באירופה משתמשים לרוב רק בקמינים ואי אפשר כמעט לתפוס בית ללא קמין.

יש לנהוג על פי הוראות הבטיחות והזהירות. וחשוב מאוד לקנות את הקמינים דרך חברה ידועה אשר מתמחה בהתקנת קמינים.  יש לוודא שהקמינים מאושרים ובעלי תקנים ושההתקנה תהיה על ידי איש מקצועי ומוסמך.  כדי לדעת איזה קמין יש בחור צריך לקחת בחשבון מספר דברים כמו מהו הסוג של הבית, האם הוא פרטי או שהוא משותף, מהו האזור מגורים, האם קר באזור המגורים או חם, האם אני גר באזור הררי או שפלה ועוד. 

1 תגובות