עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
בחוות הנמלים כולם שווים
25/04/2014 22:03
נוגה


בחוות הנמלים שביער האלונים יש 101 נמלים כל אחת עם מקצוע אחר. אחת מביאה פירורים לחוות הנמלים, אחת דואגת להאכיל את תינוקות הנמלים. הכל שם טוב ונאה אבל כל נמלה ונמלה שם מחשיבה את עצמה ואת מקצועה לטוב ביותר, וזה הדבר שגורם למריבות.


ביום אחד ויפה חזרה הנמלה ניני מעבודתה. היתה היא מותשת אך שמחה ומרוצה מעבודתה. כעת גם הנמלה קיקי חזרה. היא היתה מותשת אך שמחה מעבודתה. הנמלה ניני פרצה בקול גדול: העבודה שלי היא העבודה הטובה ביותר בחוות הנמלים שלנו. הנמלה קיקי התחילה להתפרץ לדבריה של הנמלה ניני ואמרה: אני ועבודתי הטובות ביותר בחוות הנמלים. כל הנמלים הסתכלו עליה והחלו להתווכח. העבודה שלי היא הטובה ביותר אמרה אחת הנמלות .לא נכון העבודה שלי היא הטובה ביותר אמרה הנמלה השנייה. כל המריבה עשתה רעש גדול ומהומה.


במקרה ילדי הגן יצאו לטיול ליד חוות הנמלים. אחת הילדות אהבה מאד חיות. שמה לילך. כשהילדים עברו בשדות הבר הבחינה לילך בחוות הנמלים, הסתכלה בפנים ושאף אחד לא ראה לקחה לילך את חוות הנמלים אליה וחכתה לסוף היום. בסוף היום כל הילדים הלכו הביתה, רק לילך נשארה בחורשת האלונים. היא התלבטה אם להשאיר את הנמלים בטבע או לקחת אותם לביתה. בסוף החליטה לילך להשאיר אותם בטבע אבל היה נראה לה שהנמלים רבות כי הן עשו תנועות מוזרות מאד עם הגוף. לבסוף היא הלכה לביתה וחיפשה את מילון הנמלים מחטיבה צעירה ששם לימדו אותה על חיות וכך התחברה לתחום. אחרי שבוע חזרה עם תשובה, פענחה את תנועות הנמלים והמשפט שיצא היה "אני הכי טובה, לא נכון אני הכי טובה". לבסוף החליטה לילך לנסות  לדבר עם הנמלים. היא שרקה שריקה  חזקה וכל הנמלים הסתובבו. היא החלה לעשות תנועות משונות והנמלים הבינו אותה. הם דיברו ביניהן והבינו שמה שלילך אמרה די נכון .לילך אמרה  שכל אחד מיוחד בזכות עצמו וכל אחד מיוחד עם העיסוקים שלו. וכך כל יום וכל לילה באה לילך לבקר את הנמלים  והנמלים הסתדרו יפה מאד. כך לילך והנמלים הפכו להיות חברים טובים.

0 תגובות
מלאך החלומות
17/08/2013 16:46
נוגה
יום חורפי אחד, ילדה בשם נועה ישבה לבד בביתה וחשבה מה לעשות.
ופתאום מלאך החלומות אליה ניגש ואמר: לכי לישון ובחלום תדעי מה לעשות. נועה נרדמה מיד והחלה לחלום.
בחלום היתה ממלכה ובה אנשים טובים ומאושרים והם: מלך ומלכה נסיך ונסיכה והמוני משרתים ובידיהם סעודות וקינוחים.
החלום נגמר ונועה התעוררה, ורצה מיד לחדר העבודה. לקחה דבק וצבעים והחלה לצייר את ממלכת הפלאים.
אחרי שסיימה את עבודתה חזרה למיטתה ובחדר אמא חיכתה לה ואמרה מה עשית בדיוק ?
סתם ישבתי לי בחדר ונרדמתי.

                                       
                             

6 תגובות