עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  

אודות

דורון אורסיאנו תאריך לידה 17 באוגוסט 1973 מתקשר את הנשר הלבן,
בנוסף הוא גם זמר ,מלחין ופזמונאי ישראלי. אורסיאנו הוא נכדו של הסופר אפרים טובנהויז ונינו של מאיר טובנהויז.
אתר הבית www.orsiano.com/
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
קישורים
יואל הנשר הלבן-תקשור לחודש פברואר
01/02/2015 11:31
דורון אורסיאנו
תקשור, מלאכים, הנשר הלבן, גוף האור
 2015   

 

תקשור

אהובים המסר הפעם קשור גם למצב בישראל.   אנו אוהבים אתכם.  

 הנה אנו מתחילים:


המצב בישראל הוא כזה שיאלץ את הממשלה לנהוג בטקטיקה שונה ואחרת מכפי שנהגו בעבר כיוון שהדרכים הרגילות לא יעבדו יותר. כעת  יהיה ריחוק של העולם נגדנו ודרישה מאיתנו להמציא פתרון מדיני הולם, אחרת יהיו סנקציות שלא חלמנו עליהם עד כה. העם והממשל האמריקאי איבדו את זהותם הבסיסית. כעת הם לא יבחלו בדבר למרות החוקה הדמוקרטית.

האמריקאים יאבדו את סבלנותם כלפי ישראל ויהיה עלינו לשדר  חזית אופטימית ומקצועית מאוד. קשרים טובים לישראל מהעבר נמצאים בסכנה בזמן הזה והטרור ימשיך כאן ובמקביל במקומות נוספים בעולם לא רק כלפי יהודים.

יהיה על המדינאים בישראל לקחת סיכונים ולהמר בזמן אמת מבלי להפעיל חשיבה ארוכת טווח כדי להספיק להכות על הברזל בעודו חם. זיכרו לשמור על האיזון שלכם והקפידו לא לשמוע שוב ושוב את אותן חדשות החוזרות על עצמן במעגל סגור. הזמן עכשיו הוא זמן לחיות ולפעול על הקצה מתוך בגרות ושיקול דעת, מבלי לדחות ולדחות החלטות כדי לא לאבד את המומנטום. ראש ממשלת ישראל נמצא בתוך מערכת לחצים לא פשוטה ומופעל עליו לחץ עצום.

האנטישמיות תתגבר מאוד בכל מני מקומות. אוהבים להאשים את ישראל ואת היהודים במה שקורה. ככל שהאור מתחזק בפלנטה שלכם ומתגבר אתכם באנרגיה ובכוחות רוחניים גבוהים יותר- כך הרוע יילחם. על העולם המערבי להתאחד מול התחזקות האסלאם. האיכויות המוקרנות כעת מ- 7 הכוכבים אל תוך כדור הארץ הן איכויות של אחווה, שיתוף והתפתחות רוחנית לצד התפכחות.

האהבה זורעת זרעים רבים ואלה יכו שורשים חזקים כזנים חדשים של עצים צמחים בעלי חיים קסומים וילדים מבורכים. הנחש בעל הנוצות מתקדם אל עבר הספירלה שלכם והוא יביא עמו התעלות ברוכה לכל תושבי הפלנטה ולמערכת חוקי הטבע שנמצאת יחד אתכם במסלול ההתעלות. עם בוא ההתעוררות מהחלום של הפלנטה אתם פורשים את כנפי החופש והרוח האמיצה שלכם ומקבלים מערכת חוקים חדשה לחלוטין כאות של יציאה ממנגנון ההישרדות והיציאה לעבר מחוזות גבוהים יותר של קיום.

אתם תרקדו את שירת החיים ותִּצרו במו ידיכם ריפוי וקסם המגיעים מאזורים אחרים, בהם התודעה שלכם מזמן לא ביקרה. אז יגיע אליכם חזון חדש שאותו ישדרו אליכם מהכוכבים הבוגרים וגם ידריכו אתכם איך לעגן אותו במציאות הפיזית.

שלל הממד השלישי מתרחק לטובת אוצרות הממד החמישי והשישי. ביחד עם זה יש ידיים האוחזות כל כך חזק כדי להשאיר אתכם תחת מתקפה של שליטה. המציאות מצד אחד כואבת ומצד שני היא גן עדן שנולד כאן ועכשיו. המעברים נסגרים ואתם חוצים את רשתות ההסוואה אל התעוררות מעשית ומרגשת. זמן של אהבה ואיזון מגיע ואיתו נכנס שלל רב אשר יינתן לכם בהתאם ליכולתכם להכיל ולקבל את הטוב.

אלו זמנים המאפשרים לכל עובד אור לחזור ולמלא את הפוטנציאל הפנימי הן בריפוי עצמי והן בהשפעת הריפוי על הסובבים. מתנות רבות ניתנות לכם כעת בהתאם ליכולתכם לקבל באהבה את המתנות וגם את המידע הרב שהיה עד כה חבוי מעבר למרחב האנושי שלכם. לדוגמה: המתקשר עמו אנו עובדים כבר יודע על גלגולו הקודם באלסקה והוא יודע לחבר את זה לכך שהוא מעולם לא הבין קודם לכן מדוע הוא כל כך לא אוהב להזיע בעת מאמץ פיזי; זאת משום שבגלגול הקודם כשהיה חי בתנאים של מינוס 30 מעלות, הוא לא חווה את תחושת ההזעה בעת מאמץ פיזי. לכן ארץ חמה כמו ישראל היא מעט טראומתית עבורו. הגוף תמיד ידע וזכר אך לא חיבר זאת כזיכרון מחיים קודמים.

המתנות שלכם מציגות את עצמן ויש לדבר ערך מיוחד בהיותכם נמצאים כאן בארץ. יתחילו להיכנס לתפקידם בעת הזו הילדים המיוחדים שנולדו ובינתיים גדלו והתפתחו להיות אלו שילחמו להפיל את המערכות הקיימות כדי לתת להם להיבנות מחדש על בסיס אחר של אמת. יש כבר כמה כאלה אפילו בתוך הממשלה הקיימת שלכם, בכנסת. האמת שנחשפת בפניכם עד כה היא ממש רק נקודת ההתחלה כי מחכים להתגלות ולהיחשף מספר דברים חדשים מבעיתים ברמת חשיבותם והשפעתם על בני אנוש ויחסי אנוש אשר בחלקם גם שייכים לדורות קודמים.

אתם עומדים לגלות שיודעים עליכם הרבה יותר ממה שאתם חושבים ושהמדע פיצח את יכולת החדירה אל ביתכם גם ללא מצלמות. אנו לא אומרים שאתם צריכים לדאוג אלה ליהפך, כעת יהיה קל יותר לחשוף את הגורמים המשפיעים עליכם לרעה.

טכנולוגיות חדישות אשר ממומנות  ע"י ממשלות מסוימות בסופו של דבר ימותתו את מי שבראו אותם. אנו יודעים שזה נשמע אולי מוזר, אך בעוד מספר חודשים כבר תבינו על מה דיברנו. ישנם דברים נפלאים שעומדים לקרות למי שבאמת מחכה שהעולם ישתנה. יש עוד למה לחכות. ישנם שליחים חשובים בעת הזאת והם עדיין לא נחשפו בפניכם, אבל אחד כזה הוא פרנציסקוס האפיפיור הנוכחי המכהן. מדובר בנשמה מאוד מנוסה וקשובה לרצונות הבורא הראשוני.

כדור הארץ תמיד אכלס ומאכלס נשמות כאלה, גם בזמנים חשוכים שהיו. תדר הפלנטה עולה כל הזמן ולכן הוא מוכן להכיל בני אור מקודשים אשר מזמן לא היו כאן. אנשים שלמים וריקים מקרמה כלשהי עומדים להגיע והם נושאים בתוכם אור בלתי רגיל שבחלקו ניתן להם בדרגי כהונה כאלו ואחרים אשר הכשירו אותם לשאת תדרים חדשים לכדור הארץ. אלו תדרים שיחדרו דרכם אל בטן האדמה ויעוררו מתוכה את העולמות התחתונים. בזמן המתאים יקבלו האנשים והיצורים הקטנים את האות להתחיל לחפור פתחים ולחבר מחדש את העולם התחתון יחד עם עולמכם, דבר שייתן לאדמה את התרכובות שהיא איבדה ואשר נשמרו בתוכה כדי שלא יהרסו על ידי אנשים. 

ישובו לכאן זרעים וצמחים אשר חיוניים לריפוי האדמה ולהשבת עץ החיים. ככל שהאדם ישתנה גם הטבע ישתנה ויהפוך להיות מקום משכנם של בעלי חיים אשר עד היום טרפו זה את זה ובאותה העת הם יגורו יחד בהרמוניה. רק אז תדעו שעליתם סופית לממד החמישי. אלו הם זמנים מאתגרים עבורכם והיבטיי הכוכבים מעידים על כך ללא ספק. הגילוי הפנימי והמשיכה שלכם את עצמכם לעבר ממד גבוה יותר -הנה משימה מרגשת בקנה מידה פלנטרי.

אנו אוהבים אתכם

יואל ההדרכה והנשר הלבן.

 

תפילה

אֵל נסתרות מביא שלום

יָבוֹא שלום על ישראל יָבוֹא

שְׁלוֹם אֵל על ישראל יָבוא

אֵל שלום אֶל ישראל

שְׁלום ישראל מביא אֵל

ישראל שָׁלום בְּשָׁמָיו

אֵל יביא שלום בוא יביא.

שלום ישראל רוצה אֵל

על עמו עושה שלום במרומיו

לעמו בא שלום על אדמתו.

 

מבין עמו מביא שלום

רְצון אֵל  אֶל עמו מביא;

אֵל אחד ואין בִּלתו;

בשמים ובארץ ובכל העולמות

בהווה נצח כך היה כך יהיה

אֵל הווה מתהווה יהוה.

 

התפילה לקוחה מתוך הספר "שבעת ימים לדבורה"

תקשור: של תמר טוב אל ע"י אליסולריה והנשר הלבן

© כל הזכויות שמורות לתמר טוב אל

 

0 תגובות
תקשור חדש מאת הנשר הלבן-25.1.2015
25/01/2015 11:48
דורון אורסיאנו
תקשור, הנשר הלבן, אורסיאנו, יואל

 

 בעלי החיים משחררים מידע שלא היה זמין לנו. רמת הרגישות של האדם עולה כל הזמן ואתם הופכים ליצורים מפותחים יותר ויותר. מכאן מגיעה הרגישות לסבלם של בעלי החיים ואותה הרגישות היא זו המאפשרת לכם לקבל מהם בדרך טלפתית מסרים וללמוד כיצד להטיב אתם ועם עצמכם.

ככל שרמת הדאגה שלכם אליהם עולה אתם יכולים ליהנות ממתנותיהם שהן בעלות ערך עצום עבורכם. יש להם כלים ויכולת ריפוי להציע לכם. רק אל תנסו לביית אותם כי ניסיון כזה מחליש בראש ובראשונה אתכם ולאחר מכן אותם.

ישנם בעלי חיים שהסכימו להתביית מרצונם אבל ישנם כאלה שלא. לפעמים הניסיון לביות כזה אכן מקרב בינם לבין האדם אבל מרחיק אותם מהטבע שלהם ובזה גם מצמצם את מתנות הריפוי. בעלי חיים מתורבתים נוצרו עם מגבלה מאוד ספציפית שנועדה לתאם בין צרכי האדם לבין בעל חי שמהונדס להיות מוגבל ולהתאים לגידול בתוך בית או בכל מקום אחר.

 

כמעט מבלי שחשתם רמת הרטט בפלנטה כל כך עלתה עד שאיבדתם סנכרון עם עצמכם. רק כאשר התדר יתייצב תחזרו לאיזון וזה כמובן רק בהסכמת מי שירצה בכך ויתמסר לשינוי שהפלנטה עוברת. לפני  16 שנים בשנת 1998 דיברנו על כך שלא כולם יבחרו לעבור לממד החמישי ושהפלנטה שלכם תשתנה. היום אין אחד שלא חי כאן שיכול לומר כי דבר לא השתנה. דיברנו על גופים גדולים שיתמוטטו ויקרסו, דיברנו על כך שהכוח שלכם הוא בקבוצה. הנה המהפכות הגדולות בעולם מתרחשות ע"י אנשים שמתחברים ביחד לגוף אחד. מה שלא סיפרנו לכם הוא שזה עובד לכאן או לכאן, לטוב ולרע.

רצינו לכוון אתכם ליצור מציאות של אחדות אך כאשר זה לא קורה עדיין ואתם כבר נכנסים לממד החמישי- ככל שתתקדמו אליו תהיו חייבים להיות באחדות עם הבורא. המציאות תחייב אתכם לאחדות אם לא בדרך הקלה אז בדרך אחרת. ארגוני טרור קיצוניים יגרמו לכם להתאחד נגדם ולהילחם על החופש אם הוא חשוב לכם מספיק. האיסלאם יתפשט בכל העולם והטרור ירים את ראשו. זו דרכם של האופל והבורות להילחם.

ההגנה של ישראל החזקה קיימת ולא ניתן יהיה לשנות זאת, אך יחד עם זאת, כדאי שתדעו שנכונו לכם מבחנים רבים כעם ויהיה עליכם ללמוד כיצד לשבת לצד אלו שאתם רואים בם אויבים. מרכז הכוח בעולם ישתנה. מדינות יתחזקו, אחרות יחלשו ואף ישראל בזמנים מסוימים תיחלש עד שתלמדו את שורש האחדות.

בשנים הבאות אתם נכנסים לזמן אותו אנו מכנים אחרית הימים. כתוב על הזמנים הללו בספרים עתיקים ונבואות המתארות אותם כסופו של עידן. אלו הן הזדמנויות להתנסות באורכם שלכם וללמוד כיצד הוא מאיר ומעורר לתחיה.

אנו חוזרים ואומרים כי עליכם לשמור על האיזון שלכם בעת הזו. הגרעין ממנו אתם עשויים- כאשר הוא מקבל הזנה נכונה שאפשרית כעת. עם תחילתו של הממד החמישי מתחיל תהליך שמשריש את הפוטנציאל הטמון בכם ובתזמון המתאים והמדויק ישתחררו ממנו החוצה אלמנטים שנשארו בצד האחר של המסך .אלו שבבי אנרגיה מהבית שערוכים במבנה החדש שלכם והם רב ממדיים ומאפשרים לכם ליצור תקשורת עם חלקים מקבילים המתנסים במציאויות אחרות.

אם קורה לכם בשעות הלילה שאתם מוצאים את עצמכם מתעוררים ולא מצליחים להירדם, דעו כי זה קשור לעבודה שנעשית אתכם מהבית.

אנו ממליצים מאוד לאכול הרבה ירקות כדי לאפשר לנוזלים לשטוף את המערכת הפנימית שלכם. היא נמצאת כעת במתח רב כתוצאה מהשינוי.

אתם נכנסים לשנה מלאה בהתפתחויות הקשורות למקום בו אתם חיים וכל אחד מכם הוא קרבן של החלטות שמישהו מחליט שם למעלה במערכת הפוליטית שלכם. זו שנה בה תיבחן הסבלנות שלכם למערכת הפוליטית ולמצב המדיני. הפעם אינכם לבד כיוון שנכונים אירועים רבים הקשורים להתפשטות האיסלאם בעולם.

שימו לב שאתם נכנסים לעולם שבו אין סודות, אין פרטיות וכמעט כל מידע נגיש לכל אחד. אנו לא אומרים לכם להיכנס חלילה לפאניקה, אך כן ממליצים לכם ללמוד יותר על המחשבות שאתם חושבים כדי שהפחדים שלכם לא ילבשו צורה. אם אתם שולטים במיינד שלכם הרי שיהיה הרבה יותר מסובך להשפיע עליכם, אך אם אתם לא שולטים במיינד שלכם- חבל, כי מישהו אחר ישלוט בו. השליטה עליכם שווה הרבה מאוד כסף.

אתם האהבה שלבשה צורה,אתם כולכם הילדים של הבורא הטוב

אתם קיבלתם כוחות אלוהיים ועכשיו הזמן ללמוד להשתמש בהם

כדי לברוא כאן על האדמה את גן העדן שאתם חולמים עליו.

אוהבים אתכם מאוד

יואל ההדרכה והנשר הלבן באמצעות דורון 
0 תגובות
הללויה למזרח תיכון חדש - 13 שנים של עשייה
23/10/2013 16:03
דורון אורסיאנו
מזרח תיכון חדש, הד סטארט, דורון אורסיאנו

את התקליטור החדש שאני עומד להוציא  לקח לי יותר מ13 שנים לסיים.

בשנת 2003 חודש יולי הרגשתי קריאה פנימית להיכנס לאולפן ההקלטות מבלי לדעת איזו מוסיקה אני עומד ליצור. קבעתי שעות אולפן והתחברתי למדריכים הרוחניים שלי. התחלתי ליצור את האלבום הזה. בתחילה, נולדה הגרסה הראשונה של "הללויה", לאחר מכן נולדה גרסה נוספת עם הפיוט שכתבה אימי תמר ובהמשך נולדו השירים האחרים.

התהליך היצירתי הזה לוּוָה בתחושה מיוחדת של קדושה. ידענו שהצלחנו ליצור סאונד מצוין בתנאים די מוגבלים, לאורך התהליך כולו של עשיית האלבום הזה.

ידענו כי הוא שונה מאוד מכל הדברים האחרים שעשיתי.

כשהייתי משמיע קטעים מהאלבום אנשים היו מקשיבים ומתרגשים מאוד מהמוסיקה. הרגשתי כי עדיין לא הגיע הזמן להוציא אותו והוא חיכה וחיכה.

היו גם כאלה שהתקשו לעכל את המוסיקה הזאת שהגיעה מתדר אחר. הרגשתי שנוצר כאן משהו חדש.

חששתי כי למי שרגיל למיינסטרים יהיה אולי קשה להכיל מוסיקה שאיננה מתכתבת עם התבניות השכיחות של הלחנים המקובלים. ביחד עם זה ידעתי בתוכי כי זו היצירה הטובה ביותר שיצרתי. יותר מזה היה לי ברור שהמוסיקה שנבעה מתוכי הגיעה אלי ממחוזות גבוהים.

במהלך העבודה נולדו שירים שגנזתי בשעתו כי חששתי שאינם מספיק טובים ולעומת זה היו שירים שהתחברתי אליהם בשעתו ועם השנים איבדו מהרלוונטיות שלהם.

 

בשלושה שירים מופיעות תפילות שכתבה תמר טוב אל. אלו הן תפילות שהיא קיבלה בתקשור, בשפה גבוהה ופיוטית- תנכית ואני מודה לה על כך. תפילה נוספת נכתבה על ידי מרים אימו של ישוע והיא למעשה הטקסט היחיד שמיוחס לה בברית החדשה, במילותיה היא.

 

תהליך יצירתו של האלבום הזה לוּוְתה באירועים מיוחדים ולא מקריים ויגיע הזמן לספרם.

האלבום רווּי באנרגיה נשית- האיכות לה אנו זקוקים בזמן הזה כדי ליצור הרמוניה ולאפשר את פתיחת הלבבות, תנאי הכרחי להשכנת שלום במזרח התיכו ובעולמנו בכלל.

אם שלום ושיתופי פעולה אפשריים בשירים- אפשר לקיים שלום ולחיות אותו גם במציאות שלנו.

הדיסק הזה מוקדש לשלום בין היהודים לערבים במזרח התיכון.

 

לסיום- סיפור קטן: כשלמדתי אצל הרב שלי את הדרשה לבר המצווה, הרב לא הפסיק לשאול אותי אם אני מעוניין להיות חזן. הוא רצה שאלמד חזנות כי ראה בי כשרון.

חלק מהמנגינות נוצרו ברוח יהודית מאוד. הן פשוט נבעו מתוכי. דמיינתי שאני מוקף במלאכים כשיצרתי את המוסיקה הזאת וגם היום, 13שנים אחרי שיצא מהגניזה, אני מקשיב לו, אני נדהם מהתוצאה הסופית .

בשבילי האלבום הזה הוא פלא שקרה לי ואני מגיש לכם אותו באהבה רבה.

 

לכל החברים שלי, הידידים שלי, המכרים שלי היקרים
לאחרונה סיימתי הקלטות של אלבום חדש-המוסיקה הכי טובה שיצרתי !
התמקדתי בתרבויות ,דתות, ובגוונים המשולבים כאן ובמזרח התיכון ומצאתי יופי אדיר בשילוב ביניהם בתוך המוסיקה ונולד לו אלבום שכולו מוקדש למה שיפה וטוב במזרח התיכון וזה חלק מהחזון שלי והחופש לבטא את הצורך בשלום בדרך שלי.
הדיסק הוקלט אבל אני צריך עוד קצת עזרה ממי שאוהב אותי ומאמין במה שאני עושה.(מי שלא מכיר מוזמן להתרשם בסרטון שבלינק המצורף) כדי לסיים את האלבום ולהוציאו לאור . הצטרפתי ל "הד סטארט" שהוא מקום שבו חלומות מתגשמים ובכך שאתם קונים מראש את הדיסק שלי דרכו אתם מאפשרים לי להשלים את העבודה על האלבום וכל אחד מכם יכול לעזור ולהשפיע זה קל נכנסים ללינק הזה:
http://www.headstart.co.il/project.aspx?id=6966
וקונים מראש את האלבום החל מ30 שח" להורדה דיגיטלית,50 שח" לעותק פיזי של האלבום ויש עוד אפשרויות מדליקות למי שיכול לתמוך אפילו יותר.
עבורי זה פשוט חלום להפיק את המוסיקה שלי בלי מתווכים, ובחופש מקסימלי ואני זקוק לכם ,לכל אחד ואחת מכם כדי להפוך את זה למציאות.

תודה רבה מכל הלב שלכם דורון

 

 

3 תגובות
סרטוןתודה
הסיפור מאחורי האלבום שלי "להתנגן"
03/06/2013 23:03
דורון אורסיאנו
איך עושים דיסק, להתנגן, דורון אורסיאנו
מאז גיל 19 הקלטתי 150 שירים ורק לאחרונה גיליתי שיש לי נכס בידיים. בגלל ששוק המוזיקה כל כך השתנה ומה שפעם היה עבורי סוג של מגבלה(כולנו כאמנים חיפשנו חברות תקליטים שיפיקו עבורנו) הפך להיות היום מקור כוח עצמאי זמין.
 להיות בעל המאסטר  מאפשר לי לשלוט בגורל השירים ,האלבומים ובמוזיקה שלי. אם לדוגמה אני רוצה להכניס שיר מסוים שלי שבוצע ע"י אמן אחר לאלבום אוסף שלי אני צריך לבקש זכויות שימוש מבעל המאסטר ואפילו לשלם תמלוגים מסוימים עבור כל עותק שאני מדפיס ,אני חייב לספר לכם משהו: כשעשיתי ברור ראשוני לעלויות יצירת דיסק נבהלתי והבנתי שזה לא אפשרי ,שאין לי את התקציב הדרוש ,אפילו לא רבע ממנו ואז היו לי 2 אפשרויות:

 1) לרדת מזה
2) לעשות דיסק עם מה שיש
 
-אני בחרתי באפשרות השנייה  ולימדתי את עצמי לנצח עם מה שיש ,הרי מה שאין הוא לא רלוונטי כי אין ומה שיש זה בדיוק מה שאני צריך ללמד את עצמי כדי להצליח.  הראייה שלי היום היא שונה מאוד מאיך שנראו לי הדברים לפני 20 שנים. אני שואל את עצמי למה לעזאזל לקח לי כל כך הרבה זמן להוציא את הדיסק הראשון שלי והתשובה שמיד באה היא פשוט פחד וחוסר ידע איך בדיוק לעשות את זה ואפילו לבד. אני כל כך מודה לאל שיצא שזכיתי במענק מקרן אקו"ם שדרבנה  אותי ודחפה אותי להוציא סוף סוף אלבום-למדתי שהתהליך עצמו של בחירת השירים,ההקלטות,יחסי הציבור,הדפסה,שיווק,גיוס כספים,תכנון חזון ועוד ... לא פחות מרתק ,מרגש וכייפי מהתוצאה עצמה. נכון שאם היה לי משרד מקצועי או יחצן מקצועי ומוכר היה אולי קל יותר והייתי אולי מתברג גבוהה יותר אבל לעשות את זה לבד נותן חופש יצירתי,שליטה מלאה על המוצר ובעיקר אולי סוג של בית ספר יותר מעניין מכל לימודים שלמדתי .


 זו  השנה הכי מרגשת בחיי שבא נולד לי אלבום בכורה שאני אוהב ,מחבק וגאה בו מאוד מאוד. האלבום שלי מכיל 7 שירים שאת כולם כתבתי והלחנתי בעצמי חוץ משיר אחד שנכתב ע"י בחור מקפריסין שהכרתי בפיסבוק והוא גם השיר היחיד באנגלית. שיר נוסף באלבום הוא דואט שלי עם זמרת מדהימה מחיפה שקוראים לה איריס צרפתי -אנחנו הופענו יחד בשנים האחרונות וכמה חבל שלא מכירים אותה ואת הקול המיוחד שלה,היא בת למעלה מחמישים ושרה מדהים. 

שיר נוסף  באלבום שלי בחרתי לתת  לזמר וחבר וותיק  ישראל ארנסט לבצע . ישראל הוא שחקן מוכשר בוגר בית צבי.
שאר השירים הם שירים מאוד אישיים שלי ואני מבצע אותם והם בעיקר מספרים את הסיפור שלי מהעשור  האחרון,שנים שבהם פגשתי המון המון אנשים כפסיכותרפיסט ומתקשר,הוצאתי ספר שהצליח ועברתי תהליכים פנימיים לא הכי קלים. 
האלבום שלי נקרא "להתנגן"  והוא מדבר על המוזיקה שהיא חלק מהחיים שלי תמיד תמיד אבל יותר מהכול השיר מדבר על הצורך שלי לארגן את חיי אחרת כך שדברים יתחברו אחד לשני .
אבל השיר הכי הכי אהוב עלי מהאלבום נקרא כנפיים(מצורף סרטון בסוף העמוד) והוא סוג של תרפיה שעברתי עם הילד שהייתי פעם. 


בשנת 2013  יצא לרדיו  מתוך האלבום הסינגל כנפיים ומיד לאחריו יצא עוד סינגל.
 אחרי שכתבתי שירים לזמרים אחרים  כמו יזהר כהן,יהונתן גטרו,ודנה אינטרנשיונל  הרגשתי שהגיע הזמן שלי להוציא את הקול והיצירה שלי החוצה


הודעה:
האלבום יוצא בהוצאה חגיגית ומחודשת באמצעות חברת התקליטים ההולנדית Suntree Records
(בחנות iTunes ישראל ב29.6.15 וכבר כעת ניתן לרכישה מוקדמת במחיר טוב). 
אתם מוזמנים להיכנס ללינק המצורף,להקשיב וכמובן לרכוש.

4 תגובות
יש לך חבר
29/06/2012 08:54
דורון אורסיאנו
Youve got a friend, נינו אורסיאנו, קרול

לפני עשור ואחרי פרידה בתקופה שהייתי על הקרשים,והרגשתי מאוד לבד, חלמתי חלום,ובחלום שמעתי את השיר    "You've Got A Friend" . כשהתעוררתי מייד הלכתי להוציא את מילות השיר ,שמעולם לא ייחסתי להם חשיבות מיוחדת ודי נדהמתי לגלות שמעבר לזה שמדובר בשיר הכי מנחם שנכתב,זו יכולה גם להיות תזכורת מהמלאך שלנו שאומר לנו "רק תקרא בשמי ואני ארוץ כדי לראות אותך שוב" . המלאכים שלי אוהבים לתת לי מסרים דרך שירים כי הם יודעים שאני אוהב מוסיקה ושזו דרך מצויינת לגרום לי להקשיב למסרים שלהם. השיר הזה יכול לדבר על חבר טוב אבל הוא מרגש פי כמה אם לרגע תנסו לדמיין שזה מסר אישי אליכם מהמלאך ששומר עליכם והנה מילות השיר הנפלא של קרול קינג:

When you're down and troubled
And you need some loving care
And nothing, nothing is going right
Close your eyes and think of me
And soon I will be there
To bright up even your darkest night

You just call out my name
And you know wherever I am
I'll come running to see you again
Winter, spring, summer or fall
All you have to do is call
And I'll be there - yeah, yeah
You've got a friend

If the sky above you
Grows dark and full of clouds
And that old north wind
Begins to blow
Keep your had together
And call my name out loud
Soon you'll hear me
Knocking at your door

You just call out my name
And you know wherever I am
I'll come running just to see you again
Winter, spring, summer or fall
All you have to do is call
And I'll be there
Yes I will

Now - ain't it good to know
That you've got a friend
When people can be so cold
They'll hurt you and desert you
And take your soul if you let them
Oh, but don’t you let them

You just call out my name
And you know wherever I am
I'll come running, running to see you again
Winter, spring, summer or fall
All you have to do is call
And I'll be there
Yes I will
To see you again
You've got a friend

קינג הייתה שם מן ההתחלה של התפתחות  הרוקנ’רול ועברה טרנספורמציה במקביל אליו. היא הוכתרה ככותבת השירים המשגשגת ביותר בתולדות המוסיקה בארה"ב ובבריטניה, והשאירה טביעות אצבע לכל אורך ציר הזמן: ב-1959 ניל סדקה הקדיש לה להיט ("או, קרול!"), הביטלס העריצו אותה והקליטו שיר שלה ב-1963, וב-1971 היא הוציאה את האלבום שהפך אותה לזמרת המצליחה ביותר בארה"ב.

עכשיו, בגיל 60, קינג מוציאה את אלבומה ה-24, אחרי קריירה שידעה עליות מסחררות ונפילות כואבות. גילה של קינג ניכר מאוד ב-“Love Makes The World". הקול שלה צלול מתמיד, החיוך עדיין מאיר, השיר you got a friend זכה למאות ביצועים לאורך השנים,אבל שום ביצוע לא מרגש כמו הביצוע שלה מהאלבום המופטי Tapestry  

 

 

כְּשֶׁאַתָּה עַל הַקְּרָשִׁים מֻטְרָד

וְאַתָּה צָרִיךְ קְצָת דָּאֲגָה וְאָהֲבָה

וְשׁוּם דָּבָר, שׁוּם דָּבָר לֹא הוֹלֵךְ כְּמוֹ שֶׁצָּרִיךְ

עָצוּם אֶת עֵינַיִךְ וַחֲשֹׁב עָלַי

וּבְקָרוֹב אֲנִי אֶהְיֶה שֵׁם

לְהָאִיר אֲפִלּוּ אֶת הַלַּיְלָה

הָאָפֵל בְּיוֹתֵר שֶׁלְּךָ

 

פָּשׁוּט תִּקְרָא בִּשְׁמִי

וְאַתָּה תֵּדַע הֵיכָן אֲנִי

אֲנִי אָבוֹא מַהֵר, רַק כְּדֵי אוֹתְךָ שׁוּב,

אָבִיב חֹרֶף, קַיִץ אוֹ בִּסְתָו

כָּל מָה שֶׁאַתָּה צָרִיךְ לַעֲשׂוֹת זֶה לִקְרֹא לִי

וַאֲנִי אֶהְיֶה שֵׁם - כֵּן, כֵּן יֵשׁ לְךָ חָבֵר

 

כְּשֶׁהַשָּׁמַיִם מֵעַל אֲפֵלִים וּמַלְּאִי עֲנָנִים

וְרוּחַ הַצָּפוֹן הַיָּשָׁן מַתְחִילָה לִנְשֹׁב

הֶחָזָק אֶת יָדֶיךָ בַּיַּחַד וּקְרָא בִּשְׁמִי חָזָק

בְּקָרוֹב תִּשְׁמַע דְּפִיקָה בַּדֶּלֶת שֶׁלָּךְ....

 

פָּשׁוּט תִּקְרָא בִּשְׁמִי

וְאַתָּה תֵּדַע הֵיכָן אֲנִי

אֲנִי אָבוֹא מַהֵר, רַק כְּדֵי אוֹתְךָ שׁוּב,

אָבִיב חֹרֶף, קַיִץ אוֹ בִּסְתָו

כָּל מָה שֶׁאַתָּה צָרִיךְ לַעֲשׂוֹת זֶה לִקְרֹא לִי

וַאֲנִי אֶהְיֶה שֵׁם - כֵּן, כֵּן יֵשׁ לְךָ חָבֵר

 

כַּמָּה טוֹב לָדַעַת כְּשֶׁיֵּשׁ לְךָ חָבֵר

וַאֲנָשִׁים יְכוֹלִים לִהְיוֹת כָּל כָּךְ קָרִים

הֵם יִפְגְּעוּ בְּךָ, וְנָטְשׁוּ אוֹתְךָ

ויכחו אֶת נִשְׁמְתָךְ, אִם תִּתֵּן לָהֶם

אֲבָל אַל תִּתֵּן לָהֶם....

 

פָּשׁוּט תִּקְרָא בִּשְׁמִי

וְאַתָּה יוֹדֵעַ אֵיפֹה אֲנִי

אֲנִי אָבוֹא מַהֵר, רַק כְּדֵי אוֹתְךָ שׁוּב,

אָבִיב חֹרֶף, קַיִץ אוֹ בִּסְתָו

כָּל מָה שֶׁאַתָּה צָרִיךְ לַעֲשׂוֹת זֶה לִקְרֹא לִי

וַאֲנִי אֶהְיֶה שֵׁם - כֵּן, כֵּן יֵשׁ לְךָ חָבֵר

 

כנסו לפיסבוק שליהמוסיקה של דורון אורסיאנו

הכנסו לאתר הבית שליבית הנשר הלבן

 

שלכם נינו אורסיאנו

4 תגובות
סרטוןCarole King - You've got a friend
הקול של Eimear -הנס של אירלנד
02/06/2012 13:58
דורון אורסיאנו
אירוויזיון, איימר קווין, dhe voice

בשנת 1996 קרה נס גדול ובאירוויזיון זכה שיר עם מסר אמיתי ,ראוי וחשוב. השיר נקרא "הקול" ושרה אותו איימר קווין. בשנות התשעים היתה אופנה של שירי ניו איידג' ולכן יצא ששנה אחרי שנה זכו שירים בעלי אווירה קסומה.אחד הרגעים הנפלאים בתולדות האירוויזיון הוא השיר "הקול" שיש בו מן הרגשה קסומה של מסר שהגיע אולי בצורה מודרכת או בתקשור. תרגמתי עבורכם את השיר שימו לב למילים:

 

 

 

אֲנִי שׁוֹמֵעַ אֶת הַקּוֹל שֶׁלְּךָ, נישא עַל גַּבֵּי הָרוּחַ
וַאֲנִי שׁוֹמֵעַ אוֹתְךָ קוֹרֵא בִּשְׁמִי:

הַקְשֵׁב יַלְדִּי -הוּא אוֹמֵר לִי
אֲנִי הַקּוֹל שֶׁל ההיסטוריה שֶׁלְּךָ
אֶל תִּירָא - תעקוב אַחֲרָי
תַעֲנֶה לקריאה שֶׁלִּי וַאֲנִי אשחרר אוֹתָך לחופשי

אֲנִי קוֹל הָרוּחַ והגשם הַשּׁוֹטֵף
אֲנִי הוּא קוֹלוֹ שֶׁל הָרָעָב והכאב
אֲנִי הוּא הַקּוֹל שתמיד קוֹרֶה לְךָ
אֲנִי הוּא הַקּוֹל,שמזכיר לְךָ

אֲנִי הוּא הַקּוֹל בַשָּׂדוֹת ,כַּאֲשֶׁר הַקָּיִץ נֶעְלָם
הריקוד שֶׁל הֶעָלִים ,כַּאֲשֶׁר רוּחוֹת הַסְּתָיו נושרות
אֲנִי יָשֵׁן קָרוֹב אֵלֶיךָ,כַּאֲשֶׁר החורף הַקַּר מתמשך
אֲנִי הכוח שנותן לַדְּבָרִים לגדול בָּאָבִיבאֲנִי הַקּוֹל שֶׁל הֶעָבָר שתמיד יִהְיֶה
מָלֵא בַּצַעַר שֶׁלִּי, וּבְדָמִי הנמוג.
אֲנִי הַקּוֹל שֶׁל הֶעָתִיד
תָּבִיא לִי אֶת הַשָּׁלוֹם שֶׁלְּךָ, תָּבִיא לִי אֶת הַשָּׁלוֹם שֶׁלְּךָ
וְהוּא יְרַפֵּא אֶת פְצָעַי.
אֲנִי קוֹל הָרוּחַ והגשם הַשּׁוֹטֵף
אֲנִי הוּא קוֹלוֹ שֶׁל הָרָעָב והכאב
אֲנִי הוּא הַקּוֹל שקורא לְךָ
אֲנִי הוּא הַקּוֹל

אֲנִי הוּא קוֹלוֹ שֶׁל הֶעָבָר, שתמיד יִהְיֶה
אֲנִי הוּא קוֹלוֹ שֶׁל הָרָעָב והכאב
אֲנִי הַקּוֹל שֶׁל הֶעָתִיד
אֲנִי הַקּוֹל
אֲנִי הַקּוֹל
אֲנִי הַקּוֹל

 

Eimear היא ילידת דאבלין 1973,היא התגלתה במקהלה ובשנת 1995 כאשר שרה ב קתדרלת סנט פטריק בדבלין בחג המולד.וקרה ששמע אותה  הכותב והמלחין ברנדר גרהם והזמין אותה לשיר את השיר "dhe voice " יחד עם הרכב מיוחד של נגנים בתחרות יורוסונג של אירלנד. הביצוע שלה לשיר הנפלא הזה כמובן זכה ונסע לייצג את אירלנד באירוויזיון של אותה שנה וניצח .אחרי הניצחון החלה eimear בסיבוב הופעות באוסטרליה ובאירופה ,היא הוציאה מספר אלבומים,ושיתפה פעולה עם אמנים איריים.

 

 

למי שבכל זאת רוצה לקרוא את המילים באנגלית :

 

I hear your voice on the wind
And I hear you call out my name

Listen my child you say to me
I am the voice of your history
Be not afraid - come follow me
Answer my call and I´ll set you free
I am the voice in the wind and the pouring rain
I am the voice of your hunger and pain
I am the voice that always is calling you
I am the voice and I will remain

I am the voice in the fields when the Summer´s gone
The dance of the leaves when the Autumn winds blow
N'er do I sleep throughout all the cold Winter long
I am the force that in Springtime will grow

(Instrumental)

I am the voice of the past that will always be
Filled with my sorrow and blood in my fields
I am the voice of the future
Bring me your peace, bring me your peace
And my wounds they will heal
I am the voice in the wind and the pouring rain
I am the voice of your hunger and pain
I am the voice that always is calling you
I am the voice

I am the voice of the past that will always be
I am the voice of your hunger and pain
I am the voice of the future
I am the voice
I am the voice
I am the voice

 

בקרו אותי באתר שלי

בקרו אותי בפיסבוק שלי

1 תגובות
סרטוןEurovision 1996 - Eimear Quinn - The voi...
געגועים ליזהר כהן
11/05/2012 11:56
דורון אורסיאנו
יזהר כהן, izhar cohen, עולה עולה, אבאניבי

יזהר כהן הוא הזמר האהוב עלי ביותר בישראל מאז ועד היום. יש לו קול צלול ורפרטואר שאני מאוד אוהב. בישראל כיום כמעט ולא משמיעים את שיריו מלבד אחת לשנה סביב חגיגות האירוויזיון-ובמדף התקליטים אין למצוא דיסקים  שלו באף חנות בארץ. זו תעודת עניות למדינה שלא מנציחה ומכבדת את זמריה. מדובר כאן על זמר מן השורה הראשונה שהעמיד שירים ולהיטים שהפכו לנכס של הזמר העברי עם שירים כמו :"שיר כלולות","הבטחה","חלומות שמורים","ציפור מטורפת","הנדר","שבים מקווים","ים בלילה -ים ביום","מה אומרות עינייך" וזו רק רשימה חלקית מאוד מאוד. יזהר כהן הוציא עד כה לפחות תשעה תקליטים שהבולטים שביניהם הם: "הבטחה","צומת דרכים","לגעת במים לגעת ברוח" ועוד... הוא הביא לישראל בשנת 1978 את הזכיה הראשונה שלה באירוויזיון אבל שנים מאוחר יותר נשלח שוב עם שיר מוצלח הרבה יותר ובשל הרבה יותר והגיע למקום החמישי והמכובד. הוא אף הלחין בעצמו מספר משיריו שהבולט ביניהם הוא "הנדר" שמופיע באריך הנגן  "לגעת במים לגעת ברוח". יזהר כהן שירת בצוות הווי הנחל אך התגלה לראשונה כזמר מבצע בשנת 1973 בפסטיבל הזמר והפיזמון הישראלי. שר דואטים עם אילנה אביטל ועם שר'הלה שרון והוציא לפחות שלושה אוספים. כיום לא ניתן למצוא אף אוסף או אלבום שלו בשום חנות "סטמצקי" או מוסיקה בארץ . בצרפת למשל, לצרפתים  יש כבוד  לאמני העבר שלהם שזוכים ליחס חם  ואהוד בהגיעם לגיל מבוגר ולמרות שכהן עדיין רחוק מלהיות מבוגר הוא לא זוכה ליחס שמגיע לו עבור ביצועיו והרפרטואר המצויין שהוא השאיר. התמזל מזלי וזכיתי להלחין לו אחד מלהיטיו שאת מילותיו כתב ארז ברזוליק המשורר-ואף ביקרתי מספר פעמים בביתו בתל אביב. הוא זכור לי כאדם טוב לב,נדיב ,מאוד רוחני ומוכשר,כהן השתתף בפסטיגל וזכה עם השיר פיטר פן במקום הראשון, אני זוכר לו חסד נעורים. מלבד בועז מעודה והראל סקעת אנו בישראל לא זוכים לשמוע קולות יפים וצלולים כשל יזהר כהן. יזהר השתתף ב2 מחזות זמר "לילי גם" עם רומן שרון ו"ספינת החלומות" לצידה של לאה לופטין. הוא אח של הזמרת ורדינה כהן איתה גם שר את הדואט המשותף "מוסיקה היא נשיקה לנצח" בקדם אירוויזיון 1987.בשנים האחרונות עוסק כהן, בנוסף לשירה, גם בתכשיטנות. בשנת 2000 הוציא כהן סט של שלושה דיסקים בשם "אגדה ישראלית" המכיל 49 שירים עבריים המשלבים ביצועים חדשים לשיריו ועוד ביצועים לשירים עבריים של אחרים.

לאחרונה הוציא יזהר כהן סינגל חדש בשם  "למרות הכל" למילים של : יוסי גיספן וללחן של : תומר הדדי לכבוד חגיגת יום הולדתו  השישים.

ועכשיו מגיע למעריציו תקליט חדש ואוסף משולש עם המיטב של יזהר כהן!  יזהר כהן  הוא הזמר הטוב ביותר של ארץ ישראל הישנה והטובה אותה מתארות  מילות הגעגועים בשירו "שבים מקווים".בואו נקווה שעוד בחייו נדע להתענג על שיריו וכשרונו,הגיע הזמן לתת לאמנים להנות מהפירות שלהם עוד בחייהם.

שבים מקווים
יזהר כהן

מילים:ארז ברזוליק

לחן:נינו אורסיאנו

 

זוֹהִי הָאָרֶץ זֶהוּ הַבַּיִת
שֶׁלִּי וְשֶׁלְּךָ בְּאוֹתוֹ מָקוֹם
לְאֵיפֹה הָלַכְנוּ רִחַקְנוּ מֵהֵם
לְאֵיפֹה בִּכְלָל הִגַּעְנוּ הַיּוֹם

 

זוֹכֵר ת'לילות שֶׁהָיִינוּ גְּנוּבִים
אֵיךְ הָיִינוּ שַׂרִים

מוּל הָרְחוֹב הָאָרֹךְ וּמִשָּׁם אֶל הַיָּם
מוּל שָׁמַיִם כְּחֻלִים וְיָם כּוֹכָבִים

 

זוֹהִי הָאָרֶץ זֶהוּ הַבַּיִת
שֶׁלִּי וְשֶׁלְּךָ מֵאָז וְעַד הַיּוֹם
יָרֵחַ חוֹלֵף עַל שְׁבִילֵי אַסְפַלְט
יַחַד אִתּוֹ נִסִּינוּ לַחֲלֹם

 

לְאָן נֶעֶלְמוּ הַשִּׁירִים הַיְּשֵׁנִים
לְאָן נֶעֶלְמוּ הַחֲבֵרִים
מֵהָרְחוֹב הָאָרֹךְ וּמִשָּׁם אֶל הַיָּם
מוּל שְׁנֵי עֲנָנִים וְזוּג עֲפִיפוֹנִים.

 

בְּלֵילוֹת בּוֹעֲרִים בְּהִירִים וְטוֹבִים
אֲנַחְנוּ שָׁבִים יְלָדִים עֲזוּבִים
בְּלֵילוֹת בּוֹעֲרִים בְּהִירִים וְטוֹבִים
אֲנַחְנוּ שָׁבִים אַלֵייךְ שָׁבִים מִקַּוִּים
יְלָדִים אוֹהֲבִים

 

זוֹהִי הַדֶּרֶךְ זֶהוּ הָרֶגַע
גַּם אִם לִפְעָמִים הוּא רָחוֹק וְקָטַן
זֹאת הָאֶרֶץ קְטַנָּה וְזוֹהֶרֶת
אֲנַחְנוּ אִתָּהּ מַמְשִׁיכִים עִם הַזְּמַן

 

תְּנוּ לָהּ לִרְאוֹת שָׁמַיִם כְּחוֹלִים
שֶׁיָּרוּ שֶׁיָּרוּ לְשִׁירִים

בֵּין הָרְחוֹב הָאָרֹךְ וּמִשָּׁם אֶל הַיָּם
אֲנַחְנוּ שׁוּב עוֹבְרִים

 

בְּלֵילוֹת בּוֹעֲרִים...

 

אתם מוזמנים לבקר באתר הבית שלי  "בית הנשר הלבן"

4 תגובות
עפרה חזה לא מתה
04/05/2012 16:31
דורון אורסיאנו
עפרה חזה, נינו אורסיאנו, מישהו הולך תמיד

כשהייתי ילד העולם שלי התחלק לשתיים עפרה חזה וירדנה ארזי. אני זוכר שאבא שלי בזמנו עבד בתור סמנכל תשלובת בגני חמת ובחמי טבריה ובקיץ אחד הביאו לשם שבוע אחרי שבוע את ירדנה ארזי ואחרי זה את עפרה חזה זה היה קצת לפני מלחמת הדיו המפורסמת והאמת שהערצתי בדם את שתיהן. הן היו יפות,מדהימות ומקום טוב לברוח אליו מילדות מבעסת. אחרי ציפיה מורטת עצבים הגיע הזמן של עפרה להגיע להופיע בגני חמת וההתרגשות היתה גדולה. ואז הגיע עפרה חזה -קטנה הרבה יותר מבטלויזיה ושחומה מאוד מאוד. היא היתה כל כך מתוקה ,עממית,ונטולת פוזה והתנהגה למעריצים שלה כמו למשפחה חמה ואוהבת אבל בגלל שהייתי ילד בישן לא הצלחתי להגיע קרוב אליה ובפנים דומעות עשיתי אחורה פנה וקדימה צעד לכיוון הדשה והרחק מכל ההמולה כשלפתע קול קרה אחרי :"ילד ילד איך קוראים לך" אז אמרתי לאיש ההוא קוראים לי דורון-הוא אמר לי חכה לי רק שניה ,חיכיתי ואז הוא ,האיש הזה הביא לי גלויה חתומה מעפרה עם הקדשה אישית אישית. לימים התברר לי שזה היה בצלאל אלוני. אז זהו עד היום אין ולא יהיה לעפרה חזה תחליף כי סיפור כזה אפילו היום בדור הריאליטי לא ניתן למצוא. בחורה שהיגיע הכי מלמטה ועלתה הכי למעלה ואז מתה בטרגדיה איומה. אנחנו המעריצים של עפרה מחכים ומחכים שתיגמר המריבה ויוציאו כבר את הdvd שלה ועוד תקליט שהיא הקליטה שמעולם לא יצא. לא נעשה צדק לא עם עפרה ולא עם מעריציה אחרי מותה המתוקשר ואיך המשפחות חושבות שיעשה צדק עימן??? לא פייר כבר אמרנו?

 

מישהו הולך תמיד איתי

מילים ;רמי קידר

לחן;אפי נצר

 

הָיוּ יָמִים חַמִּים יְמֵי בַּצֹּרֶת
פְּנַי יַבְּשׁוּ כְּסֶדֶק אֲדָמָה
שַׁדַּי קָמֵל וְלֹא נוֹתַר לִקְצֹר אֶת
שָׁאַלְתִּי, לָחַשְׁתִּי, בַּשְּׁבִיל מָה?

 

הַחֹרֶף שׁוּב הִכָּה בִּי קֹר כְּחָרֵב
וְהַמַּבָּט כֹּה סַגְרִירִי בִּשְׁתֵּי עֵינַי
וּמִסִּדְקֵי קִירוֹת נִבָּט הָעֶצֶב
שָׁאַלְתִּי, לָחַשְׁתִּי, עַד מָתַי?

 

אַךְ לְעֵת עֶרֶב
עִם רוּחַ עֶרֶב
עָלֶה נוֹשֵׁר לוֹ עַל גַּג בֵּיתִי
אֲנִי יוֹדַעַת
אֲנִי שׁוֹמַעַת
מִישֶׁהוּ הוֹלֵךְ תָּמִיד אִתִּי

 

אֲנִי זוֹכֵר בְּדִידוּתִי זוֹעֶקֶת
אליט פְּנַי בִּשְׁתֵּי כַּפּוֹת יָדַי
אֶת צַעֲרִי חִלַּקְתִּי עִם פַּת לֶחֶם
שָׁאַלְתִּי, הַאֻמְנָם וְאִם כְּדַאי

 

אֶת תְּפִלָּתִי אֶשָּׂא כָּךְ הַלֵּאֶה הַלֵּאֶה
עוֹד לוֹחֲשׁוֹת שפתיי מִתּוֹךְ אֲנִי
אֲנִי יוֹדַעַת מִישֶׁהוּ לְמַעֲלֵה
רוֹאֶה אוֹר עֲשָׁשִׁית בְּחַלּוֹנִי


 "אני מאמינה באלוהים. לא מאמינה לאנשים שאומרים שאין אלוהים. כשקורה משהו - כולם מבקשים את אלוהים. כשאדם בצרה הוא מחפש את אלוהים. כשטוב לו - הוא שוכח. אני לא. גם בטוב וגם ברע - אני מודה לאלוהים."  עפרה חזה ז"ל

אתם מוזמנים לבקר אותי באתר הבית שלי "בית הנשר הלבן"
6 תגובות
המוסיקה שלי ובכלל...
27/04/2012 19:14
דורון אורסיאנו

במשך שנים אני כותב שירים ,מלחין אותם ואז לפעמים גם מקליט אותם-ומשם הדרך אל המגרה או הספריה היא מאוד מאוד קצרה. נכון שיכולתי לדחוף יותר אולי לזמרים (ולא שלא ניסתי) ונכון שאולי יכולתי לשיר ולהופיע ,אבל כנראה שמצאתי לי את הדרך ליצור ולהיות ביצירתיות מבלי לתת לזה להשתלט על חיי-אני היום מטפל ומתקשר מצליח -והמוסיקה שתמיד היתה כל חיי ומהות קיומי איכשהו מצאה את עצמה ברקע. המוסיקה והיצירה תמיד מחכות לי או אחרי העבודה או במהלך היום מבלי שאהפוך לקרבן של קהל או חשיפה . באיזשהו שלב הרגשתי והבנתי שהדבר הזה  ,הרצון הזה להתפרסם ולהצליח בכל מחיר הוא מזון שאני מסרב להסכים להתמכר אליו -היום יש מסתבר אלטרנטיבה מצויינת להגיע ככה לקצת חשיפה מבלי להוציא כסף ואת הנשמה -פשוט דרך יוטיוב ודרך הרשת ואיזה מזל שהיום זה קיים . הרבה מאוד שירים שלי  היו על דיסקים  קבורים בארון ואיכשהו פתאום יש  וניתנת אפשרות להשמיע אותם ולחשוף אותם לקהל . כשהייתי צעיר היתה לי אמביציה שדחפה אותי למקומות רבים.  ככה יצא שפגשתי אנשים ,גרתי בתל אביב ורמת גן וחייתי באשליה שהנה עוד מעט זה הולך לקרות לי ואהפוך לכוכב מצליח -אבל האמת היתה שהייתי קרבן עלוב של תעשיה לא פשוטה . בגיל יחסית צעיר הבנתי שכשרון זה ממש לא מספיק כדי להצליח!!! צריך הרבה יותר מזה ובעיקר התמדה ואמונה וגם באמת שזה שמור לאלה שאין להם אוויר אחר לנשימה מלבד מוסיקה,צומת לב ופירסום,מסתבר שלי היה גם אויר אחר מלבד זה. הרגשתי שזה לא באמת מה שיהפוך אותי לאדם שלם או מאושר,הבנתי שהאושר לא נמצא שם, ופניתי לחיפוש אחר ומצאתי המון דברים אחרים. את הבלוג הזה אני מקדיש לאהבה הגדולה שלי למוסיקה-אחרי שהייתי זמר,כותב ,מלחין,ושדרן רדיו גיבשתי עם הזמן הרבה דעות והאהבה שלי למוסיקה התרחבה מאוד -הסקרנות לוקחת אותי היום לעקוב אחרי אמנים ויוצרים בשקט בשקט והכי מהצד שיש. אני הולך למלא את הבלוג שלי בהמון כתבות על אמנים ויוצרים שמעניינים אותי וגם בהרבה שגיעות כתיב(מבטיח)  כי עם הדסלקציה /גרפיה  אני מזמן כבר לא נלחם או מתווכח.

 

היום אני גר בחיפה-מגדל 3 חתולים ומשתדל לשמור על האיזון שלי -המוסיקה  היא החברה הכי טובה שיש ,הבית שלי מלא בספרים,תקליטים,דיסקים ואני  כל כך אוהב את האוסף הזה שלי עד שאני מרגיש שכבר יש לו ממש מהות וחיים משל עצמו -אני לא יכול לדמיין את החיים שלי בלי להיות  מוקף  בספרים ותקליטים. מספיקה לי הנוכחות שלהם ואני מייד מרגיש בבית.  כשהייתי שדרן רדיו (ואני מודה שדי השתעממתי לשדר) הרווח הכי נקי שהיה לי הוא שכל דיסק שהיה יוצא הייתי מקבל חינם מתנה ועוד עם בקשה שאשדר,וככה חסכתי כסף כי לא הייתי קונה כלום -הכל היה לי מהרדיו, היום כשכולם מורידים מהרשת וכבר לא כל כך מדפיסים דיסקים אני הכי מצתער עבור הדור שלא זכה להחזיק תקליט גדול בידיים ולהוציא ממנו את הדף עם המילים . הכל הפך להיות נוח ,תכנולוגי ומתקדם מאוד -אולי אפילו נוח מידיי ולדעתי יש לזה גם מחיר. לא מזמן חבר אמר לי שמאז שיש דיסקונקי הוא העביר את כל הדיסקים שלו לדיסקונקי ונפטר בשמחה מהדיסקים שאגרו אבק. אני בן אדם נקי ששואב כל יום את הבית ואני אומר לכם שבחיים לא אעשה את זה,בחיים לא אפטר את הדיסקים שלי ,מצידי שיקברו אותי איתם!!!!

שלכם נינו

1 תגובות
הקסם שלא פג-abba
27/04/2012 18:13
דורון אורסיאנו

לאחרונה יצא אלבום  של להקת אבבא שהוא בעצם חלק מסדרה של אלבומים שכל אחד מהם כולל dvd שמצורף אל האלבום ובו קטעים נדירים מהזמן של יציאת האלבום  כולל רעיונות ושירים מתוכניות טלויזיה. אני יודע שאבבא זו משאבה של המון כסף אבל זה לא מפריע לי להנות ולהמשיך להעריץ אותם ולבדוק מה איתם לאורך השנים. הכל התחיל בתקליט שאמא שלי קנתה לאחותי ליום הולדת תשע ,זה היה the albom ,עם העטיפה הלבנה שהוא לפחות לדעתי האלבום הכי טוב שלהם אשר כולל טקסט פשוט מדהים לשיר הפותח את האלבום ואני תרגמתי אותו הנה התרגום:

 

מאנגלית :דּוֹרוֹן אורסיאנו


הֵם עָפוּ לְכָאן מִמֶּרְחָק רַב, ועכשיו אֲנִי שָׁבוּי בקסמם
אֲנִי אוֹהֵב לִשְׁמוֹעַ אֶת הסיפורים שֶׁהֵם מְסַפְּרִים לִי.
... הֵם רָאוּ מְקוֹמוֹת מֵעֵבֶר לָאֲדָמָה שֶׁלִּי, הֵם מָצְאוּ אופקים חֳדָשִׁים
הֵם מְדַבְּרִים מוּזָר, אֲבָל אֲנִי מִבֵּין אוֹתָם.


וַאֲנִי חוֹלֵם שֶׁאֲנִי נֶשֶׁר
וַאֲנִי חוֹלֵם שֶׁאֲנִי יָכוֹל לפרוש אֶת הכנפיים שֶׁלִּי
וּלְעוֹף גָּבוֹהַּ, גָּבוֹהַּ, אֲנִי ציפור בשמיים
אֲנִי נֶשֶׁר שרוכב עַל הָרוּחַ
גָּבוֹהַּ, גָּבוֹהַּ, אֵיזוֹ מִן הַרְגָּשָׁה זוֹ לְעוֹף
מֵעֵבֶר לְהָרִים ,יַעְרוֹת וְיָמִים
וּכְדַי לְהַגִּיעַ לְכָל מָקוֹם שֶׁאֲנִי מְבַקֵּשׁ.

כְּמוֹ כָּל חֲבֵרִים טוֹבִים ,אֲנַחְנוּ מְדַבְּרִים כָּל הַלַּיְלָה, וַאֲנַחְנוּ עפים כָּנָף אֶל כָּנָף
יֵשׁ לִי שְׁאֵלוֹת וְהֵם יוֹדְעִים כָּל דָּבָר...
אֵין גְּבוּל לָמָּה שֶׁאֲנִי מַרְגִּישׁ, אֲנַחְנוּ מטפסים גָּבוֹהַּ יוֹתֵר וְיוֹתֵר
הַאִם אֲנִי חוֹלֵם אוֹ שֶׁזֶּה הַכֹּל אמיתי?

וַאֲנִי חוֹלֵם שֶׁאֲנִי נֶשֶׁר
וַאֲנִי חוֹלֵם שֶׁאֲנִי יָכוֹל לפרוש אֶת הכנפיים שֶׁלִּי
וּלְעוֹף גָּבוֹהַּ, גָּבוֹהַּ, אֲנִי ציפור בשמיים
אֲנִי נֶשֶׁר שרוכב עַל הָרוּחַ
גָּבוֹהַּ, גָּבוֹהַּ, אֵיזוֹ מִן הַרְגָּשָׁה זוֹ לְעוֹף
מֵעֵבֶר לְהָרִים ,יַעְרוֹת וְיָמִים
וּכְדַי לְהַגִּיעַ לְכָל מָקוֹם שֶׁאֲנִי מְבַקֵּשׁ.
אז זהו-מדהים אותי לחשוב שבשנת 78 היה מי שחשב על משהו כל כך רוחני כמו תקשור או קשר עם מישהו שבא ממקום רחוק. אינני יודע למה להקת אבבא לא מקבלת את הכבוד הראוי לה ,למה אי אפשר למצוא פוסטרים,לוחות שנה ופריטים שלהם בחנויות. למה הם לא ממותגים כמו למשל להקת החיפושיות??? באמת שלא ברור למה. בשבילי לראות ולשמוע אותם מייד מחזיר אותי למקום טוב,תמים,נעים של משפחתיות וילדות. אני גם חושב שזו להקה מאוד מיוחדת בסיפור שלה של 2 צמדים שהתחתנו ,התגרשו,וכל אחד מהם התפתח מאז למקומות אחרים אבל משהו בהם נשאר נצחי ,קיים,כמו מעולם לא התפרקו. שלכם נינו
3 תגובות
סרטוןabba-eagle מתורגם לעברית אבבא -הנשר