עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

חייתי בשני צידי המתרס
בתוך עולם התורה ומחוצה לה
תודה על הכל על הטוב ועל המוטב
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
העולם החרדי
08/04/2013 11:00
נווה חזן
 

יום השואה היום ולכן הפוסט הבא מבחינתי מגיע במקום ובזמן הנכון!

מדובר על מכונית תופת של פלסיטינים  -דם שנשפך בגלל שנאה וגזענות!

כמו שכתבתי הייתי באמצע קדיש כשנשמע הפיצוץ עזבתי הכל ורצתי לחפש את אמא שלי מצאתי אותה חצי מעולפת כשהתברר שהיא חפשה אותי בין ה... לא משנה (יותר מדיי קשה לקריאה) בנוסף אליי היה עוד נער שחגג בר מצווה נהרגו בפיגוע הזה 11 איש 10 מהמשפחה שלו ודוד שלי מצד האבא אבי אדמון חזן ז״ל.

אני לא אפרט את השהייה בבית החולים במשך יומיים עד הרגע שנקבעה הפטירה ( מטרתי בבלוג אינה לשקוע ברחמים עצמיים או לסחוט רחמים של אחרים).

בכל אופן בגדול הנתק מאבי ועכשיו גם ממשפחתו גדל מעבר לפערי הדת עכשיו גם הייתה סוג של אשמה כביכול שלולי הבר מצווה זה לא היה קורה.

אני טיפוס די רגיש מאלה שבוכים בסרטים פרידות וכאלה אבל מאז משהו בי פשוט מדחיק דברים שאני לא רוצה/ מסוגל להתמודד איתם  בקושי הצלחתי להזיל דמעה בזמן שאבי סבתי ובכלל רוב משפחתי בכו בכי קורע לב זה עצוב לי שזה כך כי זה אומר שמשהו בי מת אבל "ממשיכים לחיות"

בכל אופן נכנסתי לישיבת "אור גאון" שבבני ברק ומשם בגלל האופי התחרותי שבי העניינים התחילו להתקדם. בשלב מסוים החלטתי שהישיבה לא לרמה שלי (מבחינת היכולת התלמודית) עברתי לישיבה ליטאית ומשם ל"ישיבה גדולה" (אחת הישיבות הנחשבות בירושלים שמפאת כבודה לא אזכיר את שמה)

הקטן שבבחורים היה בן 20 אני הייתי בן 15

בקיצור לא אלאה אתכם בדברים הייתי אמנם הייתי בחור כשרוני אבל בהחלט אפשר לומר ש"קפצתי מעבר לפופיק" הייתי לומד רק גמרא התחלתי לזלזל בתפילה וכל השאר בקיצור למדתי גמרא כמו שאתם לומדים מתמטיקה עד שהגעתי למצב שהייתי כותב "חידושי תורה" בשבת!

משם הדרך לבחוץ הייתה סלולה!

אמרתי לעצמי ש"אם כבר אז כבר" התחלתי לצאת למועדונים הייתי יוצא מהישיבה עם שחור לבן מחליף בגדים בקניון "מבלה" (אם אפשר לקרוא לזה ככה) חוזר לקניון עולה על מדים וחוזר לישיבה זו גם הייתה התקופה שהתנסיתי פעם ראשונה עם בחורה (בגן סאקר כסף למלון לא היה לי)

אני לא יודע אם הפוסט הזה מעניין או לא הוא גם ממש לא גמור!

  משום מה בא לי לפרוק את זה פעם אחת בחיים!

 ולכל מי שזה כן עניין אותו- תודה   

3 תגובות
הפיגוע
07/04/2013 01:01
נווה חזן

קודם כל שבוע טוב ומבורך לכולם של הצלחה בכל שתבקשו!!!!!!!

הפוסטים הבאים מדברים מעט על ה"עולם החרדי" ועל כן חשוב לי להדגיש כי בכל הדרך שעברתי איני תולה את האשמה בחרדיים או בדת (להפך אם תשאלו אותי זה עולם מדהים מבחינת תרבות ערכים וחינוך כמובן גם שם יש את ה"שוליים של החברה" אבל זה קיים בכל מגזר.עוד לא ראיתי עדיין ב6 שנותיי מחוץ לכותלי הישיבה(מגיל 18 עד 24) משהו שמשתווה לשולחן שבת חרדי) אני תולה את האשמה או יותר מדויק הסיבה לכישלון שלי  כאדם דתי אך ורק בי ובקיצוניות שלקחתי את הדת.

נחזור לגיל 13 (:

הגיע הבר מצווה ומצד אחד הבית ספר דחק בי לעבור לישיבה חרדית (בהתחלה זה היה ספרדית אח"כ השתדרגתי לליטאית למבינים שבכם) ומצד שני אבי לא הפסיק לנגן לי על ערוץ הילדים (בהחלט הייתה זו נקודת חולשה שבי) חשוב לי לציין שאז היחסים ביני לבין אבא שלי היו מעולים היינו מדברים על הכל ממש כמו חברים הוא היה אבא למופת.

החלטתי-אני רוצה להיות גדול בתורה ולזה אקדיש את כל חיי!!!!!!!!!

הודעתי לאבא שאני לא בא יותר לשבתות. אבי היה בהלם כועס מאוד הוא לקח אותי לפסיכולוגית לאחר שהסברתי לה שזו החלטה שנעשתה מתוך שיקול דעת וזה מה שאני רוצה לעשות בחיי היא העבירה את הבשורה המרה לאבי-"זה מה שהילד החליט הוא מאוד נחוש ואין לך מה לעשות בנידון"

הכעס הפך לעצב כל הדרך לבני עייש (ישוב מגורי) הוא פותח חלון כל כמה שניות רק לאחר מכן הבנתי שהוא לא רצה לנגב את הדמעות בפני ונתן לרוח לייבש אותם במקומו (תוך כדי כתיבה אני נזכר בדברים שמזמן נשכחו).הגענו הביתה ואז הוא התפרק "נווה אל תעזוב אותי" אלה היו מילים מעורבות בבכי שהיה קורע גם את הקשוחים שבגברים בטח ילד בן 12 וחצי ואהבתי את אבא שלי אהבתי אותו מאוד.

בכל אופן קרוע מבפנים החלטתי שאני הולך אם ההחלטה שלי עד הסוף עליתי על מדים (כובע חליפה ותספורת כהלכתה) ונכנסתי לישיבה בירושלים (אינני זוכר את שמה משהו עם "משה") הייתי שם רק חודש וקצת ומיד עברתי לישיבת "אור גאון" שבבני ברק תאריך הבר מצווה הגיע......

חחלטנו לחגוג שבת בירושליים בשכונת מחנה ישראל!

אין לי מילים לתאר את הבושה בפעם הראשונה שאבי ומשפחתו ראו אותי "על מדים" איך שראיתי אותם פשוט ברחתי כל עוד נפשי בי!  לא ארחיב יותר מדיי על מהלך אותה שבת כי אין מה אני אישית פשוט סבלתי ולא דיברתי עם אף אחד ממשפחתי חוץ מאימי שכמובן תמכה בדרך בה בחרתי אבל....

במוצאי שבת (אנחנו מרוקאים אגב) קצת פיוטים ואז ערבית עליתי חזן פעם ראשונה בחיי! סיימנו "תפילת שמונה עשרה" ואני אומר קדיש שלאחר התפילה לפני "עלינו לשבח" ....

פיצוץ......... אני עד אז לא הייתי מורגל בפיגועים (מעולם לא גרתי בירושליים לפני) הייתי בטוח שזה זיקוקים או משהו

אני מסובב את פניי מההיכל אחורה כלפי המתפללים ורואה אותם חופנים את ראשיהם בידיהם קצת קשה לי להמשיך אז אני יעצור כאן

( שמי נווה חזן אתם יכולים לקרוא בגוגל על הפיגוע בבר מצווה במחנה ישראל)

0 תגובות
ימי ילדות
05/04/2013 16:46
נווה חזן

היי שמי נווה חזן נולדתי בכפר סירקין למשפחה "חילונית למהדרין", אבי "אלי חזן" בעלים של רשת חנויות אופנה, כמו אז כך גם היום FULL TIME WORK (חנויות בקניון הזהב עזריאלי וקניון איילון הנקראות "המעבדה").

אימי "אביבית נחמני" הייתה דוגמנית מלכת החן ל1985 .

מאוד רוצה להוסיף קישורים תמונות כתבות מהעיתון וכ"ו אך אני חדש בתחום ולא מצליח ולכן בדקו אותי וחפשו בגוגל "אביבית נחמני"- כן זה אותה אחת שהתחתנה עם עופר לוי ולא ארחיב בנושא .

היינו משפחה אמידה מאוד !

לימים הוריי התגרשו  לאחר שהביאו לעולם את "שחר" אחותי הקטנה .

אימי חזרה בתשובה ונכנסתי לבית ספר חרדי!

חייתי בין שני עולמות  ההסדר בין הוריי היה "שבת שבת" ואבי היה בא לראות אותי ואת אחותי בימיי שלישי-כלומר שבת אני עם אמא בית כנסת קידוש תפילות (אני מזכיר לכם שלמדתי בבית ספר חרדי הוי אומר שזה כבר נהיה חלק ממני)  ושבת עם אבא אופנוע ים טיולי גיפים בקיצור "סקס סמים ורוקנרול" רק שסקס לא היה (בכל זאת הייתי בין 10) והאמת שגם לא סמים אבל לפחות שלמה ארצי היה תמיד ברקע(: .

אימי התחתנה והתגרשה בשנית ונולדה אחותי המקסימה והתימנייה (מצד האבא) עדייה.

בגיל 12 בזכות הרבה כשרון ומאמץ (סתם האמת שאבא שלי היה מקושר עם מישהי מההפקה) כיכבתי תקופה של בערך חודש בערוץ הילדים ב"כדור פורח" (תנסו לתאר לכם מה עברתי כשהגעתי לבית הספר החרדי בו לבודדים מאיתנו הייתה טלוויזיה וחבריי לכתה שמעו או ראו שאני ב"כדור פורח" הרגשתי מלך הכתה או יותר בכיוון של מלך העולם).

הוריי והסובבים אותי קראו לזה "נהנה משתי העולמות" אני מעדיף לקרוא לזה "קרוע משני העולמות" נהניתי בתוך הדת מהתפילות מהקרבה לבורא עולם והידיעה שמישהו למעלה שומר עליי ונהניתי גם מחוץ לדת שאת זה אני בטוח שאתם מבינים בעצמכם.

הגיע הבר מצווה ועכשיו צריך להחליט לפה או לפה....

 

עד כאן הפוסט הראשון שלי הלוואי והייתי יכול להעלות תמונה כי תמונה שווה אלף מילים בכל אופן כרגע אני בבית אימי ותכף נכנס שבת אז...

                                           

 

 

   שבת שלום ומבורך לשני צידי המתרס

 

1 תגובות