עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
כיצד מתבצע ניקוי ארובת קמין?
21/01/2012 10:37
ronyot
ניקוי ארובת קמין, ניקוי ארובות

ישנם דברים רבים בבית אשר אנו נוטים להזניח אותם. תיקונים קטנים, סדקים וכתמים בקירות, רצפות מעט שבורות או שקועות וכן הלאה. עם זאת, ישנם דברים אשר אסור בשום אופן להזניח וחייבים לטפל בהם. ניקוי ארובת קמין היא אחד מאותם הדברים שכל פרק זמן מסויים חייבים לעשות ביסודיות רבה מבלי להזניח אותם.

 

אין פרק זמן מוגדר שבו חייבים לנקות את ארובת הקמין בבית. כאשר מדובר בארובות גדולות אשר נמצאות במטבחים של מסעדות התקנות כבר ברורות יותר והתקנות אומרות כי צריך לנקות ארובות אלו פעם בשנה. אם כן, כיצד יודעים מתי הגיע הזמן לבצע ניקוי ארובת קמין? מפרקים חלק מהארובה ובודקים כמה הוא מלוכלך.

 

יכול להיות שתגלו לאחר פירוק חלק מהארובה כי הארובה נקייה כמעט לגמרי, היא לא צריכה להיות מבריקה, ובמקרים אלו תוכלו לחכות עד הפעם הבאה שתצטרכו לנקות אותה. במקרים בהם תפרקו חלק מהארובה ותגלו כי היא סתומה כמעט לחלוטין על ידי פיח ועל ידי לכלוכים נוספים דעו כי צריך לנקות אותה בדחיפות.

 

אם הארובה מלוכלכת אתם יכולים לשכור את שירותיה של חברה מקצועית אשר מתמחה בניקוי ארובות בכלל ובניקוי ארובות השייכות לקמינים קטנים בפרט. אופציה נוספת היא להפשיל שרוולים, להניח שקית מתחת לארובה, על מנת שלא תטנפו את כל הבית עם פיח שחור, ולהתחיל לנקות את הארובה בכוחות עצמכם.

 

ניקוי ארובת קמין על ידי חברות מקצועיות ומנוסות

 

ישנם יתרונות רבים לשכירת שירותיה של חברה מקצועית אשר מבצעת ניקוי ארובת . היתרון הראשון הוא שבגלל הנסיון הרב שצברה החברה בתחום היא תוכל לנקות את הארובה במהירות, דבר שיכול לקחת לכם זמן רב ולגזול מכם לא מעט מאמץ. יתרון נוסף הוא שלחברה יש כבר את כל הציוד והכלים הנדרשים לנקיון.

 

לא פעם יש צורך גם בחומרי ניקוי מיוחדים לארובה שהחברה מביאה עמה ואין צורך לקנות אותם במיוחד. חברה מקצועית כנראה תלכלך פחות את הבית בתהליך הנקיון של הארובה. לנקות פיח מהרצפה ומהקירות זוהי בהחלט חוויה שניתן לוותר עליה ולכן העברת האחריות לבעלי מקצוע מנוסים יכולה להיות פתרון נהדר.

 

ניקוי ארובת קמין ללא חברה מקצועית

 

אם החלטתם לחסוך כמה שקלים על ניקוי ארובת קמין ניתן לנקות את הארובה לבד. כאמור, הטיפ הראשון לניקוי הארובה הוא להניח שקית בתחתית שלה, כדאי שזו תהיה שקית רחבה מאוד, וכך כל הלכלוך והטינופת שייצאו מתוך הארובה ייכנסו לשקית ולא יטנפו את הבית כולו.

 

טיפ נוסף שיעזור לכם לבצע ניקוי ארובת קמין הוא להעביר סמרטוט או כלי ניקוי אחר בתוך הארובה, דבר שיעזור לנקות אותה באופן מאוד יסודי. ניתן להתייעץ בחנויות שונות אשר מוכרות חומרי ניקוי לקמינים בנוגע לחומרים כימיים שניתן להבעיר בקמין ואשר עוזרים לנקות את דפנותיה של הארובה.

 

0 תגובות
כיצד יש לבחור חברה עבור ניקוי ארובת קמין?
21/01/2012 10:35
ronyot
ניקוי ארובת קמין, ניקוי ארובות

מפעם לפעם יש צורך לנקות באופן יסודי את הארובה היוצאת מן הקמין. תפקידה של ארובה זו היא להוציא את העשן היוצא מן הקמין מתוך הבית, על מנת למנוע זיהום אויר ומחנק בתוך הבית וכמו כן, על מנת למנוע סיכוי להיווצרות של שריפה בתוך הבית. כדאי מאוד לשכור את שירותיה של חברה על מנת שתנקה את הארובה.

 

בשוק פועלות מספר חברות שונות אשר מתמחות בניקוי ארובות בכלל ובניקוי ארובות של קמינים ביתיים בפרט. אם כן, כיצד לדעת באיזו חברה לבחור על מנת שזו תבצע ניקוי ארובת קמין על הצד הטוב והמקצועי ביותר? לפניכם מספר קריטריונים וטיפים שיעזרו לכם לבחור חברה מקצועית, מנוסה בתחומה וכמובן אמינה.

 

אם יש ברשותכם קמין ואתם מחפשים חברה לניקוי ארובות כדאי להכנס אל פורומים אשר עוסקים בנקיון של קמינים בפרט ובפורומים אשר מתמקדים בקמין ובאמצעי חימום שונים בכלל. בפורום תוכלו לשאול את המשתתפים האחרים איזו חברת ניקוי ארובת קמין היא הטובה והמומלצת ביותר באזור המגורים שלכם.

 

התשובות של חברי הפורום, ההמלצות והעצות שלהם בנוגע לחברות המומלצות וכמו כן, האזהרות שלהם בנוגע לבעלי מקצוע מומלצים פחות או לחברות שהן אינן מקצועיות כל-כך יוכלו לעזור לכם מאוד בעת חיפוש אחר חברה מקצועית ביותר אשר תבצע עבורכם ניקוי ארובת קמין באופן יסודי ומקצועי ככל האפשר.

 

כמובן שלא כדאי להסתמך רק על חברי פורומים שונים ברשת האינטרנט. ניתן כמובן להתייעץ גם עם חברי משפחה או עם מכרים שיש להם בביתם קמין וגם הם נעזרו בחברה מקצועית שניקתה עבורם את ארובת הקמין. בנוסף, ישנם אתרים בהם הגולשים מדרגים חברות ובעלי מקצוע וניתן להעזר גם באתרים אלו.

 

כיצד תדעו לבחור חברה מקצועית עבור ניקוי ארובת קמין?

 

כאשר אתם בוחרים חברה או בעל מקצוע עבור השירות של ניקוי ארובת קמין כדאי לבחור חברה שזוהי תחום ההתמחות שלה. ישנן חברות ניקוי כלליות, למשל, אשר אין להן לא את הידע ולא את הכלים לנקות ארובות בצורה מקצועית. אם תבחרו חברה אשר מתמחה בתחום זה סביר להניח שהיא תהיה מקצועית יותר בתחום.

 

טיפ נוסף שיעזור לכם לבחור חברה עבור ניקוי ארובת קמין

 

לפני שאתם בוחרים חברה או בעל מקצוע עבור ניקוי ארובת קמין כדאי מאוד לבצע השוואת מחירים בין כמה חברות שונות. באמצעות השוואת המחירים הזו תוכלו להגיע אל חברה אשר גובה את המחיר הנמוך ביותר תמורת העבודה שלה. כך תוכלו לחסוך במחיר שלניקוי ארובת קמין.

 

כאשר מבצעים השוואת מחירים בין כמה חברות שונות בהחלט כדאי לבחור בחברה הזולה ביותר אבל אין זה אומר כי צריך להתפשר על איכות החברה, על האדיבות של עובדיה או על המקצועיות שלה.

 

0 תגובות
היתרונות הרבים שיש לניקוי ארובת קמין
20/01/2012 17:45
ronyot
ניקוי ארובת קמין, ניקוי ארובות

ניקוי ארובת קמין, בניגוד לניקוי רהיטים ואלמנטים אחרים בבית, נעשית ממגוון סיבות חשובות אך אסתטיקה והגיינה בדרך כלל לא נכללות בה. ניתן כמובן לנקות את ארובת הקמין היוצאת מתוך הקמין הביתי באופן חיצוני, על מנת שלא יצטבר עליה אבק, אך כאשר מדברים על נקיון הכוונה היא לנקיון פנימי של הארובה.

 

יתרון משמעותי אחד של ניקוי ארובת קמין היא שהנקיון שלה עוזר מאוד לשמור על הארובה במצב מצויין. ככל שמקפידים על הנקיון של הארובה, למשל, פעם בשנה, ניתן למנוע ליקויים ותקלות שונים אשר נגרמים לא פעם בגל לכלוך וטינופת אשר מצטברים בתוך הארובה עצמה. לכן, שמירה על נקיון היא שמירה על הארובה עצמה.

 

שמירה על הנקיון של הארובה הוא מצויין גם משום שהוא עוזר לשמור על פעילות תקינה של הקמין. ככל שהארובה פתוחה יותר כך הקמין פועל בצורה טובה יותר. למעשה, כאשר שומרים על נקיון הארובה של הקמין הביתי ניתן אפילו לחסוך בכסף משום שפעולת הקמין עצמו משתפרת והוא מחמם את הבית ביעילות גדולה.

 

יתרונות חשובים נוספים של ניקוי ארובת קמין

 

ניקוי ארובת קמין עוזר גם למנוע מקרים חמורים יותר בהם הארובה נחסמת לחלוטין על ידי פיח ועל ידי טינופת. במקרים אלו הסכנה החמורה ביותר היא שהעשן שאין לו פתח יציאה יתפשט בבית ויגרום לקשיי נשימה חמורים ולסכנות בריאותיות נוספות. יתרון נוסף של שמירה על נקיון הארובה קשור למניעת שריפות.

 

כאשר שומרים על הארובה היוצאת מתוך הקמין נקייה פוחתת בצורה משמעותית האפשרות שחומרים דליקים בתוך הארובה יתקלחו וששריפה תפרוץ בתוך הארובה. השריפה בתוך הארובה יכולה עד מהרה להתפזר לכל רחבי הבית והחומרים הרעילים הנשרפים בארובה יכולים לגרום למגוון בעיות בריאותיות שונות.

 

על פי דיווחים שונים בארצות הברית בשנים האחרונות פרצו לא פחות משלושים אלף שריפות בתוך הקמין, לרוב בגלל ארובה מלוכלכת. לכן, אם יש ברשותכם קמין ואתם רוצים להגן על הרכוש שלכם ועל בריאותם של בני הבית שלכן חשוב מאוד להקפיד לבצע  ניקוי ארובת קמין באופן עצמאי או על ידי חברה מקצועית בתחום.

 

חברות מקצועיות המבצעות ניקוי ארובת קמין

 

מי שלא רוצה להתלכלך על מנת לנקות את הארובה יכול תמיד לשכור את שירותיהן של חברות מקצועיות שונות, הפועלות בכל רחבי הארץ, ומנקות ביסודיות ובמקצועיות ארובות קמין. ניתן להשוות מחירים בין כמה חברות שונות על מנת לגלות איזו מהן מציעה את המחירים המשתלמים ביותר בכל איזור ואיזור בארץ.

 

ניקוי ארובת קמין על ידי חברה מקצועית יכול להיות פתרון נוח מאין כמוהו עבור אנשים אשר לא יודעים כיצד לנקות בעצמם את ארובת הקמין שלהם או שאין להם זמן או רצון לעשות כן. כדאי לבחור חברה מקצועית לא רק לפי המחיר שהיא גובה אלא גם לפי הנסיון וההתמחות שלה בתחום.

3 תגובות