עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
תרגיל לתלמידים
28/01/2013 01:31
malka

תלמידים יקרים,

עליכם לבנות בלוג מצומצם אודות חוויה אישית שעברתם.

בבלוג שאתם בונים יש להתייחס לתקופה בה עברתם את החוויה, ומה השפעת החוויה על חיי היומיום שלכם.

יש לזכור שבלוג הוא כלי חשוב לאינטראצקיה בין התלמידים, לכן חשוב שתקפידו שהבלוג שלכם יהיה ייחודי ומעניין בתוכן שלו.

ניתן להיעזר באתרי בלוגים מפורסמים דוגמה:

www.bloger.co.il

 

0 תגובות
רפלקציה לתהליכי הלמידה בקורס
28/01/2013 00:57
malka

קודם כל ברצוני לציין שקורס זה שונה משאר הקורסים שלמדתי במהלך הכשרתי למקצוע ההוראה.

בקורס היו לי הרבה אתגרים, מכיוון שהוא חשף אותי לסוג חדש של הוראה שלא ידעתי אותו קודם, הוראה שמשלבת בתוכה תכנים וכלים טכנולוגיים.

דרך הקורס למדתי המון, אודות סביבות למידה וכלים טכנולוגיים, ויישומם בכיתה עם התלמידים שלי פתח בפניי ובפניהם אפשרויות שלא היו קיימות קודם לכן. הבנו שחומר רב ומגוון ניתן לשלוף מאתרי האינטרנט בכלל, וממנועי החיפוש ואינצקלופדיות דוגמת ויקיפדיה בפרט, ושליפת חומר זה לא תלויה בהימצאות במקום מסוים, על אחת כמה וכמה בתוך הכיתה, אלא ניתן לבצע זאת מכל מקום ובכל זמן. חומרי הלמידה אינם תלויים עוד רק בספרי לימוד ובמאמרים מצולמים, אלא ניתן למצוא אותם ברשת, לעשות דיונים ולהישאר בקשר דרך איימילים עם כולם. במילה כולם כמובן נכללים תלמידים ואנשים שנמצאים במקומות רחוקים ומרוחקים, כמו כן תלמידי הכיתה וביה"ס, הכוונה היא שדרך הקורסים המתוקשבים ניתן לתקשר עם כל העולם, להחליף מידע ולהעשיר את הידע האישי.

מאפיין נוסף שלמדתי הוא למידה אישית ולמידה קבוצתית, בשתי צורות הלמידה הללו התלמיד ניזון מידע עצמי דרך מאמץ בחיפוש והבנת ידע בעיקר בעצמו, לבין דיונים בקבוצות ופתרון סוגיות בתוך הקבוצה, וגם בדרך זו הוא מקבל מידע אך בצורה שונה.

לגביי באופן אישי,

כל משימה היתה אבן יסוד נוספת לקיר הגדול , הרחב והיציב שבנינו לאורך כל השנה, ועל כל בעיה שהיתה הצוות המקצועי ענה לי בכל אמצעי אפשרי. הקיר הגדול והיציב, שבנוי מאבנים רבות , ישמש אותי בתפקידי, חלק מהאבנים יותר וחלקם פחות. וכעת,כשאנו עומדים לחצות את הגשר לעבר השני, לקראת ההגעה לסיום המסלול , נשאר לבנות אתר, אתר אישי עם כל החוויות והידע שרכשנו לאורך כל הדרך.אני שמחה לומר שלמדתי דברים חדשים ומעניינים שלא הייתי נחשפת אליהם אילולא הקורס המתוקשב.היו נושאים שאקח עמי בדרכי החדשה כמורה מוכשרת לקורסים מתוקשבים, ויהיו נושאים שאשאיר מאחור.

בהתחלה כמובן חששתי מכיוון שנושא הקורסים המתוקשבים דיי חדש בשבילי, אך מהר מאוד השתלבתי והבנתי עד כמה זה כיפי ומעניין ומועיל לי ולתלמידים כאחד.

שילוב תמונות ותרשימים הפך לדבר קליל וזמין בכל עת וללא כל קושי, ולא כמו פעם שהיינו צריכים לצלם ולחלק דפים או תמונות או לצייר תרשים על הלוח, היום הכל דיגיטלי וזמין לכולם במחשבים ובמקרנים וברשתות האינטרנט.

ראוי לציין שאני די הופתעתי מעצמי ומהפוטנציאל הטמון בתוכי כשנחשפתי לעולם ההוראה הדיגיטלי, ומכך שהשתלבתי בו דיי מהר.

 

 

0 תגובות