עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
התחדשות עירונית לשיפור איכות החיים בעיר
06/10/2015 13:56
libanlaw
התחדשות עירונית

כך, בלי להרגיש, ארצנו הקטנטונת היא כבר ותיקה וכך גם המבנים בה. אספנו עבורכם את כל המידע על התחדשות עירונית ומה שכרוך בה.

מהי התחדשות עירונית?

מדובר על פרויקטים מסוגים שונים, אשר משפרים את פני העיר, את שווי הנכסים בה, את אופי האוכלוסייה ואת איכות החיים של התושבים. הפרויקטים יכולים להיות בניה חדשה, שיפוץ וכדומה. על מגוון הסוגים שלהם נרחיב בהמשך. באמצעות ההתחדשות העירונית מעלים גם את ההיצע וגם את הביקוש לדיור בעיר המקיימת אותה.

פינוי בינוי

מדובר על פרויקט, שבו מפנים את כל דיירי המבנה המדובר ובונים במקומו מבנה חדש. המבנה החדש הוא בעל יסודות חזקים יותר, יותר יחידות דיור וגם בעל מראה חיצוני ופנימי נעים יותר. יחידות הדיור הנוספות הן בבעלות הקבלן ומהן מגיעים הרווחים שלו על הפרויקט. כך ערך יחידות הדיור בו עולה פי כמה וכמה וגם ניתן לעזור בבעיית הצפיפות בעיר, בה מתקיים הפרויקט.

תמ"א 38

תכנית מתאר ארצית, או בקיצור – תמ"א. בפרויקטים מסוג זה, מחזקים יסודות קיימים של בניינים ישנים ובמידת האפשר מוסיפים גם מעלית וממ"ד ומרפסות לכל דירה. כל זאת, בתמורה להוספת קומה או שתיים, בהתאם לאישור של העירייה. את הדירות הנוספות, הקבלן זכאי למכור ומהן מגיע הרווח שלו. זוהי אחת השיטות הנפוצות ביותר כיום לביצוע התחדשות עירונית.

בניה חדשה

שטחים עירוניים רבים עומדים עירומים מיחידות דיור בתור שטחים חקלאיים. כמו כן, ישנם בתים פרטיים, אשר ניתן להסב אותם לבניינים בעלי יחידות דיור רבות. מתן אישורים לבניה רוויה מאפשרת בניית בניינים בעלי מספר רב יחסית של קומות ומספר רב עוד יותר של יחידות דיור.

היערכות

ככל שמוסיפים יותר יחידות דיור, כך נדרשת יותר היערכות לכך. לדוגמה, מקומות חנייה, מוסדות חינוך, בתי כנסת ועוד. בעיקר מהסיבה הזו, אין זה פשוט לבצע התחדשות עירונית וכל פרויקט דורש זמן מלבד הבניה שלו, אשר דורשת זמן רב גם היא.

בנוסף, לעתים קרובות ישנם חבלי לידה, אשר מקשים במקצת על התושבים במבנים החדשים. לדוגמה, מחסור במוסדות חינוך והצורך לקחת את ילדי התושבים למוסדות חינוך רחוקים באופן יחסי מביתם.

תועלת לתושבים ותיקים

התועלת העיקרית, המופקת על ידי התחדשות עירונית היא העלאת שווי הנכסים של התושבים הוותיקים. ככל שהביקוש באזור עולה והתשתיות טובות וחדשות יותר, כך הנכסים הישנים יותר שווים יותר בעיני המבקשים לרכוש אותם.


0 תגובות