עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
איך לגרום לצד השני להבין אותך - להתקדם בחיים
27/02/2013 00:06
קידמה אישית
כל אדם רוצה שאנשים אחרים יבינו אותו. הו

המאמר נכתב ע"י אריק רוזני,
מדריך להשגת מטרות אישיות באמצעות סיינטולוגיה


כל אדם רוצה שאנשים אחרים יבינו אותו.

"הוא לא מבין אותי", "היא לא מבינה אותי באמת", "אני לא מבין מה היא רוצה מהחיים שלי" – כולנו שמענו אמירות רבות מהסוג הזה בכל תחום – זוגיות, עסקים, עבודה, צבא וכו'.

הפילוסוף והחוקר הנודע, ל. רון האברד, פיתח מאגר ענק של ידע מעשי על תקשורת בין אנשים. היום אני רוצה להתמקד בנקודה ספציפית ושימושית מאוד בחיים – היכולת לאמץ את נקודת המבט של הצד השני.

במסר של ל. רון האברד לאומנים, הוא כתב:

"אדם צריך להיות מסוגל לראות או להקשיב לכל מוצר שבו הוא עוסק מנקודת ההשקפה של הקהל.

הוא יכול, כמובן, וצריך, לבחון אותו מנקודת מבטו האישית. אך עליו להיות מסוגל להחליף כיוון ולהביט בו או לשמוע אותו מנקודת מבטו של הקהל." 

בחיים שלי, אני יכול לראות בקלות שהציטוט שלעיל נכון. לדוגמה, כשאני קונה משהו, יש אנשי מכירות שאני פשוט רוצה לקנות מהם, ויש כאלה שלא. כשאני חושב על אלה שאני רוצה לקנות מהם ועל אופן המכירה שלהם, אני מגיע למסקנה שהם באמת חושבים עליי ועל מה שאני רוצה באמת. הם הקדישו זמן ומחשבה כדי להחליט מה חשוב לי ומה אני מחפש, או במילים אחרות,הצליחו לתפוס את נקודת המבט שלי על העניין.

גם בזוגיות אני יכול להבחין בקלות בעיקרון הזה כשבת הזוג שלי אומרת לי משהו. כשנעים לי לשמוע אותה וקל לי להסכים איתה,אני מגיע למסקנה שהיא חשבה על נקודת המבט שלי לפני שהיא אמרה את זה. אם היא אומרת משהו שמעצבן אותי ואני רוצה להתרחק ממנה, היא כנראה לא הביאה בחשבון את נקודת המבט שלי על העניין.

אפשר ליישם את העיקרון הזה בכל תחום בחיים שכולל יחסי אנוש.

אישה שמכינה ארוחת ערב לבעלה צריכה ללמוד להביט על היצירה שלה דרך העיניים שלו. אחרת, היא עלולה להכין לו ארוחת סושי משובחת בזמן שהוא מעדיף דווקא חומוס ושקשוקה.

כשמנקה מדרגות מסיים את עבודתו, עליו לעלות ולרדת במדרגות כדי לתפוס את נקודת המבט של הדיירים, להסתכל על המדרגות דרך עיני הדיירים ולראות אם העבודה הושלמה באמת.

מרצה צריך לתפוס את נקודת המבט של הקהל שלו, ולשאול את עצמו אם החומר שעליו הוא מרצה הוא רלוונטי, מעשי ומועבר בצורה מעניינת. הוא יכול לחשוב כל מיני דברים מנקודת מבטו, אך האם גם הקהל יחשוב כך?

אז בפעם הבאה שלא מבינים אותך, שלא קונים את המוצר שלך, שלא מגיבים ליצירת האומנות שלך, פשוט נסה להסתכל על כל העניין מנקודת המבט של הצד השני.

זהו רק חלק קטן מתוך מאגר הידע העצום שאותו אני מעביר בהרצאות שלי, המבוססות על עבודותיו של ל. רון האברד.

באמצעות המידע שתקבל בהרצאות שלי, תוכל עד מהרה להגביר את היעילות, ההתמדה ורמת האנרגיה שלך.


©2013 אריק רוזני. כל הזכויות שמורות. סיינטולוגיה,דיאנטיקה והגשר הינם סימנים מסחריים וסימני שירות בבעלותו של Religious Technology Center ונמצאים בשימוש באישורו.שירותים הקשורים לפילוסופיה הדתית של סיינטולוגיה מועברים באופן בלעדי ברחבי העולם על-ידי בעלי הרשיון של כנסיית הסיינטולוגיה הבינלאומית, באישור Religious Technology Center, מחזיק הסימנים המסחריים של דיאנטיקה וסיינטולוגיה. סיינטולוג הינו סימן  חברות שיתופי המציין חברים בסניפי בכנסיות והמרכזים של סיינטולוגיה.

0 תגובות
בוא ליצור זמן ואנרגיה כדי להגשים את המטרות שלך
28/01/2013 18:36
קידמה אישית
הגשמת מטרות, הגשמת חלומות, מבחן אישיות

 

אדם שאין לו חלומות, הוא כאילו מת מהלך. מצד שני אם יש לך הרבה חלומות, אבל אתה לא מוצא את הזמן או את הכסף להשיג אותן, החיים יכולים להיראות אפורים. התסכול גובר, העניין כלפי דברים כובה ומשהו מרגיש חסר. האם זה משהו שקורה גם לך? האם גם אתה מחפש תשובות בנושא של הגשמת מטרות?


העולם הזה הוא לא בנוי בצורה שהכול הולך לקראתך – דברים צריך להשיג, פעולות צריך לעשות והחלטות צריך לקבל. זה נשמע רציני מדי, אבל לא חייב להיות. אפשר להתייחס כלפי החיים ברצינות ואז הכל נראה כבד וקשה, אבל אפשר להתייחס אליהם בקלות. מה זה אומר? שצריכים להיות קלי דעת ולא לחשוב על השלכות של ההחלטות והפעולות שלך? לא, גם זו טעות! אבל מה שכן – אתה לא חייב להתייחס כלפיהם עם רגשות כבדים, כמו דאגה, פחד או כעס. אלה רגשות שנמצאו כלא עוזרים להתקדם בחיים, אלא בדיוק ההפך.


תגיד, האם פעם מישהו דיבר אליך בכבדות, עם כעס בקול? תמצא איזה מקרה או שניים! איך הרגשת? שאתה רוצה לעשות כמו שהוא אומר? או שרצית לעשות הכל כדי שזה לא יקרה? ובאופן דומה, האם מישהי פעם דיברה איתך בקול מלא דאגה ופחדים? האם חשבת שהמילים והסיבות שהיא נותנת הן אמיתיות? או שמוגזמות במקצת? רצית להקשיב ולעשות כמבוקש?


נכון, שכאשר אנשים פועלים ברמות של רגשות נמוכים, האנשים בסביבה וכאילו העולם כולו יוצאים נגדם? זה בדיוק ככה!


ואם מישהו חושב בקלילות, אכן מסתכל בכיף על כל הגורמים שמשפיעים על הסיטואציה, מדבר בנחמדות וללא כבדות עם האנשים הקשורים לעניין – הדברים זזים ובכיף. וזה נראה כאילו הדברים זזים עם הרבה פחות מאמץ והשקעה של אנרגיה! זהו הסוד של אנשים מצליחים – כדי להצליח בחיים, צריכים להיות קלילים אך אחראים, תקשורתיים וללא דאגות, פעלתנים עם שיקול דעת מאוזנת.


ועוד סוד קטן – כאשר פועלים בטונים גבוהים ואינטרס אמיתי כלפי החיים, הזמן מצטמצם – כלומר, לוקח הרבה פחות זמן להשיג משהו ומספיקים הרבה יותר.


בוא לגלות עוד סודות ופתרונות ליצירת זמן ואנרגיה והפיכת החיים למשחק בסדנאות של יעילות אישית באתר של קידמה אישית. שם תוכל לעשות מבחן אישיות חינם ולקבל תשובות שניתן לעשות משהו בקשר אליהן.

0 תגובות