עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

שלום, אני קארין ואני בת 8 וחצי. אני מקימה בלוג על כלום, על כל דבר שעולה בדעת, בלי נושא מתוכנן לבלוג. אני אשמח לקבל הודעות, הצעות ובעיקר לייקים לכל פוסט ופוסט שתאהבו. מקווה שתהנו, תלמדו דברים חדשים ותרחיבו את הדעת במידע כללי של הבלוג שלי ובכל דבר נחמד אחר. רק אל תשכחו, תנו לייק!
חיפוש
ארכיון
חשתבם שפירות יבשים זה בריא? תחשבו שוב!
16/01/2014 15:52
קארין
 
הנה הגענו לט"ו בשבט! חשבתם שכל הפירות היבשים הטעימים בריאים? אולי כדאי שתחשבו שוב. צפו בסרטון ותראו איזה חומרים מזיקים יש בכל הפירות היבשים המוצגים.
0 תגובות
סרטוןהאם פירות יבשים בריאים - כתבה מערוץ 10
משחק
27/11/2013 16:58
קארין
כנסו לכתובת
0 תגובות
אריק איינשטיין ז"ל ♥
27/11/2013 16:22
קארין
בתאריך 26.11.13 נפטר הזמר המוכשר אריק איינשטיין. הוא כתב את השירים: "סע לאט", "יושב על הגדר", "אוהב להיות בבית" ועוד הרבה.

Arik Einstein Portrait.jpg♥ אריק איינשטיין ז"ל


הנה אחד משיריו, "אני ואתה".

0 תגובות
סרטוןArik Einstein - Ani Ve Ata אריק איינשטיי...
מידעון הבלוג-חיפושיות
27/11/2013 16:09
קארין
חיפושיות

חיפושיות (שם מדעי: Coleoptera) היא הסדרה הגדולה ביותר במחלקת החרקים ובטבע בכלל. הסדרה מונה כ-350,000 מינים השוכנים בכל העולם מלבד אנטארקטיקה ונפוצים בעיקר באזורים הטרופיים.

תיעוד המאובנים הקדום ביותר של סדרה זו הוא מתור הפרם, לפני כ-265 מיליון שנה, ומאז חל גיוון רב במשפחות הסדרה. המינים הקטנים ביותר שייכים למשפחת Ptiliidae וגודלם 0.3 מ"מ, המינים הגדולים ביותר מהזבליתיים כחיפושית גוליית העשויים להגיע לכ-15 ס"מ.
בעוד שמרבית המינים בסדרה ניזונים ממזון צמחי, חלקם טורפים, ניזונים מפטריות או טפילים.

כמו כל החרקים מתחלק גופן של החיפושיות לראשחזה ובטן. באזור הראש: זוג עיניים מורכבות, מחושים, וגפי פה נושכות. אל החזה מחוברים שני זוגות כנפיים ושלושה זוגות רגליים.

הכנפיים הקדמיות, כנפי חפיה נוקשות מגנות על הבטן ועל הכנפיים האחוריות, העדינות יותר. הכנפיים הקדמיות אינן משמשות לתעופה, אך בשעת מעוף הן מורמות כדי לאפשר לכנפי התעופה לנוע. לאחר הנחיתה, הכנפיים האחוריות מתקפלות תחת כנפי החפייה. רוב החיפושיות מסוגלות לעוף, אך מעטות מסוגלות להתחרות בכישורי התעופה של מינים מסדרת הזבובאים. רובן יעופו רק כאשר הדבר הכרחי. ישנם מיני חיפושיות שכנפי החפיה שלהן התאחו זו לזו והן אינן יכולות לעוף, בעוד אחרות הן חסרות כנפיים. כנפי החפיה הן שהעניקו לחיפושיות את שמם המדעי, Coleoptera, שבא מיוונית עתיקה: κολεός פירושו נדן ו-πτερόν כנף, וביחד "כנפיים בנדן" או "כנפיים מחופות".

רגליהן בנויות בהתאם לסביבת חייהן-אם להליכה, לקפיצה, לשחייה או לחפירה.

החיפושיות שייכות לחרקים בעלי גלגול מלא. השלב הצעיר מכונה פגית (לארווה) או זחל. ניתן למצוא חיפושיות כמעט בכל בית גידול למעט הים או אזורי הקטבים.(מתוך הויקיפדיה-האינציקלופדיה החופשית)

0 תגובות